به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۱۲۵
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
تاکید دبیرکل حزب موتلفه اسلامی بر حضور جدی در انتخابات ریاست جمهوری؛
بیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: مصداق جوان حزب‌اللهی جوانی است که در حزب بوده و منفرد نیست؛ در حزب جاه‌طلبی و قدرت‌طلبی معنا ندارد. بنابراین نیروی حزب‌اللهی به اقتضای تکلیف شرعی رفتار خواهد کرد و با توجه به این نکات و با برنامه جدی، موتلفه حزب فعال در عرصه شوراها، مجلس و دولت کریمه اسلامی است.

اولین اجلاس دبیران استانها و شهرستانهای حزب موتلفه اسلامی در سال 1400 به صورت مجازی برگزار شد.

در این اجلاس دکتر اسدالله بادام چیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: توانایی و سابقه، دارا بودن برنامه کاربردی مشتمل بر کلیات و جزئیات و داشتن تیم متخصص از مهم‌ترین مولفه‌های کاندیداهای موتلفه در انتخابات ریاست جمهوری است.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان سابقه تشکیل و فعالیت شورای وحدت تأکید کرد: ما در گام دوم به سمت تجمیع نیروهای انقلاب و حضور سلیقه های مختلف در زیر چتر شورای وحدت بوده و هستیم و نظر ما بر عدم اختلاف است.
بادام چیان ادامه داد: در انتخابات مجلس یازدهم ما در شورای ائتلاف حضور داشتیم و این دوره نیز با نظر روحانیت قرار شد با آنها تجمیع شویم اما آنها نپذیرفتند و به دلیل آنکه محور ما عدم اختلاف بود علیرغم تلاش برخی برای ایجاد اختلاف، به دلیل تفکر وحدت ساختاری و تشکیلاتی شورای وحدت که منجر به وحدت فهرستی می شود در استان ها و تهران با مشکلی روبرو نشدیم.
وی افزود: پیوند با روحانیت در سراسر کشور ثمرات خوبی در گام دوم انقلاب برای ما به همراه خواهد داشت؛ در ریاست جمهوری، سیاست بر این مبتنی شد که اگر آیت الله رئیسی برای انتخابات حاضر شود وحدت جمعی حول محور ایشان حفظ خواهد شد و حزب تیم خود را به ایشان عرضه می کند و در صورت عدم حضور وی ما با سایر نامزدها برخورد نخواهیم داشت.
بادام چیان در خصوص حضور نامزدهای موردنظر حزب در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: طی نظرسنجی مکتوب صورت گرفته شده از اعضاء شورای مرکزی و دبیران و... از بین افراد مطرح بنده، دکتر نیکنام، مهندس میرسلیم، آقایان ترقی و انواری بیشترین آراء را کسب کردند و طی بیانیه ای این پنج نفر را معرفی و اعلام کردیم در صورت رسیدن به نامزد واحد ما نیز وحدت می کنیم.
وی تاکید کرد: از بین نامزدها، نامزدهای حزب دارای ویژگی قوی‌تر و متناسب با بیانیه گام دوم هستند.
بادام چیان حضور نامزد حزبی را در کنار سایر نامزدها بلامانع دانست و گفت: علیرغم برخی اعتراض های احتمالی، حضور نامزد حزبی به دلیل اعتماد کامل و ظرفیت‌های آن می‌تواند حتی در کنار آیت‌الله رئیسی به رقابت بپردازد.
وی توجه به انضباط تشکیلاتی را ضروری دانست و ادامه داد: ما با دارا بودن ظرفیت غنی استانی از نیروهای منسجمی برخورداریم که وقتی ندایی برمی‌آورند طنین آن اثرگذار خواهد بود.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: سابقه درخشان موتلفه اسلامی سبب اطمینان خاطر روحانیت شد؛ زیرا حزب همواره در آهنگ ولایت با پاکدستی فعالیت کرده است.
وی گفت: مصداق جوان حزب‌اللهی جوانی است که در حزب بوده و منفرد نیست؛ در حزب جاه‌طلبی و قدرت‌طلبی معنا ندارد. بنابراین نیروی حزب‌اللهی به اقتضای تکلیف شرعی رفتار خواهد کرد و با توجه به این نکات و با برنامه جدی، موتلفه حزب فعال در عرصه شوراها، مجلس و دولت کریمه اسلامی است.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به پرسش‌های مطرح شده از سوی دبیران در خصوص فعالیت شورای وحدت در استان‌ها گفت: شورای وحدت در سراسر کشور فعال شده است در این شرایط باید تلاش بر حفظ وحدت حداکثری و پرهیز از تخریب باشد و از همین رو نباید به شایعه‌سازی‌ها توجه کرد.
بادام چیان همچنین درباره انتخابات شوراها گفت: مؤتلفه اسلامی در سال گذشته در موضوع انتخابات شوراهای شهر و روستا سیاست صحیحی را اتخاذ کرد که مورد استقبال شورای وحدت واقع شد و در این زمینه پیشرفت هایی حاصل آمد.
وی ادامه داد: سیاست ما مبتنی بر استقلال استان ها با همفکری روحانیت مبارز در شهرها و روستاها است.
وی تصریح کرد: امروز فهرست های خوبی در انتخابات شورای شهر و روستا ایجاد شده و با وحدت بیشتر امیدواریم گام دوم انقلاب در این بخش را به گونه ای اداره کنیم که رضایت ولی امر و حضرت ولی عصر را به همراه داشته باشد.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: