دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
مبارزه با فساد در دوران جدید باید سرعت بیشتری بگیرد
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: با انتخاب آیت الله اژه ای به عنوان قاضی القضات، مبارزه با فساد و تحول در قوه قضاییه در دوران جدید سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.
کد خبر: ۳۳۵۰۷
تاريخ: ۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۱

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: با انتخاب آیت الله اژه ای به عنوان قاضی القضات، مبارزه با فساد و تحول در قوه قضاییه در دوران جدید سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.
به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، دکتر اسدالله بادامچیان ضمن تبریک این انتصاب افزود: اجرای سند تحول و نیز اهتمام به ماموریتهای دستگاه قضا در قانون اساسی دو نکته کلیدی است که رهبر معظم انقلاب در حکم خود خطاب به آقای اژه ای گنجانده اند و ان شاالله مردم آثار این عمل به وظیفه را خواهند دید.
وی ادامه داد: همت به راه اندازی چرخ تولید و رفع موانع تولید از وظایف دستگاه قضاست که تجربه خوبی در دوران آقای رییسی داشتیم و امروز این چرخ باید توسط دو قوه مجریه و قضاییه به حرکت خود شتاب بخشد و اگر توان مجلس را هم روی آن بگذاریم شاهد رفع بسیاری از مشکلات از جمله بیکاری خواهیم بود.
بادامچیان مسوولیت خطیر آقای رییسی را در چینش وزرا یادآور شد و گفت: چینش وزرا به خصوص در حوزه اقتصادی مهم است و هماهنگی اتاق فکر اقتصادی دولت باید به گونه ای باشد که از آن یک صدا بیرون بیاید و آن صدای اجماع اقتصاددانان در پاسخ به مطالبات معیشتی مردم باشد.
وی تاکید کرد: اقتصاد احساسی نیست. یک کار علمی و تجربی است و امید است که از چهره های آگاه و دارای سلامت مالی و با تجربه استفاده شود.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به مذاکرات وین گفت: با زیاده خواهی هایی که بایدن دارد، معلوم شده از مذاکره با آمریکا آبی گرم نمی شود.
وی افزود: آمریکایی ها صریح گفته اند که همه تحریم ها را برنمی داریم، قول نمی دهیم در برجام بمانیم و راستی آزمایی با زمان بندی ایران را هم قبول نداریم. بنابراین لگد آنها به میز مذاکره از هم اکنون صدایش درآمده است.
بادامچیان ادامه داد: ما باید راه خود را در اهتمام به انرژی هسته ای در قالب قول و قرارهایمان با ان پی تی ادامه دهیم و اگر ان پی تی هم بازی درآورد دلیلی ندارد همپنان عضو ان پی تی بمانیم.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات افغانستان اظهار داشت: دو دهه حضور بی ثمر و بی دستاورد هزینه های سنگینی روی دست وزارت خزانه داری آمریکا گذاشته است و آمریکایی ها امروز مشغول بیرون روی از خاک افغانستان هستند.
وی افزود: آنها در حالی خاک افغانستان را ترک می کنند و دولت خودساخته خود را در مقابل طالبان تنها می گذارند که حضورشان در افغانستان جز خفت و خواری و کشته های فراوان دستاوردی نداشته است.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به دولت آقای رییسی توصیه کرد: سیاست ما در قبال همسایه شرقی مان باید دقیق و هوشمندانه باشد و این سیاست باید مبتنی بر تداوم مراودات اقتصادی با این کشور و همچنین حفظ حقوق و امنیت همه مذاهب و طوایف به ویژه اهل تسنن افغانستان باشد.
بادامچیان ادامه داد: توصیه ما به همسایگان افغانستان این است که از مداخله در امور این کشور پرهیز کنند  تا مردم افغانستان درباره نوع حکومت و سرنوشت خود تصمیم بگیرند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران را یک جنایت تاریخی خواند و گفت: 33 سال پیش متجاوزان آمریکایی یک هواپیمای مسافربری را در فراز خلیج فارس بی هیچ بهانه ای سرنگون کردند و مسافران بیگناه آن را در امواج خروشان دریا غرق نمودند. این یک جنایت جنگی است که آمریکایی ها باید همواره پاسخگوی آن باشند.
وی تاکید کرد: آمریکایی ها باید هرچه زودتر آبهای خلیج فارس و دریای عمان را ترک کنند و از منطقه بیرون بروند.
بادامچیان همچنین با اشاره هفته افشای حقوق بشر آمریکایی اظهار داشت: این جنایت چهره کریه و واقعی حقوق بشر آمریکایی را فاش ساخت و عاملان آن گرفتار عذاب وجدان و نیز مجازات اخروی خواهند بود.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان با گرامیداشت یاد علامه امینی به عنوان احیاگر فرهنگ تشیع در عصر حاضر گفت: علامه امینی دانشمندی پارسا و مجتهدی گرانقدر بود که در طی 40 سال اثر معروف خود یعنی الغدیر را در میان مسلمانان به یادگار گذاشت تا برگ زرینی برای اتحاد و همگرای فرق و مذاهب اسلامی باشد.
وی افزود: او با این کتاب فرهنگ اهل بیت را در عصر ما زنده کرد و این فرهنگ چون آفتابی گرمابخش حرکتهای اصیل اسلامی در این دوران است.