نماینده نجف آباد در مجلس :
کاهش قیمت برخی اجناس به دلیل جمع آوری دلالان و رانت خواران است/ دولت قبل جان و معیشت مردم را گروگان گرفته بود
نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: به اعتقاد بنده دولت قبل به ویژه رئیس جمهور سابق وضعیت معیشتی، اقتصاد و حتی مسئله کرونا را گروگان گرفتند تا نظام جمهوری اسلامی ایران را به پیوستن به FATF وادار کنند.
کد خبر: ۳۳۸۷۴
تاريخ: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت: به اعتقاد بنده دولت قبل به ویژه رئیس جمهور سابق وضعیت معیشتی، اقتصاد و حتی مسئله کرونا را گروگان گرفتند تا نظام جمهوری اسلامی ایران را به پیوستن به FATF وادار کنند.

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار «نما» با اشاره به برخی حواشی مبنی بر تسریع در واکسیناسیون عمومی از سوی دولت سیزدهم و مرتبط کردن این موضوع به اقدامات دولت دوازدهم، گفت: علیرغم این که روحانی و ظریف ادعای زیادی داشتند، اما زبان دنیا را به خوبی بلد نبودند. مطمئن باشید که اگر الان هر فردی از طیف دولت قبل رئیسجمهور میشد، به بهانههای مختلف از جمله عدم پیوستن ایران به FATF واکسن وارد کشور نمیکردند.

وی ادامه داد: دولت قبل هم این موضوع را مطرح کرد. به گونهای که ربیعی، سخنگوی دولت قبل و شخص رئیس جمهور سابق هم این موضوع را مطرح کردند و گفتند علت عدم واردات واکسن وضعیت ایران نسبت به FATF است و با این بهانه، گفتند که راهحل واردات واکسن آن است که ما به FATF بپیوندیم.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:دولت قبلی به بهانه FATF معیشت مردم را گروگان گرفت. به اعتقاد بنده حسن روحانی در اوج بیماری کرونا عمداً سفرهای مردم به شهرهای دیگر و به ویژه در ایام تعطیلات را آزاد میگذاشت. وزیر بهداشت و درمان سابق هم از این مسئله بسیار ناراحت شد و خون دل خورد و چندین بار هم گفت که در زمان مقتضی، توضیحاتی را درباره تصمیمات ستاد ملی کرونا ارائه میدهد.

وی ادامه داد: به اعتقاد بنده دولت قبل به ویژه رئیس جمهور سابق وضعیت معیشتی، اقتصاد و حتی مسئله کرونا را گروگان گرفتند تا نظام جمهوری اسلامی ایران را به پیوستن به FATF وادار کنند.

ابوترابی بیان کرد: دولت سابق با این شعار که FATF نمیگذارد واکسن وارد کشورمان شود، واکسن وارد نکردند، اما واقعیت مطلب این بود که آنان سوء مدیریت داشتند، نفوذی در دولت قبلی بسیار زیاد بود و از سوی دیگر زبان دنیا را هم به خوبی بلد نبودند.

وی تاکید کرد: با موفقیت رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری و عزم و اراده دولت جدید این مشکل حل شد، چرا که دولت جدید نشان داد به خوبی زبان دنیا را بلد است و میفهمد و در نتیجه، سرازیر شدن واکسن به داخل کشورمان را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: مجددا تاکید میکنم که اگر فردی از طیف حسن روحانی الان رئیس جمهور کشورمان شده بود، مجددا معیشت مردم را گروگان میگرفتند.

ابوترابی گفت: همچنین علیرغم اینکه میزان قطعی برق مثل قبل است، اما میبینیم که قیمت سیمان از زمانی که دولت رئیسی روی کار آمده است، کاهش یافته است. در یک ماه اخیر هیچ اتفاقی در زمینه تولید برق رخ نداده است و فقط رئیسی رانت خواران و دلالان این بخش را جمع کرد.

وی ادامه داد: در بحث مرغ هم همین مسئله را شاهد هستیم. دلالان و رانت خواران در وزارت صمت و فرایند توزیع مرغ جمع آوری شدند و آثار مثبت آن را در بازار میبینیم و انتظار داریم که این رویه ادامه داشته باشد.