به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۱۵۱۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
دکتر بادامچیان:
دکتر بادامچیان گفت: اگر دولت، گرانی روزافزون کالاها را می بیند ولی نمی تواند از آن جلوگیری نماید و عوامل این گرانی ها را چاره نماید و نارضایتی شدید مردم را می بیند و به آن بی اعتناست، بگوید چه باید کرد؟ تمام این مشکلات از بی مدیریتی هاست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت:رییس محترم جمهور در سال 92 گفت چرا هر روز دست در جیب مردم می کنیم و نصف پول مردم را برداشت می نماییم؟ و پرسیدند که چرا ارزش پول ملی را نصف کردیم؟ حالا ایشان می توانند پاسخ بدهند که چه تدبیری برای حل مشکلات دارند تا مردم بتوانند در صحنه به ایشان کمک کنند؟

به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی دکتر بادامچیان با اشاره به افزایش بی رویه قیمت کالاها و کاهش ارزش پول ملی و مشکلات گرانی بی حساب مسکن، نرخ ارز و سکه و طلا اظهار داشت: دولت آقای دکتر روحانی می خواهد این مشکلات را حل کند ولی باید قبول نماید که با این مدیران ـ غیر برخی از آنها ـ و سیاست های این دولت، امکان حل مشکلات وجود ندارد. رییس بانک مرکزی هر روز وعده می دهد که نرخ ارز واقعی نیست و کاهش خواهد یافت ولی همه شاهد هستند که هرروز قیمت ها بدون دلیل بالا می رود. پس ایشان نتوانسته و نمی تواند ارز را سامان دهد. یا باید سیاست و برنامه اش را تغییر دهد و یا کار را برعهده دیگری بسپارد. یا وزیری که نمی تواند مشکلات تحت مسئولیتش را حل کند، چرا باید در همان مسئولیت باقی بماند؟

* رییس جمهور پاسخ دهد

وی در ادامه افزود: رییس محترم جمهور در سال 92 گفت چرا هر روز دست در جیب مردم می کنیم و نصف پول مردم را برداشت می نماییم؟ و پرسیدند که چرا ارزش پول ملی را نصف کردیم؟ حالا ایشان می توانند پاسخ بدهند که چه تدبیری برای حل مشکلات دارند تا مردم بتوانند در صحنه به ایشان کمک کنند؟

دکتر بادامچیان گفت: اگر دولت، گرانی روزافزون کالاها را می بیند ولی نمی تواند از آن جلوگیری نماید و عوامل این گرانی ها را چاره نماید و نارضایتی شدید مردم را می بیند و به آن بی اعتناست، بگوید چه باید کرد؟ تمام این مشکلات از بی مدیریتی هاست. برجام و امیدهای کاذب به آن سیاست بی ثمر هم تمام شده است. دولت به دلسوزی های دلسوزان واقعی مردم هم بی اعتناست و این قابل قبول نیست.

* موضع عاجزانه ترامپ

وی با اشاره به مواضع ترامپ تأکید کرد: موضع ترامپ در التماس برای مذاکره با ایران از روی واقعیت طلبی نیست. از روی عجز است. زیرا بحران همه جانبه آمریکا و مخالفت شدید مردم آمریکا با حاکمان فعلی و سیستم سرمایه داری لیبرالی و به ستوه آمدن مردم آمریکا از ترامپ و سیاست های او در جنگ با دولت ها و لغو همه قراردادهای بین المللی، ترامپ را وادار به این مواضع کرده است. سیاست و مواضع ایران هم کاملا صریح است. آمریکا اگر دست از سیاست های کینه توزانه اش بردارد و دارایی ها و تحریم ها را رها کند و از تجاوزات و تعدی ها نسبت به ایران عذرخواهی کند، آنگاه می شود بررسی کرد که چه سیاستی را باید پیش گرفت وگرنه ایران نیازی به مذاکره با آمریکا ندارد و مگر در برجام کار به جایی رسید که دوباره برخی هنوز در پی این هستند که با مذاکره با آمریکا کاری بکنند.

* تحول در قوه قضائیه

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با تقدیر از آیت الله رییسی متذکر شد: اقدامات ایشان امیدواری هایی را برای مردم پدید آورده است و با این زمینه مناسب، ایشان برنامه تحول اساسی که مقام معظم رهبری در 14 خرداد 99 فرمودند، در قوه قضائیه ایجاد نمایند تا مشکلات قضایی به طور اساسی و اصولی حل شود.

دکتر بادامچیان در ادامه با اشاره به نامه رؤسای کمیسیون های مجلس یازدهم به رییس جمهور از دولت خواست به مطالبات نمایندگان منتخب ملت توجه اساسی نماید و دولت با همکاری نمایندگان مجلس بتواند تحولی جدی در سیاست ها و مدیریت دولت پدید آورد که این مطالبه ملت نیز هست.

* حقوق بشر آمریکایی

وی در هفته حقوق بشر آمریکایی ضمن گرامیداشت خاطره شهدای هفتم تیر و شهید بهشتی و شهدای عضو مؤتلفه اسلامی در این حادثه عظیم و سایر شهدا بویژه شهدای هواپیمای مسافری و شهدای حملات شیمیایی و میکروبی آمریکا گفت: ملت های جهان به تدریج دریافته اند که عامل اصلی این جنایات و حامی جنایتکاران، آمریکا و دولت های همدست استکبار جهانی است و امیدواریم به جایی برسیم که دنیا یکپارچه این دشمنان بشریت را محکوم کنند.

* نتیجه زورآزمایی مقابل مقاومت

دکتر بادامچیان درباره تحولات عراق در روزهای اخیر گفت: حشدالشعبی نیروی مدافع امنیت مردم عراق است که ریشه مردمی و اسلامی دارد و با ابتکار مرجعیت دینی شکل گرفته و فعال است. زورآزمایی و برخورد با آنها جز شکست و رسوایی نتیجه ای نخواهد داشت و تجربه اخیر برای نیروهای مهاجم آمریکایی در عراق و همدستان آنها تجربه مفیدی برای اتخاذ سیاست های صحیح در آینده توسط دولت و نیروهای مردم عراق است.

وی از نیروهای انصارالله یمن در دفاع از ملت یمن و پاسخ جدی به متجاوزین سعودی در ریاض تقدیر و تأکید کرد: آیا زمان برای اینکه عقلای سعودی برای نجابت ملت سعودی و یمن اقدام و چاره اندیشی کنند، نرسیده است؟ آیا باید دو ملت مسلمان یمن و عربستان، گرفتار مزدوران آمریکا و همدستان صهیونیست ها و جنایت کاران حاکم سعودی باقی بمانند و هرروز شاهد قتل عام فجیع کودکان و زنان و مردم بی پناه باشند؟

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اظهار امیدواری کرد که ملت عربستان سعودی هرچه زودتر به چاره این مشکلات برآیند.

دکتر بادامچیان در پایان برای شهدای هفتم تیر و شهید کچویی، علو درجات و تحقق آرمان های شهدا را مسئلت نمود.

برچسب ها: دکتر بادامچیان
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: