به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۴
حسن لاسجردی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: به نظر می‌رسد که جمهوری اسلامی ایران در مرحله چهارم مانند گام‌های قبلی، بیشتر به اروپا توجه دارد.
حسن لاسجردی، کارشناس سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در یک اقدام ابتکاری تلاش کرده است که موضوع برجام که مبتنی بر یک تعهد دو جانبه برای حفظ صلح و ثبات است را عملیاتی کند.

وی افزود: در حال حاضر هم بعد از برداشتن گام‌های قبلی، گام چهارم را مطرح کرد تا طرف‌های متقابل را برای عمل به تعهدات خود متقاعد کند همچنین به نظر می‌رسد که جمهوری اسلامی ایران در گام چهارم مانند گام‌های قبلی، بیشتر به اروپا توجه دارد.

کارشناس سیاست خارجی ادامه داد: تمرکز بر روی این گام‌ها باعث شده که اروپا در برجام میدان داری کند همچنین تلاش کرده که برجام را بیشتر از همه در مذاکره و امضای ان مدیریت کند.

لاسجردی یادآور شد: در گام چهارم ما علاقه و توجه خودمان را به این نکات متمرکز کردیم، اروپایی‌ها هم باید به تعهدات خودشان عمل کنند.

وی تصریح کرد: چند شب گذشته اروپایی‌ها تلاش کردند که موضوع اینستکس را به نوعی مطرح کنند که می‌خواهند اقداماتی انجام دهند، حتی امریکایی‌ها اعلام کردند که با اروپایی‌ها توافق کردند.

برچسب ها: لاسجردی ، هسته‌ای
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: