به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
دبیر استان مازندران:
دبیر استان مازندران گفت: ما پیش از شکل‌گیری شورای وحدت نیروهای خود را در استان شناسایی کرده و سپس در اختیار شورای وحدت قراردادیم و امیدواریم حضور و استفاده از نیروهای کارآمد و متعهد در آینده نزدیک در شورای شهر و روستا محقق شود.

محمد کریمی دبیر استان مازندران در خصوص سازوکار شورای وحدت در زمینه انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: ورود به بحث شورای وحدت باید همزمان با تهران اتفاق میافتاد. ما با نمایندگان جامعه روحانیت مبارز جلساتی در دفتر مؤتلفه برگزار کردیم و به شناسایی نیروها اقدام کردیم طی این جلسه که با حضور اقشار و احزاب بود جناب آقای پوراکبر بهعنوان رئیس شورای وحدت و بنده بهعنوان قائممقام انتخاب شدیم.وی تصریح کرد: این جلسات به دلیل فرصت اندک مقرر شد بهصورت فشرده و باهدف تشکیل کمیتهها صورت بگیرد. امیدواریم با لطف خدا کارها به نحو صحیح انجام شود.

کریمی افزود: این فعالیت دیرهنگام ممکن است آسیبزا باشد و این مهم به تهران منتقل شد و به دلیل سازوکاری که برای انتخابات مجلس بر آن حکمفرماست عدهای از افراد از این امر استفاده ابزاری کرده و اذعان داشتند که اجازه شکلگیری شورای وحدت را نخواهند داد و باید همه تحت عنوان شورای ائتلاف باشند، ما در حال رایزنی با نیروها هستیم و امیدواریم بتوانیم، سازوکار شورای وحدت را شکل دهیم.

دبیر استان مازندران وجود سازوکار مدون برای ساماندهی بهتر امور مهم ارزیابی و تأکید کرد: سازوکارها میبایست مدون و با برنامهریزی برای ساماندهی امور باشد، احزاب سیاسی در هر دو شورای وحدت و ائتلاف هستند و اگر چتر روحانیت مبارز باز شده و همه احزاب را زیرمجموعه خود قرار دهد شورای ائتلاف معنایی ندارد و نباید به رسمیت شناخته میشد تا در شهرستانها با استفاده از ظرفیتی که در انتخابات مجلس به دست آورد بهصورت منفک فعالیت نکند.

کریمی خاطرنشان کرد: حزبی شدن شورای شهر و روستا سبب حرکت بهسوی اداره حزبی کشور میشود، باید به مسئله شورای شهر اهمیت بیشتری داده میشد و حل اختلافها باید توسط شورای وحدت صورت بگیرد و نیازمند حدواسط یا شورای مشورتی با توجه به گام دوم انقلاب باید برنامه داشت و شورای وحدت باید به مسئله شوراهای شهر و روستا ورود جدیتر داشته باشد.

وی در پایان نسبت به عملکرد شورای وحدت باوجود مشکلات متعدد اظهار امیدواری کرد و گفت: ما پیش از شکلگیری شورای وحدت نیروهای خود را در استان شناسایی کرده و سپس در اختیار شورای وحدت قراردادیم و امیدواریم حضور و استفاده از نیروهای کارآمد و متعهد در آینده نزدیک در شورای شهر و روستا محقق شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: