کد خبر: ۳۷۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۲
فعالان فضای مجازی در واکنش به موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف مجازات جمع قابل توجهی از متهمان و محکومان حوادث اخیر، هشتگ «عفو پدرانه» را راه اندازی کردند.

در ادامه برخی از این واکنش ها را می خوانید:

- عفو گسترده با موافقت رهبر انقلاب یعنی: هفتم و سی ام و چهلم ها که گذشت، برف زمستونم که اومد و اونم چند بار، بهمن ماه و دهه فجر انقلاب هم که اومد و رسید به آخر دهه و بازم روسیاهی موند برای ذغال.

- عفو چند ده هزار نفر از مجرمان که برخی از آنها مجرمان اغتشاشات اخیرند

امیدوارم مجرمان و خانواده هایشان قدردان این عفو پدرانه باشند.

- در شرایطی که دشمنان خارجی برای براندازی نظام و تجزیه کشور دندان طمع تیز کردند، انقلاب اسلامی فرزندانش را زیر بال و پرش گرفت و با رافت اسلامی و عفو پدرانه یک بار دیگر همبستگی و همدلی میان مردم و دولت ایجاد شد.

- با عفو پدرانه اجازه نداد حتی خانواده مجرمین و اغتشاشگران هم بیش از این دلشان بلرزد

پدر مهربان امت.

- عفو پدرانه یعنی در هر کجای دنیا یک هزارم این هنجار شکنی ها را انجام می دادند، زنده ماندنشان شبیه معجزه بود چه برسد به اینکه در دادگاه عادلانه به وضعیتشان رسیدگی شود و بعد هم پدرانه بخشیده شوند و برگردند به آغوش گرم خانواده هایشان.

- مقایسه رفتار دیگر حکومت‌ها در برخورد با اغتشاشگران مشابه ایران، تاثیر و جایگاه دستور عفو پدرانه رهبر انقلاب را نشان می دهد.

این خبر بعد از جشن تکلیف، دومین بهمن روی سر دشمنان و اپوزیسیون بود.

- از بس که بزرگی همه را بخشیدی

جانم فدایت حضرت سید علی

- فقط یه پدر میتونه اینجور در برابر فرزندان سرکشش مهربان باشه

خدا سایه اش را رو سرمون نگه داره

- حضرت آقا فرمان عفو عمومی صادر کردند

به نظر من سخت ترین کار این هست که عاشق این بزرگ مرد نشی.

- پدر امت عفو عمومی صادر کردند

سلامتی حکیم مقتدر ما صلوات

- طبق عفو امروز افراد و جوانانی که به ویژه در اعتراضات ۱۴۰۱ پرونده قضایی برایشان تشکیل شده است بدون ثبت سو پیشینه عفو شدند

یعنی آینده جوانان معترض و فرصت های حرفه ای و اجتماعی آسیب نمی بیند.

- حکمت و رافت نظام را میشه در این عفو مشاهده کرد، نظام در اوج صلابت از خودش رافت نشان داد و فریب خوردگان را به آغوش خانواده برگرداند، همه اینها فرزندان ایران هستند و صد البته مقام معظم رهبری در نقش پدر امت کار بسیار حکیمانه ای کردند.

- رهبری از روز اول هم اعلام کردند که صف فریب خوردگان از خرابکاران جداست و امروز پدرانه همه فریب خوردگان رو بخشیدن اونم در شرایطی که در موضع قدرت بودیم نه ضعف.

- این عفو به درستی نشون داد که جمهوری اسلامی فرزندان خودش رو دشمن نمیدونه هرچند اون فرزند خطاکار باشه.

- پدر که باشی مگر می توانی چشم روی خطای فرزندانت نبندی.

و حال پدر امت با عفو پدرانه و حکیمانه خود سبب آزادی چند ده هزار نفر از مجرمان در زندان شد که برخی از آنها مجرمان اغتشاشات اخیر هستند.

- با وجود گذشت نزدیک به ۷ سال از کودتای ۲۰۱۶ ترکیه، هنوز هم اگر کسی کوچکترین ردپایی ولو در حد شعار دادن ساده در کودتا داشته باشد محاکمه می شود.

ارزش عفو پدرانه رهبر انقلاب در برخورد کریمانه با فرزندان مردم اینجا مشخص می شود.

- اقتدار یعنی با اونی که مقصر بوده و عناد داشته، با عوامل خارجی در ارتباط بوده، جان، مال و امنیت مردم رو به خطر انداخته شدیدترین برخورد رو بکنی و با کسی که از سر هیجان فریب خورده از در رافت و بخشش وارد بشی.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: