اخبار 24 ساعت گذشته:
کنایه فردوسی‌پور به دولت /همایشی مشکوک در تهران/ مشایی: من همه کاره دولتم/ خواب تازه رضا پهلوي برای ایران/ هديه جالب يک مسئول در آستانه روز زن/ فعالیت‌های مشکوک مسیحیت صهیونیست در ایران / قوي ترين مردان ايران قمه خورد و...
کد خبر: ۵۴۰۱
تاريخ: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۷
نقش صهیونیست‌ها در بحران سوریه
 در جریان عملیات گسترده نیروهای ارتش سوریه در مناطق جنوبی ریف «القصیر» از توابع استان حمص در مرکز این کشور، مقدار زیادی سلاح‌های ساخت رژیم صهیونیستی از افراد مسلح کشف و ضبط شد.
عملیات‌های ارتش سوریه درحالی در مناطق جنوبی ریف القصیر از توابع استان حمص در مرکز سوریه و به طور مشخص شهرک «الکمام» ادامه دارد که گزارش شده هم‌اکنون این شهرک، شاهد درگیری‌های شدید و سخت بین نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح است و افراد مسلح تلاش می‌کنند با حفظ تسلط بر این منطقه، راه‌های امدادی خود از طریق روستاهای ریف القصیر و شهر القصیر را حفظ کنند.
یک منبع آگاه سوری در این خصوص تأکید کرد که نیروهای ارتش سوریه طی عملیات‌های خود در روستاها و شهرک‌های ریف القصیر موفق شد، مقدار زیادی سلاح و تجهیزات و ذخایر موشکی کشف و ضبط کند. این منبع آگاه سوری گفت که در میان ذخایر و سلاح‌های به‌دست آمده، سلاح‌های ساخت رژیم صهیونیستی نیز مشاهده می‌شود که این امر تأکیدی است بر دست داشتن رژیم صهیونیستی در بحران سوریه و ارتباط آن با افراد مسلح و گروه‌های تروریستی. به‌نظر می‌رسد ارتش سوریه تصمیم نهایی خود را گرفته است تا با تنگ‌تر کردن حلقه محاصره افراد مسلح در منطقه قدیمی شهر حمص این منطقه را از وجود افراد مسلح و گروه‌های تروریستی پاکسازی کند.

فعالیت‌های مشکوک مسیحیت صهیونیست در ایران
  این روزها شاهد سرمایه‌گذاری کلان مسیحیت صهیونیست و ایجاد شبکه‌های کلان اقتصادی و اجتماعی و جذب جوانان کشور از سوی سازمان مسیحیت تبشیری هستیم. فعالیت‌های تبلیغی کلیسای ربانی در استان تهران با برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده مدتی است که شدت یافته است. شورای مرکزی تبشیر، سعید عابدینی را (که مقیم کشور آمریکاست) طی مأموریتی محرمانه در قالب کشیش مسیحیت (جماعت ربانی) به ایران فرستاده تا برنامه‌های غرب را در کشور پیاده کند. بر اساس گزارش‌های رسیده، مأموریت‌های وی از سوی شورای تبشیر و کاخ سفید، ایجاد و راه‌اندازی کلیساهای خانگی(غیرقانونی) در مرکز پایتخت و شبکه‌های اقتصادی کلان برای تأمین هزینه‌های تبلیغات مسیحیت صهیونیست در اقصی نقاط کشور است. ایجاد پرورشگاه‌های متعدد در شهرهای مختلف و تغییر عقیده کودکان و نوجوانان طی روندی بلندمدت نیز یکی از اهداف وی در ایران است. همچنین وی مأمور شده است خبرهای داخل کشور را به‌طور مستقیم به کاخ سفید انتقال دهد.

همایشی مشکوک این بار در تهران
جلسه ای با حضور وبلاگ نویسان کشور و به دعوت جریان موسوم به جریان انحرافی در تهران برگزار می شود.بر اساس این گزارش در ایام جریان انحرافی فعالیت های انتخاباتی خود را از طرق مختلف گسترش داده و سعی دارد تا در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری کاندیدای خود را معرفی و به عرصه رقابت بیاورد.
هفته گذشته نیز وبلاگ‌نویسان حامی حلقه انحرافی برای حضور در نشستی انتخاباتی در اصفهان دعوت شده‌ بودند که لیدر جریان انحرافی در این جلسه سخنرانی کرد.

يکي ديگر از قوي ترين مردان ايران قمه خورد
مسلم دارابی قویترین مرد ایران، از حمله به نقدعلی اسماعیلی یکی دیگر از قویترین مردان ایران و شمشیر خوردن وی خبر داد.
وی ادامه داد: در حال حاضر وضعیت نقدعلی اسماعیلی خوب است، سر وی بخیه خورده و در ناحیه شکم هم دچار مشکلاتی است.قویترین مرد ایران افزود: از دستگیری افرادی که مرتکب این جرم شدند خبری ندارم.

آخرين جمع‌بندي‌هاي انتخاباتي اصلاح‌طلبان
روزنامه اعتماد نوشت: اصلاح‌طلبان در حال جمع‌بندي هستند و دقيقا به همين دليل هنوز هيچ كس حاضر نيست بگويد نمي‌آيد. نگفتن از نيامدن اين روزها بارزترين وجه مشترك اصلاح‌طلباني است كه مرزهايشان به گستردگي اكبر هاشمي تا سيد محمد خاتمي است. حتي آنها كه آمده‌اند و كار تبليغاتي خود را هم آغاز كرده‌اند جايي را براي رفتن مي‌گذارند. اصلاح‌طلبان امروز دو دسته‌اند: آنها كه نمي‌گويند نمي‌آيند و آنها كه نمي‌گويند تا آخر مي‌مانند. تا امروز محمدرضا عارف و محمد شريعتمداري كه به‌طور رسمي اعلام كانديداتوري كرده‌اند باقي ماندن را مشروط به عدم حضور دو روحاني اصلاح‌طلب مي‌دانند و آنها كه نيامده‌اند هم منتظر نظر همان دو روحاني هستند.

کنایه فردوسی‌پور به دولت
برگزاری همایش دولت در زمین چمن ورزشگاه آزادی و تخریب آن اعتراض شدید اعضای تیم استقلال را در پی داشت.وضعیت نامناسب زمین در دیدار استقلال برابر الریان باعث شده سایر اهالی فوتبال نیز نسبت به آن واکنش نشان دهند.
عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 نیز در این خصوص گفت: تنها همین ورزشگاه آزادی را به عنوان یک ورزشگاه استاندارد در اختیار داریم و متاسفانه این بلا را سرش آوردیم. وی ابراز امیدواری کرد وضعیت چمن برای دیدار های حساس ملی پیش رو بهبود یابد تا آبروی فوتبال ایران نرود.

استعفای مجری زن شبکه الجزیره
خانم "ایمان عیاد” گوینده فلسطینی اخبار در شبکه خبری الجزیره از این شبکه استعفا داد.
او پس از استعفای خود گفت: "وجدانم اجازه نمی‌دهد در رسانه‌ای کار کنم که سهم به سزایی در ریختن خون مردم عرب داشته است”.

نيروهاي عراق به فارسي سخن مي گويند
در پي ناآرامي هاي الحويجه در شمال عراق و دخالت نيروهاي امنيتي براي برقراري آرامش و دستگيري عناصر مسلح، شبكه تلويزيوني الشرقيه وابسته به عربستان سعودي مدعي شد كه در ميان نيروهاي امنيتي عراقي، عده اي به زبان فارسي سخن مي گفتند(!) به كارگيري اين قبيل روش هاي «نخ نما» شده در حالي از سوي رسانه هاي وابسته به آل سعود ادامه مي يابد كه از مدت ها پيش، حمايت اين رژيم از تروريست هاي تكفيري حاضر در عراق از پس پرده برون آمده و به عنوان گواهي روشن بر اين حقيقت، طارق الهاشمي، معاون پيشين رئيس جمهور عراق به اتهام دست داشتن در ده ها حمله تروريستي عليه مردم عراق چندين بار به اعدام محكوم شده است. پيش از اين رسانه هاي سعودي هم ادعا مي كردند كه افرادي با لهجه فارسي در بحرين، سوريه و لبنان نيز حضور دارند.

ایران، عامل اختلاف میان صهیونیست‌ها
مساله فعالیت هسته‌ای صلح‌آمیز ایران و تهدیدات رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به ایران، موجب ایجاد اختلافات گسترده میان مقامات رژيم صهیونیستی شده است. روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت با اشاره به برنامه هسته‌ای ایران به اختلافات میان مقامات رژیم صهیونیستی درباره حمله به ایران پرداخت.
بنابر این گزارش، اشکنازی، رئیس سابق ارتش اسرائیل در کنفرانس خبری در نیویورک گفت: «اسرائیل در زمینه حمله به ایران کار کرده است و می‌تواند به تنهایی و بدون کمک آمریکا به ایران حمله کند.» آموس یادلین، رئیس سابق بخش اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل نیز با اشاره به حرف‌های اشکنازی در کنفرانس نیویورک گفت: «من هم بر این باورم که اسرائیل برای حمله به ایران به کمک آمریکا نیازی ندارد. در صورتی که دیگر گزینه‌ها در قبال ایران مفید واقع نشوند، اسرائیل به ایران حمله خواهد کرد.»
اما از دیگر سو، اولمرت، نخست‌وزیر سابق اسرائیل نیز در سخنانی گفت: «نخست‌وزیر نتانیاهو درباره برنامه هسته‌ای ایران اغراق کرده است و برنامه هسته‌ای ایران در سال‌های اخیر پیشرفت چندانی نکرده است و جای نگرانی وجود ندارد».

روایت اسرائیلی‌ها از قدرت سایبری حزب‌الله
برای حزب‌الله حضور سایبری بسیار مهم است و رهبران حزب‌الله و همچنین ایران این را سلاحی مهم در جنگ قلب‌ها و ذهن‌ها می‌دانند. به گزارش سایت روزآنلاین، سایت فری بیکن به بررسی قدرت سایبری حزب‌الله لبنان پرداخت. این سایت آمریکایی به نقل از سازمان‌های امنیتی اسرائیل اعلام کرد: حزب‌الله با ایجاد 20 سایت به 7 زبان مختلف، یکی از قدرتمندترین گروه‌های اسلامی محسوب می‌شود. این گزارش می‌گوید: برای حزب‌الله حضور سایبری بسیار مهم است و رهبران حزب‌الله و همچنین ایران این را سلاحی مهم در جنگ قلب‌ها و ذهن‌ها می‌دانند. به ادعای این گزارش، بیشتر وب‌سایت‌های حزب‌الله پشتیبانی فنی خود را از شرکت‌های اینترنتی در آمریکا، اروپا (انگلیس و فرانسه) و لبنان دریافت می‌کنند. این گزارش می‌افزاید: در بررسی ما، ایران از حضور و امپراتوری رسانه‌ای حزب‌الله حمایت و محافظت می‌کند، چه از لحاظ برد و چه از لحاظ توانایی.  به علاوه خود ایران 2 وب‌سایت ایرانی ویژه حزب‌الله را اداره می‌کند. بر اساس این گزارش، علاوه بر این حزب‌الله شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی هم دارد. امروز شبکه رسانه‌ای گسترده حزب‌الله شامل کانال‌های ماهواره‌ای (المنار)، ایستگاه رادیویی (رادیو نور) و روزنامه (الاحد/ الانتقاد) و شبکه‌ای از وب‌سایت‌هاست. همچنین حزب‌الله از شبکه‌های اجتماعی، یوتیوب و رسانه‌های لبنانی هم استفاده می‌کند تا سیاست‌ها و مواضع خود را تبلیغ کند.

نگراني آينده اروپايي ها
كارشناسان اروپايي حضور صدها تن از نيروهاي اروپايي كه در سوريه مي جنگند را تأييد كرده اند. «جيلس كرچوف» رئيس (اداره) مبارزه با اقدامات تروريستي به شبكه خبري «بي بي سي» گفت كه اين نيروها هم اكنون به همراه معارضان سوري عليه «بشار اسد» رئيس جمهور اين كشور مبارزه مي كنند. وي تعداد اين افراد را حدود 500 تن برآورد كرد. كرچوف افزود: «همه اين افراد وقتي كه سوريه را ترك كردند، افراط گرا نبودند، اما بيشتر آنان افراط گرا مي شوند و همان طور كه ديده ايم اين (تغيير) وقتي كه به كشورشان بازمي گردند، مي تواند به تهديدي جدي منتهي شود.» سازمان هاي اطلاعاتي هشدار دادند كه امكان دارد اين افراد با شبكه تروريستي القاعده ارتباط برقرار كنند و سپس به اروپا بازگردند و اقدامات تروريستي را سازماندهي كنند.

مختارنامه محبوب ترين سريال نزد عراقي ها
طبق نظرسنجي هاي به عمل آمده در عراق، سريال مختارنامه محبوب ترين سريال ايراني در عراق است. وزير ورزش و جوانان عراق ضمن دعوت از عوامل و بازيگران سريال مختارنامه براي شركت در اولين جشنواره فيلم عراق گفت: اگر بازيگران سريال مختار به عراق بيايند صفي طولاني از علاقه مندان عراقي از فرودگاه تا مركز شهر براي استقبال از آنان تشكيل خواهد شد.

اعلام نامزدی جدید
باشگاه خبرنگاران:مجید گروسی، دبیر کل جبهه جوانان ایران ، طی نامه‌ای رسماً نامزدی خود را در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

افتتاح پل نیمه کاره به خاطر انتخابات!
خبرآنلاین: طرح تونل زیرگذر راه آهن تهران - تبریز که در مناطق 17 و 18 تهران درحال احداث است، براساس شنیده‌ها قرار است بزودی در منطقه جنوب غرب افتتاح شود.
به گفته برخی از دست اندرکاران، افتتاح زودهنگام این طرح با توجه به اینکه هنوز به اتمام نرسیده است با شائبه تبلیغات انتخاباتی بودن همراه است.

تبلیغات تحریم‌‌کننده در ‌تهران!
جهان: در حالی تنها چند روز از انتشار بیانیه شرکت کره ای سامسونگ مبنی بر تحریم برخی نرم‌افزارها در گوشی‌های تلفن همراه در ایران می گذرد که خودنمایی دو بنر تبلیغاتی این شرکت در یکی از پرترددترین چهارراه های پایتخت تعجب بسیاری از مردم را برانگیخته است.

هديه جالب يک مسئول در آستانه روز زن
بر اساس بخشنامه اي که يک مسئول فرهنگي به دستگاهها و بخش هاي زيرمجموعه خود ابلاغ کرده، قرار است مبلغ يکصد هزار تومان کارت هديه در اختيار کارمندان زن قراردادي و رسمي اين نهاد قرار بگيرد تا براي تهيه هر نوع پوشش اسلامي مورد تاييد هزينه شود. اين مسئول در بخشنامه خود از کارمندان زن خواسته است بهتر است اين هديه صرف خريد چادر شود تا مشوقي براي گسترش اين فرهنگ در ادارات و سازمانها باشد.

گلايه يک مسئول از هفت خان سرمايه گذاري
بر اساس بررسي هاي يک مسئول مهم دولتي، در حالي که تعداد قابل توجهي از سرمايه گذاران براي ساخت مجتمع هاي خدماتي بين راهي اعلام آمادگي کرده اند، براي اخذ مجوزهاي اين کار نياز به تاييد 20 دستگاه و اداره اجرايي است که تنها يکي از اين استعلامات حدود 3 ماه به طول مي انجامد و به همين خاطر اکثر سرمايه گذاران در ميانه راه، از تصميم خود پشيمان مي شوند. اين در حالي است که بر اساس مفاد قانون اجراي سياستهاي اصل 44، حداکثر زمان پاسخ به استعلام بايد 10 روز باشد.

تابستان آينده ايران براي رژيم صهيونيستي خطرناك است
«عاموس يادلين» رئيس سابق سازمان جاسوسي نظامي رژيم صهيونيستي گفت: ايران در تابستان آينده از خط قرمز برنامه هسته اي اش كه نتانياهو پيشتر تعيين كرده بود؛ عبور مي كند. وي همچنين زمان برگزاري انتخابات رياست جمهوري ايران در خرداد آينده را مرحله اي خطرناك در ارتباط با برنامه هسته اي ايران توصيف كرد و گفت: تابستان آينده، بسيار خطرناك خواهد بود، زيرا ايران تصميم سرنوشت سازي را درباره فعاليت هسته اي اش خواهد گرفت.

بیکاری بیش از ۸۰ کارگر کارخانه زرین قشم
شنیده شد که به‌دنبال تعطیلی کارخانه بیش از ۸۰ کارگر باسابقه هم اکنون بیکار شده و به‌دنبال پیگیری مطالبات خود از راه‌های قانونی هستند. ایلنا نوشت؛ کارخانه زرین‌قشم استان هرمزگان به سبب آنچه کارفرما کمبود نقدینگی و مرغوب نبودن خاک عنوان می‌کند، دچار مشکلاتی در روند تولید شده و هم‌اکنون ۸۰ کارگر آن از آغاز سال جاری بیکار شده‌اند. «محمد دریانوس» دبیر خانه کارگر بندرعباس گفت: ۸۰ کارگر کارخانه زرین قشم، تولید کننده آجرهای سفالی به سبب تعطیلی این واحد تولیدی در آغاز سال جاری بیکار شده‌اند.

رد کناره گیری حسن روحانی
رجا: محمدباقر نوبخت رئیس و سخنگوی ستاد انتخاباتی حسن روحانی کناره گیری وی به نفع شخص دیگر و از جمله اسحاق جهانگیری را مردود دانست.

انتقاد از دخالت نهادهای شبه دولتی
خبرآنلاین: محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات در دیدار جمعی از استادان دانشکده‌های علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: دخالت نهادهای شبه دولتی در مسائل اقتصادی و سیاسی واقعیتی ملموس است.

من همه کاره هستم
ایسنا: اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد گفت: جایگاه من در دولت مشخص است. وقتی که این مسائل را متوجه من می‌کنند و می‌گویند من همه کاره هستم، باعث افتخار من است.

ايران تهاجمي تر شده است
روزنامه واشنگتن پست آمريكا با انتشار يادداشتي تحريم هاي اعمال شده از سوي آمريكا عليه ايران را بي اثر دانست.
در اين يادداشت با ليست كردن اتهاماتي بلندبالا از حمايت ايران از عمليات هاي تروريستي در سرتاسر دنيا در ماه هاي گذشته (كه البته بسياري از اين اتهامات بي پايه و اساس بوده و بيشتر به عنوان جنگ رواني براي القاي پروژه ايران هراسي مطرح مي شود) و رويكرد تهاجمي ايران در سياست خارجي، نوشته است: «رويكرد ايران نشان مي دهد كه اين كشور نه تنها آن گونه كه دولت اوباما مي خواهد به لاك انزوا فرو نرفته، بلكه برعكس، تحريم ها هيچ تأثيري در رفتار بين المللي جمهوري اسلامي ايران نداشته است. اين تحليلگر آمريكايي در ادامه مي نويسد: «با كنار هم قرار دادن همه اين رفتارهاي ايران به اين نتيجه مي رسيم كه گزينه ديپلماسي با چاشني تحريم دولت اوباما در مقابل ايران نتيجه نداده است و اگر هم نتيجه اي داشته باشد نتيجه آن بوده كه رفتار حكومت ايران را در عرصه بين المللي تهاجمي تر كرده است.»

محكوميت تاجر فروش سلاح شيميايي به صدام
«غريب آبادي»، سفير كشورمان در هلند و نماينده دائم نزد سازمان منع سلاح هاي شيميايي اعلام كرد: امروز چهارشنبه مورخ 4 ارديبهشت دادگاهي در هلند فان آنرات، تاجر هلندي را كه به خاطر صادرات سلاح هاي شيميايي به رژيم صدام به شانزده و نيم سال حبس محكوم شده بود و هم اكنون در زندان به سر مي برد، به پرداخت بيست وپنج هزار يورو غرامت به هر يك از 13 شاكي ايراني محكوم كرد. اين پرونده 13 شاكي ايراني و 4 شاكي عراقي دارد و فرايند رسيدگي به آن بيش از دو سال است كه در جريان است و در اين مدت دادگاه مشغول بررسي مستندات و قوانين مربوطه كشورهاي محل اقامت شاكيان بود.

اتهام روزنامه ترکیه‌ای
شنیده شد که درحالی که سیاست‌های جدید دولت ترکیه نسبت به مساله کرد‌ها و تلاش برای تغییر جهت تهدید امنیتی حاصل از این مساله به سمت ایران، روز‌به‌روز پیچیده‌تر می‌شود، رسانه‌های این کشور در نوعی فرار به جلو، ایران را به تلاش برای منصرف کردن گروه‌های کرد از صلح با ترکیه متهم کرده. تابناک نوشت؛ برخی از مطبوعات ترکیه، از جمله «حریت» و «ملیت»، با انتشار خبری مدعی شده‌اند، ایران می‌خواهد با پیشنهاد ارائه تسلیحات سنگین به حزب کارگران کردستان ترکیه «پ‌.ک.‌ک»، این گروه را از فرایند صلح با دولت ترکیه منصرف کند. روزنامه ملیت، این ادعای خود را به نقل از «یک مقام ارشد دولت ترکیه» و همچنین دولت اقلیم خودمختار کردستان عراق منتشر کرده است.

رئیس ستاد انتخاباتی حدادعادل مشخص شد
شنیده شد که کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری حسین نجابت را به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی خود انتخاب کرد. غلامعلی حدادعادل در پاسخ به سوالی در خصوص برنامه‌هایش برای ورود به عرصه انتخابات و ساختار ستاد انتخاباتی‌اش گفت: هر کدام از اعضای ائتلاف پیشرفت، به صورت مستقل برنامه‌هایشان را دنبال می‌کنند. بنده هم برای اداره ستاد خودم از آقای دکتر حسین نجابت نماینده تهران در مجلس دعوت به همکاری کردم و ایشان هم لطف کردند و پذیرفتند و کار را آغاز کردند. حدادعادل همچنین با اشاره به تقسیم وظایف صورت گرفته میان اعضای ائتلاف سه گانه افزود: در تقسیم بندی کارها بخش علمی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی به بنده واگذار شده بود، در این بخش هم برنامه‌ریزی‌هایی کردیم و از عده‌‌ای از دوستان متخصص و باتجربه خودمان که در بخش‌های مختلف توانایی دارند برای همکاری دعوت کردیم و امیدواریم در هفته‌ها و ماه‌های آینده کاری کنیم که دولت آینده با یک برنامه متین و اسلامی در چارچوب اهداف انقلاب و مصلحت کشور و واقعیات بتواند کار خود را آغاز و از نیروهای شایسته هم استفاده کند.

کارگردان فیلم انتخاباتی قالیباف مشخص شد
شنیده شد که بازیگر مرد نقش دوم فیلم طلا و مس فیلم انتخاباتی می‌سازد. رجانیوز نوشت؛ بهروز شعیبی و سیدمحمود رضوی فیلم تبلیغاتی محمدباقر قالیباف را می‌سازند. در آستانه برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری خبرهای مختلف درباره همکاری سینماگران با ستاد انتخاباتی نامزدها شنیده می‌شود. بهروز شعیبی، کارگردان جوان سینما هم قرار است در پروژه تبلیغاتی محمدباقر قالیباف حضور داشته باشد، او پیش‌تر فیلم سینمایی «دهلیز» را به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی ساخته و این بار در کنار رضوی برای شهردار تهران فیلم تبلیغاتی آماده می‌کنند. تصویربرداری این فیلم از مدتی پیش شروع شده است.

تعیین خط قرمز برای ایران ضرورتی ندارد
شنیده شد که فرمانده سابق اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برخلاف نظر بنیامین نتانیاهو، هنوز هم تعیین خط قرمز برای ایران را ضروری نمی‌داند. انتخاب نوشت؛ آموس یادلین که در کنفرانس سالانه روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در نیویورک آمریکا سخن می‌گفت، با اعلام این مطلب افزود: «برای حل مساله هسته‌ای ایران باید مجال بیشتری به دیپلماسی داد.
از طرفی هنوز فقط یک سال از شروع اعمال تحریم‌های جدی علیه ایران می‌گذرد و باید برای اثر کردن این تحریم‌ها بر اقتصاد ایران صبر کرد». این مقام سابق ارتش رژیم صهیونیستی در پایان راجع به مخالفتش با تعیین خط قرمز برای ایران گفت: «این کار نه‌تنها کمکی به ما نمی‌کند، بلکه می‌تواند قدرت مانور ایران علیه ما را افزایش دهد».

جنبش انتخاباتی محسن رضایی اعلام موجودیت کرد
شنیده شد که جنبش ما در بیانیه‌ای با بیان اینکه برای رسیدن به ایرانِ لایق ایرانیان «محسن رضایی» را بهترین گزینه می‌دانیم، اعلام کرد که محسن رضایی برای «ما» نه کاندیدایی بی‌نقص که کم‌نقص‌ترین کاندیداست.

متهم شدن چهار نفر به جرم همکاری با ایران
شنیده شد که دادستان‌های فدرال آلمان مدعی شدند که سه تبعه آلمانی-ایرانی و یک آلمانی به دلیل تلاش برای تامین قطعات مورد نیاز ساخت راکتور هسته‌ای ایران قوانین صادرات این کشور را نقض کرده‌اند. آسوشیتدپرس با اشاره به این خبر افزود که این افراد متهم به تامین 92 سوپاپ آلمانی و 856 سوپاپ هندی در سال‌های 2010 و 2011 برای ایران هستند. آنها متهم‌اند که این قطعات را از طریق شرکت‌هایی در دیگر کشورها در قراردادهایی به ارزش میلیون‌ها یورو تامین کرده‌اند.

استدلال ويژه ضرغامي
رئيس سازمان صداوسيما در نشستي عنوان كرد: اگر ارسال و دريافت سيگنال ها مردم را عقيم مي كند بايد همه مديران صداوسيما عقيم مي شدند چون در سازماني هستند كه قدرت سيگنال ها 10 برابر بيشتر است. در ادامه، بحث به تأثير منفي پارازيت هاي ارسالي بر روي شبكه هاي ماهواره اي رسيد و رئيس سازمان صداوسيما، اين سازمان را درباره اين موضوع بدون مسئوليت خواند و گفت: پارازيت هيچ ربطي به صداوسيما ندارد و ماهواره هاي ما نيز تنها به عنوان ابزار دريافت و ارسال شبكه ها محسوب مي شوند. موضوع عقيم شدن افراد با پارازيت ها نيز از سوي هيچ نهاد پزشكي تأييد نشده است.

در ايران از آشوب خبري نيست
«جيمز كلاپر» مدير اطلاعات ملي و رئيس جامعه اطلاعاتي آمريكا با حضور در كميته نيروهاي مسلح سناي آمريكا تازه ترين ارزيابي اطلاعاتي خود درباره وضعيت جامعه ايران پيش از انتخابات رياست جمهوري را به اين كميته ارائه كرد. وي گفت: رهبر ايران و متحدان آن اكنون بيشترين توجه خود را به افزايش تعداد رأي دهندگان در انتخابات رياست جمهوري 24 خرداد (14 ژوئن) با هدف افزايش مشروعيت رژيم متمركز كرده اند، اما در عين حال مي خواهند از تكرار حوادث پس از انتخابات سال 2009 (1388) جلوگيري كنند. اقتصاد ايران در اثر تحريم ها در وضع بدي قرار دارد اما به دو دليل ترس از دستگاه هاي امنيتي و سازمان نامناسب اپوزيسيون نارضايتي مردم از اين وضعيت تبديل به آشوب نشده است. در عين حال رهبري ايران درصدد كاستن از فشار اقتصادي بر طبقه محروم است.

رئيس جمهوري كه طمع نداشت
حبيب الله عسگراولادي، دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري در پاسخ به اين پرسش مجري كه پرسيد كدام يك از دولت هاي پس از انقلاب را، دولتي ايده آل و همسو با اهداف انقلاب مي دانيد، اظهار داشت: شايد از نظر زمان كوتاه، امتياز را به رجايي بدهم، اما امتياز مفصل را به حضرت آيت الله خامنه اي مي دهم كه در مدت هشت سال بسيار مسلط بودند. ايشان پس از پايان هشت سال رياست جمهوري شان هيچ طمعي براي ماندن نداشتند. تنها رئيس جمهوري كه بدون هيچ كار سياسي و مطابق با قانون اساسي، پست رياست جمهوري را تحويل نفر بعدي داد، مقام معظم رهبري بودند.

این دولت از هفت دولت آزاد است
فرارو: حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی،عضو ائتلاف 5 نفره جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به اینکه در برنامه پنجم توسعه 56 حکم تحول الکترونیک در بخش‌های مختلف کشور داریم، گفت: متأسفانه دولت از هفت دولت آزاد است و این کارها را قبول ندارد و انجام نداده است.

خواب‌نما نشده‌ایم
رجا: کامران باقری لنکرانی ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه‌ای که از سوی بسیج دانشجویی در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که از لنکرانی پرسید برنامه شما برای ظهور امام زمان (عج) چیست، پاسخ داد: ما نه خواب‌نما شده‌ایم و نه کسی به ما گفته است که اگر من بیایم ظهور نزدیک می‌شود.

ماجراي شهادت محافظ احمدي‌نژاد!
حفاظت از شخصيت‌هاي عالي رتبه نظام جمهوري اسلامي ايران و اماكن حياتي و حساس از طرف سپاه پاسداران بر عهده سپاه انصارالمهدي(عج) قرار دارد. سردار خوش نواز، فرمانده سپاه حفاظت انصار المهدي(عج) درخصوص شهادت محافظ احمدي‌نژاد در سيستان به خانه ملت گفت: در سيستان و بلوچستان كه گفته مي‌شود به آقاي احمدي‌نژاد سوء قصد شد و يكي از محافظانش به شهادت رسيد، بايد بگويم، حادثه سيستان مربوط به شخص احمدي‌نژاد نبود. موضوع مربوط به يك منطقه ديگر بود.
رئيس‌جمهور پس از ورود به استان، به تمام شهرها و دهات اين استان سفر كرد. ما بايد همكاران خود را با توجه به نوع مسئوليت‌مان به منطقه گسيل مي‌كرديم، بنابراين محافظان رئيس‌جمهور كه به يكي از مناطق مورد بحث رفته بودند زمان مراجعه از يك منطقه به منطقه ديگر، با اشرار آن منطقه درگير شدند كه اين درگيري منجر به شهادت يكي از همكاران شد.

معيارهاي رهبري، ملاك بررسي صلاحيت‌ها
آيت‌الله ممدوحي عضو شوراي مركزي جامعه مدرسين حوزه علميه قم و عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه شوراي نگهبان در بررسي صلاحيت كانديداهاي رياست‌جمهوري معيارهاي عنوان شده از سوي رهبر انقلاب را در نظر بگيرد، به مهرگفت: اينكه يك نفر رد صلاحيت شود بهتر از آن است كه با تاييد آن فرد يك مملكت 70 ميليوني دچار مشكل شود.

مشكل اصلي اصلاح‌طلبان از نگاه خرازي
صادق خرازي مشاور ارشد محمد خاتمي درخصوص مكانيسم اصلاح‌طلبان براي رسيد به اجماع به تسنيم گفت: هنوز با كسي راجع به اين موضوع صحبت نكردم يا كسي با من صحبت نكرده است كه اين مكانيسم چيست و چه اقدامي مي‌خواهند انجام دهند و بيشتر جنبه حرف و سخن دارد. مشكل اصلي اصلاح‌طلبان اين است كه رهبري اصلاح‌طلبي هنوز نتوانسته است كه به موقعيت استراتژيك خودش پي ببرد و بتواند همه جريان‌ها و نحله‌هاي اصلاح‌طلبي را دور خودش جمع كند. بالاخره در مجموعه دوستان اصلاح‌طلب هركس داراي عقايدي است، اگر همه اصلاح‌طلبان دور يك مجموعه فرهيخته‌اي بتوانند گردهم بيايند، مي‌توانند به نتيجه‌ و جمع‌بندي برسند.

در دولت هاشمي تورم به 50 درصد رسيد
محسن رضايي گفت: گراني و تورم مربوط به اين دولت نيست و در دوره دولت هاشمي رفسنجاني به 50 درصد رسيد كه در نتيجه آن مردم شهرهاي اسلامشهر، شيراز و مشهد به خيابان ها ريختند و حتي در اسلامشهر 2 نفر كشته شدند.

«نمي گذارند» كار كنيم يعني چه؟
در سال 83 احمدي نژاد مي گويد: «برخي مديران، ناكارآمدي خود را به كليت نظام ربط مي دهند» و چند روز بعد نيز در يادداشتي با عنوان «مديريت تحولگرا»؛ كه در روزنامه همشهري روز (26/11/1383) منتشر شده بود، مي نويسد: «مديري كه از نگاه انقلاب فاصله گرفته است، فلسفه مي بافد كه اشكال و ضعف و ناكارآمدي در حوزه كاري خود را به گردن نظام جمهوري اسلامي بيندازد.»»

خواب تازه رضا پهلوي برای ایران
 رضا پهلوي، فرزند شاه معدوم، بار ديگر فريب عده‌اي از سودجويان را خورد و پول‌هاي خود را براي برگزاري اجلاسي جهت تأسيس چيزي به نام "شوراي ملي ايرانيان" در اختيار آنان قرار داد. بنگاه خبرپراكني انگليس (بي بي‌سي) مي‌گويد: گروهي از ايرانيان خواستار سرنگوني نظام سياسي حاكم، كه در چارچوب مجمع موسسان "شوراي ملي ايران" گردهم آمده بودند، به نشست دو روزه خود خاتمه دادند.
اين گزارش مي‌افزايد: هدف برگزاري اين نشست، كه در روزهاي 7 و 8 ارديبهشت در پاريس برگزار شد، تشكيل مقدمات شكل گيري اركان شوراي ملي است. پايه گذاران اين شورا كه از حمايت رضا پهلوي فرزند پادشاه سابق ايران برخوردارند، هدف از تشكيل آن را ايجاد "بديلي دموكراتيك" در مقابل نظام جمهوري اسلامي ايران، از طريق انتخاباتي مطابق با معيارهاي بين‌المللي توصيف كرده‌اند. رضا پهلوي در مصاحبه با بي‌بي سي گفت: شوراي ملي به دنبال ايجاد حكومتي دموكراتيك و سكولار در ايران است.

ادعای وزارت امنیت بوسنی هرزگوین
دیپلماسی ایرانی: وزارت امنیت بوسنی هرزگوین در بیانیه ای مدعی شد دو دیپلمات ایرانی که در جریان حمله به اهداف اسرائیلی در سال 2011 در تایلند، گرجستان و هند حضور داشته اند، را اخراج کرده است.

هنوز به جمع‌بندی نرسیدم
تسنیم: صادق خرازی ,مشاور ارشد محمد خاتمی در خصوص فرد مورد نظرش به عنوان گزینه حداکثری برای اصلاح‌طلبان گفت: در حال حاضر حرفی برای گفتن در این زمینه ندارم و هنوز به جمع‌بندی نرسیدم.

اسپانسر 600 میلیونی قالیباف؟
پارسینه: قالیباف، نامزد انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در جمعی در پاسخ به این سؤال که هزینه تبلیغاتی و انتخاباتی شما از کجا تامین می‌شود، گفته است که کل هزینه تبلیغاتی در انتخابات 1384سه میلیارد تومان بوده است که از این مقدار، 600 میلیون تومان را یک جانباز با فروختن خانه‌اش به ستاد انتخاباتی اش بخشیده است.

مشائي : هر چه فكر كردم، متوجه نشدم كه از چه چيزي منحرف شدم
اسفنديار رحيم مشائي ديروز در مصاحبه با خبرگزاري ايسنا گفت: "من فكر نمي‌كنم، مردم دوست داشته باشند يك نفر به آن‌ها دائم توصيه كند و به مردم خط بدهد، مردم خود خط‌ها را خوب مي‌فهمند، خط بهتر، منطقي تر، قدرتمندتر، بانفوذتر و اثرگذارتر را خوب مي‌فهمند وي در پاسخ به اينكه بسياري از اصولگرايان از او با عنوان "ليدر جريان انحرافي" ياد مي‌كنند، گفت: "ما از چه چيزي منحرف شده ايم. من هر چه فكر كردم، متوجه نشدم كه از چه چيزي منحرف شدم." وي همچنين گفت: دولت دوست ندارد فضا را انتخاباتي كند. مشائي درحالي چنين مي‌گويد كه در تمام سفرهاي استاني هفته‌هاي اخير با احمدي نژاد بوده و به پرچم گرداني پرداخته است.

انتشار عكسي دلخراش از دو جوان ذبح شده سوري
 يك سايت اينترنتي لبناني با انتشار عكسي دلخراش از دو جوان ذبح شده سوري، نوشت: تروريست‌هاي القاعده در ادامه جنايت‌هاي خود در قبال مردم سوريه عموماً و اهالي حلب خصوصاً، آغاز به اجراي فتاواي برخي از شيوخ سلفي درباره ذبح جوانان دو روستاي شيعه نشين "نيل" و "الزهراء" در حومه حلب نموده‌اند. سايت اينترنتي "الخبر برس" ادامه داد: "جواناني كه ذبح شده‌اند نظامي يا مسلح نبودند؛ بلكه فقط به دليل انتساب به طائفه شيعه به قتل رسيده‌اند. اين جنايت بعد از محاصره‌اي صورت گرفت كه از ماه مبارك رمضان سال گذشته نسبت به اهالي اين دو روستا صورت گرفته بود." اين سايت همچنين نوشت: "بنابر آنچه فعالان شبكه‌هاي اجتماعي اعلام كردند، جنايتكاران در اين دو روستا، تروريست‌هاي تكفيري سعودي و چچني بوده‌اند."

واحد درسی برای شناخت مشایی
خبرآنلاین: محمدرضا باهنر عضو ائتلاف اکثریت اصولگرایان گفت: شناخت رحیم مشایی هفت تا هشت واحد درسی دانشگاهی می‌خواهد.

حرف‌های زیادی برای گفتن داریم
الف: رئیس دیوان عدالت اداری گفت: ماهم حرف زیادی برای گفتن داریم اما به خاطر مصالح کلی نظام و اشارات رهبری سکوت می‌کنیم.

دولت فعلی تصمیمات رضاخانی داشته
مهر: محمد شریعتمداری، نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه احمدی نژاد منابع مالی کشور را هدر داد، گفت: تصمیمات اقتصادی غیر کارشناسی توسط دولت، نظیر انحلال سازمان برنامه و بودجه، شورای اقتصاد و شورای پول و اعتبار و تصمیمات اینچنینی به اقدامات رضاخانی شبیه بود.

اخبار کوتاه
*  بر اساس اخبار رسیده، یکی از هنرپیشه‌ها که به خواست حلقه انحرافی برای شرکت در انتحابات شوراهای شهر تهران ثبت‌نام کرده بود، روز گذشته با مراجعه به فرمانداری تهران، از حضور در انتخابات انصراف داد.
 * شرکت سامسونگ که از فروش گوشی‌های هوشمند در ایران سودی میلیاردی به جیب می‌زند، بار دیگر همچون سیاق سایر شرکت‌های کره‌ای، پیشگام تحریم‌های غرب علیه کشورمان شده و از توقف خدمات برنامه‌های کاربردی سامسونگ در ایران از ابتدای خردادماه خبر داده است! این اولین بار نیست که دولت و شرکت‌های کره‌جنوبی که عموماً بازاری نسبتاً انحصاری در ایران در اختیار دارند، پیشگام اجرای تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان می‌شوند؛ از این رو نیاز به کمی گوشمالی دارند!
 * مجوز ساخت فیلم سینمایی «به تهران خوش آمدی» سال گذشته به کارگردانی «مهدی نادری» و مدیریت فیلمبرداری «تورج اصلانی» صادر شد. تورج اصلانی پیش از این، مدیریت فیلمبرداری فیلم سینمایی «فصل کرگدن» ساخته «بهمن قبادی» را بر عهده داشته است. این فیلم که در آن، صحنه‌های غیراخلاقی وجود دارد، با روایتی کینه‌توزانه، سیاه و غیر واقعی از انقلاب اسلامی ساخته شده است، به‌طوری‌که در این فیلم، نماهایی از زندان‌های قرون وسطایی، اعدام و خشونت، نتیجه عملکرد انقلاب اسلامی و انقلابی‌ها معرفی شده است!
*  «سرهنگ بهرامی» کارشناس نیروی انتظامی، به‌تازگی در اظهاراتی قابل‌تأمل به یکی از شگردهای سودجویان برای ترویج بی‌بندوباری در جامعه با توزیع لباس‌های اندامی و فاق کوتاه اشاره کرد و گفت: «مدتی پیش در یکی از پارتی‌های شبانه، تیشرت‌های اندامی با لوگو و نشان ساختگی یکی از شرکت‌های معتبر در بین جوانان حاضر به‌صورت رایگان پخش شده است.» گفتنی است قیمت این نوع البسه که در دو نوع مردانه و زنانه تولید می‌شود، از قیمت لباس‌های معمولی بسیار پایین‌تر است و بیشتر به صورت فله‌ای و درهم خرید و فروش می‌شود که بسیار جای تأمل دارد!