به‌روز شده در: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۴
چرایی حمایت مؤتلفه اسلامی از کاندیداتوری سید محرومان؛
آیت‌الله رئیسی سرباز ولایت است و سرباز نیز از فرمانده تبعیت می‌کند؛ بنابراین تضمین بیشتری نسبت به سایر کاندیداها در خصوص تحقق اهداف مدنظر رهبر انقلاب در گام دوم توسط ایشان وجود دارد.
حمیدرضا ترقی

حضور یک فقیه مجتهد؛ نزدیکتر به صواب است

برای حمایت از آیتالله رئیسی چند دلیل روشن و شفاف وجود دارد، بر مبنای حدیث حضرت ولیعصر(عج) مجاری الأمور علی ایدی العلما و همچنین فرمایشات امام حسین(ع) در خطبه منا که به این مضمون اشاره کردهاند، اصولاً جایگاه ریاست جمهوری در ساختار نظام اسلامی که به عنوان دومین شخص این نظام تلقی میشود، جایگاه رفیعی است و حتیالامکان اگر این جایگاه در دست اسلام شناسان در حد امام و امامین انقلاب قرار بگیرد و به لحاظ مبانی فکری و ابعاد گوناگون در حد فقیه و مجتهد باشد به صواب مطلوبتر است و حضرت آیتالله رئیسی چنین شخصیتی است.

کارآزموده در میدان عمل

برخی از نامزدهای این دوره در حوزه عمل آزمایش مشخص و روشنی در خصوص تعهدات یا قول و وعدهها ندارند؛ درحالیکه آیتالله رئیسی در موضع اجرایی و مقابله با فساد نشان داد که در عمل موفق است و همچنین در رفع موانع تولید در عمل بیش از 2هزار واحد اقتصادی تعطیلشده را راهاندازی کرد و در اقتدار ملی که نظام و ریاست جمهوری به آن نیازمند است مواضع خود را در حوزه بینالملل اثبات کرده و مجموعه تجربیات ایشان نشاندهنده شعار عدالت محوری، مبارزه با فساد و رفع موانع اقتصاد و تولید است.

افزایش سرمایه اجتماعی

سومین عامل که دلیل روشنی برای حمایت مؤتلفه از ایشان است، سرمایه اجتماعی است که در انتخابات گذشته آن را به دست آوردند و این سرمایه تاکنون افزایش داشته و گرایش مردم به ایشان بهواسطه عملکردشان در نظرسنجیها مشهود و مشخص است. تمایل اقشار و گروهها برای درخواست از ایشان برای حضور در این عرصه دلیل روشنی است که وقتی فردی مورد اقبال عمومی مردم قرار میگیرد وی شایستهتر از افرادی است که بر اساس میل و احساس تکلیف شخصی وارد عرصه شدهاند.

امکان تحقق اهداف گام دوم انقلاب توسط سرباز ولایت

به دلیل اینکه شخص آیتالله رئیسی معتقد به مطالبات رهبری است و آن را جزو وظایف شرعی خود میداند با کمک نیروهایی که به کار خواهد گرفت، میتواند مطالبات را به بهترین شکل محقق نماید. مهم این است که فردی که مسئولیت را میپذیرد این مطالبات را بهعنوان مطالبات مشروع و لازمالاجرای خود تلقی کند و بر روی این مطالبات انقلت نیاورد و نظر شخصی خود را اعمال نکند. آیتالله رئیسی سرباز ولایت است و سرباز نیز از فرمانده تبعیت میکند؛ بنابراین تضمین بیشتری نسبت به سایر کاندیداها در خصوص تحقق اهداف مدنظر رهبر انقلاب در گام دوم توسط ایشان وجود دارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: