به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
logo
تازه های سایت
تحول در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاگر‌های قاچاق به میدان می‌آیند! همسایه بی‌چشم و رو بیمه‌ای که بعد از سرقت بانک ملی متقاضی پیدا کرد آموزش و پروش بدون سند 2030 رییس پلیس تهران: استفاده از نیرو‌های بسیج در گشت‌های ارشاد صحت ندارد سی‌ان‌ان : بدقولی‌های غرب ایران را به آغوش شرق فرستاد فاطمی امین: شاهد بازار سیاه گواهی اسقاط هستیم گره خوردن مذاکرات هسته ای به سفر رئیس جمهور ائتلاف تولید کنندگان روغنی‌ برای گران‌فروشی راز سرو صدای سلبریتی‌ها برای فوت مهسا امینی
ملکه الیزابت، بایدن و ترامپ نماد قهقرای تمدن غرب پیشنهاد حمام گروهی برای صرفه‌جویی انرژی در سوئیس خاشقچی مانع حضور محمدبن‌سلمان در تشییع ملکه اصلاح طلبان موافق گشت ارشاد چگونه امروز مخالف آن شدند؟ دولت بنزین را گران نمی‌کند سیاسی بازی آژانس ادامه دارد؟ نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران؛ چرا پول ویلموتس را پرداخت نکرده‌اید؟ رسانه های سعودی: بخاطر مرگ مهسا تحریم های ایران را بیشتر کنید وزارت اقتصاد: رشد خلق پول توسط بانک‌ها ۵۷ درصد کاهش یافت مسکن نصف هزینه‌های تهرانی‌ها واکنش بانک مرکزی به خبر افزایش هزینه ارسال پیامک به مشتریان جزئیات قرارداد گازی ایران و روسیه
کد خبر: ۳۳۰۶۲
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۷
سید مصطفی میرسلیم عنوان کرد:
نماینده تهران در مجلس با تاکید بر اینکه هشت سال فرصت‌سوزی را نمی‌توان یک‌شبه جبران کرد، گفت: کسانى که در فکر ریاست طلبى و وزارت خواهى هستند وارد میدان انتخابات نشوند.
به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، سید مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تحلیل شرایط کشور و الزامات دولت آینده، اظهار داشت: سال ١٤٠٠ ضمن اینکه نویدهاى خوبى در بردارد، درایت و تلاش مضاعفى را طلب مى‌کند تا انشاءالله قرین موفقیت شود.

وی با بیان اینکه در میان شروط موفقیت دو شرط لازم است، تصریح کرد: دولت آینده در عین ضرورت شناخت داشتن از شرایط حاکم بر کشور و فضاى بین المللى و لزوم تدوین برنامه مناسب براى چاره جویى مشکلات موجود، باید هرچه دارد، از آبرو و توانایى و کاردانى و قدرت مشورت و انعطاف و دوراندیشى، همه را بکار گیرد و آماده باشد که اصلا قدر زحمات او را نشناسند و حتی آماج همه گونه ناسزایى بشود و در یک کلام براى فداشدن مهیا شود و نه براى کسب نام و نان.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، ادامه داد: اصلا کسانى که در فکر ارضاى شهوت ریاست طلبى و وزارت خواهى هستند وارد این میدان نشوند، زیرا چیزى نصیبشان نخواهد شد. انقلاب ما در شرایط امروز در همۀ سطوح جانباز نیاز دارد.

میرسلیم، تاکید کرد: دولت آینده ابتدا باید با دقت خزانه را از دولت دوازدهم تحویل بگیرد و هر وزارتخانه وضع موجود خود را به طور دقیق گزارش دهد و با تأییدیۀ دیوان محاسبات تحویل وزیر آینده بدهد.

وی گفت: اگر نقطۀ شروع کار دولت آینده روشن نباشد هیچ گاه نخواهد توانست از عملکرد خود دفاع کند. اینها غیر از کلیاتى است که همه مى دانند و برای آنها باید در فکر راه حل فوری بود، یعنى، سقوط بى سابقه ارزش پول ملى و رشد فاجعه بار نقدینگى و تورم فلج کننده و فروپاشى بازار سهام و اوراق بهادار و بى اعتمادى مردم به آن و خصوصا خطر جدى کسر بودجه معتنابه به دلیل واهى بودن بسیارى از درآمدهاى منظور شده در قانون بودجه.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت آینده خواب و خوراک نخواهد داشت، وقت سرخاراندن هم نخواهد یافت، در شرائط انقباضى، خروج از رکود و رونق دادن به اشتغال مولد و رفع موانع کسب و کار و پاسخگویى به توقعات و مطالبات رو به افزایش و برحقّ مردمى و بریدن دست مفسدان و ریشه کنى فرآیندهاى فسادزا، از پس هر کسى بر نمى آید؛ هزار نکته غیر از حُسن مى باید!

میرسلیم به نقش مردم و همکاری آنها با دولت اشاره کرد و گفت: همراهى مردم با دولت و فرصت دادن به دولت براى اقدام به ترتیب اولویت و اعتماد کردن به اقدامات ضربتى و اضطرارى، که ممکن است چند ماه دیگر صبر و تحمل نیاز داشته باشد تا تمام آثار مثبت و امید بخش خود را ظاهر کند.

وی ادامه داد: عدم توجه به لزوم مراعات اولویتها و به ضرورت اقدامات سنجیده باعث اتلاف بیت المال و در نهایت نارضایتى بیشتر خواهد شد. مردم مظلوم و شریف ما باید توجه داشته باشند که هشت سال آزگار فرصت سوزى را یک شبه نمى توان جبران کرد و هرکس چنان توقعى را دامن زند، خیانت به مردم کرده است.

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ابراز امیداوری کرد که این گره پیچیده را ان شاءالله مى توان باز کرد اما با سرانگشت درایت و پایمردى و شکیبایى و همدلی. البته ما در مجلس سعى مى کنیم راه آینده را تا آنجا که مى توانیم و در اختیارمان است ، هموار کنیم که دوران گذار هرچه زودتر و با نتیجۀ مثبت به نفع مردم ، خصوصا گروههاى آسیب پذیر ، سپرى شود. تمام اینها منوط به آن است که انتخاب آینده درست انجام گیرد و اشتباهات گذشته تکرار نشود.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: