به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۱۴۰
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
در اولین اجلاس مجازی دبیران استانها و شهرستانها در سال 1400مطرح شد:
مسئول اجرایی شورای گفت: در مأموریت کوتاه مدت به لطف خدا و همت شورای وحدت و به ویژه حزب مؤتلفه اسلامی طی دو سه ماه گذشته کاری کارستان کردیم.
اولین اجلاس دبیران استانها و شهرستانهای حزب موتلفه اسلامی در سال 1400 به صورت مجازی برگزار شد.

در این اجلاس دکتر اسدالله بادام چیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: توانایی و سابقه، دارا بودن برنامه کاربردی مشتمل بر کلیات و جزئیات و داشتن تیم متخصص از مهمترین مولفههای کاندیداهای موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان سابقه تشکیل و فعالیت شورای وحدت تأکید کرد: ما در گام دوم به سمت تجمیع نیروهای انقلاب و حضور سلیقه های مختلف در زیر چتر شورای وحدت بوده و هستیم و نظر ما بر عدم اختلاف است.

بادام چیان ادامه داد: در انتخابات مجلس یازدهم ما در شورای ائتلاف حضور داشتیم و این دوره نیز با نظر روحانیت قرار شد با آنها تجمیع شویم اما آنها نپذیرفتند و به دلیل آنکه محور ما عدم اختلاف بود علیرغم تلاش برخی برای ایجاد اختلاف، به دلیل تفکر وحدت ساختاری و تشکیلاتی شورای وحدت که منجر به وحدت فهرستی می شود در استان ها و تهران با مشکلی روبرو نشدیم.

وی افزود: پیوند با روحانیت در سراسر کشور ثمرات خوبی در گام دوم انقلاب برای ما به همراه خواهد داشت؛ در ریاست جمهوری، سیاست بر این مبتنی شد که اگر آیت الله رئیسی برای انتخابات حاضر شود وحدت جمعی حول محور ایشان حفظ خواهد شد و حزب تیم خود را به ایشان عرضه می کند و در صورت عدم حضور وی ما با سایر نامزدها برخورد نخواهیم داشت.

بادام چیان در خصوص حضور نامزدهای موردنظر حزب در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: طی نظرسنجی مکتوب صورت گرفته شده از اعضاء شورای مرکزی و دبیران و... از بین افراد مطرح بنده، دکتر نیکنام، مهندس میرسلیم، آقایان ترقی و انواری بیشترین آراء را کسب کردند و طی بیانیه ای این پنج نفر را معرفی و اعلام کردیم در صورت رسیدن به نامزد واحد ما نیز وحدت می کنیم.

وی تاکید کرد: از بین نامزدها، نامزدهای حزب دارای ویژگی قویتر و متناسب با بیانیه گام دوم هستند.

بادام چیان حضور نامزد حزبی را در کنار سایر نامزدها بلامانع دانست و گفت: علیرغم برخی اعتراض های احتمالی، حضور نامزد حزبی به دلیل اعتماد کامل و ظرفیتهای آن میتواند حتی در کنار آیتالله رئیسی به رقابت بپردازد.

وی توجه به انضباط تشکیلاتی را ضروری دانست و ادامه داد: ما با دارا بودن ظرفیت غنی استانی از نیروهای منسجمی برخورداریم که وقتی ندایی برمیآورند طنین آن اثرگذار خواهد بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: سابقه درخشان موتلفه اسلامی سبب اطمینان خاطر روحانیت شد؛ زیرا حزب همواره در آهنگ ولایت با پاکدستی فعالیت کرده است.

وی گفت: مصداق جوان حزباللهی جوانی است که در حزب بوده و منفرد نیست؛ در حزب جاهطلبی و قدرتطلبی معنا ندارد. بنابراین نیروی حزباللهی به اقتضای تکلیف شرعی رفتار خواهد کرد و با توجه به این نکات و با برنامه جدی، موتلفه حزب فعال در عرصه شوراها، مجلس و دولت کریمه اسلامی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به پرسشهای مطرح شده از سوی دبیران در خصوص فعالیت شورای وحدت در استانها گفت: شورای وحدت در سراسر کشور فعال شده است در این شرایط باید تلاش بر حفظ وحدت حداکثری و پرهیز از تخریب باشد و از همین رو نباید به شایعهسازیها توجه کرد.

بادام چیان همچنین درباره انتخابات شوراها گفت: مؤتلفه اسلامی در سال گذشته در موضوع انتخابات شوراهای شهر و روستا سیاست صحیحی را اتخاذ کرد که مورد استقبال شورای وحدت واقع شد و در این زمینه پیشرفت هایی حاصل آمد.

وی ادامه داد: سیاست ما مبتنی بر استقلال استان ها با همفکری روحانیت مبارز در شهرها و روستاها است.

وی تصریح کرد: امروز فهرست های خوبی در انتخابات شورای شهر و روستا ایجاد شده و با وحدت بیشتر امیدواریم گام دوم انقلاب در این بخش را به گونه ای اداره کنیم که رضایت ولی امر و حضرت ولی عصر را به همراه داشته باشد.

همکاری دو تمدن کهن ایران و چین موازنه در قدرت فعلی جهان را تغییر می دهد

همچنین دکتر محمد حسن نیکنام که در اجلاس دبیران استانها و شهرستانهای حزب موتلفه اسلامی که به صورت مجازی برگزار شده بود سخن می گفت، ضمن تبیین سازوکار سند همکاری 25 ساله ایران و چین تصریح کرد: مواردی نظیر فروش نفت به چین و جاده ابریشم بخش های مهمی از این سند است و توافق با کشوری مانند چین می تواند در بسیاری از موارد نظیر تأمین قطعات خودروها و... در شرایط تحریم مؤثر واقع شود.

وی ادامه داد: همچنین برای تأمین منابع مالی فرمول خاصی در نظر گرفته شده تا تحریم های مالی، ایران را با مشکلی مواجه نکند.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مراودات حزبی با حزب حاکم چین هم گفت: با برآوردهای صورت گرفته رویکرد مناسبی در قبال چین اتخاذ شده است.

نیکنام در زمینه چرایی تعلل وزارت خارجه برای انعقاد سند همکاری با چین افزود: در فضای عمومی و رسانه ای سؤالاتی مطرح است که چرا وزارت امور خارجه با سرعت عمل بیشتری کار قرارداد ۲۵ ساله با چین را که قدرتمندترین کشور شرق آسیا است پیش نبرده است. حتی برای نتیجه بهتر در برجام هم ما از این طریق موفق تر می بودیم.

در شرایطی که اروپا و آمریکا می کوشند تا با ایجاد فشار اقتصادی، عملا مردم ایران را در تنگنای معیشتی قرار دهند، چرا قرارداد ایران و چین اینقدر باید معطل گردد تا زمان تغییر دولت برسد.

وقتی نزدیکی ایران به چین می تواند خواب آمریکا و متحدانش را پریشان کند و سند ۲۵ ساله تهران و پکن به آن معناست که ایران در اوج فشار حداکثری غرب، از این قدرت برخوردار است که اقتصاد بزرگ جهان را وارد یک رابطه برابر در حوزه های سیاسی و تجاری کرده و بی نیاز به آمریکا و اروپا منافع خود را تامین کند، چرا تعلل صورت می گیرد.امیدواریم امروز با بهره مندی از فرصت پیش آمده بخشی از تعلل ها را جبران کنیم.

وی همچنین گفت: قرن آینده، قرن برتری شرق به غرب و تغییر ساختار قدرت است و همکاری بین دو تمدن کهن ایران و چین می تواند موازنه موجود در قدرت فعلی جهان را تغییر دهد.

وی همچنین در ادامه به پرسش های مطرح شده از سوی دبیران استان ها پاسخ گفت.

شورای وحدت به همت موتلفه کاری کارستان کرد

در پایان منوچهر متکی در اجلاس مجازی دبیران استانها و شهرستانهای حزب موتلفه اسلامی افزود: طی هشت سال گذشته اداره کشور و کشورداری در مسیر درست نبوده و رسالت جریان انقلاب این است که کشورداری را در مسیر صحیح قرار دهد و دغدغه های ایجاد شده را برطرف نماید.

وی تأکید کرد: با تکثر پایگاه و کاندیدای متعدد ما به این مهم نمی رسیم و بزرگان در تلاش هستند ضمن شبکه سازی نیروهای ارزشی، وحدت به معنای واقعی ایجاد شود و این نیروها در کنار یکدیگر وارد عرصه انتخابات شوند.

متکی اضافه کرد: طی چند ماه کوتاهی که از عمر شورای وحدت می گذرد، انتخابات 1400 به عنوان مأموریت کوتاه مدت و تقویت همگرایی برای رسیدن به اجماع نظر نسبت به مهمترین موضوعات کشور مأموریت بلند مدت این نهاد تعریف شده است.

مسئول اجرایی شورای وحدت ادامه داد: در مأموریت کوتاه مدت به لطف خدا و همت شورای وحدت و به ویژه حزب مؤتلفه اسلامی طی دو سه ماه گذشته کاری کارستان کردیم.

وی با بیان اینکه رایزنی شورای وحدت با کاندیداها از دو هفته گذشته آغاز شده است خاطرنشان کرد: در این مرحله همه زمینه ها برای فعالیت آماده است و این مهم در فضای رسانه ای و سیاسی مطرح شد.

متکی در خصوص آخرین وضعیت شورای وحدت در حوزه انتخابات گفت: ما در اجلاس فوق العاده هیئت عالی تصویب کردیم تعدادی از کاندیداها برای این مرحله از طریق دعوتنامه دعوت شوند و رئوس برنامه ها و اعضاء احتمالی کابینه را ارسال کنند و در نهایت گفتگو پیرامون این موارد در شورای وحدت انجام خواهد شد و دو گروه در شورای وحدت به بررسی جامع اعضاء و برنامه ها خواهند پرداخت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: