کد خبر: ۳۷۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۳
كارشناس مسائل بین‌الملل:
یک کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به سفر ربع پهلوی به سرزمین‌های اشغالی برای التماس از این رژیم جهت اقدام علیه ایران گفت: این اقدامات در چارچوب سناریو رفتار انفعالی تعریف می‌شود و صرفاً عملیات روانی علیه جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

ابوالفضل ظهره وند اقدامات رژیم صهیونیستی برای ناامن‌سازی و تجزیه ایران را یك واكنش انفعالی از سوی این رژیم دانست و گفت: وقتی تحولات منطقه به‌ویژه در یك ماه اخیر را دنبال می‌كنیم و همچنین با درنظرگرفتن پروژه‌ای كه آنها در گذشته با كمك آمریكا در منطقه دنبال می‌كردند متوجه می‌شویم اقدامات و فعالیت‌های اسرائیل علیه ایران كاملاً منفعلانه است.

وی اشاره كرد: رژیم صهیونیستی به همراه آمریكا تلاش‌های زیادی انجام داد تا ایران را منزوی كنند؛ اما امروز شاهد هستیم معادله كاملاً به ضرر آمریكا و اسرائیل تغییر كرده است. آمریكایی‌ها در منطقه چندین پایگاه داشتند و سرمایه‌گذاری هنگفتی انجام داده بودند و فكر می‌كردند می‌توانند كماكان موقعیت هژمونیك خودشان را در منطقه حفظ كنند؛ اما امروز شرایط منطقه تغییر كرده است.

این كارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به تلاش‌های آمریكا و اسرائیل برای تغییر شرایط به نفع خودشان علیه ایران عنوان كرد: آمریكایی‌ها جك سالیوان را به عربستان می‌فرستند تا ببینند آیا می‌توانند بازی ازدست‌رفته خودشان را دوباره احیا كنند یا خیر. همچنین رژیم صهیونیستی تمام آرزوهای خود را بربادرفته می‌بیند كه نمونه بارز آن پروژه ابراهیم است.

وی از شرایط دشوار رژیم صهیونیستی برای حفظ موقعیت پیرامونی و داخلی گفت و بیان كرد: در درگیری اخیر، خود صهیونیست‌ها اعتراف كردند تمام ظرفیت بازدارندگی خود را در مقابل نیروهای منطقه‌ای كه وابسته به ایران هستند ازدست‌داده‌اند.

ظهره وند به فروپاشی از درون رژیم صهیونیستی اشاره و اظهار كرد: نتانیاهو و دولت راست‌گرای رژیم صهیونیستی امروز كاملاً شكننده رفتار می‌كنند، به‌طوری‌كه از مواضع قبلی خود عقب كشیده است و مجبور است از نیروهای مقاومت بخواهد حملات علیه اسرائیل را متوقف كند. بیش از ۸۰ درصد شهروندان رژیم صهیونیستی امروز مخالف سیستم سیاسی این رژیم هستند و حتی در ارتش این رژیم تحصن صورت می‌گیرد و با كنارگذاشتن سلاح، اعتراضات را به داخل نیروهای نظامی می‌كشانند.

این كارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به وعده رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینكه اسرائیل ۲۵ سال آینده را نمی‌بیند، تصریح كرد: باتوجه‌به شرایطی كه این رژیم در آن گرفتار شده است فكر می‌كنم خیلی زودتر از این زمان، رژیم صهیونیستی نابود خواهد شد. تحولات اوكراین یكی از عواملی است كه ضربه مهلكی به آرمان‌های رژیم صهیونیستی زده است و شاید شاهد انتقال دولت رژیم صهیونیستی به بخش باقیمانده از رژیم صهیونیستی باشیم.

وی از توسل رژیم صهیونیستی به عملیات روانی علیه جمهوری اسلامی ایران گفت و اظهار كرد: اپوزیسیون ایران نیز در كنار این رژیم قرار گرفته است تا به خیال خود به ایران ضربه بزند. همین اپوزیسیون نیم‌بند امروز چند شاخه شده‌اند درحالی‌كه هزینه‌های زیادی صورت‌گرفته بود كه اپوزیسیون در كنار هم علیه ایران قرار بگیرند.

ابوالفضل ظهره وند با اشاره به سفر ربع پهلوی به سرزمین‌های اشغالی برای التماس از این رژیم جهت اقدام علیه ایران گفت: این اقدامات در چارچوب سناریو رفتار انفعالی تعریف می‌شود و صرفاً عملیات روانی علیه جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: