دکتر بادامچیان در جمع اعضای کارگروه ورزش:
رییس جمهور منتخب نگاه ویژه ای به ورزش داشته باشد
دبیر کل حزب موتلفه گفت:انتظار داریم رییس جمهور منتخب نگاه ویژه ای به ورزش داشته باشد و این مهم را بیش از پیش در عمق جامعه رسوخ دهد.
کد خبر: ۳۳۵۵۹
تاريخ: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
 نشست کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور اکثریت اعضا و دکتر بادامچیان دبیر کل حزب برگزار شد. در این نشست، ابتدا احمدرضا دلیران فیروز مسئول کارگروه ورزشکاران جوان شورای وحدت اصولگرایان گزارش کوتاهی از فعالیت های این کارگروه طی دوران انتخابات ارائه کرد، سپس محمدرضا یزدانی خرم رییس کارگروه ورزش، نکاتی را در ارتباط با مشکلات امروز ورزش و بیتوجهی متولیان مربوطه نسبت پیشرفت این مقوله نکاتی را یاد آور و تصریح کرد: با توجه به مشکلات و کاستی های موجود در عرصه ورزش و بی توجهی هایی که طی سال های اخیر نسبت به این عرصه صورت گرفته، لازم است رییس جمهور منتخب فردی واجد شرایط، توانمند و مدیر را به عنوان وزیر ورزش به مجلس معرفی کند تا مشکلات و کاستی های موجود در عرصه تربیت بدنی مرتفع شود. در همین راستا، محمدرضا تهرانی قائم مقام کار گروه ورزش با اشاره به چگونگی تشکیل این مجموعه در حزب ریشه دار موتلفه اسلامی، نقش و اهمیت ورزش در کشورهای مختلف و بی توجهی مسئولین کنونی دستگاه ورزش به این مهم مواردی را ذکر کرد.

در ادامه این نشست دکتر بادامچیان ابتدا و به اجمال تاریخچه ورزش پس از انقلاب را مرور کرد و سپس به اهتمام حزب موتلفه در جهت گسترش ورزش توام با رعایت ارزش ها پرداخت.

وی از ورزش باستانی و صدای ضرب و زنگ به عنوان نوای روحبخشی که فرهنگ و آیین مردم ایران و شعائر دینی را به گوش جان می رساند، یاد کرد و گفت: ما می توانیم پیام های متعالی این رشته اعم از جوانمردی، ادب، احترام به کسوت، بخشندگی و پایبندی به اصول را در دیگر رشته های ورزشی نهادینه و گسترش دهیم. دین مبین اسلام توصیه اکید به سلامت روح و جسم افراد جامعه دارد و معتقد است انسان ها برای تلاش در مسیر زندگی نیاز به جسم و جان قوی دارند. بر همین اساس انتظار داریم رییس جمهور منتخب نگاه ویژه ای به ورزش داشته باشد و این مهم را بیش از پیش در عمق جامعه رسوخ دهد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین با اشاره به نیمی از جمعیت کشور یعنی بانوان، خاطرنشان کرد: ورزش در روند سلامت بانوان از اهمیت بسزایی برخوردار است و مسئولین مربوطه باید در وزارت ورزش، شهرداری ها و دیگر نهادهای مرتبط برای توجه بیشتر به این بخش جامعه تلاش کنند. منتهی اعتقاد دارم ورزش بانوان باید به شکل درست سازماندهی و برنامه ریزی شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان تاکید کرد: رییس و اعضای کارگروه ورزش حزب را متشکل از جمعی چهره های متخصص و توانمند هستند که می توانند در جهت حمایت از دولت و مجلس انقلابی، دیدگاههای خود را برای انتخاب وزیر آینده ورزش به رییس جمهور منتخب ارائه و پس از کسب رای اعتماد فرد مورد نظر، با وزیر ورزش دولت آیت الله رییسی تعامل سازنده و همفکری داشته باشند. قطعا این تعامل و همفکری آثار مثبت فراوان بر جای خواهد گذاشت.

در ادامه این نشست هرکدام از اعضای کارگروه نقطه نظرات و دغدغه های خود در رابطه با مشکلات حال حاضر ورزش و لزوم رفع کاستی های موجود را بیان کردند. در نهایت مقرر شد با توجه به مقتضیات و شرایط حاضر و تغییر و تحولات قریب الوقوع دولت و شوراهای اسلامی شهر و روستا، کارگروه ورزش با اهتمام و جدیت بیشتر فعالیت های خود را پی گیری کند.