به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
logo
تازه های سایت
تحول در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاگر‌های قاچاق به میدان می‌آیند! همسایه بی‌چشم و رو بیمه‌ای که بعد از سرقت بانک ملی متقاضی پیدا کرد آموزش و پروش بدون سند 2030 رییس پلیس تهران: استفاده از نیرو‌های بسیج در گشت‌های ارشاد صحت ندارد سی‌ان‌ان : بدقولی‌های غرب ایران را به آغوش شرق فرستاد فاطمی امین: شاهد بازار سیاه گواهی اسقاط هستیم گره خوردن مذاکرات هسته ای به سفر رئیس جمهور ائتلاف تولید کنندگان روغنی‌ برای گران‌فروشی راز سرو صدای سلبریتی‌ها برای فوت مهسا امینی
ملکه الیزابت، بایدن و ترامپ نماد قهقرای تمدن غرب پیشنهاد حمام گروهی برای صرفه‌جویی انرژی در سوئیس خاشقچی مانع حضور محمدبن‌سلمان در تشییع ملکه اصلاح طلبان موافق گشت ارشاد چگونه امروز مخالف آن شدند؟ دولت بنزین را گران نمی‌کند سیاسی بازی آژانس ادامه دارد؟ نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران؛ چرا پول ویلموتس را پرداخت نکرده‌اید؟ رسانه های سعودی: بخاطر مرگ مهسا تحریم های ایران را بیشتر کنید وزارت اقتصاد: رشد خلق پول توسط بانک‌ها ۵۷ درصد کاهش یافت مسکن نصف هزینه‌های تهرانی‌ها واکنش بانک مرکزی به خبر افزایش هزینه ارسال پیامک به مشتریان جزئیات قرارداد گازی ایران و روسیه
کد خبر: ۳۲۰۵۰
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
اصل اربعین تبلور محبت حسینی است. ببینیم کجا می توانیم دل امام را بیشتر به‌دست آوریم. اگر موکب های مسیر اربعین بسته شدند می توانیم در سطح شهر موکب های خدمت رسانی و سلامت بزنیم تا همه مردم شاهد عقلانیت و عشق و محبت به امام باشند و معنای "حب الحسین یجمعنا" را درک کنند.

حجت‌الاسلام علی تبریزی- بدون تردید از نظر صحت و محتوا کتابی در باب زیارت اهل بیت به پای کامل الزیارات ابن قولویه قمی نمی‌رسد. در این کتاب که درباره اهمیت و ثواب زیارت همه ائمه روایاتی بیان شده، حدود هفتاد درصد محتوای آن مختص زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) است. این که از زمان حضرت آدم (ع) ماجرای حضور و زیارت و روضه خوانی در کربلا پایه گذاری شده و همه انبیاء از آدم تا خاتم هرکدام به نوعی در این سرزمین مورد آزمایش قرار گرفته و از ماجرای شهادت سبط پیامبر خاتم با خبرگشته اند.

حتی
روایات این کتاب در خصوص اهمیت پیاده رفتن به زیارت نیز اشاره مستقیم دارند. برای مثال در چندین حدیث ذکر شده که هر گام در مسیر این زیارت معادل یک سفر حج محاسبه خواهدشد. همچنین تصریح شده که با افزایش گام ها حسنات نیز مضاعف خواهند شد.

در روایتی امام صادق (ع) برای بدن هایی که در مسیر زیارت زیر آفتاب قرار گرفته و سختی میکشند دعا میکنند.این بدان معناست که هرچه در این مسیر سختی و مشکلات بیشتر باشد اجر معنوی و آثار فراوان آن بیشتر خواهد شد.

حال سوال اینجاست که این گام ها چرا اینقدر پراجرند و دلیل این اهمیت عجیب چیست؟ امام صادق (ع) میفرماید قطره اشک بر سیدالشهدا (ع) اگر به اندازه بال مگسی باشد دریایی از گناه را محو می کند. شهید مطهری در ذیل این روایت می نویسد که آن قطره اشکی دریایی از گناه را می شوید که ما را به صفات اخلاقی امام نزدیک کند، به شهامت، به شجاعت، به انسانیت، به ازادگی، به ایثار و سایر حسنات برساند.

پس گام های مسیر زیارت نیز باید بتواند ما را هرچه بیشتر به امام نزدیک کند که اگر غیر از این باشد با هر گام، قدمی از امام دور میشویم!

امروز نیز اگر راه رسیدن به مرقد و ضریح امام بسته است اما راه رسیدن و پیوستن به خود امام باز است. باید ببینیم چه کاری مولایمان را مسرور می کند و چه عملی ما را به ارباب مان نزدیکتر می نماید. اگر امام صادق (ع) برای بدن هایی که خسته راه زیارت بودند دعا نمود امروز هم می توانیم آنقدر در راه ترویج فرهنگ اهل بیت کار کنیم و خسته شویم تا مشمول دعای حضرت گردیم.

اصل اربعین تبلور محبت حسینی است. ببینیم کجا می توانیم دل امام را بیشتر بهدست آوریم. اگر موکب های مسیر اربعین بسته شدند می توانیم در سطح شهر موکب های خدمت رسانی و سلامت بزنیم تا همه مردم شاهد عقلانیت و عشق و محبت به امام باشند و معنای "حب الحسین یجمعنا" را درک کنند.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: