به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۳۰۶۸
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۴
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد:
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: در راستای گام دوم انقلاب همه باید هر آنچه می توانند برای جهش تولید، پشتیبانی از آن و رفع موانع انجام دهند و بهترین اقدام، انتخاب رییس جمهوری است که در خط ولایت و رجایی گونه با تمام وجود و به کارگیری همه نیروهای دلسوز، این شعار را تحقق بخشد.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی مهم ترین وظیفه همگان را تلاش در جهت تحقق شعار سال دانست.

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی دکتر اسدالله بادامچیان درباره رهنمودهای نوروزی ولی امر مسلمین گفت: در راستای گام دوم انقلاب همه باید هر آنچه می توانند برای جهش تولید، پشتیبانی از آن و رفع موانع انجام دهند و بهترین اقدام، انتخاب رییس جمهوری است که در خط ولایت و رجایی گونه با تمام وجود و به کارگیری همه نیروهای دلسوز، این شعار را تحقق بخشد.

وظیفه قوه قضاییه و مقننه

وی با اشاره به نقش دو قوه دیگر در تحقق شعار سال اظهار داشت: رییس قوه قضاییه در سال گذشته اقدامات عملی در افزایش تولید و رفع موانع داشت و امسال هم ان شاءالله آن را افزایش خواهد داد.

وی ادامه داد: مجلس نیز باید در این زمینه یک کارگروه ویژه تشکیل دهد که دارای دانش و تجربه و موقعیت مردمی لازم برای این مهم اقتصادی باشند و با لغو قوانین دست و پاگیر، قوانینی را وضع کنند که در مسیر تحقق این شعار سازنده است.

حضور مؤثر برای ایجاد وحدت

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه درباره انتخابات 1400 گفت: حزب موتلفه اسلامی در راستای اهمیت وحدت همه نیروها مصوبه ای داشت و تلاش کرد در شورای وحدت و در سایر جبهه ها و تشکل های وحدت طلب حضور موثر داشته باشد .

وی ادامه داد: اکنون با لبیک به نظر رهبر معظم انقلاب، شخصیتهای تراز ریاست جمهوری در حزب موتلفه اسلامی را مطرح کرده ایم تا انشاءالله در انتخاب نهایی، شخصیتی با کفایت و با ایمان، عدالتخواه و ضد فساد، دارای عملکرد انقلابی و جهادی، معتقد به توانمندیهای داخلی، معتقد به جوانان و امیدوار به آینده، مسوولیت سخت دولت آینده را با رای ملت به عهده گیرد.

عصبانیت سران سلطه طلب آمریکا

بادام چیان در بخش دیگری از این گفت وگو درباره سند همکاری راهبردی 25 ساله ایران و چین تاکید کرد: ایران راه مطلوب خود را به طور مستقل در روابط بین الملل انتخاب کرده و عصبانیت و نگرانی سران سلطه طلب آمریکا و برخی کشورهای اروپایی تاثیری در تصمیمگیریهای ایران ندارد.

وی تصریح کرد: ثبات نظام و اقتدار ایران است که برای 25 سال آینده با قدرت و توانایی های گوناگون در صحنه بین الملل و منطقه، سند همکاری با کشوری را امضاء می کند که دارای سابقه قرنها تمدن و حکومت بوده و اکنون ابرقدرتی مستقل در جهان است.

وی افزود: ایران و چین در اتاقهای اندیشه ورز خود می دانند اگر همکاری و همفکری جامع بین این دو قدرت بزرگ برقرار باشد و روسیه، هند، پاکستان و کشورهای همراه آنان در غرب آسیا با هم باشند نیمی از قدرت جهان را در اختیار دارند و دنیا تحولی شگرف خواهد یافت.

بادامچیان گفت: بدیهی است که سلطه گران غربی، غربگراها و غربزده های داخلی از این اقدام عصبانی باشند و تحلیل های وارونه داشته باشند که البته تاثیری هم در ملت ندارند و نخواهند داشت.

وی یادآور شد: امضای سند همکاری راهبردی 25 ساله ایران و چین تصمیم گیری مستقل دو کشور قدرتمند است و عصبانیت سلطه گران تاثیری در آن نخواهد داشت.

آمریکا کلیه تحریم ها را لغو کند

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه درباره مذاکرات برجامی نیز گفت: اگر آمریکا بخواهد به برجام برگردد مواضع ایران کاملا شفاف است. برجام از نظر ایران یک قرارداد بود که طرفهای قرارداد باید به تعهدات خود عمل می کردند که ایران عمل کرد اما آمریکا و اروپاییها عمل نکردند و در نتیجه ایران هم نمی توانست یک طرفه به قرارداد عمل کند.

وی افزود: حالا هم مواضع ما کاملا آشکار است؛ آمریکا کلیه تحریم ها را لغو کند، عذرخواهی نماید و ایران راستی آزمایی کند، آنگاه بر اساس منافع متقابل تصمیم گیری نماید و الا هرنوع نشست، جز حرف نتیجهای نخواهد داشت و ملت ایران وقت خود را صرف آن نمی کند.

همه پرسی مردمی نتیجه ای منفی برای دولت خواهد داشت

بادام چیان در بخش دیگری از این گفت وگو درباره هم پرسی ملی (رفراندوم) گفت: همه پرسی ملی، نظرخواهی از مردم است و راهکار آن در قانون اساسی مشخص شده است.

وی تصریح کرد: رییس جمهور سوگند خورده مجری قانون اساسی باشد و طبق قانون اساسی سخن بگوید. حال اگر در پی نظرخواهی از مردم است از ملت بپرسد که آیا نسبت به ادامه فعالیت دولت او رضایت دارند؟

بادامچیان تاکید کرد: وقتی ملت یکپارچه از عملکرد این دولت ناراضی است، همه پرسی مردمی نتیجه ای منفی برای دولت خواهد داشت. از نظر ما بهتر است دولت در این چند ماه پایانی به کوشش برای حل مشکلات مردم اقدام کند که مشکل مرغ و تخم مرغ پدید نیاید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در این گفت وگو که اولین موضعگیری هفتگی این حزب است، سال جدید را که به دو عید میلاد امام عصر (عج) متبرک شده است به ملت بزرگ ایران، رهبر معظم انقلاب، مراجع تقلید و همه ملتهایی که نوروز را آغاز سال خود می دانند تبریک گفت و برای شهدا و همه ی کسانی که به علت کرونا درگذشته اند طلب علو درجات و غفران واسعه الهی داشت
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: