رئیس كمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین:
وضعیت رژیم صهیونیستی در داخل و در حوزه امنیتی بسیار بحرانی است
حجت الاسلام اختری به وضعیت رژیم اشغالگر قدس اشاره و اظهار كرد: وضعیت سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی در داخل بسیار بحرانی است. انتخابات متعدد و زودهنگام را در این چهار سال شاهد بوده‌ایم.
کد خبر: ۳۵۷۲۲
تاريخ: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱

رئیس كمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین وضعیت مقاومت را بسیار خوب توصیف كرد و گفت: مقاومت در شرایط بسیار برجسته قرار دارد و همچنان رو به پیشرفت با سرعت بالا است. آنچه به عنوان جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل مشاهده می‌كنیم ناشی از ضعف این رژیم است و اگر رژیم صهیونیستی در شرایط خوبی قرار داشت با مسائل برخورد جنایتكارانه نداشت.

وی با اشاره وقوع چند انتفاضه در چند سال اخیر در فلسطین تصریح كرد: در تمام این انتفاضه‌ها رژیم اشغالگر مجبور به عقب نشینی شده است. گرچه از میان مردم فلسطین شهدای بیشتری تقدیم شده، اما رژیم صهیونیستی به ناچار به عقب نشینی كرده است، زیرا تاب ایستادگی در برابر مقاومت را ندارند. در جریان تهاجم اخیر رژیم صهیونیستی نیز شاهد همین موضوع بودیم.

رئیس كمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو به اعلام رژیم صهیونیستی برای مقابله با جهاد اسلامی در حملات اخیر این رژیم به غزه اشاره و بیان كرد: این اقدام به این دلیل صورت گرفت كه آن‌ها قصد داشتند ضربه سنگین تری را به جهاد اسلامی وارد كنند، زیرا فكر نمی‌كردند جهاد به تنهایی توان ایستادگی تا این حد داشته باشد. از سوی دیگر این رژیم با این كار قصد اختلاف افكنی میان فلسطینیان و جریان مقاومت به ویژه جهاد اسلامی و حماس را داشت. اسرائیلی‌ها این كار را با توسل به بعضی از كشورهای عربی منطقه از جمله مصر انجام دادند.

وی عدم ورود حماس به مقابله با رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر را خوب ندانست و تاكید كرد: حماس باید ایستادگی خود در كنار جهاد اسلامی و مقابله با اسرائیل را نشان می‌داد و سكوت اختیار نمی‌كرد.

حجت الاسلام اختری با بیان اینكه حجم موشك‌هایی كه جهاد اسلامی به مناطق مختلف اسرائیل شلیك كرد نشان از توان بالای این گروه مقاومت دارد، گفت: همه شنیدیم كه ساكنین فلسطین اشغالی برای فرار از موشك‌های جهاد اسلامی به پناهگاه‌ها رفتند و یك وضعیت سختی از این منظر ایجاد شد. این مسئله باعث شد اسرائیل درخواست آتش بس بدهد كه این یك موفقیت بسیار خوب برای جهاد اسلامی بود بخصوص آن كه رژیم صهیونیستی مجبور شد شرایط جهاد اسلامی را بپذیرد.

رئیس كمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین شرایط مقاومت فلسطین را بسیار خوب عنوان كرد و گفت: از سوی دیگر شرایط حزب الله لبنان به عنوان بدنه اصلی مقاومت بسیار ایده آل است و رژیم صهیونیستی در طول ۱۲ سال گذشته نتوانسته است به حزب الله لبنان حمله كند.

وی به وضعیت رژیم اشغالگر قدس اشاره و اظهار كرد: وضعیت سیاسی رژیم صهیونیستی در داخل بسیار بحرانی است. انتخابات متعدد و زودهنگام را در این چهار سال شاهد بوده‌ایم. از سوی دیگر شاهد وضعیت نامناسب این رژیم در حوزه امنیتی و نظامی هستیم، زیرا با سلسله موشك‌هایی كه توسط جریان مقاومت به رژیم اشغالگر قدس حمله می‌شود، ترس و وحشت خاصی آنها را فرا می‌گیرد زیرا رژیم صهیونیستی توان مقابله با موشك‌ها را به سادگی ندارند.

وی افزود: گنبد آهنین آنها نیز به درد رژیم صهیونیستی نخورده و نتوانسته است نتیجه‌ای كه انتظار دارند را از آن بگیرند. همچنین حملاتی كه این رژیم به غزه و فلسطینیان داشته، موفقیتی از نظر نظامی برای آن‌ها به همراه نداشته است.

حجت الاسلام محمد حسن اختری با یادآوری ادعاها و اهداف رژیم صهیونیستی در ابتدای شكل گیری خود تصریح كرد: آن‌ها در ابتدا و حتی تا سال ۱۹۶۷ میلادی به دنبال این بودند كه اسرائیل را گسترش دهند و در این راستا مسئله از نیل تا فرات را مطرح كردند. از سال ۱۹۷۳ میلادی به بعد، اسرائیل به فكر اینكه می‌تواند كشورگشایی كند و یك جغرافیای بزرگ تشكیل دهد نیست و از این اندیشه خارج شده است.

رئیس كمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین با اشار به راهبرد قدرت مند كردن رژیم صهیونیستی كه بعد از شكست طرح نیل تا فرات شكل گرفت بیان كرد: امروز شاهد هستیم اسرائیل قدرت به حساب نمی‌آید و دائما به دنبال این است كه با كشورهای اطراف خود از باب مصالحه وارد شود در حالی كه آن زمان به سلطه در آوردن كشورهای اطراف خود بود. این نشان می‌دهد اسرائیل موجودیت همه را پذیرفته است و این ناشی از ضعف این رژیم است كه این امر را می‌توان در مواجه این رژیم با غزه هم درك كرد.