به‌روز شده در: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۴۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
اسدالله بادامچیان:
رئیس‌جمهور می توانند به جای تهاجم به مخالفان برجام، با شفافیت به ملت توضیح دهند که برجام چه رهاوردهایی برای جمهوری اسلامی ایران داشته است؟ شاید موافقان ایشان بتوانند پاسخ مخالفان برجام را بدهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: دلسوزان و علاقه‌مندان به نظام و مصالح کشور از مواضع اخیر ریاست جمهوری اظهار نگرانی دارند.

اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: دلسوزان و علاقمندان به نظام و مصالح کشور از مواضع اخیر ریاست جمهوری اظهار نگرانی دارند. رئیس‌جمهور در شرایط خاص منطقه و جهان و مشکلات داخلی و اقتدار سیاست های نظام، به جای اعلام مواضع ملی و در جهت ایجاد آرامش و وحدت ملی، مواضعی تقابلی مطرح می‌کند که در مواردی مغایر با قانون اساسی و وظایف قانونی او و سوگندی که یاد کرده است و بر مشکلات جاری می‌افزاید.

وی افزود: حزب مؤتلفه اسلامی تخریب و تضعیف رئیس‌جمهور قانونی را جایز نمی‌داند ولی از باب تذکر به ریاست محترم جمهوری یادآور می شود که اگر دولت ایشان در این ۶ سال مشکلات تورم و گرانی های بلاجهت و مشکلات معیشتی مردم را نتوانسته حل کند، چاره در فرافکنی و طرح مسائل جنجالی نیست. ایشان از دلسوزان و روشن اندیشان نظام و آنها که در سلامت مالی و کارآمدی مورد اعتماد ملت هستند کمک فکری و اجرایی بگیرد و سیاست های غلط و خطا را تغییر دهد تا در این دو سال باقی مانده جبران مافات کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تأکید کرد: اگر رییس جمهور محترم شفافیت را درنظر دارند، خود با شفافیت کامل، علل ناکامی های اقتصادی را بیان کنند و اگر دولت و سیاست های خویش را در ۶ سال گذشته موفق می دانند عملکرد ۶ ساله را با شفافیت برای ملت شرح دهند تا مخالفان و منتقدان سخنی برای گفتن نداشته باشند.

بادامچیان تصریح کرد: موضع حزب مؤتلفه اسلامی درباره برجام، شفاف بوده و هست. برجام را یک مذاکره تلقی کرده و می کند. آن را ترکمانچای یا آفتاب تابان نمی دانسته و نمی داند. برجام اکنون بجایی رسیده که آمریکا از آن خارج شده و اقدامات تحریمی و توطئه‌ای خود را تشدید کرده است. اروپایی‌ها هم حرف می زنند ولی در عمل به تعهدات خود عمل نکرده و بعید است عمل کنند. ایران هم در اقدامی مثبت به کاهش تدریجی تعهدات خود اقدام کرده است.

وی اظهار کرد: رئیس‌جمهور می توانند به جای تهاجم به مخالفان برجام، با شفافیت به ملت توضیح دهند که برجام چه رهاوردهایی برای جمهوری اسلامی ایران داشته است؟ شاید موافقان ایشان بتوانند پاسخ مخالفان برجام را بدهند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: رئیس‌جمهور اگر تصور داشته با برجام و مذاکره ۱+۵ می تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، اکنون آشکار شده که این تصور به واقعیت نرسیده و مشکلات را تشدید هم کرده است، بنابراین بهتر است در سیاست برجامی بازنگری کند و به جای امید دادن به دیگران، با تکیه به مردم هوشمند و فداکار و بر پایه اقتصاد مقاومتی و عناصر متخصص و متعهد و کارآمد در دو سال آینده، مشکلات مردم را حل و رضایت آنان را به دست آورند.

بادامچیان در ادامه اظهار داشت: رئیس‌جمهور مدتی است به همه پرسی اصرار می‌کند. در قانون اساسی راهکار همه‌پرسی مشخص است. ایشان هم موظف به عمل مطابق با قانون اساسی هستند و طبق همان راهکار، راه قانونی را طی کنند. گرچه نیازی به همه پرسی نیست. ایشان به نظرسنجی های انجام شده از مردم توجه کنند و آنچه در این نظرخواهی ها مورد درخواست مردم است عمل کند.

وی تأکید کرد: ملت ما در سیاست های خارجی وحدت نظر دارند. براساس قانون اساسی و سیاست های اصولی ولی امر مسلمین، بر پایه عزت، حکمت، مصلحت، روابط بین المللی استوار و اقتدارآور و همه در برابر ستیز بیگانگان متحد و یکپارچه هستند و موجب تأسف است که رئیس‌جمهور وحدت نظر ملت را دوگانه می‌کند که عده ای طرفدار تقابل و ستیز در صحنه بین المللی هستند و عده ای طرفدار تعامل با دنیا می باشند.

بادامچیان افزود: چه نیازی است لوایحی که دولت های سلطه طلب برای ایران تدوین کرده اند و با استقلال و آزادی و نظام عزتمند جمهوری اسلامی مغایرت دارد، مورد حمایت رییس جمهور قرار گیرند. ملت ما شعار «هیهات مناالذله» داده و می دهد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی پیشنهاد کرد: رییس جمهور ادبیات خود را به ادبیات محبت و مدارا با همه تغییر دهد. انتقاد برای دولت ها مفید است. رییس جمهور باید از هر قدم که در جهت ریشه کنی و مقابله با فساد در کشور برداشته می شود استقبال کند نه اینکه اقدامات جدی انجام گرفته در این ایام را نمایشی بخواند.

وی تأکید کرد: رییس جمهور دوسال فرصت دارد که با بازنگری در سیاست ها و مواضع خود و عملکرد ۶ ساله این دو سال را به گونه ای غیر از ۶ سال گذشته اداره کند تا رضایت عامه مردم را به دست آورد و اگر چنین کند مسلماً همه دلسوزان و علاقمندان از ایشان حمایت کرده و حمایت خواهند داشت.

بادامچیان درباره مسائل منطقه گفت: آمریکا و استکبار در صددند آرامش و امنیت منطقه و کشورهای منطقه را بویژه در لبنان، عراق، سوریه و یمن به هم بریزند و این کار را با شبکه های نفوذی و مشکلات کشورها و عناصر غافل و محدوداندیش انجام می دهند. بهانه این اقدامات نفوذی، ناهمواری‌ها، مشکلات اقتصادی و فساد در درون حکومت هاست و چاره این توطئه ها اقدامات جدی حکومت ها و دولت های کشورهای منطقه در حل مشکلات کشور و ملت است و نیز هوشیاری مردم و ملت های منطقه تا توطئه ها خنثی شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تشکر از سپاه در دستگیری شبکه تحریف و دروغ پردازی علیه انقلاب و مردم و نظام اظهار داشت: در این رابطه باید با دقت و تدبیر، کار پیگیری شود تا هم شبکه نفوذی بیگانه کاملاً شناسایی و به ملت معرفی شود و آگاهی های لازم به مردم بویژه در شناخت شیوه های نفوذ و جنگ روانی ارائه گردد و هم مراقبت شود عناصری که موضوع را به جناح بندی ها نسبت می دهند نتوانند سوء استفاده نمایند.

بادامچیان همچنین با تقدیر و تشکر از همه راهپیمایان حماسه عظیم و پرشکوه اربعین، برای همه آنها قبولی زیارت‌ها و دعاها را مسئلت کرد و از دو ملت عراق و ایران که در این حماسه تاریخی بهترین برنامه ها را در وحدت ارائه داده اند و از پذیرایی از راهپیمایان همه کشورها تقدیر و تشکر کرد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: