به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۵۶۲
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
دکتر بادامچیان:
دکتر بادامچیان در ادامه با اشاره به اوضاع نابسامان اقتصادی کشور افزود: بی توجهی، بی اعتنایی و ولنگاری دولت در مسئله قیمت ها، صدای همه را درآورده است. مردم می دانند که این گرانی بی حساب هر روزه و قیمت های نجومی، حاصل عدم قاطعیت دولت در مبارزه با گرانی های بلاجهت و بی رویه است.

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی دکتر بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قضایی اظهار داشت: از اقدامات قوه قضائیه و ریاست آن آیت الله رییسی، بویژه از رسیدگی قاطع و محاکمه مفسدین و مجرمین، تقدیر و تشکر داریم. و این امر بسیار ضروری و لازم است لکن مجازات یک مفسد یا مجرم و همدستان او، فساد شبکه ای و سازمان یافته را ریشه کن نمی کند و پیشگیری از جرائم را عملی نمی سازد و لازم است قوه قضائیه با همکاران سران دو قوه دیگر برای ریشه کن شدن مفاسد، همکاری جدی و جهادی داشته باشند.

* دو وظیفه کلیدی قوه قضائیه

وی تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم و دفاع از حقوق عامه دو وظیفه کلیدی قوه قضائیه است. مبارزه برای ریشه کنی فساد و مفسد باید به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شود که کسی جرأت نکند فساد نماید و اگر جرأت کرد، رسیدگی سریع و قانون و نظارت و دستگاه های اطلاعاتی و قضایی به گونه ای باشد که امکان و فرصت فساد را نیابد و مهم تر آنکه در برنامه آموزش بنیادی و تبلیغات و فرهنگی، روح پاکی و تنفر از فساد چنان آموخته شود که کسی « نتواند» فساد کند.

دکتر بادامچیان گفت: قوه قضائیه می تواند از نمایندگان مجلس یازدهم و همکاری آنها در تهیه قوانین مناسب برای ریشه کنی فساد کمک بگیرد و موتلفه نیز در این زمینه آنچه بتواند همراهی خواهد کرد.

* خطر نفوذی ها

وی با یادآوری بیانات رهبری درباره مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و با محوریت حق و عدل و قانون تأکید کرد: باید مراقب بود که در جریان مبارزه ریشه ای با فساد، عناصر نفوذی و سوء استفاده چی نشانی های غلط ندهند و مبارزه را با عوامل فرعی و غیراصلی از مسیر ریشه کنی به بیراهه نبرند و مبادا پاکانی که در خدمت جهش تولید و خدمت به اقتصاد هستند متهم کنند و درباره آنها شایعه پراکنی کنند که باید این شایعه سازان نیز در معرض مجازات های قانونی قرار گیرند دولت نیز در این کار مهم و اساسی برای پیشگیری از وقوع جرم برنامه ریزی و سیاستگزاری می کند که مفاسد زمینه برای ایجاد، پیدا نکنند. زیرا سیاست و اقدامات دولت در وقوع و عدم وقوع جرائم و مفسده ها پایه اساسی است.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اقدامات آیت الله رییسی در بازگشایی بنگاه های نیمه تعطیل و تعطیل را از باب رسیدگی به مشکلات و نیز مسائل حقوقی و قضایی آنها، مورد تقدیر دانست و استمرار آن را در سال جهش تولید خواستار شد.

* جهاد سلامت

وی با تقدیر از خدمات نظام سلامت و خدمتگزاران در عرصه بهداشت و درمان برای مقابله با بیماری کرونا افزود: دولت و همه دستگاه ها مردم را به همراهی با جهاد سلامت دعوت کرده و مبارزه با کرونا را مدمی و ایمانی کنند تا همه با ایمان و اعتقاد نسبت به دستورات بهداشتی و مراقبت که بنا به نظر ولی امر مسلمین یک فریضه است، در ریشه کنی این بلای جهانی همراهی داشته باشند. و مردم را توجیه نمایند که اگر امور بهداشتی را رعایت نکنند، دوره بیماری کرونا طولانی خواهد شد و علاوه بر صدمات جانی و جسمی، آسیب های اقتصادی سنگین را موجب می گردد. باید از بی مبالاتی برخی از مردم جلوگیری کنیم و تنها با مدد الهی و اراده همگانی می توانیم بلای کرونا را براندازیم.

* ولنگاری دولت در مسئله قیمت ها

دکتر بادامچیان در ادامه با اشاره به اوضاع نابسامان اقتصادی کشور افزود: بی توجهی، بی اعتنایی و ولنگاری دولت در مسئله قیمت ها، صدای همه را درآورده است. مردم می دانند که این گرانی بی حساب هر روزه و قیمت های نجومی، حاصل عدم قاطعیت دولت در مبارزه با گرانی های بلاجهت و بی رویه است. نابسامانی در قیمت کالاهای اساسی و سبد خانواده مردم، ناهنجاری در قیمت سکه و ارز، مسکن، خودرو و ... ، همراه با مشکلات کرونا و رکود را دولت باید چاره کند. ما از دولت می خواهیم به طور جدی وارد صحنه شود و سیاست های خود را تغییر دهد و حتی هرجا لازم است مدیر مربوطه را برکنار نماید.

وی با ارائه پیشنهادی اظهار داشت: جرائم دریافتی از مجازات گرانفروشان، صرف مبارزه با گرانی شود نه اینکه به بهانه های مختلف در سازمان تعزیرات هزینه گردد.

* تولد یک قدرت جدید جهانی

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به مواضع اخیر دولت در نشست مجازی سران ایران، ترکیه و روسیه درباره سوریه، اقدام در شورای امنیت و انعقاد قرارداد 25 ساله همکاری با چین را ستود و تأکید کرد: همکاری سه کشور مؤثر ایران، چین و روسیه یعنی تولد یک قدرت جدید جهانی به جای اروپای فرورفته در بحران ها و آمریکای در حال فروپاشی و تجزیه که کارش به قلدری در صحنه بین المللی رسیده که باید از این قدرت و امکانات مهم آن به خوبی هر سه کشور و مردم جهان بهره مند شوند. امیدواریم این فرصت طلایی در مجلس و دولت، بادقت و حفظ حقوق متقابل و منافع ملی، مورد توجه قرار گیرد.

* تسلیت به خانواده های عزادار حادثه کلینیک سینا

وی همچنین با تسلیت به خانواده های عزادار جان باختگان حادثه کلینیک سینا و نیز معدن گیلانغرب متذکر شد: دولت باید با اقتدار مراقب کارشکنی ها و شیطنت منافقین و عوامل نفوذی استکبار باشد و اجازه ندهد که سرمایه و ثروت طبیعی کشور مانند جنگل ها و موقعیت های ارزشمند کشوری و جان و مال مردم، دستخوش توطئه های خرابکاران و دشمنان گردد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان اظهار داشت: دولت باید در برابر تهدیدهای کاذب آمریکا و اقدامات غیرقانونی این دولت متجاوز به حقوق ملت ها با قاطعیت عمل کند تا آمریکا نتواند در روابط ایران و سایر کشورها از جمله ونزوئلا دخالت استعماری کند.

برچسب ها: بادامچیان
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: