اخبار 24 ساعت گذشته:
خاطرات تلخ دختر ایزدی در خانه ابوبکر بغدادی /درگیری خداداد‌عزیزی و محسن‌ تنابنده/ مساجد آلمان میزبان پناهجویان شدند/ دستگیری سه دختر به جرم بلند خندیدن توسط داعش!/ علت تعلل مشایی در شکایت از پورمحمدی / شبكه هنري در راستاي فعاليت انتخاباتي آقا زاده و...
کد خبر: ۱۷۱۴۰
تاريخ: ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۰

قاسم سليماني چه كساني را در اينستا گرام دنبال مي كند؟

صفحات متعددی در شبکه اجتماعی اینستاگرام به نام فرمانده سپاه قدس وجود دارد اما تنها دو صفحه اینستاگرامی وجود دارد که احتمال بیشتری دارد که از سوی خود سردار سلیمانی مدیریت شود یکی از این صفحات 78هزار و 300 دنبال کننده دارد و در آن174 عکس منتشر شده است. این صفحه، چهار صفحه دیگر را دنبال می کند که شامل صفحات زیر است:

khamenei.ir

emamkhomeini

_fightingthezionists

al.qods

صفحه دیگری که به نام اوست فعال تر است و تاکنون 239 تصویر را بارگذاری کرده است اما کمتر مورداستقبال قرار گرفته و تنها 5هزار دنبال کننده دارد. قاسم سلیمانی در این صفحه 10 صفحه دیگر را دنبال می کند چهار صفحه اش با صفحه قبلی مشترک است. این صفحات به شرح زیر است:

khamenei.ir

emamkhomeini

Khamenei_video

Khamenei_quote

Khamenei_history (تاریخ ایران و جهان)

_fightingthezionists

Letter4you

خط حزب الله

eftari

al.qods

جلساتي براي فشار به علي لاريجاني

بر اساس تصميم شوراي مشورتي رئيس دولت هفتم و هشتم، بايستي «علي لاريجاني» در انتخابات آتي يا در کنار «حسن روحاني» قرار گيرد و يا اينکه به عنصري براي تفرقه در ميان اصولگرايان تبديل شود.هر چند دکتر علي لاريجاني در مقابل اين فشارها همچنان مقاومت مي کند ولي بر اساس طراحي شوراي مشورتي رئيس دولت هفتم و هشتم، قرار است «عباس آخوندي»،‌«اسحاق جهانگيري»‌، «محمد نهاونديان»‌ و «محمد جعفري صحرارودي» جلسات مشترکي را براي فشار به علي لاريجاني برگزار نمايند.

توجیه و توضیح مضحک!

جان مک‌کین، سناتور جمهوریخواه آمریکایی روز سه‌شنبه گفت: آمریکا از اینکه اسرائیل [رژیم صهیونیستی] به بمب اتم مجهز است، خرسند است. وی که در نشستی به میزبانی اندیشکده بروکینگز صحبت می‌کرد، در پاسخ به پرسشی که موضع واشنگتن در قبال ایران و رژیم صهیونیستی را زیرسؤال می‌برد، گفت: «یکی‌کردن داشتن سلاح هسته‌ای اسرائیل با داشتن سلاح هسته‌ای ایران، صادقانه نیست». مک‌کین افزود: «اسرائیل هرگز «مرگ بر ایران» و «مرگ بر آمریکا» نگفته است. اسرائیل در احاطه کشورهایی است که به‌دنبال نابودی آن هستند». رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا ادامه داد: «به همین خاطر است که ما از اینکه اسرائیل تسلیحات هسته‌ای دارد، خرسندیم و بسیار خوشحالیم». مک‌کین در این نشست بار دیگر مخالفت خود را با توافق هسته‌ای با ایران اعلام کرد و در عین‌حال گفت، این مسئله به یک موضوع حزبی در آمریکا بدل شده است. وی گفت: «من دانش‌آموز تاریخ هستم. این اولین‌بار در تاریخ است که یک توافق، براساس چنین صف‌بندی حزبی‌ای، به رأی گذاشته می‌شود».

برخلاف ادعای مک کین بسیاری از دولت‌هایی که رژیم صهیونیستی را احاطه کرده‌اند، با خیانت به آرمان فلسطین پیدا و پنهان با این رژیم کودک‌کش طرح دوستی ریخته‌اند و رژیم صهیونیستی از ناحیه آنها احساس ناامنی نمی‌کند؛ اما ایران پیوسته ازسوی رژیم صهیونیستی و آمریکا احساس ناامنی و دشمنی می‌کند، پس چرا آنها باید سلاح اتمی داشته باشند؟! از سخنان مسئولان آمریکایی برمی‌آید، سلاح هسته‌ای ادعایی ایران آنها را آزار نمی‌دهد، بلکه این شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» است که دارد آنها را می‌کشد.

شبكه هنري در راستاي فعاليت انتخاباتي آقا زاده

شنیده‌ها حاکی از آن است که فرزند یکی از چهره‌های متنفذ جریان اصلاح‌طلبی با راه‌اندازی رسانه هنری، فعالیت نامحسوس را برای انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی، کلید خواهد زد. این آقازاده با همکاری برخی از چهره‌هایی که پیشتر در صفحات هنری نشریات جریان اصلاحات حضور داشته‌اند، سعی دارد که از این فعالیت رسانه‌ای- هنری، بهره سیاسی خود را ببرد.

رسايي: آقای دریابان حق دارید، چون شما خون شهدا را در جبهه‌ها دیده‌اید

حمید رسایی با درج مطلبی در صفحه شخصی اینستاگرام خود درباره جلسه کمیسیون برجام نوشت: دریابان شمخانی امروز (دیروز) میهمان کمیسیون برجام بود. این سردار سفیدپوش شاید بیشتر از یک‌ربع حرف نزد که در آن هم تأکید داشت، وارد متن برجام نشود و ضرورتی برای صحبت ایشان در برابر محتوای برجام نیست! در پاسخ به پرسش نمایندگان هم به بیان کلیات اکتفا کرد.

من وقتی این رفتار را دیدم، به ایشان گفتم: آقای دریابان حق دارید، چون شما خون شهدا را در جبهه‌ها دیده‌اید. اگر شما هم از دوره دیپلم تا دانشگاه و دوره سربازی و دوره دفاع مقدس و تا چند سال قبل در آمریکا اقامت داشتید، امروز به راحتی از این متن پر از اشکالات حقوقی و امنیتی دفاع می‌کردید.

خاطرات تلخ دختر ایزدی در خانه ابوبکر بغدادی

یک دختر ایزدی در گفتگو با سی ان ان، مشاهدات خود را از جنایات سرکرده گروه تروریستی داعش تشریح کرد. شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد: اطلاعات چندانی درباره زندگی شخصی ابوبکر البغدادی رهبر داعش منتشر نشده است؛ اما به تازگی «آتیکه شوبرت ،» خبرنگار سی ان ان ، توانسته است با یک دختر جوان فرقه ایزدی صحبت کند که نیروهای داعش او را به اسارت گرفته بودند.این دختر، که زینت نام دارد، به خبرنگار سی ان ان گفت او را به خانه ابوبکر بغدادی بردند و در آنجا برای خانواده بغدادی پخت و پز می کرد و به نظافت خانه او مشغول بود.این دختر ایزدی در آنجا با دیگر برده خانه بغدادی ، یعنی یک دختر آمریکایی دیدار کرده بود.زینت گفت:« یک روز دختر آمریکایی را دیدم که گریه می کرد. وقتی از او پرسیدم چرا گریه می کند او در پاسخ گفت بغدادی گفته است می خواهد او را به زور به عقد خودش دربیاورد و زن خودش کند و اگر این کار را نپذیرد او را خواهد کشتوی افزود: «وقتی این سخنان را شنیدم تصمیم گرفتم فرار کنم. می خواستم او را هم با خودم فراری بدهم ، اما او نپذیرفت. وی به من گفت: اگر فرار کنم گردنم را خواهند زداین دختر آمریکایی در نهایت کشته شد. داعش می گوید وی در حمله هوایی هواپیماهای اردنی کشته شد؛ اما مقامات آمریکایی می گویند این روایت درست نیست و خود داعش وی را کشته است.

علت تعلل مشایی در شکایت از پورمحمدی

عبدالرضا داوری چهره نزدیک به محمود احمدی نژاد در گفتگو با آریا گفت:دلیل تاخیر در ثبت شکایت مهندس مشایی علیه وزیر دادگستری ، تشریفات دادگاه ویژه روحانیت بود که تاکید دارند وکیل معرفی شده از سوی شاکی حتما باید در کسوت روحانیت باشد و بر همین اساس تلاش برای معرفی وکیلی متناسب و موجه که در کسوت روحانیت باشد، موجب تاخیر در ثبت شکایت ایشان علیه وزیر دادگستری شد.

درخواست های نامشروع حکام عرب از زنان سوری

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خانم می سکاف بازیگر مشهور سوری در پاسخ به اظهارات صدر اعظم آلمان، با تشکر از کمک های این کشور به آوارگان فراری از مناطق ناآرام منطقه گفت: دلیل سرازیر نشدن آوارگان به برخی از کشورهای عربی، درخواست های بی شرمانه آنها بوده است.پس از سرازیر شدن موج گسترده آوارگان به آلمان و اتریش، آنگلا مرکل صدر اعظم این کشور در انتقاد از عدم پذیرش آوارگان سوری و عراقی در کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس گفته بود: آوارگان سوریه و عراق به ما پناه آورده اند، در صورتیکه مکه به آنها نزدیکتر بود!می سکّاف هنرمند سوری در پاسخ به اظهارات صدر اعظم آلمان نوشته است: بله خانم مرکل! مکه، دبی، مسقط و عمان از برلین و کپنهاگ به ما نزدیکترند. آری! آنها پذیرفتند که به ما کمک کنند؛ اما مشروط به آنکه دختران، خواهران و حتی زنانمان را در اختیار آنها بگذاریم تا به عنوان کنیز، شب ها را با آنها سپری کنند. ولی ما سفر پرخطر در دریا و مواجهه با غرق شدن در امواج یا در کانتینرهای دربسته برای رسیدن به سرزمین شما را بر پذیرش چنین پیشنهاد مفتضحانه ای ترجیح دادیم.

هیلاری کلینتون: عذرخواهی نمی کنم

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، هیلاری کلینتون در پی انتشار ایمیل های شخصی اش گفت نیازی به عذرخواهی در استفاده از سرور شخصی برای پست الکترونیکی اش در زمان تصدی گری وزارت خارجه نمی بیند چون کار غیر قانونی انجام نداده است.کلینتون که در جریان مبارزات انتخاباتی اش در ایالت ایوا به سر می برد گفت این مسئله تاثیری در آینده شغلی اش نخواهد داشت. در رسانه های آمریکایی این مسئله مطرح شده بود که انتشار رایانامه های شخصی کلینتون روی نحوه تبلیغات وی برای انتخابات سال آینده ریاست جمهوری تاثیر گذاشته است.شبکه ان بی سی به صراحت از هیلاری کلینتون خواسته بود که برای انتشار این پست های الکترونیکی و به خاطر سوءاستفاده از پست دولتی از مردم عذرخواهی کند.وی با این حال گفت چرا باید برای کاری که قانونی بوده عذرخواهی کند. وی افزود تمام اطلاعاتی که که فرستاده یا دریافت کرده جزء اطلاعات طبقه بندی شده محسوب نمی شدند.

عارف: نباید بین یاران انقلاب فاصله بیفتد

محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با جمعی از نخبگان حوزه علوم انسانی و مدیران دولت اصلاحات در استان ایلام و نمایندگان ادوار این استان گفت: در دهه چهارم انقلاب وظیفه همه نخبگان است که با وحدت رویه از دستاوردهای نظام حفاظت کنند و باید مراقبت کرد بین یاران انقلاب فاصله‌ای نیفتد و اگر کدورت و سوءتفاهم‌هایی هم وجود دارد با مصلحت‌اندیشی حل‌وفصل شود. عارف با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: اصلاح‌طلبان به قصد پیروزی در انتخابات شرکت می‌کنند و در این مسیر از گروه‌هایی که با عنوان هوادار دولت محسوب می‌شوند، انتظار می‌رود خود را در اردوگاه اصلاح‌طلبی تعریف کنند تا روند پیروزی در انتخابات با چالش‌های درون‌گروهی مواجه نشود. افرادی از جریان رقیب که خود در پی ائتلاف با اصلاح‌طلبان بودند و این ایده را در محافل خصوصی مطرح می‌کردند، اکنون در مقابل مطرح‌شدن آن در فضای رسانه‌ای موضع‌گیری می‌کنند و به تکذیب آن می‌پردازند که این روش‌ها نشانه کم‌لطفی‌شان است. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به دغدغه حاضران در جلسه درباره نحوه برخورد نهادهای نظارتی با اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس، گفت: مهارت اصلاح‌طلبان این است که با سازوکار موجود به پیروزی دست پیدا کنند همان‌گونه که با محدودیت‌های سال ٩٢ در انتخابات ریاست‌جمهوری پیروز شدیم. عارف در پایان تأکید کرد: اگر در مجلس آینده اکثریت را به ‌دست آوردیم ظرفیت عظیم اصلاح‌طلبی و آستانه تحمل‌مان را نشان خواهیم داد که به ‌هیچ‌وجه ‌دنبال حذف رقیب نخواهیم بود و با رفاقت و صمیمیت و همدلی و مشارکت جدی وظایف خود را انجام خواهیم داد.

ناکامی ملک سلمان در تغییر دیدگاه اوباما

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی نبأ، عادل الجبیر در سخنرانی خود در مرکز علوم انسانی اندروملون آمریکا ضمن اعلام این مطلب افزود: واشنگتن از انجام اقدام نظامی در سوریه حتی به طور غیرمستقیم استقبال نکرد.بر اساس این گزارش، به نظر می رسد واشنگتن در طی سفر ملک سلمان به آمریکا می خواست حمایت خود از عربستان در حمله به یمن را با امتناع از اقدامات جنگجویانه مخالفان در سوریه از جمله ندادن تسلیحات به مخالفان به اصطلاح میانه رو در سوریه معامله کند.سعودی ها در طی سفر یاد شده سعی داشتند میزبانان آمریکایی خود را نسبت به عقیم بودن دیدگاه مبتنی بر راه حل سیاسی در سوریه بدون ایجاد تغییر در موازنه قوا در صحنه عمل متقاعد کنند به ویژه با توجه به اینکه روسیه طی دو هفته گذشته بر حمایت نظامی خود از ارتش سوریه شدت بخشید.

صالحی: آمریکا غنی‌سازی را قبل از دولت روحانی پذیرفت
رئیس سازمان انرژی اتمی برای چندمین بار تصریح کرد پذیرش حق غنی‌سازی ایران از سوی آمریکایی‌ها، در دولت قبل به دست آمده و مربوط به مذاکرات 2 سال اخیر نیست.علی اکبر صالحی وزیر سابق خارجه در جلسه کمیسیون ویژه مجلس درباره مذاکرات مسقط گفت: وقتی که به وزارت خارجه رفتم باتوجه به سوابقم در موضوع هسته‌ای به دنبال راه حل بودم. روابط ما با عمان هم بسیار خوب بود و برادرانمان برای وساطت اعلام آمادگی کردند ولی ما به جدیت آمریکایی‌ها اطمینان نداشتیم به همین جهت یادداشتی دادیم که اگر آمریکایی‌ها حاضرند با پذیرش حق هسته‌ای ایران و لغو تحریم و غیره گفت‌وگو کنند ما هم آمادگی داریم که در نهایت با درخواست اصلی آنها از طریق عمان زمینه گفت‌وگو فراهم شد و مسئولین ارشد نظام هم در جریان موضوع قرار گرفتند.صالحی ادامه داد: به علت بی‌اعتمادی به آمریکایی‌ها با شرایطی موافقت شد که موضوع پیگیری شود این موضوع از اواسط سال 90 شروع شد و بالاخره اولین جلسه بهار 91 امکان‌پذیر شد که برگزار شود. از اولین نشست تا اسفند همان سال طول کشید تا نشست دوم برگزار شد که در آن آمریکایی‌ها که حق هسته‌ای و حق غنی‌سازی را پذیرفتند و گفتند که ما آماده‌ایم که غنی‌سازی شما را به رسمیت بشناسیم. بنابراین حق غنی‌سازی در هیچ یک از مذاکرات 5+1 از سوی آمریکایی‌ها به رسمیت شناخته نشده بلکه در گفت‌وگوی مسقط آمریکایی‌ها حق غنی‌سازی ایران را به رسمیت شناختند و بعد از این بود که دولت جدید آمد و مذاکرات را پیگیری کردند.

انتقام سخت زن عراقی از فرمانده داعش

«ابوانس» یکی از سرکردگان داعش در موصل در محله تل الرمان واقع در غرب این شهر توسط زن عراقی به قتل رسید.

به نوشته رسانه های گروهی عراق، این زن از سرکرده داعشی به دلیل اینکه در 3 ماه گذشته او را وادار به جهاد نکاح می کرد، انتقام گرفت.در مورد نحوه کشته شدن این سرکرده داعشی و سرنوشت زن یادشده اطلاعی در دست نیست.برخی گزارش ها حاکی است که این زن جزو اقلیت ایزدی ساکن شمال عراق است.گروهک تروریستی داعش در ماه اوت گذشته 15 زن را در پایگاه نظامی الغزلانی در نزدیکی موصل پس از اعلام مخالفت آنها با جهاد نکاح اعدام کرد.همچنین در ماه ژوئیه گذشته به همین دلیل در موصل 19 زن دیگر اعدام شدند.گروهک تروریستی داعش از ماه ژوئن گذشته بر شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق تسلط یافت.تکفیری ها از هنگام ورود به عراق و تاکنون جنایات بسیاری را مرتکب شده اند.

دستور دولت به ابتکار و صالحي درباره پايش پرتوها

بر اساس ابلاغيه روزهاي اخير يک مسئول ارشد اجرايي به معصومه ابتکار و علي اکبر صالحي، اعلام شده است که حسب دستور هيئت دولت، سازمان حفاظت محيط زيست موظف است با همکاري سازمان انرژي اتمي ايران و ساير دستگاه‌هاي مسئول، نسبت به راه اندازي شبکه پايش پرتوهاي يون ساز ظرف 4 سال و غيريون ساز ظرف 1 سال از تاريخ لازم الاجرا شدن اين ابلاغيه، در سطح کشور به شيوه علمي و کارآمد اقدام و در عين حال، اطلاع رساني لازم را به عمل آورند.

دستگیری سه دختر به جرم بلند خندیدن توسط داعش!

به گزارش باشگاه خبرنگاران، گروه تروریستی داعش، سه دختر را در خیابان «تل ابیض» شهر «رقه» به جرم بلند خندیدن دستگیر کرد!
شهر رقه پایگاه اصلی داعش در سوریه است و این گروه تروریستی مناطق تحت سیطره خود در سوریه را از این شهر اداره می کند.

بذر پاش:عده اي مي گويند برای گرفتن حقمان باید هزینه و فایده کنیم

مهرداد بذرپاش امروز در صفحه اینستاگرام خود نوشت: برخی می گویند برای گرفتن حقمان باید هزینه و فایده کنیم، اگر هزینه قدری بیشتر بود، از حقمان صرفنظر کنیم. اخیرا در حوزه ی حق هسته ای عده ای این تز را ترویج می کنند که حق هسته ای و یا هر حق دیگری را هزینه و فایده کنیم.حال میخواهم یک مثال بزنم: خرمشهر، این قطعه ی رعنای ایران اسلامی، مدتی در چنگال رژیم صدام افتاد؛ به نظر شما برای گرفتن این حق، چندنفر باید مثل جهان آرا جان می دادند تا این جزء هر چند کوچک از سرزمین مقدسمان به صاحبان آن برگردد؟ آیا می بایست برای گرفتن این حق(خرمشهر) هم هزینه و فایده می شد؟

خبر خوش کابينه براي نابينايان و معلولان

بر اساس ابلاغيه هيئت دولت به علي جنتي، تاکيد شده است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مکلف است از محل اعتبارات مصوب مربوط، بودجه مورد نياز توليد و انتشار کتب و نشريات بريل، گويا، چاپ درشت و در قالب هاي الکترونيک براي افراد نابينا و کم بينا و چاپ و انتشار کتب و نشريات تخصصي مورد نياز افراد داراي معلوليت و همچنين ايجاد پايگاههاي اطلاع رساني تخصصي اين افراد را تأمين کند. همچنين اين وزارتخانه موظف شده است ضمن رعايت حقوق مالکيت معنوي، با اتخاذ تدابير تشويقي، ناشرين را به ارائه نسخ الکترونيکي آثار خود جهت استفاده نابينايان و کم بينايان ترغيب کند.

سوال وزیر احمدی نژاد: این ۳۰۸ هزار میلیارد تومان کجاست؟!

نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی که در اولین نشست سراسری تبیین مبانی و آرمانهای انقلاب و بازخوانی خط نورانی امام خمینی (ره) که توسط اطرافیان احمدی نژاد برگزارشده گفته است: کارشناسان اقتصادی دولت کنونی معتقدند که اگر نقدینگی بالا برود، تورم هم بالا می رود. این در حالی است که دولت همزمان با افزایش ۳۰۸ هزار میلیارد تومانی به نقدینگی کشور ، ادعا می کند که تورم را کاهش داده است.چطور ممکن است نقدینگی روی عدد ۸۶۰ هزار میلیارد تومان باشد یعنی رقم نقدینگی ۴۹۲ هزار میلیارد تومان در سال ۹۲ را با بوده تا خردادماه ۹۴ که ۸۰۰ هزار میلیارد تومان شده، ۳۰۸ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد جامعه شده است.طبق حرف خودشان، ۴۰ هزار میلیارد تومان به ۱۶میلیون نفر وام داده شده است، به روستایی ها ۱۲ میلیون و شهری ها ۲۵ میلیون تومان داده شده است. یعنی به فرد و خانواده تحت تکفل او. منت هم سر نظام میگذارند که این کار را کرده اند. این ۳۰۸ هزار میلیارد تومان کجا رفته است؟!کل تسهیلات داده شده به مسکن مهر در طول هشت سال دولت قبل ، ۳۹ هزار میلیارد تومان بوده است یعنی فقط ۵۰۰۰ میلیارد تومان در سال به ۱۷ میلیون نفر وام تعلق گرفته است ، آن هم با این همه منتی که سر مردم می گذارند! این در حالی است که دولت جدید در سال ۱۳۹۲ رقمی برابر با ۴۰۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است. از این رقم درشت، یک نفر دو هزار میلیارد تومان وام گرفته و در طرف مقابل ، یک روستایی ۱۲میلیون وام یا یک شهری که ۲۵ یا نهایتا ۳۰ میلیون تومان وام گرفته است. این بندگان خدا نه خودشان، نه همسرشان دیگر نمی توانند چنین وامی را دریافت کنند.

مساجد آلمان میزبان پناهجویان شدند
با هجوم هزاران پناهجوی عمدتاً مسلمان به آلمان، مساجد این کشور درهای خود را به روی پناهجویان گشودند. به گزارش پارسینه، «ایمان مازیک»‌ رئیس شورای مرکزی مسلمانان آلمان گفت: مساجد این کشور در روزهای اخیر صدها آواره را پناه داده‌اند. وی افزود: در یک مورد یکی از مساجد آلمان 200 پناهجو را در خود جای داد زیرا در غیر این صورت این افراد می‌بایست در پارک می‌خوابیدند. وی تاکید کرد که تمامی مساجد آلمان با افتخار از پناهجویان استقبال و به آنان کمک می‌کنند. مازیک افزود: موضوع پناهجویان همچنین یکی از مضامین خطبه‌های نماز جمعه در آلمان است. وی گفت: بخش بزرگی از رقم پیش‌بینی شده 800 هزار آواره‌ای که انتظار می‌رود در سال جاری وارد آلمان شوند، عرب‌های مسلمان و بسیاری از آنها افراد ماهر هستند. مازیک خاطرنشان کرد که روحانیون مسلمان در چندین مرکز نگهداری پناهجویان نماز جمعه برپا می‌کنند و قرآن و سجاده نماز در اختیار آنان قرار می‌دهند. وی افزود: شمار زیادی از مسلمانان داوطلب آلمانی به آوارگان برای تطبیق یافتن با زندگی روزمره در این کشور کمک می‌کنند و به عنوان مترجم، معلم زبان و راننده به آنان خدمت می‌کنند.

درگیری سپاه با تروریست‌ها در خوی

رزمندگان سپاه شهدای آذربایجان غربی دوشنبه شب با تروریست‌ها درگیر و چند نفر از آنان را به هلاکت رساندند. فارس نوشت؛ رزمندگان سپاه شهدای آذربایجان غربی دوشنبه با تروریست‌ها در مرز خوی درگیر شدند. در این درگیری رزمندگان سپاه ضمن به هلاکت رساندن چند تن از تروریست‌ها، 5 نفر از آنان را دستگیر کردند.

آیا فائزه هاشمی قرار است نقشی را بازی میکند؟!

یک وب سایت اصولگرا امروز در تحلیلی با عنوان «چه کسی در خانواده هاشمی تقسیم وظایف میکند؟» سعی کرده تصویری کلی از رفتارهای خانواده هاشمی بدست دهد. در بخشی از این مطلب در مورد فائزه هاشمی آمده: فائزه در عرصه سیاسی فعالیت هایش را افزایش داده است. یک روز با رسانه های برون مرزی مصاحبه می کند و قوه قضائیه را در مظان اتهام قرار می دهد و روز دیگر در رسانه های زنجیره ای داخل از ضعف زنان در مشارکت های اجتماعی و سیاسی گله مند است. فائزه یک تئوری را به خوبی می داند و آن دیالوگ ابن زیاد در فیلم مختار نامه است "در جنگ شهری نیمی از لشکریان، زنان هستند". او انتخابات در ایران را اینگونه می نگرد به همین دلیل سرمایه گذاری خود را بیشتر بر روی جنبش های زنان انجام می دهد. در سال ۸۸ نیز همین رفتار را در اغتشاشات بعد از انتخابات در پیش گرفت. او به خوبی می داند که به دلیل محکومیتش نمی تواند تایید صلاحیت شورای نگهبان را داشته باشد اما برای حضور در انتخابات خود را آماده می کند اما با چه سناریویی؟ با زندانی شدن مهدی هاشمی مظلومیت نمایی خانواده آغاز شد. نامه عفت مرعشی به محسنی اژه ای نیز از همین رو است تا القا کند که مهدی بی گناه زندانی شده است. فائزه نیز به نظر می رسد برای عدم تایید صلاحیت از سوی شورای نگهبان برنامه ریزی کرده است به طوری که شورای نگهبان با رد صلاحیت وی حداقل تایید صلاحیت محسن را انجام دهد و بعد از آن با تکیه بر جنبش زنان، برای محسن کرسی در مجلس فراهم کند. در صورتی که شورای نگهبان ایستادگی کرده و عدم احراز صلاحیت برای محسن هاشمی اعلام کند در آن صورت این سناریو به یاری پدر می شتابد و مظلومیت مهدی در کنار رد صلاحیت فائزه و محسن را پیراهن عثمان کرده و برای پدر رای خریداری می کند.

داعش کشیشان یک کلیسا را در ترکیه تهدید کرد
روزنامه «تودی زمان» اعلام کرد حدود 120 کلیسای پروتستان در ترکیه پیام‌های تهدیدآمیزی را از داعش دریافت کرده‌اند. به گزارش پایگاه خبری «تیک»، این روزنامه در این باره نوشت: به نظر می‌رسد این پیام‌ها از سوی داعش بوده است. برخی کشیشان نیز اعلام کردند که از طریق پیامک‌هایی تهدید به قتل شده‌اند. اتحادیه کلیساهای پروتستان اعلام کرده است طی روزهای اخیر این تهدیدات افزایش قابل توجهی داشته و بیشتر پیام‌ها از یک پست الکترونیکی ارسال شده است.

درگیری خداداد‌عزیزی و محسن‌ تنابنده

پس از درگیری لفظی خداداد با مجیدی، به نظر او، این بار در اردوی اتریش با محسن تنابنده درگیر شده است. خبرآنلاین نوشت؛ پس از درگیری های به وجود آمده در بین دونیمه بازی ستارگان ایران با یاران فیگو که بین خداداد عزیزی و فرهاد مجیدی به وجود آمد، به نظر این بار خداداد با محسن تنابنده درگیر شده است! روزنامه نود این اتفاق را تیتر یک خودش کرده و درباره اش نوشته است:«عزیزی برای دومین بار جنجال به پا کرد. او این بار در اتریش بامحسن تنابنده بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون درگیر شده است

تشویق هاشمی به حضور در انتخابات اسفند

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان این که مردم، مخصوصاً جوانان و زنان و به ویژه تحصیل کرده‌ها آمادگی دارند برای نهادینه شدن اعتدال در کشور وارد میدان‌ انتخابات شوند، گفت: در این برهه وظیفه همه دلسوزان و احزاب و تشکیلات در دایره انقلاب است که با ورود به انتخابات، زمینه‌ خلق یک حماسه سیاسی دیگر را در اسفندماه فراهم کنند که انتخاباتش بسیار مهم است.

سلیمی نمین بستری شد

عباس سلیمی‌ نمین،عصر دوشنبه مورد عمل جراحی قلب باز قرار گرفت. تسنیم نوشت؛ وی به‌منظور انجام یک آنژیوی ساده به بیمارستان رفت که بعد از انجام آزمایش‌های مورد نظر، پزشکان تشخیص دادند که وی باید به‌صورت فوری مورد عمل جراحی قرار گیرد. بر اساس این گزارش، عمل جراحی قلب وی به‌صورت جراحی باز، عصر روز سه شنبه انجام ‌شد و پزشکان در این زمینه اذعان می‌کنند که مشکل خاصی نیست و وی عمل جراحی قلب باز ساده‌ای را پیش رو خواهد داشت.

حضور عارف در انتخابات مجلس قطعی نیست!

رهامی رییس ستاد انتخاباتی اصلاح طلبان درباره حضور عارف و ناطق نوری در انتخابات مجلس گفت: ایشان تاکنون به صورت قطعی تصمیمی در این زمینه نگرفته‌اند. البته همه‌چیز به اتفاقات سیاسی در ماه‌های آینده بستگی دارد و ممکن است فضای سیاسی ایران دوباره مانند سال92یک دگرگونی جدید را تجربه کند. در این زمینه باید متذکر شوم که حتی آقای عارف هم برای حضور در انتخابات آینده تصمیم قطعی اتخاذ نکرده‌اند و همه‌چیز را به تحولات آتی کشور موکول کرده‌اند.

قیمت عجیب بلیت‌کیش در گرما

در حالی که جزیره کیش در ایام جشنواره تابستانی به سر می‌برد و همیشه در این ایام تخفیف‌هایی برای مسافران در نظر گرفته می‌شد تا ورود مسافر در فصل گرما به این جزیره توریستی افزایش پیدا کند. قیمت بلیت هواپیما به 450هزارتومان رسیده است. انتخاب نوشت؛ این در حالی است که قیمت مصوب بلیت 170هزار تومان است. معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش وظیفه هماهنگی ایرلاین‌ها و آژانس‌های مسافرتی را بر عهده دارد.

کسی که با آمدنش شعار مرگ بر آمریکا حذف میشود!

نامزد تندروی جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا در اظهاراتی متناقض توافق هسته‌ای با ایران را فاجعه‌ خواند و مدعی شد که رژیم صهیونیستی مجبور است برای دفاع از خود سلاح هسته‌ای داشته باشد. ترامپ در پاسخ به اینکه اگر ایران در اجرای توافق هسته‌ای تقلب کند، چه واکنشی بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا نشان خواهد داد، گفت: «من طوری آنها را تحت تعقیب قرار می‌دهم که نمی‌توان تصور کرد. آن‌ها به آمریکا بسیار احترام خواهند گذاشت و دیگر بیرون نمی‌آیند و فریاد بزنند "مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل".» وی سپس ضمن انتقاد از سیاست‌های ایران نوشت: «چه کسی واقعاً‌ می‌تواند تصور توافق با کشوری را بکند که در خیابان‌ راهپیمایی می‌کنند... این توافق به تمامی اشکال، فاجعه است. یک مسئله‌ای که افراد حتی درباره آن حرف نزده‌اند این است: در این توافق، یک بند "حمله" وجود دارد. اگر کسی به آن‌ها حمله کند، ما باید از آن‌ها (ایران) محافظت کنیم. این مسئله را که اگر اسرائیل به آنها حمله کند چه اتفاقی رخ می‌دهد را هیچ کس حتی جان کری نیز نیز پاسخ نداده است.»

احضار مدير ورزشي دولت قبل به دادگاه

يكي از مديران ارشد ورزشي دولت قبل به دادگاه احضار شده است. راه دانا نوشت؛ از يك منبع آگاه شنيديم كه يكي از مديران ارشد ورزش دولت قبلي به دادگاه احضار شده است. گفته مي‌شود دادستاني به عنوان مدعي‌العموم به پرونده ساختمان خيابان گاندي ورود كرده و به همين دليل اين مدير ارشد ورزشي دولت قبل به دادگاه احضار شده است. از سويي ديگر گفته مي‌شود بهرام افشارزاده مديرعامل استقلال و محمود خسروي وفا نيز به عنوان شاهد در اين پرونده قرار است به دادگاه بروند؛ پرنده‌اي كه مي‌تواند حسابي مورد توجه رسانه‌هاي ورزشي قرار بگيرد.

نصیحت نوبخت به نعمت زاده

نوبخت سخنگوی دولت با اشاره به سخنان نعمت زاده پیرامون کمپین تحریم خودرو داخلی گفت: منظور وزیر صنعت و معدن تقویت صنعت داخلی بوده است، همه باید متناسب با شخصیت و فرهنگ از ادبیات برای مردم استفاده کنند، در چهارچوب قانون مردم می توانند از غیر خودروهای داخلی استفاده کنند و کسی نمی تواند با ادبیات خاص مردم را مورد خطاب قرار دهد.

آخرین وضعیت پرونده‌های شاندیز و میزان

معاون وزير امور اقتصادي و دارايي در خصوص بررسي حساب‌هاي شرکت‌هاي متخلف گفت: بايد به سازمان حسابرسي از سوي مقام قضايي يا بانک مرکزي، رسيدگي به پرونده ارجاع شود. باشگاه خبرنگاران نوشت؛ سهيلي‌پور افزود: در اين راستا بخشي از رسيدگي‌ها به پديده شانديز انجام شده و گزارشاتي ارائه شده است. سهيلي‌پور ادامه داد: در عمليات بيمه توسعه نيز تخلفاتي مشاهده شد که در حال بررسي پرونده اين شرکت هستيم. مديرعامل سازمان حسابرسي در خصوص رسیدگي به پرونده موسسه مالي و اعتباري ميزان گفت: رسيدگي به اين پرونده به سازمان حسابرسي ارجاع نشده است.

دکلی که سه سال در آبهای دوبی توقیف است

دکل خریداری شده از سوی یک شرکت ایرانی سه سال است که در آبهای دوبی متوقف و معطل مانده است. به گزارش فارس ۵ سال قبل، یکی از شرکت‌های ایرانی از طریق واسطه ای به نام (ق.م) اقدام به خرید دکل حفاری به نام (لاریسا) از یک شرکت تجاری در دبی کرده است. قیمت این دکل در آن زمان حدود ۱۰۵ میلیون دلار برآورد شده است که با مذاکرات صورت گرفته تا به حال ۸۰ درصد پول دکل واریز شده اما تاکنون دکل به ایران تحویل نشده است. این دکل به مدت ۳ سال است که در امارات توقیف شده و شرکت خارجی تحویل آن را منوط به پرداخت ۱۰۰ درصد پول آن کرده است. این گزارش حاکی است این شرکت ایرانی هرچند در خصوص خرید دکل «لاریسا» به مشکل برخورد کرده است اما سوابق موفقیت آمیزی در خرید و واردات دکل های ملکی به ایران دارد به طوری که چند فروند از بزرگ‌ترین دکل‌های ملکی ایران در اختیار این شرکت پیمانکاری است. بر اساس این گزارش با توجه به اینکه توقف طولانی‌مدت این دکل ناشی از برخی اختلاف حساب‌ها بوده است به نظر می‌رسد تسریع در تعیین تکلیف وضعیت این دکل می‌تواند از اتلاف سرمایه ناشی از توقف آن جلوگیری کند.

قاچاق 2 میلیون لیتر گازوئیل به امارات

در حین بازرسی اداره کل بازرسی استان خوزستان از عملکرد گمرک بندر امام خمینی(ره)، مشخص شد یک شرکت آموزشی قصد صادرات 2500تن متانول به کشور امارات داشت و علی‌رغم تکمیل فرآیند اظهارنامه، از جمله صدور پروانه، لیکن به دلایل نامعلومی از صادر کردن کالا خودداری کرده بود.صراط نوشت؛ روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد با پیگیری‌های صورت گرفته توسط اداره کل بازرسی استان خوزستان و اخذ مستندات از گمرک بندر امام خمینی(ره) و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مشخص شد که طی سال 93 بیش از 2.400.000 لیتر گازوئیل به‌جای متانول از بندر امام‌خمینی(ره) به کشور امارات عربی متحده به‌صورت قاچاق صادر و کلیه فرایند آن با نام متانول بوده است. بنابراین با تشکیل پرونده و جمع‌آوری مستندات موضوع به دادستانی ماهشهر ارجاع شد که پس از رسیدگی‌های صورت گرفته در مورد مدیرعامل شرکت مذکور اقدام قضایی به‌عمل آمد و همچنین جهت رسیدگی به تخلفات کارکنان گمرک بندر امام و منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر پرونده موردی تشکیل شد که در دست اقدام است.

تکلیف برجام در اوایل مهرماه مشخص نمی‌شود
رادیو گفت‌و‌گو یک عضو کمیسیون ویژه برجام تاکید کرد: میان گفته‌های دو تیم فعلی و قبلی مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان بعضا شکاف‌های عمده‌ای وجود دارد.عباسعلی منصوری آرانی ،با بیان اینکه بعید می‌دانم که تکلیف برجام در اوایل مهرماه مشخص شود و شاید به این هدف در نیمه دوم مهرماه دست پیدا کنیم، گفت: در جلسات اولیه برجام، آقایان عراقچی و جلیلی در ابتدا به بیان تاریخچه‌ای از مذاکرات پرداختند و در جلسات بعدی آقای عراقچی وارد بحث حقوقی شدند و آقای جلیلی نیز موضوعات دیگری مطرح کردند و معتقد بودند که ایران در برجام بخشی از حقوق خود را از دست داده است. منصوری آرانی با بیان اینکه میان گفته‌های دو تیم فعلی و قبلی مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان بعضا شکاف‌های عمده‌ای وجود دارد به حضور برخی از شخصیت‌های صاحب‌نظر در جلسات این کمیسیون اشاره کرد و خاطر نشان کرد: کمیسیون ویژه برجام وظیفه‌اش صرفا دادن گزارش به صحن علنی مجلس است.

فیلترینگ هوشمند نه تنها شکست نخورده موفق هم بوده

محمدعلی اسفنانی در گفت و گو با خانه ملت در واکنش به اظهارات اخیر دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فضای مجازی در خصوص ناکارآمدی فیلترینگ هوشمند، معتقد است این سیستم که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر روی شبکه مجازی اینستاگرام به صورت آزمایشی اعمال شده، عملکرد موفقی داشته و گفت: فیلترینگ هوشمند شبکه های مجازی در پالایش شبکه های مورد آزمایش همچون اینستاگرام بسیار موفق عمل کرده است.نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فضای تلفن همراه به گونه ای است که همواره در حال پیشرفت است و همیشه ضد حرکت هایی از طریق فیلترشکن ها در برابر پالایش های صورت گرفته از سوی حکومت، خلق می شود که باید به نحوی با آن مقابله کرد.وی افزود: به دلیل این تقابل هاست که دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فضای مجازی عملکرد فیلترینگ هوشمند را موفق ارزیابی نکرده است درحالی که به طور کلی، نمی توان عملکرد آن را ناموفق دانست.
رفتار اخلاقي عارف را تكرار مي كنيم

ايلنا وزیر آموزش‌‌وپرورش اصلاحات گفت: راهبردهایی که ما را به هدف می‌رساند، همگی با هماهنگی آقای خاتمی تنظیم شده است.مرتضی حاجی تصریح کرد: همه باهم بودن و نه همه برای من باید راهبرد اصلی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم باشد و تجربه تاریخی و اقدام اخلاقی آقای عارف یک بار دیگر دراین انتخابات تکرار شد تا مجلسی همسو با برنامه و آرمان‌های دولت تشکیل شود.وی گفت: آقای دکتر عارف در حالی که موقعیتش و رای اش برابر یا حتی بعضا بیشتر از روحانی بود اما با صلاحدید بزرگان اصلاحات و برای مناقع ملی کنار رفت و پیروزی بزرگ اصلاح طلبان را در انتخابات ۹۲ رقم زد.رئیس دفتر خاتمی بیان داشت: درس بزرگی از انتخابات گذشته گرفتیم و آن اینکه جناب آقای دکتر عارف، رفتاری در اخلاق سیاسی نشان داد که در تاریخ ماندگار شد. آقای عارف در شرایطی که فاصله چندانی هم از لحاظ رای‌آوری با آقای دکتر روحانی نداشت اما به دلیل مصالح کشور، پذیرفت که به ائتلاف و کناره گیری تمکین کند. این اتفاق نباید تنها یک بار مشاهده شود.

تکذیب شایعه رد صلاحیت نزدیکان رئیس دولت اصلاحات

علی صوفی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران با اشاره به دیدار اعضای شورای هماهنگی با شورای نگهبان گفت: در این دیدار نقطه منفی وجود نداشت و سخنگوی شورای نگهبان هم صحبت‌های امیدوارکننده‌ای را بیان کرد و شایعه رد شدن نزدیکان رئیس دولت اصلاحات را رد کرد و گفت که سلایق سیاسی تاثیری در تایید صلاحیت نامزد‌ها ندارد و دولت نیز به این مسئله اصرار دارد. چنانچه وزیر کشور در روزهای گذشته مواضع شفافی درباره تایید صلاحیت‌ها داشته است. وی ادامه داد: همانطور که وزیر کشور گفت نباید اینطور باشد که به خاطر وقت کم، شورای نگهبان نتواند صلاحیت برخی نامزد‌ها را احراز کند و ملاک هم‌‌ همان چهار مرجع قانونی است و اگر این اتفاق بیفتد یکی از متغیرهای تصمیم اصلاح‌طلبان تعیین خواهد شد و تاثیر زیادی روی رسیدن به شرایط اطمینان برای اصلاح‌طلبان خواهد داشت. صوفی نامزدی در انتخابات را مشروط به تصمیم حزب اتحاد ملت ایران و مصلحت‌سنجی‌های رهبران اصلاحات دانست و گفت: در صورتی که قرار بر ورود به عرصه انتخابات باشد، از تهران وارد انتخابات خواهم شد. وی تاکید کرد: با وجود اینکه در حوزه‌های تک نماینده فعالیت برای انتخابات شروع شده است، اما شورای راهبردی به کسی توصیه نکرده در انتخابات نامزد شود و این وظیفه به خود استان‌ها واگذار شده است.

تحریم‌های ضدایرانی اوایل ۲۰۱۶ لغو خواهد شد
مهر :چهار دیپلمات غربی که نام شان اعلام نشده است، می‌گویند تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در اوایل سال آینده میلادی حذف خواهد شد. طبق توافق بین ایران و قدرت‌های جهانی قرار شده تمام تحریم‌های اعمال شده علیه ایران حذف و اموال بلوکه شده ایران در غرب نیز بازگردانده شود. به گفته این دیپلمات‌ها در ماه ژانویه و فوریه سال آینده میلادی حذف تحریم‌ها شروع می‌شود و در ماه مارس به طور کلی حذف خواهد شد. این در حالی است که کشورهای اروپایی و آمریکایی از هم اکنون روابط خود را با ایران کلید زده‌اند و در این راستا هیأت‌های سیاسی و اقتصادی این کشور‌ها در رفت و آمد به تهران هستند.

حامیان «برجام» در مرز 41 سناتور

ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در «توییتر» خود با به اشتراک گذاشتن پستی، از حمایت 3 سناتور دیگر از برجام و رسیدن حامیان توافق به 41 نفر خبر داد.به گزارش «خبرآنلاین» با آغاز دوباره بررسی برجام در کنگره امریکا سه سناتور دیگر هم از توافق هسته ای ایران حمایت کردند.
ریچارد بلومنتال، ران وایدن و گری پترز سه سناتوری هستند که دیروز از برجام حمایت کردند. در صورتی که همه این 41 نفر حامی قطعنامه، خواستار عدم رأی گیری در کنگره باشند، هیچ رأی گیری انجام نخواهد شد و توافق هسته ای از این فیلتر عبور خواهد کرد. اما براساس گزارش هایی که در توئیتر منتشر شده، گویا یکی از سناتورها خواستار انجام رأی گیری است.
علت انهدام محموله‌های لبنیات ایران در عراق

دبیرانجمن صنایع لبنی ایران گفت: محصولات لبنی یک شرکت ایرانی به دلیل اینکه بیش از اندازه در پشت مرز‌های کشور عراق ماند و از مدت تاریخ مصرف آن کاسته شد، توسط مأموران اداره نظارت این کشور منهدم شد. رضا باکری در گفت‌وگو با تسنیم درخصوص انهدام فرآورده‌های لبنی ایران در کشور عراق، اظهار کرد: طبق قوانین داخلی عراق در صورتی که تاریخ مصرف محصولات لبنی وارداتی به این کشور به هر دلیلی کمتر از یک سوم تاریخ درج شده روی آن باشد این محصولات بدون باز گرداندن به کشور صادرکننده منهدم می‌شود.وی‌ خاطرنشان کرد: بنابراین محصولات یک شرکت ایرانی نیز که با تأخیر از مرز عبور کرده و بیش از یک سوم تاریخ آن منقضی شده بود، توسط مأموران اداره نظارت برمواد غذایی عراق منهدم شد.دبیرانجمن صنایع لبنی ایران ادامه داد: تشریفات گمرکی و صدور مجوز‌های لازم از دو طرف باعث شده که برنامه‌ریزی صادرات محصولات لبنی در زمان مورد نظر صورت نگیرد و این محصولات معدوم شود.

کامرون: فرصت برای گفت‌وگوی بیشتر با ایران به وجود آمده

به نوشته روزنامه «دیلی تلگراف»، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در «مجلس عوام» این کشورگفت: «درخصوص این سؤال درباره ایران باید بگویم که فرصت برای گفت و‌گوی بیشتر با ایران به وجود آمده است». وی افزود: «ما هم اکنون توافق هسته‌ای را داریم که به نظر من توافق خوبی است، اما فکر می‌کنم که انگلیس باید خیلی با احتیاط و تردید وارد آن شود.» نخست وزیر انگلیس در ادامه با تکرار ادعای غرب مبنی بر حمایت ایران از گروه‌هایی که آنها را تروریست خواند، گفت: «باید به خاطر داشته باشیم ایران هنوز حامی حماس و حزب‌الله است، سازمان‌هایی که من آنها را دشمن می‌دانم

اخبار روزانه:

* حاجی رضا شاکرمی- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز- گفت: مدیران و کارکنان سابق فرمانداری و شهرداری طالقان به اتهام تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی به ارزش بیش از 22میلیارد ریال به دادسرا احضار شدند.

*‌ حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی -وزیر دادگستری- در واکنش به نامه اخیر علی مطهری، نماینده مجلس در خصوص حصر سران فتنه گفت: ‌این بحث یک بحث حقوقی و تخصصی است و باید در محافل حقوقی مطرح شود نه در رسانه.

* برخی اعضای کمیسیون ویژه رسیدگی به «برجام» در نشست اخیر این کمیسیون به پخش گزینشی جلسات از سیما اعتراض کردند.

* رجب طیب اردوغان - رئیس جمهور ترکیه- در مصاحبه با شبکه «سی.ان.ان» آمریکا با ادعای اینکه اگر ایران و روسیه نبودند بشار اسد 24ساعته سرنگون می‌شد، گفت: بارها در مورد این مسأله سخن گفته‌ام و از آنها (ایران وروسیه) خواسته‌ام دست از حمایت اسد بردارند تا وی در مدت زمان 24ساعت سرنگون شود!

* محمدعلی پور مختار- رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس- با اشاره به زمین‌خواری، کوه‌خواری و تصرف اراضی ملی در شمیرانات و بخصوص بخش رودبار قصران گفت: در این مناطق بویژه در ارتفاعات، هم کوه‌خواری و سوءاستفاده از منابع طبیعی و هم تغییر کاربری و تصرفات غیر قانونی مشخص و محرز است.