به‌روز شده در: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۲۰۹۲
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
لاله افتخاری:
با شعار «هر زائر یک کاربر فضای مجازی» به بدخواهان امت اسلام خواهیم گفت با وجود این محدودیت ها نخواهیم گذاشت مراسم تحت شعاع قرار بگیرد و نشان خواهیم داد که امت واحده اسلام قدرت جهانی است

افتخاری، یمن را قلب تپنده ی امت اسلام خواند و گفت: فرهنگ عاشورا است که توانسته است مردم یمن را مقاوم و مجاهد فی سبیل الله کند و ان شاء الله شاهد پیروزی هایی بیشتر و نهایی در یمن خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» دکتر لاله افتخاری، رئیس کمیته بانوان ستاد مرکزی اربعین حسینی، در همایش «شب یمن» که از سوی ستاد مرکزی اربعین در مدرسه عالی شهید مطهری تهران برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت و بهخصوص سردار شهید قاسم سلیمانی و یاران همراهش، اظهار داشت: از همه عزیزانی که در برگزاری این مراسم تلاش کردند تا یمن از فراموشی مصون بماند تشکر می کنم. از شاعران و سخنرانانی که با مطالب خود یاد مظلومیت و پایداری مجاهدان یمن را به تصویر کشیدند تشکر میکنم.

یمن مظهر مقاومت

رئیس کمیته بانوان ستاد مرکزی اربعین حسینی ادامه داد: یمن یک شب نیست. یمن فقط یک همایش و نشست نیست، بلکه یمن مظهر مقاومت و مجاهدت در راه خدا است. یمن پاره تن اسلام و قلب تپنده امت واحده اسلام است. درد و غم مردم یمن درد تمام مسلمانان است. پیروزی یمن هم پیروزی ما است که این قضیه هم به فضل خداوند دور نیست.

وی با خطاب قرار دادن بانوان یمنی، اظهار کرد: جا دارد از بانوان مجاهد که با دامان خود مردان و فرزندان مجاهد و مقاوم پرورانند که توانستند در مقابل دنیای استکبار و بهخصوص رژیم صهیونیستی مقابله کنند و افتخار دنیای اسلام شدند.

افتخاری ادامه داد: مقاومت بانوان یمنی مقاومت عاشورایی است. فرهنگ عاشورا است که توانسته مردم یمن را مقاوم و مجاهد فی سبیل الله کند و ان شاء الله این فرهنگ به فرهنگ مهدویت متصل خواهد شد و شاهد پیروزی هایی بیشتر و نهایی در یمن خواهیم بود.

وی با اشاره به محدودیت های ویروس کرونا در برگزاری مراسم، افزود: به نمایندگان مردم یمن در این جلسه تاکید می کنم که ما و خانواده شهدا تا پیروزی نهایی کنار شما خواهیم ماند. اگر نبود محدودیت های این ویروس منحوس اینجا جای پا گذاشتن مردم ایران با یاد یمن نبود.

قدرت جهانی

افتخاری در پایان با بیان محدودیت های مراسم اربعین، تاکید کرد: وجود محدویت های مراسم اربعین به صورت حضوری است، ولی قلب های مومن برای سید الشهداء علیه اسلام در حال تپیدن است و در فضای مجازی این مراسم را پرشکوه تر برگزار خواهیم کرد. با شعار «هر زائر یک کاربر فضای مجازی» به بدخواهان امت اسلام خواهیم گفت با وجود این محدودیت ها نخواهیم گذاشت مراسم تحت شعاع قرار بگیرد و نشان خواهیم داد که امت واحده اسلام قدرت جهانی است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: