به‌روز شده در: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۸۹۱
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۸
اطلاعیه حزب موتلفه اسلامی در پی درگذشت مرحوم حاج هاشم امانی ؛
روح بلند عبد صالح خدا و مبارزي خستگي ناپذير و مجاهدي صادق از تبار شير مردان فدائيان اسلام و ياوران امام ، رهبري و انقلاب و نمونه كاملي از گروه السابقون السابقون و پايمرداني موصوف به كالجبل راسخ جناب آقاي حاج هاشم اماني همداني به ياران و برادران شهيد خويش پيوست.
حزب موتلفه اسلامی در پی درگذشت حاج هاشم امانی از مبارزان دوران انقلاب اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، حزب موتلفه اسلامی در پی درگذشت مرحوم حاج هاشم امانی از مبارزان دوران انقلاب و از اعضای با سابقه حزب موتلفه، اطلاعیه ای صادر کرد.

متن این اطلاعیه به شرح است:

انا لله و انا اليه راجعون

يا ايتها النفس المطمئنه ارجعي الي ربك راضيه مرضيه فادخلي في عبادي و ادخلي جنتي

بدينوسيله به اطلاع مي‌رساند روح بلند عبد صالح خدا و مبارزي خستگي ناپذير و مجاهدي صادق از تبار شير مردان فدائيان اسلام و ياوران امام ، رهبري و انقلاب و نمونه كاملي از گروه السابقون السابقون و پايمرداني موصوف به كالجبل راسخ جناب آقاي حاج هاشم اماني همداني به ياران و برادران شهيد خويش پيوست.

بر اساس این گزارش، مرحوم امانی به همراه یارانش در جریان اجرای حکم شرعی حسنعلی منصور نخست وزیر شاه و عامل اجرای کاپیتولاسیون آمریکایی دستگیر شده بود.

وی ابتدا به همراه شهیدان صادق امانی، محمد بخارایی، مرتضی نیک‌نژاد و رضا صفار هرندی به اعدام محکوم شد، اما رژیم شاه حکم او و شهید مهدی عراقی را به حبس ابد تغییر داد.

مرحوم حاج هاشم امانی سیزده سال در زندان شاه بود و کمی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به همراه دیگر یارانش نظیر مرحوم عسگراولادی از زندان آزاد شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: