به‌روز شده در: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۲
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۵۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
خواسته عمومی آن است که مسئولیت‌های مهم اجرایی از جمله کرسی وزارت ورزش وجوانان به فردی سپرده شود که با هرگونه سوء مدیریت و فساد در این بخش مبارزه کند. از تخصص و تجربه کافی برخوردار و مهمتر از همه پاک دست باشد.
محمد رضا کاظمی- بزودی وزاری پیشنهادی رییس جمهور منتخب جهت اخذ رای اعتماد به مجلس محترم معرفی خواهند شد. وزرایی که باید طی ۴ سال آینده در مسئولیت مهمی که بر عهده دارند اقبال عمومی جامعه را نسبت به عملکرد خود جلب کنند. برگزاری بازی های المپیک و تب و تاب مردم جهت پی گیری نتایج ورزشکاران کشورمان در این رویداد بزرگ، حساسیت ها را برای انتخاب وزیر جدید ورزش دو چندان کرده است. خاطره نه چندان دلچسب جامعه ورزش از معرفی سکاندار این عرصه طی سال های طولانی شرایطی فراهم کرده تا قاطبه علاقه مندان تربیت بدنی، انتخاب وزیر آینده ورزش و جوانان را بیش از پیش زیر ذره بین قرار دهند. در این میان گمانه زنی های زیادی در میان جامعه ورزش و رای دهندگان وجود دارد. نام و نشان افراد مختلف بر سر زبان ها افتاده و از امتحان پس داده ها تا کسانی که برای نخستین بار اسامی آنان شنیده می شود برای صدارت نام برده میشود. این تصورات و پیش بینیها در حالی رقم می خورد که آیت الله رییسی و برخی از حامیان نزدیک وی تلویحا اعلام کرده بودند که وزرای دولت سیزدهم لزوما از کسانی که در ستادهای انتخاباتی فعالیت داشتند برگزیده نخواهند شد. از سویی راه اندازی سامانه ویژه جهت مشارکت عمومی در معرفی چهره های واجد شرایط و توانمند برای حضور در ترکیب کابینه و دیگر مسئولیت های اجرایی، این نوید را می دهد که مسئولین آینده اجرایی با خواست و نظر آحاد مردم، نخبگان جامعه و صاحبنظران معرفی خواهند شد.

با تمام این احوال تردید نداریم که خواسته عمومی آن است که مسئولیتهای مهم اجرایی از جمله کرسی وزارت ورزش وجوانان به فردی سپرده شود که با هرگونه سوء مدیریت و فساد در این بخش مبارزه کند. از تخصص و تجربه کافی برخوردار و مهمتر از همه پاک دست باشد. جامعه ورزش دیر زمانی است از حضور مسئولین غیر متخصص جامانده از کابینه که برسبیل آزمون و خطا این مسئولیت خطیر را بر دوش می کشند خسته شدهاند و اکنون انتظار دارند در دولت کریمه ای که قرار است با نظر مردم و مطابق با آرمانهای اصیل انقلاب انتخاب شود فردی واجد شرایط سکاندار ورزش شود.

برکسی پوشیده نیست که نقش ورزش در پیشبرد اهداف اجتماعی، سلامت ، سیاسی، تبلیغاتی، اقتصادی ورزش و... بیبدیل است. بر همین اساس از رییس جمهور منتخب و نمایندگان محترم مجلس انتظار داریم فردی، به عنوان وزیر ورزش معرفی شود که علاوه بر پایبندی به اصول و آرمانهای بر حق، از مقبولیت عمومی، تخصص و توانایی اداره امور برخوردار باشد. اجازه ندهیم باردیگر حاشیه های ورزش بر متن آن غلبه کند و امید میلیون ها علاقه مند به یاس تبدیل شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: