عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه تأکید کرد:
آزمون دشوار شوراهای شهر کنونی تهران
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: شورای کنونی شهر تهران با آزمونی دشوار روبرو است و اکنون انتخاب شهردار باید بر مبنای بیانیه گام دوم رهبر انقلاب صورت بگیرد انتخاب شهردار جوان جهادی، متخصص و دارای روحیه فساد ستیز مهم و ضروری است و در قسمت‌هایی که مانند کمیسیون ماده 100 حفره‌هایی برای فساد وجود دارد و یا بودجه‌های شهری در آن قرار می‌گیرد باید بسیار پخته ورود کند.
کد خبر: ۳۳۵۸۰
تاريخ: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
میترا جهانگیری عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: متأسفانه در شورای شهر پنجم در سراسر کشور شاهد تخلفات گستردهای در این نهادها بودیم و بیش از هزار عضو از اعضاء شوراهای شهر و روستا به خاطر فساد به زندان رفتند و با آنها برخورد قضایی صورت گرفت و مردم در اثر این عملکرد نادرست از شوراهای شهر و روستا ناامید شدند.

وی افزود: شورای کنونی شهر تهران با آزمونی دشوار روبرو است و اکنون انتخاب شهردار باید بر مبنای بیانیه گام دوم رهبر انقلاب صورت بگیرد انتخاب شهردار جوان جهادی، متخصص و دارای روحیه فساد ستیز مهم و ضروری است و در قسمتهایی که مانند کمیسیون ماده 100 حفرههایی برای فساد وجود دارد و یا بودجههای شهری در آن قرار میگیرد باید بسیار پخته ورود کند.

جهانگیری با بیان اینکه در حال حاضر ما دارای دولت و مجلس انقلابی هستیم لزوم وجود شهردار انقلابی و همسو با سایر نهادها را برای پاسخ به تقاضاها و درخواستهای شهروندان تهرانی ضروری دانست.

این عضو شورای مرکزی ادامه داد: احیاء پروژههای تعطیلشده در چهار سال گذشته موجب جلب اعتماد دوباره مردم میشود، اطمینان مردم نسبت به حضور شهرداری جوان، جهادی، انقلابی و کارآزموده و متخصص بدون سوءاستفاده از بودجههای کلان شهرداری در این برهه از زمان ضروری است.

وی در پایان گفت: شوراهای شهر با استناد به اسناد بالادستی و منشورهای قانون اساسی میتوانند نهادی را تشکیل دهند که از اعضاء نظارتی با ترکیبی از دولت و مجلس و اعضاء شورا تشکیل شوند و وظیفه نظارت بر عملکردها را بر عهده بگیرند تا خلأ نظارتی موجود و رخنه فساد ناشی از این امر پر شود. برخورد قانونی و بدون اغماض با عاملان فساد و سلب عضویت از این افراد سبب اعتماد مردم خواهد شد