به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۹۳۹
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲

وزیر بهداشت: رانت تزریق واکسن برای هیچ کس مهیا نمی‌شود

سعید نمکی در جلسه ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در قم با بیان اینکه در وزارت بهداشت اولویتی مهمتر از کرونا نداریم، اظهار کرد: مراقب باشید که رانت برای کسی در تزریق واکسن، ایجاد نشود.وی با بیان اینکه نباید بگذاریم کانون های آلوده بیماری به همدیگر بپیوندند، تصریح کرد: محکم بر روی اجرای پروتکل ها بایستید و از هیچ کس به جز خدا، نهراسید.وزیر بهداشت تصریح کرد: منحنی‌های ثابت در استانها برای بنده که بدبین هستم، دلخوش کننده نیست چون همیشه از روز اول، بدترین وضعیت را در نظر گرفتم.

قالیباف نامزد انتخابات ۱۴۰۰ نیست؟

محسن پیرهادی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره ورود محمّدباقر قالیباف، رئیس مجلس به عرصه انتخابات ۱۴۰۰ گفت: آقای قالیباف در پاسخ به درخواست برخی نمایندگان برای نامزدی وی در انتخابات ۱۴۰۰ گفته است که با توجه به شرایط حساس کشور و مشکلات اساسی مردم، مهم ترین موضوع، پیروزی جبهه انقلاب و تشکیل دولتی کارآمد به منظور حل مشکلات مردم است.وی ادامه داد: آقای قالیباف ضمن اینکه تمرکزشان را معطوف به وظایف خود در مجلس کرده اند، تأکید دارند که بنای کاندیداتوری در انتخابات را ندارند و می‌گویند همه نیروهای انقلاب موظف هستند تلاش کنند تا هرچه سریعتر با وحدت، تمام ظرفیت های خود را متمرکز بر موفقیت گزینه واحد کنند. پیرهادی افزود: برداشت و استنباط من از سخنان آقای قالیباف این است که با افزایش احتمال حضور آیت الله رییسی، آقای قالیباف تصمیم به عدم کاندیداتوری گرفته است و آمادگی کمک به ایشان را دارد.

ماجرای عجیب سوشا مکانی و پرسپولیس

سوشا مکانی به خاطر مطالبات مربوط به سال‌های ٩٣ تا ٩۵ از باشگاه پرسپولیس شکایت کرده که پس از رای کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال و در ادامه رای کمیته استیناف این فدراسیون، باشگاه پرسپولیس را به پرداخت حدود ٨٠٠ میلیون تومان محکوم کرد اما حالا این باشگاه پیگیری موضوع شده که چطوری رای ١۴۵ میلیون تومانی ابتدایی به ٨٠٠ میلیون تومان رسیده است؟ر اساس اطلاعاتی که یک مقام مطلع در باشگاه پرسپولیس در اختیار قرار داد، سوشا مکانی در آخرین سال فعالیتش در باشگاه پرسپولیس قرارداد ٨٠٠ میلیونی داشت که در ادامه به خاطر محرومیت ۶ ماهه که از سوی کمیته اخلاق فدراسیون برای این بازیکن اعمال شد، مدیران وقت باشگاه ۵٠ درصد از قرارداد این بازیکن را کسر کردند و از ۴٠٠ میلیون باقیمانده، حدود ٢٠٠ میلیون به او پرداخت کردند. به خاطر همین موضوع هم مکانی توانست در کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال علیه پرسپولیس حکم حدود ١۴۵ میلیون تومانی بگیرد و با امضای امضای ابراهیم شکوری (دبیر کل وقت فدراسیون فوتبال) این رای ابلاغ شد. حالا مدیران پرسپولیس مدعی هستند که چطور رای ١۴۵ میلیونی که پیش از این فدراسیون ابلاغ کرده بود به حدود ٨٠٠ میلیون رسیده و از این جهت پیگیر موضوع هستند. باشگاه پرسپولیس بر این باور است که با توجه به حرکت غیر اخلاقی سوشا مکانی و محرومیت ۶ ماهه او از سوی فدراسیون فوتبال، پرسپولیس نباید نیمی از دستمزد او را بپردازد.

انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ الکترونیکی برگزار نمی‌شود

رئیس ستاد انتخابات کشور: بحث صندوق الکترونیکی انتخابات برای برگزاری کامل انتخابات الکترونیکی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ منتفی است.عرف در ادامه گفت: انتخابات الکترونیک ۲۸ فرآیند دارد که یک فرآیند آن صندوق الکترونیک است و دوستان ما در شورای نگهبان سوالاتی درباره این دستگاه داشتند که البته ما پاسخ دادیم، اما به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نمی‌رسد.وی اضافه کرد: البته ما با مجلس شورای اسلامی مذاکره کرده ایم که انتخابات الکترونیکی در شوراها به تعداد صندوق هایمان در ۸ کلانشهر انجام شود و رای دهندگان به نامزدان انتخابات شوراها می‌توانند با خیال راحت به صورت الکترونیکی رای دهند.

بزودی روند پرداخت بدهی‌های عراق به ایران آغاز می‌شود

وزیر خارجه عراق در دیدار با شمخانی درباره پرداخت بدهی این کشور گفت: با تلاش مستمر حوزه‌های مالی و بانکی و دستگاه‌های اقتصادی ایران و عراق برخی از موانع مهم برداشته شده است.فؤاد حسین وزیر خارجه عراق نیز با ارائه گزارشی از تحولات سیاسی و امنیتی اخیر در عراق اظهار داشت: امنیت و ثبات زیر ساخت توسعه اقتصادی و رفاه است و برای کشوری چون عراق که سال‌ها درگیر مبارزه با تروریسم و ناامنی بوده برقراری امنیت اولین اولویت محسوب می‌شود.وی با اشاره به توافقات انجام شده بین مسئولان دو کشور برای تادیه بدهی عراق به ایران که به دلیل تحریم‌های خارجی به تعویق افتاده اظهار داشت: با تلاش مستمر حوزه‌های مالی و بانکی و دستگاه‌های اقتصادی ایران و عراق برخی از موانع مهم برداشته شده و بزودی بر اساس مدل مورد توافق دو کشور روند پرداخت بدهی‌ها آغاز می‌شود.

مخالفت مجلس با مالیات تراکنش‌های بالای ۱۰ میلیون

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (شنبه ۹ اسفند) و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ با پیشنهاد الحاقی ابراهیم رضایی به تبصره ۱۴ لایحه بودجه مبنی بر اخذ مالیات از تراکنش های بانکی بالای ۱۰ میلیون تومان را بررسی کردند. نماینده دشتستان در مجلس در این باره گفت: بر اساس این پیشنهاد از تراکنش‌های بانکی بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان، ۱۰ هزار تومان مالیات و از تراکنش های بین ۱۰۰ میلیون تا یک میلیاردتومان ۵۰ هزار تومان مالیات اخذ شود. هدف از این پیشنهاد اصلاح نظام مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی و پولشویی می‌باشد که بر روی این طرح کار کارشناسی انجام شده است. محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان نماینده دولت که در صحن علنی مجلس حاضر بود و زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس با این پیشنهاد مخالفت کرده و در نهایت هم نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این پیشنهاد رای ندادند.

زیباکلام: اصلاح‌طلبان در انتخابات وقت تلف می‌کنند

صادق زیباکلام با قاطعیت می‌گوید اصلاح‌طلبان تتمه آبروی خود را در انتخابات از بین می‌برند.وی در گفت وگو با روزنامه آرمان و در پاسخ این سؤال که گویا اصلاح‌طلبان حرکت جدیدی را شروع کرده‌اند و می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند و گویا نامزدهایشان هم یکی‌یکی به میدان می‌آیند. در مورد دکتر عارف و آقایان پزشکیان و کواکبیان خیلی جدی صحبت می‌شود. نظرتان چیست؟ اظهار داشت: به نظرم آقایان محمدرضا عارف، مصطفی کواکبیان، مسعود پزشکیان همه وقتشان را تلف می‌کنند.زیباکلام افزود: 24 میلیونی که به آقای روحانی رای دادند، یک و نیم میلیون نفری که به دکتر عارف در تهران در اسفند 94 رای دادند، هنوز تصمیم به مشارکت نگرفته‌اند و اصلاح‌طلبانی که اصرار دارند در انتخابات مشارکت فعال داشته باشند، به نظرم تتمه و باقیمانده آبرو و حیثیت اجتماعی اصلاح‌طلبان را با شرکت در انتخابات از بین می‌برند. توضیح اینکه چرا محکم صحبت می‌کنم و اینکه این آقایان وقتشان را تلف می‌کنند اگر اجازه دهید به یک گفت‌وگوی دیگر موکول کنیم.

تشویق جدید ادارات برای استخدام نخبه

طبق پیشنهاد یک عضو کابینه که با موافقت مسئولان نهاد ریاست جمهوری، هم اکنون در حال بررسی توسط تعدادی از مدیران مهم دولتی است، مقرر شده به ازای استخدام هر یک نفر از نخبگان و استعدادهای برتر کشور، یک ردیف استخدامی علاوه بر پست های مصوب ادارات و سازمان های دولتی به آن نهاد اختصاص یابد و سقف این استخدام، 5 درصد پست های هر مجموعه دولتی باشد. اعتبار به کارگیری این استعدادهای برتر نیز به صورت جداگانه توسط دولت تامین می شود.

اهمیت برجام به روایت معاون سپاه قدس

خبر اول اینکه، معاون اقتصادی سپاه قدس، مذاکرات برجام را درست و منطقی توصیف کرد و گفت: این مذاکرات به جامعه جهانی نشان داد که جمهوری اسلامی ایران به‌دنبال تنش‌زدایی است.به گزارش ایرنا،رستم قاسمی در یک نشست خبری افزود: مذاکراتی که منجر به تفاهمنامه برجام شد تصمیم دولت و حاکمیت بود اما امریکا یکطرفه از این تفاهمنامه خارج شد. وی درخصوص آینده برجام هم گفت: بخشی از این مسئولیت برعهده امریکا و دولت جدید آنها است و در داخل هم باید از نظر اقتصادی چنان به قدرت برسیم تا در موضع قدرت قرار گرفته و مذاکره کنیم. وی همچنین گفت که بیشترین توسعه و پیشرفت کشور در حوزه صنعت نفت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر مربوط به زمان تحریم‌هایی است که دشمنان نظام به سرکردگی استکبار جهانی ظالمانه علیه مردم ایران اعمال کردند.

طعنه تند نماینده تهران به احمدی نژاد

خبر دیگر اینکه، بعد از ادعاهای محمود احمدی‌نژاد علیه غلامعلی حداد عادل و پاسخ این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که ادعای «دست بوسی فرح» را تکذیب کرده بود، سید نظام‌الدین موسوی نماینده تهران در مجلس هم انتقاد تندی علیه احمدی‌نژاد مطرح کرد.به گزارش ایرنا، موسوی در توئیتی نوشت: «فارغ از این که اصل ادعای آقای احمدی‌نژاد درباره دکتر حداد عادل بی‌اخلاقی و دروغ محض است، انسان از دستبوسی فرح برسد به دستبوسی امام، خیلی شرف دارد به اینکه از دستبوسی امامش برسد به پابوسی و دریوزگی امریکا و استکبار.»

توصیه نظریه پرداز مشهور امریکایی به بایدن

شنیدیم که، «استفان ولت»، نظریه‌پرداز مشهور امریکایی و استاد روابط بین‌الملل روز جمعه شرط امریکا برای اینکه ابتدا ایران باید به تعهدات برجامی خود برگردد را بدور از واقعیت و دیپلماسی خواند. به گزارش جماران او در توئیتی نوشت: اگر دولت بایدن بازگشت به برجام را با اصرار بر اینکه «ایران گام اول را بردارد» خراب کند - با اینکه این امریکا بود که در سال ۲۰۱۸ با وجود پایبندی کامل ایران توافق را ترک کرد - نشان می‌دهد که آنها به آن اندازه‌ای که ادعا می‌کنند در دیپلماسی ماهر نیستند.

بازداشت اخلالگر بازار بورس در اصفهان

با خبر شدیم که، رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که بدون هیچ گونه مجوز قانونی با تشکیل یک تیم اقدام به سبد گردانی بورس و جذب نقدینگی می‌کرد خبر داد. به‌گزارش پایگاه خبری پلیس، کامران ریاحی از پلمب دفتر فرد مذکور با دستور مقام قضایی خبر داد و گفت: همچنین در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد متهم با وجود اینکه فاقد مدارک تحلیل‌گری از سازمان بورس بوده، با راه‌اندازی کانال و تعدادی اکانت در فضای مجازی اقدام به عضو‌گیری و جذب افراد به سرمایه‌گذاری در بازار بورس می‌کرده است.

خنثی شدن یک عملیات تروریستی در غرب کشور

یک خبر دیگر اینکه، وزارت اطلاعات از خنثی شدن یک عملیات ترور و هلاکت دو تروریست که قصد انجام عملیات در پیرانشهر را داشتند خبر داد.به گزارش «ایران» بعدازظهر چهارشنبه روابط عمومی وزارت اطلاعات اعلام کرد با همکاری اداره کل اطلاعات آذربایجان غربی و قرارگاه حمزه سید الشهدا یک تیم دو نفره که با هدایت گروهک تروریستی مستقر در اقلیم کردستان عراق به‌دنبال ترور بودند تحت رصد قرار گرفت و طی درگیری مسلحانه به هلاکت رسیدند. از این تروریست‌ها که قصد انجام عملیات تروریستی در پیرانشهر را داشتند دو قبضه اسلحه کلاشنیکف و نارنجک جنگی و مهمات به‌دست آمده است.

اسرائیل به‌دنبال تشکیل ائتلافی جدید علیه ایران

دست آخر اینکه، یک شبکه صهیونیستی گزارش داد که اسرائیل در حال گفت‌وگو با سه کشور عربی به منظور پاسخ به «تهدید ایران» می‌باشد. به گزارش ایسنا، بر این اساس اسرائیل در حال گفت‌وگو با عربستان سعودی، امارات متحده عربی و بحرین می‌باشد تا ائتلاف دفاعی را تشکیل دهد. از سوی دیگر خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) روز پنجشنبه گزارش داد، «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولیعهد این کشور با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تلفنی گفت‌و‌گو کرده است. بر اساس این گزارش، دو طرف در این تماس تلفنی بر «اهمیت مشارکت کشورهای منطقه در هر گونه مذاکره احتمالی درباره موضوع هسته‌ای ایران» تأکید کرده‌اند و در عین حال خواستار شده‌اند، این مذاکرات «شامل مسائل گسترده‌تری» شود. این در حالی است که مقامات کشورمان بارها تأکید کرده‌اند هیچ کشور ی به‌گفت‌و‌گوهای هسته‌ای اضافه نخواهد شد. این در حالی است که انور قرقاش مشاور دیپلماتیک رئیس دولت امارات با تأکید بر مسیر دیپلماتیک امارات با تهران گفت که ایجاد اولویت دولت جو بایدن رئیس جمهوری امریکا در حرکت بر مدار دیپلماسی با ایران درست است.به گفته وی به غیر از دیپلماسی امارات هیچ گزینه دیگری را در مواجهه با ایران نمی‌بیند.وی تهدیدهای مقام‌های رژیم صهیونیستی برای استفاده از گزینه نظامی در برابر ایران را بسیار خطرناک دانست و تأکید کرد که کشورش فقط دنبال گزینه‌های دیپلماتیک برای رسیدگی به این مسائل است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: