به‌روز شده در: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۵۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱
مدتی است که سفر خانواده ی دکتر قالیباف به ترکیه به بحث داغ فضای مجازی و سوژه ی بعضی از رسانه ها تبدیل شده است، این سفر از آنجا مورد انتقاد جریان انقلابی کشور قرار دارد که در شرایط اقتصادی این روزهای کشورمان که بسیاری از مردم در وضعیت سخت معیشتی به سر می‌برند یکی از مسئولان انقلابی خلاف شعارهای موجود عمل کرده است. این در حالی است که از مسئولان انقلابی به ویژه سران قوا انتظار می رود که در تحمل فشارهای اقتصادی با مردم همراه باشند و نشان دهند که برای گذر از مشکلات اقتصادی، تلاش می‌کنند،
مجید احمدی- مدتی است که سفر خانواده ی دکتر قالیباف به ترکیه به بحث داغ فضای مجازی و سوژه ی بعضی از رسانه ها تبدیل شده است، این سفر از آنجا مورد انتقاد جریان انقلابی کشور قرار دارد که در شرایط اقتصادی این روزهای کشورمان که بسیاری از مردم در وضعیت سخت معیشتی به سر میبرند یکی از مسئولان انقلابی خلاف شعارهای موجود عمل کرده است. این در حالی است که از مسئولان انقلابی به ویژه سران قوا انتظار می رود که در تحمل فشارهای اقتصادی با مردم همراه باشند و نشان دهند که برای گذر از مشکلات اقتصادی، تلاش میکنند، این سفر علاوه بر انتقادات داخلی و ناامیدی مردم از جریان انقلابی باعث سوء استفاده رسانه های ضد نظام هم شد. به گونه ای که این رسانه ها در این مدت در حال برجسته سازی سفر خانواده قالیباف به ترکیه بودند ، آنها تمامی تلاش خود را به کار گرفتند تا با پرداختن به ابعاد مختلف این سفر، به هدف خود یعنی تضعیف اصل نظام و ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی دست یابند. سرسپردگان جریان غرب هم در کشور سعی کردند از این ماجرا راهی برای ایجاد سوءظن و اختلاف بین نیروهای جبهه انقلاب پیدا کنند ، آنان می خواستند با دامن زدن به سوءظن و از هم گسیختن اتحاد نیروهای انقلابی، این جریان را از خدمت به مردم باز داشته تا به جای رسیدگی به امورات کشور با هم تسویه حساب کنند اما تبعات سفر غلط خانواده رئیس مجلس به این نقطه ختم نشد.

قالیباف و جریان حامی آن دست به اشتباه بزرگتری زدند و به جای عذرخواهی از مردم و پذیرش اشتباه بیانیه ای را از طرف نمایندگان مجلس منتشر کردند که حاوی حمایت نمایندگان از قالیباف بود اما بعد ها مشخص شد که طراحان این بیانیه بدون ارائه متن شروع به جمع آوری امضاء از نمایندگان مجلس کرده و گفته بودند در حال تهیه یک بیانیه برای تشکر از رهبری برای حمایت از مجلس هستند.

ایزدخواه، نماینده مجلس، درمورد بیانیه حمایتی مجلس از قالیباف در صفحه شخصی خود می نویسد: چون زیاد از بنده می پرسند بیشتر توضیح دهم که طراحان بیانیه امروز بدون ارائه متن امضاء جمع کردند و گفتند در تشکر از رهبر برای حمایت از مجلس است.

اما پس از مشخص شدن جزئیات متن بیانیه نمایندگانی از جمله بنده امضای خود را پس گرفتیم.

گفتنی است که ۲۳۳ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ی حمایتی از قالیباف از وزیر اطلاعات و رئیس سازمان اطلاعات سپاه خواستند که طراحان و مجریان پروژههای تخریب را شناسایی و با آنها برخورد لازم صورت گیرد.

از آنجا که دلسوزان انجام این سفر در این شرایط را خطایی نابخشودنی از طرف مسئولان انقلابی می دانند، بنابراین بهتر است رئیس مجلس و حامیان او به جای توجیه و پاک کردن صورت مسئله خطای خود را بپذیرند و از مردم طلب بخشش کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: