به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۸۶۸
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹

هرچند عدهای گمان میکنند بهواسطه شرایط موجود در کشور؛ انتخابات متفاوتی از نظر میزان مشارکت را پیش رو داشته باشیم اما میزان اخبار انتخاباتی گویای این حقیقت است که انتخابات 1400 با هیجان مضاعفی پیشرو است، مرور اخبار انتخاباتی هفته گذشته این حقیقت را بازنمایی میکند.

حضور ترکیبی

دنیای اقتصاد نوشت؛ محسن هاشمی در رابطه با نحوه حضور حزب کارگزاران در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰گفت: «حزب کارگزاران کاندیدا خواهد داشت اما تمایل دارد بهصورت ترکیبی و جبههای در انتخابات فعالیت کند.

موج جدید تبلیغاتی

روزنامه جمهوری اسلامی در خبرهای ویژه خود به تحرکات اخیر محمود احمدینژاد رئیس دولتهای نهم و دهم پرداخت.در این مطلب آمده است: محمود احمدینژاد هم موج جدید تبلیغات انتخاباتی خود برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری در ۱۴۰۰ را شروع کرده است. در این مرحله، بهجای آنکه او به نقاط مختلف سفر کند، از هر استان چند نفر را به تهران میآورند. این تحرکات بعد از انتشار خبر دیدار محرمانه احمدینژاد با یکی از افراد مؤثر، شتاب بیشتری گرفته است.

رد یک خبر

به گزارش ایرنا؛ در پی انتشار برخی اخبار تحت عنوان انتصاب عبدالواحد موسوی لاری بهعنوان رئیس ستاد انتخابات اسحاق جهانگیری، دفتر وزیر کشور دولت اصلاحات و نایبرئیس شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاحطلبان با رد این خبر اعلام کرد: این خبرها از ناحیه همان کسانی مطرح میشود که چندی پیش موضوع نامزدی موسوی لاری برای انتخابات ۱۴۰۰ را مطرح کردند.

دغدغه ایجاد نشاط به سبک اصلاحات

محمدعلی ابطحی؛ عضو مجمع روحانیون مبارز در دومین نشست از سلسله جلسات انتخاباتی «جمهور» اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان مستقل ابراز عقیده کرد: تجربه دوره آقای روحانی برای اصلاحطلبان اثبات کرد که با نامزد نیابتی وارد کار انتخابات نشویم، در حقیقت الان رقیب جدی اصلاحطلبان در این دوره، مشارکت مردم است و نتیجهاش را هم در همین انتخابات مجلس دیدیم. ما الان بیشتر حرفمان این است که واقعاً باید نشاطی به جامعه آورد.

سیاستهای دولتی انتخابات

حسام آشنا مشاور رئیسجمهوری تشویق مشارکت کیفی داوطلبان، تسهیل مشارکت حداکثری رأیدهندگان و تضمین رقابت منصفانه را بهعنوان سیاستهای انتخاباتی دولت عنوان کرد. حسامالدین آشنا در حساب کاربری خود در توییتر با اشاره به صحبتهای حسن روحانی در مراسم تجدید میثاق اعضای دولت با آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، نوشت: سیاست انتخاباتی دولت شامل سه اصل زیر است؛ ۱.تشویق مشارکت کیفی داوطلبان ۲.تسهیل مشارکت حداکثری رأیدهندگان ۳.تضمین رقابت منصفانه.

هنوز زود است

رستم قاسمی، وزیر نفت دولت دهم در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره احتمال کاندیداتوری خود در انتخابات ریاستجمهوری سیزدهم، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و معیشت مردم، هنوز زود است که فضای کشور را انتخاباتی کنیم.

اگر اجماع کنند میآیم

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ سید حسین نقوی حسینی فعال اصولگرا گفته: سعید جلیلی مدعی نامزدی نیست، اما میگوید اگر اصولگرایان سر من به اجماع برسند به انتخابات وارد خواهم شد، ولی اگر اجماع نباشد او قصد ورود به انتخابات ندارد. البته احمدینژاد هم اگر نامزد شود و از فیلتر شورای نگهبان عبور کند، با اختلاف زیاد نسبت به همه نامزدها رأی اول را کسب خواهد کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: