به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۸۶۴
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
حسن لاسجردی :
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با یادآوری اینکه دولت آمریکا پیش از آنکه سیاستی را اعمال کند در حال شکستن فضای قبلی است خاطرنشان می‌کند: کاری که بلینکن انجام می‌دهد این است که شرایطی را فراهم آورد که آمریکا از قبل بازنده نشود.
دکتر حسن لاسجردی در گفتوگو با قدس آنلاین در تحلیل موضعگیری آنتونی بلینکن وزیر خارجه بایدن و شرط او برای بازگشت به برجام میگوید: این یک روش معمول در سیاست دولتها است که نخست اقدام به یک فضا سنجی در مورد موقعیت خود میکنند تا ببینند بقیه چه نگاهی دارند و بعد سیاست خودشان را تنظیم کنند. آنها میدانند اگر بخواهند بدون شرط برگردند بدهکار میشوند. لذا تلاش می کنند با پیش شرطی فضا را بشکنند و با دست بالا به نشانه تسلیم و فضای ابری وارد برجام نشوند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با یادآوری اینکه دولت آمریکا پیش از آنکه سیاستی را اعمال کند در حال شکستن فضای قبلی است خاطرنشان میکند: کاری که بلینکن انجام میدهد این است که شرایطی را فراهم آورد که آمریکا از قبل بازنده نشود.

لاسجردی با تأکید بر اینکه دولت بایدن میخواهد آهسته و نرم از سیاستهای ترامپ به راهبردهای خود شیفت کند و برای این کار نیازمند فضاسازی و بستر مناسب و بالطبع زمان کافی است، میگوید: بایدن اولاً باید دیگر اعضای برجام را برای بازگشت خودش به برجام و شرایط آن مجاب کند و هم سیاستی را اعمال کند که تعهدات متقابل اجرا شود و گزینههایی برای چانه زنی با ایران داشته باشد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: