مشروحی از فعالیت های ستاد انتخاباتی حزب مؤتلفه اسلامی
حزب مؤتلفه اسلامی در این روزها با برپایی ستاد انتخاباتی، گام مؤثری در راه تبیین کارنامه و برنامه های آیت الله سید ابراهیم رئیسی داشت
کد خبر: ۳۳۴۷۶
تاريخ: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
نفیسه زارعی- ستادهای انتخاباتی یکی از ارکان مهم در روزهای پر هیاهوی انتخابات ریاست جمهوری است، حزب مؤتلفه اسلامی در این روزها با برپایی ستاد انتخاباتی، گام مؤثری در راه تبیین کارنامه و برنامه های آیت الله سید ابراهیم رئیسی داشت، در همین رابطه معرفی رؤسای ستاد انتخاباتی و ابلاغ حکم مسئولیت به ایشان، برگزاری ده جلسه رسمی ستاد و کمیته ها با حضور اکثر اعضاء، تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه های مختلف اعم از تولید محتوای سیاسی، تبلیغات، رسانه، جوانان، بانوان، اقتصادی و... از جمله این فعالیت های ستاد انتخاباتی آیت الله رئیسی در حزب مؤتلفه اسلامی بود.

ارسال سه دستورالعمل به استان ها در خصوص همکاری با ستادهای مردمی و مرکزی آیت الله رئیسی در مرکز استان و کلیه شهرستان ها و در اختیار قرار دادن ظرفیت و امکانات حزبی به فعالیت ستادهای انتخابات و بسیج اعضاء و طرفداران حزب جهت امر تبلیغات و دعوت مردم برای حضور با شکوه در انتخابات، حضور در جلسات رؤسای ستادهای مردمی آیت الله رئیسی که توسط ستاد مرکزی ایشان برگزار شد و استفاده از ظرفیت دفتر مرکزی حزب به عنوان ستاد مرکزی در حمایت از آیت الله رئیسی بخش دیگری از فعالیت های حزب مؤتلفه اسلامی در روزهای پر تب و تاب انتخابات 1400 بود.

تبدیل دفاتر استانی حزب به ستاد، طراحی پوستر متحدالشکل، ارسال پیامک به اعضاء و طرفداران با هدف ایجاد انگیزه برای افزایش مشارکت عمومی نیز از جمله فعالیت های این ستاد در روزهای انتخابات بود.

برگزاری اجلاس سراسری دبیران استان ها و شهرستان ها با عنوان اجلاس سراسری ستادهای انتخاباتی حزب مؤتلفه اسلامی در حمایت از آیت الله رئیسی که به صورت مجازی و در حدود چهار ساعت و با حضور دویست نفر، سبب ایجاد انسجام تشکیلاتی در میان نیروهای انقلابی در انتخابات شد.

استفاده از ظرفیت فضای مجازی با ساخت حساب کاربری اینستاگرام و تولید و توزیع محتوا در این شبکه اجتماعی و همچنین تشکیل گروه در واتساپ منجر به آشنایی و جذب مخاطب عمومی شد.

برگزاری بیش از دویست نشست انتخابات توسط ستادهای حزب در سراسر کشور با حضور گسترده مردم جهت تشویق و ترغیب مردم به حضور در انتخابات و حمایت از آیت الله رئیسی، نصب بیش از سیصد بنر با عنوان ستاد انتخابات حزب مؤتلفه اسلامی در حمایت از آیت الله رئیسی در شهرهای گوناگون، تولید محتوای متناسب با ضرورت های انقلاب و اقشار مشارکت کننده در کمیته های مختلف، تحلیل مناظرهها و رفتارهای انتخاباتی، تولید و توزیع محتوای صوتی و تصویری در قالب نماهنگ و دریافت اقلام تبلیغاتی و توزیع آنها یکی از مهمترین فعالیتهای فشرده ای بود که در فرصت هایی طلایی تا انتخابات انجام شد. همچنین همزمان با سالگرد شهدای 26 خرداد حزب مؤتلفه اسامی، برگزاری همایش گرامیداشت شهدا با رویکرد انتخاباتی رد سالنهمایشهای سرچشمه با حضور اقشار مردم با سخنرانی دکتر بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، مهندس سیدمصطفی میرسلیم و محسن رفیق دوست در حمایت از آیت الله رئیسی در دستورکار قرار گرفت و انعکاس رسانه ای یافت.

به دلیل اهمیت رسانه در روزهای انتخابات، استفاده از ظرفیت رسانهای هفته نامه شما در قالب تهیه و تدوین چهار شماره اختصاصی در حمایت از آیت الله رئیسی به همراه مصاحبه با بیش از صد تن از شخصیت های حزبی و غیرحزبی در تشریح برنامه ها و کارنامه وی و دلایل رأی دهی به این نامزد شورای وحدت، با تمام توان انجام شد. بررسی ظرفیت های استانی و ارائه راهکار و پیشنهاد به دولت مردمی در قالب های مطبوعاتی به همراه تهیه و تدوین عکس نوشت های گوناگون در هفته نامه شما، بخش دیگری از فعالیت های ارگان رسانه ای حزب مؤتلفه اسلامی بود.

در نهایت تشریح فعالیت های ستاد انتخاباتی در قالب مصاحبه ریاست ستاد و ارسال به رسانه ها، پایانی بر فعالیت های انتخاباتی حزب مؤتلفه اسلامی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری بود.