به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۰
امیر نظیفی :
نظیفی با بیان اینکه در انتخابات شهرهای بزرگ، تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است گفت؛ به دلیل گستره این شهر پارلمان شهری، نقش موثری در حل مشکلات تهران خواهد داشت، مطابق جمع‌بندی‌های تخصصی صورت گرفته در تهران ۲۵ مشکل عمده اصلی وجود دارد که شورای شهر محل رسیدگی به آنهاست.

امیر نظیفی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار خواهد شد، در کلیه انتخاباتهای موجود در قانون اساسی، این انتخابات مهمترین انتخاب از حیث حاکمیت مردمسالاری، گستردگی انتخاب مهم و استراتژیک است.

وی افزود: انتخابات مجلس نماد مردمسالاری دینی که تعدادی از حوزههای انتخابیه در آن شرکت میکنند اما میزان مشارکت حوزههای انتخابیه بسیار گسترده است و شامل کلانشهرها و شهرهای کوچکتر نیز میشود.

نظیفی با بیان اینکه در انتخابات شهرهای بزرگ، تهران از اهمیت ویژهای برخوردار است گفت؛ به دلیل گستره این شهر پارلمان شهری، نقش موثری در حل مشکلات تهران خواهد داشت، مطابق جمعبندیهای تخصصی صورت گرفته در تهران ۲۵ مشکل عمده اصلی وجود دارد که شورای شهر محل رسیدگی به آنهاست.

عضو شورای مرکزی مهمترین مشکلات تهران را برشمرد و خاطرنشان کرد:آلودگی هوا،زباله، ترافیک، حمل و نقل عمومی، مشکلات اجتماعی ، فروش تراکم، گسلهای فعال تهران، محیط زیست و منابع طبیعی گوشهای از این مشکلات هستند که باید به آن توجه شود.

نظیفی ادامه داد: متاسفانه در شورای فعلی شهر ، فعالیت خاصی انجام نگرفته، این درحالی بود که در دورههای قبلی با انتخاب شهردار اجرایی، حوزه های ترافیک و حملونقل شهری دچار تحول شد اما در ۴ سال گذشته اتفاقی خاص از جمله تاسیس گذرگاه، حمل و نقل و... مشاهده نشد.

وی تاکید کرد: در تهران هر روز ۲۰ میلیون سفر صورت میگیرد که تهران را تبدیل به شهر پرتردد و پر نقل و انتقال کرده است و نیاز به تدبیر در زمینه حمل و نقل به صورت جدی برای ساماندهی این ۲۰ میلیون سفر وجود دارد.

این کارشناس مدیریت شهری خاطرنشان کرد: با انتشار ویروس کرونا درحوزه حمل و نقل عمومی نسبت به افزایش وسایل تردد عمومی چارهای اندیشده نشد و با وجود وسایل شخصی آلودگی هوا و به تبع آن نشر بیماری مردم شدت یافت.

نظیفی ادامه داد: فروش تراکم در مناطقی که خدمات شهری باید برای شهروندان فراهم شود، فراهم نمیشود و باعث شده تا شاهد افزایش میزان آلودگی در شهر باشیم، ساختمانهای متراکم اجازه ورود و خروج هوا را نمیدهند، فروش تراکم با رانتهای مختلف در این شورای شهر اتفاق افتاد و شورای آتی باید به این مباحث توجه کند .

عضو شورای مرکزی در پایان گفت؛ افزایش خطوط زیرزمینی مترو، گسترش وسیله نقلیه عمومی منجر به کاهش هزینه مردم خواهد شد و امیدواریم مردم در انتخابات آتی با انتخاب جمع تخصصی نسبت به هوشمندسازی اداره شهر که مسکوت مانده است، اقدام کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: