logo
کد خبر: ۳۶۱۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸
کریمی اصفهانی:
احمد کریمی اصفهانی گفت: آمریکا باید بفهمد که در روابط با ما شفاف عمل کند و تا زمانی که از موضع برابر به ما نگاه نکند و خوی درندگی خود را کنار نگذارد مذاکره‌ای نتیجه نمی‌دهد.

عضو هیات داوری حزب موتلفه اسلامی در آغاز درباره احتمال انجام مذاکرات در حاشیه سخنرانی‌های سازمان ملل به سایت «خبرسراسری» گفت: «بالاخره ما آنچه که برایمان مهم است این است که عزت کشور و ملت را حفظ کنیم و در شرایطی که آمریکا یک شرایط ویژه برای خود قائل هست این نهایت ضعف است که به سمت آنها برویم و مسلما چنین اتفاقی نخواهد افتاد و آقای رئیسی نیز گفته‌اند و آمریکا باید بفهمد که در روابط با ما شفاف عمل کند و تا زمانی که از موضع برابر به ما نگاه نکند و خوی درندگی خود را کنار نگذارد مذاکره‌ای نتیجه نمی‌دهد. ما یک انقلابی کرده ایم که با ستمگر گفتگو نکنیم.البته بعید بنظر می رسد آمریکا خوی درندگی اش را کنار بگذارد و دیداری نیز مسلما انجام نخواهد شد. در برجام هم که مذاکره می‌کنیم فقط بحث آمریکا نیست اما در همانجا هم از بدترین کشورهاست که از برجام هم خارج شده است و در این وضعیت او باید تضمین های لازم را بدهد تا اشتباه قبل را تکرار نکند».

او در ادامه افزود: «سند2030یک بهانه شده است دولت قبل هم به دلیل سستی‌هایی که داشت خوب عمل نکرد این دولت نیز نباید زیر بار این سند برود ماهیت کشور نیز به اعتقاداتش است و این سند اعتقادات ما را از بین خواهد برد دین ما نیز اجازه این کارها را نمی‌دهد و روش‌هایی که آنها می‌خواهند اِعمال کنند را پیگیری نخواهیم کرد. آمریکا نیز باید باور داشته باشد که ایران یک کشور قدرتمند در منطقه است و تا زمانی که بخواهد با ایران بازی کند بطور طبیعی کشورهای منطقه را نیز دنبال خود نخواهد داشت. آمریکا ممکن است اکنون وضعیت خوبی در حوزه انرژی داشته باشد اما در مسیر پیش رو با مشکل مواجه خواهد شد اروپا نیز در نهایت ناچار به همراهی خواهد شد».

کریمی اصفهانی در پایان درباره تاثیر مرگ مهسا امینی در برخورد کشورهای مذاکره کنند به ایران و احتمال مطرح شدن آن در سخنرانی های سازمان ملل گفت: «آنچه مسلم است احترام به مردم است و همه دستگاه ها باید به مردم احترام بگذارند اما این حرف ها از سوی خارجی ها دخالت در کشور های دیگر است ما همه یک خانواده هستیم و با هم کنار می آییم و به لطف خدا رئیس جمهور و دیگر مسئولین پیگیر این قضیه هستند کشورهای خارجی نیز خود را خسته می‌کنند و این مسائل را خیلی بزرگ می کنند.این حوادث در روز ده ها مورد در اروپا پیش می آید البته توصیه من به ملت خودمان است که کسانی که این اخبار را بهانه می کنند تا به اهداف خود برسند مانند منافقین و ضد انقلاب دلشان برای ملت نمی سوزد و دنبال اهداف دیگری هستند.ملت ما بدانند که دنبال این ها نروند.ما بالاخره مشکل داخلی داریم و خودمان آن را حل می کنیم».

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: