به‌روز شده در: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۸۸۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به طرح تسهیل در صدور مجوز‌های کسب و کار عنوان کرد:
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تسهیل در صدور مجوز‌های کسب و کارها،کسب و کارها را تفکیک کرده است،گفت: این طرح از امضا‌های طلایی جلوگیری خواهد کرد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کارها،کسب و کارها را تفکیک کرده است،گفت: این طرح از امضاهای طلایی جلوگیری خواهد کرد.

بهروز محبی نجم آبادی در گفتوگو با خبرنگار «نما» با اشاره به فواید طرح تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار که اخیراً مورد تصویب مجلس قرار گرفت، گفت: ما گاهی برای شروع کسب و کاری باید یک روند و یک مجوزهایی را اخذ میکردیم، اما این طرح آمده و اذعان داشته که برای شروع برخی از کسب و کارها تنها ثبت آن کسب و کار در سامانه منظور شده کافی است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس تاکید کرد: در واقع قانون قرار است مراقبتها و مواظبتهای پسینی را بعد از صدور مجوز مد نظر قرار دهد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: متاسفانه پیش از این، وقتی جوانی که قصد داشت یک گلخانه احداث کند، فضا آنقدر برای شروع کسب و کار ناامن میشد که آن جوان برای رسیدن به این هدف به کلی پشیمان می شد لذا این طرح آمده و این کسب و کارها و صدور مجوز برای آنها را تفکیک کرده است.

عضو کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس شورای اسلامی بیان داشت: همچنین این طرح آمده و فضایی ایجاد کرده که صدور کسب و کار بر اساس مواد مندرج تسهیل شود همچنین در این طرح پیش بینی شده که اگر کسب و کاری خلاف محیط زیست و مسائل خاص کشور و قوانین بالادستی نباشد، میتواند مراحل کسب مجوز را به سرعت طی کند.

محبی نجم آبادی تاکید کرد: همچنین ما در بحث دفتریاران مادهای را در این طرح پیشبینی کردیم و گفتیم که مدیران عالی استانها براساس نیازشان مجوز لازم را صادر کنند ضمناً انتقال مجوز در این بخش تنها به افرادی داده میشود که امتحان داده و نمره لازم را آورده اند، لذا این طور نیست که این مجوز در ساختار وراثتی به فرد دیگری منتقل شود.

این نماینده مجلس بیان داشت: در جریان این طرح اتفاقات بزرگی مدنظر قرار گرفته و بنده فکر میکنم این قانون یکی از بهترین قانونهای مجلس یازدهم قلمداد خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و مجاسبات مجلس اظهارداشت: در قالب این طرح ما دیگر از امضاهای طلایی جلوگیری خواهیم کرد البته حذف امضاهای طلایی مورد اراده دولت است و گفته شده با ایجاد سامانههای مذکور باید این امضاها به طور کل برچیده شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: