به‌روز شده در: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۱
اخبار 24 ساعت گذشته:
پست معنادار اینستاگرام سایت رهبر انقلاب پس از اولین مناظره

رهبر انقلاب فرمودند: هر وقتی نامزدها در مناظرات تلویزیونی روش اهانت و توهین و تهمت و تخریب طرف مقابل و ترساندن مردم از رقیب را دنبال کردند، کشور به نحوی ضرر کرد.اینستاگرام سایت رهبر انقلاب پس از پخش اولین مناظره انتخابات ۱۴۰۰، با انتشار بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس نوشت: هر وقتی نامزدها در مناظرات تلویزیونی روش اهانت و توهین و تهمت و تخریب طرف مقابل و ترساندن مردم از رقیب را دنبال کردند، کشور به نحوی ضرر کرد. ۱۴۰۰/۳/۶؛ این پست با هشتگ انتخاب درست کار درست منتشر شده است.
شکایت استاد اقتصاد از عبدالناصر همتی

«دکتر مسعود درخشان»، استاد تمام دانشکده اقتصاد و اقتصاددان برجسته کشور، در واکنش به اظهارات عبدالناصر همتی درباره نحوه تحصیل و اخذ مدرک دکترای اقتصاد محسن رضایی، با ارسال نامه‌ای به وزیر علوم، ضمن ابراز شکایت از همتی، خواستار تشکیل دادگاه ویژۀ رسیدگی به این‌گونه جرائم شد. درخشان نوشته است: «سخنان آقای همتی نه‌تنها توهین بارزی به شخصیت علمی آقای دکتر رضایی است، بلکه اینجانب و سایر استادانی که افتخار تدریس به ایشان را داشتیم در مظان اتهام قرار گرفته‌ایم که خلاف اخلاق معلمی عمل کرده و استاندارد دوگانه داشته‌ایم».
فتوای رهبر انقلاب درباره رای سفید دادن در انتخابات

نشریه خط حزب الله در شماره دویست و نود و یک خود جدیدترین استفتا از رهبر انقلاب و پاسخ ایشان را دربارۀ رای سفید دادن در انتخابات منتشر کرده است.متن استفتا به شرح زیر است:ســـــؤال: حکم رأی ســـــفید و بی نـــــام دادن چیست؟ در صورت عدم شناخت و تحقیق، یا تحقیق کافی و عدم وصول به نتیجه و تحیّر در انتخاب اصلح چطور؟جواب: در هر صورت اگر رأی سفید دادن موجب تضعیف نظام اسلامی باشد، حرام است.

انتقاد یک اصلاح‌طلب از اظهارات مهرعلیزاده در مناظره

«اسماعیل دوستی» فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو سابق شورای شهر تهران در واکنش به صحبت‌های اخیر هم‌حزبی‌اش مهرعلیزاده، در اولین مناظره انتخابانی علیه رئیسی، گفت: «بحث سندروم پست بی‌قرار و مدرک ششم ابتدایی که توسط آقای مهرعلیزاده مطرح شد، بی‌احترامی بود. رئیس قوه قضاییه باید مجتهد باشد و رهبری هم یک مجتهد را برای ریاست‌ قوه قضاییه منصوب می‌کنند و بنده از اظهارات آقای مهرعلیزاده خیلی متأسف شدم؛ بنابراین آقای مهرعلیزاده باید اخلاقاً از آقای رئیسی عذرخواهی کند؛ البته این توهین‌ها قطعاً جواب منفی از سوی جامعه خواهد گرفت».

سامانه‌ای برای توقف طلاق توافقی

چند سالی می‌شود که بهزیستی و قوه قضائیه با راه‌اندازی «سامانه تصمیم»، دوستانه جلوی زوج‌های متقاضی طلاق توافقی می‌ایستند و فرصتی به آن‌ها می‌دهند تا در آرامش یک بار دیگر شانسشان را برای ادامه زندگی امتحان کنند. حالا در سراسر کشور زوج‌هایی که بخواهند طلاق توافقی بگیرند، اگر همه کارها را هم انجام داده باشند، باید به این سامانه مراجعه کنند و تحت مشاوره‌های چندبعدی و روان‌شناختی قرار بگیرند. این سامانه ۴۹۰۰ زوج متقاضی طلاق توافقی را از تصمیم خود منصرف کرده است.


مرگ مغز متفکر موشکی رژیم‌صهیونیستی
!

رسانه‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز، دوشنبه از مرگ «آوی هار-ایوِن» رئیس پیشین سازمان فضائی این رژیم خبر دادند. در جریان نبرد شمشیر قدس و درگیری‌های شهر عکا، به داخل هتلی که «آوی هار ایون» در آنجا اقامت داشت، کوکتل مولوتف پرتاب شد که طی آن او به‌شدت زخمی شد و درنهایت ساعاتی پیش بر اثر شدت جراحات وارده در بیمارستان به هلاکت رسید. هار ایون دانشمند صنعت موشکی رژیم صهیونیستی، رئیس پروژه ماهواره‌ای، رئیس آژانس فضایی، رئیس سابق صنایع نظامی رافائل و از طراحان اصلی سیستم گنبد آهنین در رژیم اشغالی بود.

رونق زراعت چوب

مدیر طرح زراعت چوب سازمان جنگل‌ها گفت: «افزایش نرخ ارز و ممنوع شدن برداشت چوب از جنگل‌های کشور باعث شده که زراعت چوب دوباره فعالیت اقتصادی شود و استقبال خوبی از آن شده است. بهره‌برداران از طرح زراعت چوب، ۹۰ میلیون تومان سود خالص در هر هکتار کسب می‌کنند».

قول و قرارهای انتخاباتی

قاضی‌زاده که پیش‌ازاین از تخلف 130 هزار میلیارد تومانی حقوقی‌های بورس خبر داده بود، با نشان دادن ليست حقوقی‌ها که از بورس خارج شدند، از بانک صادرات نام برد که ۹۴۰۰ میلیارد تومان خارج کرده است. وی افزود: «ازآنجایی‌که مدیران این حقوقی‌ها دولتی هستند با دستور رئیس‌جمهور موظف بر برگشت پول‌های خارج شده به صندوق تثبیت بورس خواهند شد». قاضی‌زاده در صحبت‌های انتخاباتی دیگر، گفته است: «من مرد قانونم، آمده‌ام که قوانین خوب تصویب‌شده را اجرا کنم. اینکه کسی نتواند مشکلات را حل کند نشان از بی‌عرضگی آنان هست. نظام اجاره‌داری حرفه‌ای را پیاده خواهیم کرد؛ در این طرح واحدهای مسکونی مثل هتل‌ها درجه‌بندی می‌شوند». جلیلی با انتقاد از سیاست گره زدن اقتصاد به مذاکره با غرب طی هشت سال اخیر، معطل کردن اقتصاد کشور به مذاکرات ژنو، لوزان، تصویب و بعدازآن اجرای برجام را اشتباه دانست. او در اولین مناظره انتخاباتی خود، خطاب به رقیب انتخاباتی‌اش که به سؤال برخورد با بدهکاران بانکی را پاسخ نداد، گفت: «سال نودویک به‌عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی با دعوت از مدیران عامل بانک‌ها و مسئولان امنیتی و قضایی، درخواست کردیم که بانک‌ها، بدهکاران را معرفی کنند تا پیگیری شود؛ آقای همتی رئیس بانک سینا بود. چرا معرفی نکردید؟». جلیلی در قرارهای انتخاباتی دیگر گفته است: «یکی از اقدامات ما راه‌اندازی سامانه شفافیت قراردادهای دولتی است. استفاده از فناوری‌های ارتباطی در دولت فوق هوشمند نقش مهمی در شفافیت دارد. دولت برای جبران کوتاهی ساخت مسکن در ۸ سال اخیر باید حداقل سالی ۱ میلیون مسکن تولید کند. دولت امتیاز آب، برق، گاز و زمین را هم در اختیار مردم قرار می‌دهد». رئیسی دیگر کاندید سیزدهمین دوره ریاست جمهوری نیز که خود را رقیب فساد معرفی کرده است و در برابر برخی تهمت‌ها در اولین مناظره انتخاباتی، با سعه‌صدر برخورد کرد، می‌گوید: «در جایگاه قدرتمندی هستم و به دنبال قدرت بیشتر نیستم. عدم حضور در عرصه را راحت‌طلبی می‌دانم، حضور در عرصه انتخابات انواع ترکش‌ها را به دنبال دارد. برای حل مشکلات مردم وارد عرصه شدم. 40 درصد فضای تولیدی کشور که زیرساخت‌های آن موجود و معطل است که این کار، خود تحریمی است. بیشتر مشکلات کشور ناشی از تحریم‌ها نیست از سوء‌مدیریت است. ما با دنیا تعامل خواهیم داشت. قطعاً به‌عنوان یک اولویت به کشورهای همسایه ارتباط برقرار می‌کنیم. همه مدیران دولت باید آستانه تحمل خود را بالا ببرند و انتقاد را نعمت تلقی کنند نه نقمت». زاکانی: «ما به 12.1 میلیون خانواری که خودرو ندارند ماهانه به هر نفرشان ۱۵ لیتر سهمیه بنزین ۱۵۰۰ تومانی می‌دهیم. دولت و بانک مرکزی باهم تفاوتی ندارند. رئیس بانک مرکزی عضو شورایعالی بورس بوده و گلوگاه ارزی کشور دست بانک مرکزی است». مهرعلیزاده نیز که پیش‌ازاین گفته بود، «درصد خیلی کمی از مشکلات کشور مربوط به تحریم است؛ تحریم مانع کار نیست بلکه بروکراسی و خویشاوندگرایی مانع کار است»، در خصوص برجام معتقد است: «باید از برجام حراست کرد. برجام برخواسته از خرد جمعی و اراده همه تصمیم‌گیران آینده‌نگر و دلسوز نظام است و یک قرارداد یک‌روزه یا چندساعته نیست. برجام توافقی چند دههای است و باید از این دستاورد بزرگ دیپلماسی حراست کرد».
آغاز ثبت نام جدید و افزایش وام مسکن ملی

معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز ثبت نام مجدد متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از امروز (۱۷ خرداد) خبر داد. فعلا جزئیات بیشتری درخصوص تعداد واحد‌های ثبت نامی اعلام نشده است. همچنین به گفته «محمودزاده»، با مصوبه دولت، تسهیلات مسکن ملی از ۱۰۰ به ۱۵۰ میلیون تومان افزایش یافت. به این ترتیب و با اقدام دولت میزان قسط ماهیانه وام مذکور در بازپرداخت ۱۲ ساله به دو میلیون و ۵۴۸ هزار تومان افزایش می‌یابد. طبق اظهارات اواخر اردیبهشت ماه یاسر لک ـ معاون اداره کل راه و شهرسازی استان تهران ـ هم اکنون قیمت هر متر مسکن ملی به سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

السنوار: در جنگ بعدی چهره خاورمیانه تغییر خواهد کرد

رئیس حماس در غزه گفت: «مقاومت به دشمن صهیونیستی ثابت کرد مسجدالاقصی مدافعان سرسخت خود را دارد و دفاع از آن یک هدف استراتژیک است. اگر جنگ دوباره‌ای با رژیم اشغالگر رخ دهد، چهره خاورمیانه تغییر خواهد کرد و اسراییل تحمل هیچ حمله واقعی را ندارد».

مهد دموکراسی غربی؛ اول آمریکا، سپس رژیم صهیونیستی!

به گزارش رویترز، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی می‌گوید ائتلاف جدیدی که برای کوتاه کردن دست او از قدرت تشکیل‌شده؛ بزرگ‌ترین تقلب انتخاباتی تاریخ دموکراسی است. وی پیش‌ازاین رژیم صهیونیستی را مهد دموکراسی در دنیا نامیده بود! اما اکنون شکست مفتضحانه خود را قبول نکرده و با ادعای این‌که «مردم اسرائیل خود را فریب‌خورده احساس می‌کنند و در مقام پاسخگویی برخواهند آمد و نباید جلوی اعتراضشان را گرفت»، سعی دارد باخت خود در عرصه سیاسی را به خیابان بکشاند. اظهارات نتانیاهو در حالی است که «ناداو ارگمن» رئیس «شاباک» سازمان امنیت داخلی رژیم اشغالگر قدس، با ابراز نگرانی درباره تشدید درگیری میان طرفداران و مخالفان نتانیاهو در فضای مجازی، هشدار داد که ادامه این روند می‌تواند به حادثه‌ای مشابه حمله به کنگره آمریکا در تاریخ ۶ ژانویه (۱۷ دی) تبدیل شود. در حادثه حمله به کنگره آمریکا، طرفداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا، قصد داشتند مانع از تائید ریاست جمهوری جو بایدن از سوی مجلس سنا شوند. این اقدام آن‌ها به ایجاد هرج‌ومرجی وسیع در واشنگتن دی سی منجر شد و ادعای دموکراسی آمریکایی را به چالش کشید.
دودوزه‌بازی انتخاباتی افراطیون مدعی اصلاحات

روزنامه سازندگی تیتر اصلی خود را به «صدای سوم» اختصاص داد و مدعی شد همتی صدای سوم است. این روزنامه اصلاح‌طلب قبلاً هم از قول همتی تیتر زده بود «مستقل هستم».در همین حال روزنامه آرمان هم به عنوان یک روزنامه دیگر، همتی و مهرعلیزاده را در تیتر یک خود به عنوان «نامزد‌های مستقل» معرفی کرده است. این در حالی است که همتی رئیس کل بانک مرکزی و بیمه در دولت‌های روحانی، خاتمی و هاشمی بوده، و مهرعلیزاده نیز سوابق استانداری و معاونت رئیس‌جمهور را در دولت‌های روحانی و خاتمی برعهده داشته است. آرمان در عین حال از قول علی صوفی (وزیر رفاه و کار دولت خاتمی) نوشته که همتی و مهرعلیزاده منتظر چراغ سبز جبهه اصلاحات هستند. او حمایت از این دو را مشروط خوانده و این همان تعبیری است که علی محمد نمازی عضو شورای مرکزی کارگزاران هم در گفتگو با خبر آن‌لاین مطرح کرده است. نمازی می‌گوید؛ جبهه اصلاحات صریحاً اعلام کرده‌اند که در انتخابات نامزد ندارند، ولی اگر همتی در مناظره‌ها خوب ظاهر شود شاید نظر جبهه اصلاحات تغییر کند. مفهوم دیگر این سخنان آن است که همتی و مهرعلیزاده باید در اظهارات و مناظره‌ها نظر سران جبهه اصلاحات را جلب کنند و، چون این جلب توجه طبیعتاً ناظر به کارآمدی و کفایت نیست، نمی‌تواند مفهومی جز هل دادن دو نامزد به ارتکاب رفتار‌های رادیکال مورد پسند افراطیون مدعی اصلاحات داشته باشد. یادآور می‌شود افراطیون مدعی اصلاحات در انتخابات سال ۸۸ نیز تقسیم کار کرده و در دو ستاد موسوی و کروبی حضور یافته بودند و از هر یک از آن‌ها می‌خواستند هر چه رادیکال‌تر موضع بگیرند تا بتوانند نامزد نهایی مورد حمایت جبهه اصلاحات باشند.
همتی مناظره با زاکانی در دانشگاه علامه را نپذیرفت

مسئول بسیج دانشگاه علامه گفت: پس از دعوت آقای زاکانی از آقای همتی برای مناظره، ما طی نامه‌ای آمادگی خود برای میزبانی این مناظره در دانشکدهٔ اقتصاد دانشگاه را اعلام کردیم اما بعد از تماس‌های مکرر با ستاد آقای همتی، گفتند که این نامزد انتخابات ریاست جمهوری حاضر به مناظره با آقای زاکانی نیست.حسین صداقتی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت‌وگو با فارس، گفت: اخیرا پس از دعوت آقای علیرضا زاکانی از آقای عبدالناصر همتی برای مناظره، بسیج دانشجوییِ دانشگاه علامه طی نامه‌ای رسما اعلام کرد آمادگی دارد میزبانی این مناظرات را در دانشکدهٔ اقتصاد این دانشگاه بر عهده بگیرد، با این دلیل که فضای دانشگاه، فضای بحث‌های دقیق علمی است و بهتر است مباحثی این چنین در فضاهای دانشگاهی پی گرفته شود.وی تاکید کرد: متاسفانه دیروز و پس از تماس‌های مکرر با آقای همتی، اعضای ستاد انتخاباتی ایشان اعلام کردند آقای همتی حاضر به مناظره با آقای زاکانی نیست. البته واحد سیاسی ستاد ایشان از ارایه دلایل رد مناظره دو طرفه توسط آقای همتی امتناع کردند.

اخبار روزانه:

*سخنگوی اجرای قانون جدید چک به تشریح اصلاحیه قانون جدید چک پرداخت و گفت: تاریخ سه سال اعتبار چک در اصلاحیه جدید حذف شده است و اکنون فرجه زمانی سه ساله روی دسته چک وجود ندارد.
*بسته شدن برخی حساب‌های ارز مجازی رسانه اجتماعی ویبوی چین باعث شد ارزش بیت کوین
۳/۵ درصد طی ۲۴ ساعت کاهش یابد و به حدود ۳۵۲۲۰ دلار برسد. با این حال ارزش این ارز مجازی دیروز مقداری تعدیل شد و تا بعد از ظهر به حدود ۳۵ هزار و ۹۰۰ دلار رسید.
*مدیر کل مبارزه با قاچاق طلا، ارز و پولشویی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به گردش هزار میلیارد تومانی مصرف آدامس در کشور گفت: سهم تولید داخلی از این رقم
۳۰ درصد و سهم واردات قاچاق آدامس ۷۰ درصد است.
*علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:تزریق واکسن کرونا در کشور متوقف نشده و تا رسیدن محموله جدید، واکسینه شدن گروه های سنی پرخطر ادامه می‌یابد.بحث واکسیناسیون گروه سنی را شروع کردیم و
۸۰ سال به بالا را انجام دادیم، ۷۵ تا ۸۰ ساله ها هم انجام شد. همچنین تعداد زیادی از جانبازان و معلولان و سالمندان مستقر در خانه سالمندان را واکسینه کرده‌ایم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: