logo
کد خبر: ۳۳۴۶۸
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۶
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران باوفای امام (ره) در حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر سال 60 و هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: حمایت آمریکا و سه کشور شرور اروپایی از منافقین یک رسوایی حقوق بشری است.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: شهید بهشتی به تعبیر امام خمینی(ره) به تنهایی یک امت بود و منافقین در حقیقت یک امت را به شهادت رساندند.
به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی دکتر اسدالله بادامچیان که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله دکتر بهشتی تصریح کرد: با شهادت شهید بهشتی، انقلاب اسلامی وارد یک نقطه عطف در تاریخ خود شد و لیبرالها به همراه منافقین نام خود را به عنوان جنایتکار جنگی در یاری رساندن به ارتش بعث به ثبت رساندند.
وی با اشاره به شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران باوفای امام (ره) در حادثه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر سال 60 و هفته حقوق بشر آمریکایی ادامه داد: حمایت آمریکا و سه کشور شرور اروپایی از منافقین یک رسوایی حقوق بشری است.
بادامچیان افزود: غرب در حالی از منافقین حمایت می کند و به آنها پناه داده است که بیش از 17 هزار نفر از مردم ایران توسط این سازمان تروریستی به شهادت رسیده اند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه از شهید بهشتی به عنوان پایه گذار دستگاه قضایی و نیز مدیر و تدوینگر قانون اساسی یاد کرد و گفت: شهید بهشتی در عمر کوتاه خود پس از انقلاب اسلامی کارهای بزرگی انجام داد و قانون اساسی در مجلس خبرگان قانون اساسی با مدیریت او به سامان رسید.
بادامچیان همچنین با اشاره به اینکه شهید بهشتی بنیانگذار حزب جمهوری اسلامی بود اظهار داشت: کادرهای بزرگی که در حزب جمهوری اسلامی تربیت شدند تاکنون خدمات عظیمی در مجلس، دستگاه قضایی و قوه مجریه ارائه داده اند و همین جریان نیرومند است که طی 40 سال گذشته در برابر جریان نفاق و جریان لیبرالیسم در کشور قد علم کرد و آنها را به زباله دان تاریخ سپرد.
وی آمریکا را بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان دانست و گفت: آمریکا با حمله به عراق، افغانستان و سوریه و کشتن صدها هزار نفر از مسلمانان بزرگترین ناقض حقوق بشر در جهان است.
وی افزود: آمریکا اخیرا با بستن سایت شبکه های العالم، المسیره، اللوءلوء، فلسطین الیوم، نباء و الکوثر می خواهد جلوی افشای جنایات و اقدامات ضد حقوق بشری خود را بگیرد.
وی اضافه کرد: آمریکا در جنایات رژیم صهیونیستی سهیم است و نمی خواهد مردم جهان از طریق جریان آزاد اطلاعات از این جنایات مطلع شوند.
بادامچیان ادامه داد: اگرچه آمریکا مخالف آزادی بیان است اما شبکه عظیم جریان مقاومت با وجود این محدودیتها به وظیفه اطلاع رسانی خود ادامه می دهد.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری 1400 و واکنش غرب به نتایج این انتخابات گفت: امروز در غرب عزا گرفته اند چون قرار است یک دولت انقلابی و جهادی روی کار بیاید.
وی افزود: انتقال آرام قدرت در ایران با نتایج انتخابات اخیر نشان داد در ایران مردمسالاری دینی حاکم است.
وی اضافه کرد: غرب متوجه شد که یک ضلع رقابت در ایران سرمایه اجتماعی خود را از دست داده است اما مردم همچنان در صحنه حضور دارند و دولت خود را در چالشهای پیش رو حمایت خواهند کرد.
وی همچنین درباره اولین نشست خبری رییس جمهور منتخب گفت: آقای رئیسی پاسخ های منطقی و درستی به سوالات خبرنگاران داد و به ویژه آنجا که با یک کلمه "خیر" تکلیف مناسبات جدید ایران و آمریکا را مشخص کرد.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشار به مذاکرات وین اظهار داشت: مقامات آمریکایی با تصریح به اینکه حاضر نیستند تحریم ها را بردارند تکلیف ما را در قبال مواضع تجاوزکارانه واشنگتن مشخص کردند.
وی افزود: آمریکا صریحا اعلام کرده است مسیر خصومت ورزی با ملت ایران را ادامه می دهد و طبیعی است ما هم راه مقاومت را انتخاب کرده ایم و از آن کوتاه نخواهیم آمد.
وی تصریح کرد: در این معرکه، آمریکا است که در نهایت مجبور است کوتاه بیاید و به تعهدات خود برگردد.
بادامچیان تاکید کرد: اینکه آمریکاییها گفته اند یا باید بر سر همه چیز توافق شود یا توافقی در کار نیست، زدن زیر میز مذاکره است.
بادامچیان در بخش دیگری از این گفت وگو درباره تحولات افغانستان گفت: درگیریهای امروز افعانستان محصول شرارت جدید آمریکا است.
وی افزود: آمریکاییها در حال ترک افغانستان هستند اما می خواهند یک سرزمین سوخته را تحویل دولت و مردم افغانستان بدهند.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: به عقیده ما مردم افغانستان خودشان می توانند مسائل خود را حل کنند و نیازی به درگیری نظامی نیست.
وی اضافه کرد: آنچه امروز مردم افغانستان پس از خروج آمریکاییها نیاز دارند امنیت، راه و توسعه در سایه صلح دائمی بین اضلاع گفت وگو است.
وی تاکید کرد: رسیدن به این هدف بزرگ، هوشیاری و اقدام طرفهای درگیر را می طلبد.
بادامچیان در پایان یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، شهید کچویی و شهید آیت الله صدوقی را گرامی داشت و برای ارواح طیبه شهدا و امام شهدا طلب علو درجات کرد.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: