کد خبر: ۳۷۱۷۷
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۰
یک کارشناس رسانه از سختگیری مدیران بی‌بی‌سی نسبت به رعایت قوانین حرفه‌ای توسط خبرنگاران گفت و بیان كرد: آنها فوق العاده نسبت به اجرایی شدن دستورالعمل فعالیت كاركنان و خبرنگاران خود در شبكه‌های اجتماعی سخت‌گیر هستند.

علیرضا داودی از وضع قوانین غیر قابل تخطی در بی‌بی‌سی برای خبرنگاران و كاركنان گفت و تصریح كرد: نه‌تنها بی‌بی‌سی بلكه همه رسانه‌ها قوانینی دارند كه در سه مرحله به آن ابلاغ می‌شود؛ نخست در بدو استخدام، دوم در حین فعالیت و سوم در مواقع بحران این قوانین به خبرنگاران ابلاغ می‌شود.

وی به جنبه‌ها و ابعاد دستورالعمل رسانه‌های بیگانه برای كاركنان و خبرنگاران خود اشاره و بیان كرد: هیچ‌كدام از عوامل و نیروها در بی‌بی‌سی اجازه ندارند بدون ترسیم خطوط و سیاست‌گذاری از سوی مدیران شبكه یك جمله دررابطه‌با تمام اموری كه سیاست‌گذاری‌ها در این رسانه را مشخص می‌كند بیان كنند.

این كارشناس مسائل رسانه با بیان اینكه تمام خبرنگاران بی‌بی‌سی یك داشبورد دارند، گفت: اگر این خبرنگاران خارج از داشبورد تعریف شده مطلبی را بنویسند باید حتماً بر اساس اصول سیاست‌های بی‌بی‌سی باشد و اگر بدون هماهنگی این كار را انجام دهند، منهای اخراج، جریمه بسیار سنگینی دارند و حتی در بسیاری از موارد با حذف و كاهش حقوق شهروندی مواجه می‌شوند.

وی درباره انتقادهایی كه خبرنگاران بی‌بی‌سی از مقامات كشورهای همسو از جمله آمریكا مطرح می‌كنند، اظهار كرد: این اقدامات در راستای سیاست شبكه بی‌بی‌سی است. اگر انتقاد روی آنتن صورت بگیرد، مشخصاً سیاست لندن است كه اجرا می‌شود. اما گاهی این اقدامات از طریق خبرنگاران بی‌بی‌سی انجام می‌شود كه در این شرایط، خبرنگار توییتی را منتشر می‌كند كه در ظاهر نظر شخصی محسوب می‌شود؛ اما در باطن نظر شبكه لندنی است.

داودی از سخت‌گیری مدیران بی‌بی‌سی نسبت به رعایت قوانین حرفه‌ای توسط خبرنگاران گفت و بیان كرد: آنها فوق‌العاده نسبت به اجرایی‌شدن دستورالعمل فعالیت كاركنان و خبرنگاران خود در شبكه‌های اجتماعی سخت‌گیر هستند.

این كارشناس مسائل رسانه اشاره كرد: كسی كه عضو بی‌بی‌سی است در حقیقت عضو یك كمپانی رسمی است كه هر اظهارنظر به نام شبكه تمام می‌شود و به همین جهت باید طبق قوانین آنها باشند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: