واکنش سفارت ژاپن به درگذشت «کونیکو یامامورا» مادر شهید محمد بابایی
در پی درگذشت«کونیکو یامامورا» سبا بابایی مادر شهید محمد بابایی از شهدای دفاع مقدس، صفحه رسمی سفارتژاپن در ایران، این ضایعه را تسلیت گفت.
کد خبر: ۳۵۴۱۴
تاريخ: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷
در پی درگذشت«کونیکو یامامورا» سبا بابایی مادر شهید محمد بابایی از شهدای دفاع مقدس، صفحه رسمی سفارتژاپن در ایران، این ضایعه را تسلیت گفت.

عصر دیروز نیز مردم تهران با حضور در معراج شهدا، با این مهاجر سرزمین آفتاب وداع کردند.

همچنین مراسم تشییع پیکر مطهر سبا بابایی ام‌الشهید بابایی نیز صبح امروز (یکشنبه ۱۲ تیر ماه)از مقابل مسجد انصار الحسین(ع) خیابان پیروزی، خیابان پنجم نیروی هوایی برگزار ‌شد.

کونیکو یامامورا در خانواده‌ای بودایی در ژاپن متولد شد و در ۲۰ سالگی با جوانی مسلمان و ایرانی آشنا شد و تحت تاثیر اخلاق اسلامی این جوان مسلمان به دین اسلام مشرف شده و با الهام از کتاب آسمانی قرآن نام «سبا» را برای خود برگزید.یامامورا بعد از ازدواج به ایران مهاجرت کرد و صاحب سه فرزند شد که آخرین فرزندش به نام محمدبابایی در بیست و دوم فروردین ماه ۱۳۶۲ بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی در فکه شهید شد.

کونیکو یامامورا در سال‌های ابتدایی راه اندازی رادیو ژاپنی، فعالانه در پایه‌گذاری این رسانه نقش‌آفرینی کرد و پس از آن تاکنون به عنوان کارشناس با این رادیو همراه بوده است. کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب» توسط حمید حسام از نویسندگان آثار دفاع مقدس و با همکاری مسعود امیرخانی گردآوری و تنظیم شد و از سوی انتشارات «سوره مهر» هم اکنون در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

حزب موتلفه اسلامی درگذشت این مادر شهید را تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال علو درجات برای ایشان را خواستار است.