دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
برخی نمی خواهند بزرگترین دستاورد دولت دوازدهم را بپذیرند
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: برخی نمی خواهند بزرگترین دستاورد دولت دوازدهم را بپذیرند و آن را برای دولت سیزدهم به عنوان یک ذخیره عبرت آموز به کار برند.
کد خبر: ۳۳۶۲۰
تاريخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: برخی نمی خواهند بزرگترین دستاورد دولت دوازدهم را بپذیرند و آن را برای دولت سیزدهم به عنوان یک ذخیره عبرت آموز به کار برند.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی دکتر اسدالله بادام چیان که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت، با اشاره به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در آخرین دیدار هیات دولت دوازدهم تصریح کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم و نیز در دولتهای پیشین اثبات شد اعتماد به غرب جواب نمی دهد، گفت وگو ومذاکره وقت گذرانی است و آمریکا حاضر نیست در برابر امتیازات وسیع و گسترده ایکه به دست می آورد حتی یک امتیاز بدهد

وی افزود: در دولت دوازدهم اثبات شد اگر برنامه های داخلی را منوط به چشم داشت و همراهی غرب کنیم حتما شکست می خوریم اما هنوز عده ای که یا غافل هستند یا مامور، نمی خواهند این تجربه گرانسنگ را به عنوان دستاورد بزرگ دولت آقای روحانی بپذیرند.

بادام چیان با اشاره به نامه ظریف به سازمان ملل و نیز گزارش بیست و دوم وزارت خارجه به مجلس گفت: این گزارش چند صد صفحه ای فریاد می زند که اعتماد به غرب جواب نمی دهد و هیچ برنامه ای را نباید منوط به توافق یا همراهی غرب کرد اما گویا مولف و مولفان این گزارش خودشان از تنها خاصیت این گزارش بی خبر هستند.

وی اضافه کرد: گزارش نشان می دهد بدعهدی و نقض پیمان از زمان اوباما شروع شد و در زمان ترامپ ادامه پیدا کرد و 800 نوع تحریم ظالمانه به 1500 تحریم رسید و در هیچ مذاکره ای آمریکا و سه کشور شرور اروپایی حاضر نیستند حتی یک تحریم را لغو یا تعلیق کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: تحریم ها تنها با تکیه بر تولید داخل و اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی خنثی و بی اثر می شوند و این تجربه دوم دولت دوازدهم است و بر این اساس ما با کارنامه ای مشخص از این دولت روبرو هستیم و آنجا که بر اساس اعتماد به نفس ملی عمل کردیم موفق بودیم و جایی که اقتصاد را شرطی کردیم و آن را به بند ناف مذاکرات وصل کردیم شکست خوردیم.

بادام چیان در بخش دیگری از این گفت وگو درباره طرح صیانت از کاربران در فضای مجازی گفت: قطعا در این طرح حقوق کاربران فضای مجازی حفظ خواهد شد، کسب و کاری را تعطیل نمی کند و منافع و مصالح مردم در نظر گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: آنچه مهم است قانونمند شدن اینترنت و فضای مجازی است که اگر کسانی درباره این طرح نظر اصلاحی دارند آن را به مجلس بفرستند و مجلس هم توضیحات لازم را برای مردم ارائه دهد.

وی گفت: آنچه مهم است اینکه مردم به جوسازیهای منفی رسانه های بیگانه توجه نکنند که نمی کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین گفت: مردم و کارشناسان نظرات خود را برای تکامل این ضابطه مندی به حزب بدهند یا در اختیار نمایندگان مجلس قرار دهند.

بادام چیان در ادامه درباره آزادی رهبر شیعیان نیجریه و همسرش پس از 6 سال محرومیت، فشار و شکنجه اظهار داشت: آزادی شیخ زکزاکی را به فال نیک می گیریم و به دولت نیجریه توصیه می کنیم فشارهای گذشته را تکرار نکند و به رای دادگاه هم احترام بگذارد.

وی افزود: شیخ زکزاکی از همه اتهامات در دادگاه تبرئه شده است و او یک بیگناه مظلوم است که هیچ هدفی جز سربلندی ملت نیجریه و رفاه و آسایش محرومان این سرزمین ندارد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامیدر بخش دیگری از این گفت وگو با توصیه به دولت سیزدهم تصریح کرد: دشمن شناسی و زمان شناسی در اداره سیاست داخلی و خارجی خیلی مهم است. آقای رئیسی دقیقا معلوم کند چه چیزی را از دولت قبل تحویل می گیرد و آقای روحانی هم توضیح دهد که از دولت پیش از خود چه امانتی را تحویل گرفت و آن را چگونه به دولت بعد تحویل خواهد داد.

وی همچنین گفت: آقای رئیسی باید مراقب افت و خیزها و فراز و فرودهای اقتصادی کشور باشد.

بادام چیان تاکید کرد: صیانت از ارزش پول ملی مهمترین کار دولت است و دولت آقای رئیسی می تواند در چاه ویل استقراض از بانک مرکزی و چاپ بی حساب و کتاب اسکناس نیفتد تا این مراقبت منجر به کاهش تورم و افزایش روزافزون ارزش پول ملی شود.

وی با بیان اینکه سیاست های پولی و مالی دولت باید در شورای اقتصاد و شورای پول و اعتبار و جلسات فنی و حرفه ای کارشناسان مبرز، خبره و کاربلد تدوین شود گفت: تخلف از قانون و طراحی سیاست های غلط، دولت گذشته را به این ورطه هولناک اغتشاش قیمتها و کاهش شدید ارزش پول ملی انداخت.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان روز حقوق بشر اسلامی را گرامی داشت و با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند اظهار داشت: کارنامه جنگی آمریکا و اروپا در دو جنگ جهانی، قتل عام میلیونها تن از نفوس مردم جهان بود که پس از جنگ هم از این جنایت دست برنداشتند.

وی تاکید کرد: اخراج آمریکا از منطقه و پایان دادن به حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی می تواند روزنه امیدی برای صیانت از حقوق بشر در جهان باشد.