به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
logo
تازه های سایت
تحول در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاگر‌های قاچاق به میدان می‌آیند! همسایه بی‌چشم و رو بیمه‌ای که بعد از سرقت بانک ملی متقاضی پیدا کرد آموزش و پروش بدون سند 2030 رییس پلیس تهران: استفاده از نیرو‌های بسیج در گشت‌های ارشاد صحت ندارد سی‌ان‌ان : بدقولی‌های غرب ایران را به آغوش شرق فرستاد فاطمی امین: شاهد بازار سیاه گواهی اسقاط هستیم گره خوردن مذاکرات هسته ای به سفر رئیس جمهور ائتلاف تولید کنندگان روغنی‌ برای گران‌فروشی راز سرو صدای سلبریتی‌ها برای فوت مهسا امینی
ملکه الیزابت، بایدن و ترامپ نماد قهقرای تمدن غرب پیشنهاد حمام گروهی برای صرفه‌جویی انرژی در سوئیس خاشقچی مانع حضور محمدبن‌سلمان در تشییع ملکه اصلاح طلبان موافق گشت ارشاد چگونه امروز مخالف آن شدند؟ دولت بنزین را گران نمی‌کند سیاسی بازی آژانس ادامه دارد؟ نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران؛ چرا پول ویلموتس را پرداخت نکرده‌اید؟ رسانه های سعودی: بخاطر مرگ مهسا تحریم های ایران را بیشتر کنید وزارت اقتصاد: رشد خلق پول توسط بانک‌ها ۵۷ درصد کاهش یافت مسکن نصف هزینه‌های تهرانی‌ها واکنش بانک مرکزی به خبر افزایش هزینه ارسال پیامک به مشتریان جزئیات قرارداد گازی ایران و روسیه
کد خبر: ۳۳۲۴۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
محمدحسین شفیعی‌ها:
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان قزوین گفت: دولت حزبی که صاحب برنامه باشد راهکاری جامع، غنی و کم اشکال تر از برنامه فردی ارائه می‌کند. هرچند برنامه محوری در جامعه ما به‌صورت کم‌رنگ وجود دارد اما با مقایسه بین برنامه فرد و حزب و توفیق مسئول حزبی در برابر مسئول فردی درخواهیم یافت که مسئول حزبی به دلیل برخورداری از برنامه جامع می‌تواند موفق‌تر در عرصه اجرایی و مدیریتی ظاهر شود.
خرد جمعی اصلی مهم در برنامهریزی دولت حزبی بهحساب میآید؛ محمدحسین شفیعیها عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی دراینباره در گفتگو با هفتهنامه شما خاطرنشان کرد: اگر حزب با کارکرد خود بهعنوان مجموعهای منسجم در درون جامعه که فراز و فرودها و قوتها و ضعف های جامعه را میشناسد و با آنها مواجه است برنامهای برای اداره جامعه در قالب دولت حزبی ارائه کند؛ آن برنامه متفاوت از برنامه دولت فردی است.

دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان قزوین تصریح کرد: توانمندی فردی به دلیل شعاع فکری یک انسان محدود است اما در حزب تشریکمساعی صورت میگیرد و تفکر جمعی بر آن حاکم است و به رویکردهای ضعف و قوت جامعه میپردازد؛ بنابراین برنامهای جامعتر برای حل مشکلات فراهم میشود.

شفیعیها افزود: دولت حزبی که صاحب برنامه باشد راهکاری جامع، غنی و کم اشکال تر از برنامه فردی ارائه میکند. هرچند برنامه محوری در جامعه ما بهصورت کمرنگ وجود دارد اما با مقایسه بین برنامه فرد و حزب و توفیق مسئول حزبی در برابر مسئول فردی درخواهیم یافت که مسئول حزبی به دلیل برخورداری از برنامه جامع میتواند موفقتر در عرصه اجرایی و مدیریتی ظاهر شود.

وی در پاسخ به امکان وجود انحصارگرایی در دولت حزبی گفت: اگر دولت حزبی با همین نام و نشان وارد میدان رقابت شود و رأی مردم را متوجه خود کند دچار انحصارگرایی نشده و همچنین اگر این دولت متشکل از کارشناسان و اعضاء حزب مورد نظر باشد این مقوله انحصارگرایی تلقی نمیشود؛ بلکه وجه مثبت آن این است که تمام مسئولیت اعم از خوبیها و بدیها بر عهده حزب پیروز خواهد بود.

عضو شورای مرکزی در پایان تأکید کرد: آنچه بهعنوان امری مذموم در جامعه ما و بهویژه بعد از انقلاب تلقی میشود به دلیل فقدان جریان حزبی، افراد بعد از پیروزی برای اداره جامعه دچار انحصارگرایی، قبیله گرایی و تبارگرایی میشوند، در این دیدگاه فرد محور، طبیعتاً تبارگرایی محض نادرست است اما در دولت حزبی انتظار بر این است که مسئول اداره دولت از کسانی استفاده کند که با او همفکر و همحزب باشند تا مسئولیت همه مسائل را بپذیرند؛ بنابراین در تفکر حزبی انحصارگرایی امری ناپسند نیست و مسئولیت امور بر عهده حزب است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: