خسارت رژیم صهیونیستی در جنگ ۳ روزه ۹۰ میلیون دلار شد
یک رسانه عبری زبان اعتراف کرد هر روز جنگ با نوار غزه ۱۰۰ میلیون شیکل (بیش از ۳۰ میلیون دلار) برای رژیم صهیونیستی آب خورده است.
کد خبر: ۳۵۷۱۹
تاريخ: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸

روزنامه معاریو در شماره روز دوشنبه خود با اعلام این خبر افزود براساس ارزیابی مطرح شده در کمیته مالی کنست که در جلسه مربوطه جهت پرداخت خسارت به آسیب دیدگان مستقیم و غیر مستقیم جنگ مطرح شد، مشخص گردید جبهه داخلی اسرائیل حدود 300 میلیون شیکل (بیش از 92 میلیون دلار) در این جنگ زیان دیده است.

به نوشته معاریو کمیته مالی کنست صبح امروز دوشنبه برای پیگیری پرداخت خسارت جنگ اخیر تشکیل جلسه داد و مشخص شد تنها برای جبهه داخلی این رقم بالغ بر 300 میلیون شیکل است.

این رسانه با استناد به گزارش کنست رژیم صهیونیستی خبر داد، در این جنگ 222 محل آسیب مستقیم دیده‌اندکه 84 مورد از آنها در عسقلان، 66 مورد در سدیروت و 72 مورد در شهرک‌های مهاجر پذیر دیگر بوده است که 114 مورد آن به ساختمان‌ها آسیب رسیده و 97 مورد نیز متعلق به خودروها بود.

گفتنی است این خسارات صرفا مربوط به جبهه داخلی رژیم صهیونیستی وارد شده و هزینه‌های نظامی رژیم صهیونیستی در این جنگ در آن لحاظ نشده است، همچنین نباید فراموش کرد که صهیونیست‌ها این تلفات را در جریان جنگ با تنها یک گروه نسبتا کوچک فلسطینی از لحاظ امکانات متحمل شده‌اند و در صورت مشارکت حماس در این جنگ و یا ورود به جنگ با حزب الله این تلفات به طور حتم به شدت افزایش پیدا می‌کرد.

در بخش دیگری از این گزارش نیز خبر رسید نهادهای مربوطه در اسرائیل تاکنون بسیاری از خسارات جنگ‌های سابق را هم پرداخت نکرده‌اند و دست کم 124 پرونده در داداگاه‌های اسرائیل برای دریافت غرامت همچنان مفتوح است.