به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۳۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۴
اخبار 24 ساعت گذشته:


تحلیل غلط آقای دیپلمات!
«
محسن امین‌زاده» معاون وزارت خارجه دولت اصلاحات در سخنانی تأمل‌برانگیز و عجیب گفته است: «می‌دانید ترامپ چه زمانی اعلام کرد از برجام خارج می‌شود؟ وقتی آخرین شهر بزرگ سوریه از دست داعش خارج شد. ربطش این بود که تا وقتی داعش در حال ایجاد بحران بود، قرار نبود آمریکایی‌ها با ایران بر سر برجام درگیر شوند و باور من این است که یکی از عوامل انعطاف نشان دادن آمریکایی‌ها در برجام، داعش بود. یعنی شرایط و نقش‌آفرینی ایران در سوریه (در صورت همکاری با آمریکا که منتهی به حفظ برجام می‌شد) می‌توانست تأثیر زیادی بر زندگی عمومی ما، بر توسعه عمومی ما و بر معیشت ما داشته باشد»! اینکه امین‌زاده تأکید دارد اگر ایران نسبت به وقوع بحران در این کشور سکوت کرده یا با آمریکا همکاری می‌کرد تا برجام به پیش برود و معیشت مردم اصلاح شود، در حالت خوش‌بینانه یک تحلیل غلط است!

سرمایه‌گذاری در آمریکا سخت‌تر می‌شود
وزارت خزانه‌داری آمریکا لایحه جدیدی را برای ارائه به کمیته سرمایه‌گذاری خارجی آمریکا آماده کرده است که بر اساس آن، هرگونه سرمایه‌گذاری خارجی از جمله خرید خانه و ملک تا فاصله ۱۶۰ کیلومتری مراکز نظامی آمریکا ممنوع خواهد شد. همچنین طبق بخش دیگری از مفاد پیشنهادی وزارت خزانه‌داری آمریکا، در صورتی که یک دولت خارجی مالک بیش از ۴۹ درصد سهام شرکت سرمایه‌گذار باشد، حسابرسی ویژه از آن ممکن خواهد بود. رویکرد سرسختانه آمریکا در جذب سرمایه خارجی در ماه‌های اخیر سبب کاهش شدید سرمایه‌گذاری برخی کشورها، از جمله چین در آمریکا شده است. برخی مقامات آمریکایی، چین را به سرقت اطلاعات و فناوری این کشور از طریق سرمایه‌گذاری متهم کرده‌اند. افزون بر این، قرار است از ماه اکتبر محدودیت‌های جدیدی برای سرمایه‌گذاری خارجی در ۲۷ صنعت کلیدی آمریکا، از جمله ارتباطات و تجهیزات نیمه‌رسانا اعمال شود. یک مقام آگاه در وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته است، آمریکا از سرمایه خارجی استقبال خواهد کرد؛ اما درباره امنیت ملی خود کوتاه نخواهد آمد.

ترامپ در قبال ایران سردرگم است
«
پیت بوته‌جج» از نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا در مصاحبه با «ام‌اس‌ا‌ن‌بی‌‌سی» گفت: «کاری که باید انجام شود تنش‌زدایی است و این کار ساده‌ای نیست. ما وضعیتی ایجاد کرده‌ایم که ناپایدار استاین سیاستمدار آمریکایی اضافه کرد: «خروج کاخ سفید از توافق هسته‌ای ایران سرآغاز یک دومینو شد. حالا ما در شرایطی با بی‌ثباتی بیشتر زندگی می‌کنیم. رئیس‌جمهور هم مجبور است بین گزینه‌هایی که خوب نیست یکی را انتخاب کند و او خودش، خودش را در این وضعیت قرار داده است.» وی تصریح کرد: «نگرانی واقعی این است که ممکن است گام اشتباهی برداشته شده و اوضاع را کاملاً از کنترل خارج کند. رئیس‌جمهور از لحاظ راهبرد خود در قبال ایران به شدت سردرگم به نظر می‌رسد. درباره مذاکره با ایران صحبت می‌کند، بعد به کلی منکر می‌شود که چنین گزینه‌ای را زمانی روی میز قرار داده است

آمریکا نگران جان یمنی‌ها نیست، نگران نفت سعودی‌هاست!
«
محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان به بی‌اهمیتی آمریکا به جان مردم یمن و از سوی دیگر اهمیت نفت اعراب برای واشنگتن اشاره کرد و در توئیترش نوشت: خون عرب در مقابل نفت عرب؛ چهار سال بمباران یمن و کشته شدن ۱۰۰ هزار یمنی‌، سوء تغذیه ۲۰ میلیون یمنی‌، مبتلا شدن 2/3 میلیون نفر به وبا،‌ دادن اختیار کامل به جنایتکار، اما حمله تلافی‌جویانه یمنی‌ها به مخازن ذخیره سوخت‌ برای آمریکا اقدام جنگی غیر قابل قبول است. فقط تصور کنید آمریکا از اینکه متحدانش با بی‌رحمی برای بیش از چهار سال کودکان یمنی را با سلاح‌ها و کمک نظامی آمریکا بمباران می‌کنند، ناراحت نیست؛ اما وقتی قربانیان (یمنی‌ها) به تنها طریقی که می‌توانندـ علیه پالایشگاه‌های نفت متجاوزـ واکنش نشان می‌دهند، ناراحت می‌شود.

رژیم سعودی فضای رژیم صهیونیستی را تجربه می‌کند
پایگاه خبری «العهد» در گزارشی نوشت: سعودی‌ها اکنون همان فضایی را تجربه می‌کنند که رژیم صهیونیستی آن را سال‌هاست تجربه می‌کند. این گزارش می‌افزاید: رژیم سعودی پیامک‌هایی را به زبان عربی و انگلیسی به مردم و خارجی‌های مقیم فرستاد و اعلام کرد قصد دارد آژیرهای خطر را در ریاض و استان‌های الدرعیه، الخرج و الدلم به صدا درآورد. با این هدف که عربستانی‌ها با این صدا آشنا شده و در هنگام تهاجم‌های احتمالی آینده دچار ترس نشوند. العهد اضافه کرد: کارشناسان معتقدند این اقدام رژیم سعودی نشان می‌دهد، پاسخ محکم‌تری از سوی ارتش یمن به جنایت‌های آل‌سعود که پنج سال است در حق مردم یمن مرتکب می‌شود، در راه است.


ماجرای ناپدید شدن ۲۰ ثانیه‌ای «زهرا»

مردم و سلبریتی‌ها برای پیدا کردن رد و سرنخی از زهرای دو ساله دست به کار ‏شده‌اند؛ دختربچه‌ای که در بیست ثانیه جوری ناپدید شد و هیچ رد و سرنخی از خودش ‏به جای نگذاشت. حتی جست‌وجوی‌هزار تن از مردم و نیرو‌های آتش‌نشانی و هلال‌احمر باز هم ‏به نتیجه نرسید. زهرا درست جلوی در خانه‌شان، در محله قلعه نو ورامین (استان تهران)، وقتی همراه ‏خواهر کوچکش می‌خواست وارد خانه شود، دور زد و مسیرش را تغییر داد. او داخل کوچه ‏شد. بیست ثانیه بیشتر در معرض دید نبود و دیگر هیچ‌کس او را ندید. هیچ دوربینی او را نشان ‏نداد. هیچ جست‌وجویی به نتیجه نرسید. هیچ ردی از زهرا پیدا نشد. حالا دو روز است که پدر و ‏مادر زهرا در آرزوی پیدا شدن حتی یک نشانه از دخترشان هستند. مهتاب کرامتی، علی ‏کریمی، پرویز پرستویی و پرستو صالحی ازجمله سلبریتی‌هایی هستند که در فضای مجازی ‏برای پیدا شدن این دختربچه از مردم کمک خواستند.

انفعال یا خویشتنداری ترامپ؟

علی تاجرنیا از محکومان فتنه ۸۸ در مصاحبه با روزنامه همدلی گفته است: «نه ایران و نه امریکا طرفدار منازعه و جنگ نیستند. این را می‌شود از سکوت و خویشتنداری امریکایی‌ها در مقابل انهدام پهپادشان دید».اینکه جمهوری اسلامی ایران طرفدار هیچ منازعه و جنگی نبوده و نیست، کلمه حقی است که اراده باطل از آن شده است. ترامپ اگر به زعم این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، درمقابل انهدام پهپاد خویشتنداری کرده، این خویشتنداری نه ارادی که ناشی از قدرت دفاعی بازدارنده‌ای است که توان نظامی کشور ایجاد کرده است. همان قدرتی که آن‌ها در اندیشه محدود کردن آن در قبال مذاکره هستند که اگر این قدرت بازدارندگی نبود، امریکا در اقدام نظامی علیه ایران کمترین تردیدی به خود راه نمی‌داد. اما او به خوبی می‌داند که اگر آغاز کننده جنگی علیه ایران باشد؛ تمام منافع و نیرو‌های او در منطقه در تیررس نیرو‌های مسلح و نیرو‌های مقاومت خواهد بود.اما همانگونه که بار‌ها به اثبات رسیده، نگاه اصلاح‌طلبان به امریکا، همواره نگاه «ارباب-رعیتی» بوده است. بر همین اساس، این طیف، استیصال و ناتوانی امریکا در سرنگون شدن پهپاد متجاوز این کشور در آسمان ایران را خویشتنداری جا می‌زند. از یاد نبریم در جریان حاکمیت طیف اصلاحات بر کشور و هنگامی که بحث گفت‌وگوی تمدن‌ها از سوی دولت اصلاحات مطرح شد، دولت امریکا جمهوری اسلامی ایران را به عنوان «محور شرارت» نامید.

روزنامه آمریکایی با حمله به تلفن همراه از مخاطبانش خداحافظی کرد

روزنامه آمریکایی اکسپرس، آخرین شماره خود را با تیتری علیه تلفن همراه چاپ کرد. این روزنامه آمریکایی وابسته به مؤسسه واشنگتن پست که بعد از این شماره کاملاً تعطیل می‌شود در آخرین تیتر خود خطاب به خوانندگان نوشت: امیدواریم با تلفن‌های همراه حقیرتان خوش باشید. گفتنی است، اکسپرس شانزده سال رایگان و اکثراً در میان مسافران مترو در مناطق مختلف واشنگتن توزیع می‌شد، اما مؤسسه واشنگتن‌پست به شکلی غافلگیرکننده تصمیم به توقف انتشار و اخراج کارکنان آن گرفت. یکی از دلایل اعلام‌شده توسط مسئولان برای تعطیلی این روزنامه گرایش گسترده مردم به استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی است

شناسایی عامل بریدن گوش الاغ در مازندران

به دنبال انتشار فیلم بریدن گوش الاغی توسط یک جوان در بهشهر، مدیر کل محیط زیست استان مازندران از شناسایی فرد خاطی خبر داد و گفت: با اهتمام دادستانی بهشهر دستور دستگیری متخلف صادر شده است.
حمایت مردم از کارگران هپکو

مردم، دانشجویان و طلبه‌ها از شهر‌های مختلف اراک، تهران و قم بعد از نماز جمعه در مصلی بیت‌المقدس اراک از کارگران هپکو حمایت کردند. مردم در این تجمع برای ساماندهی به وضع موجود و مشکلات پیش‌آمده، پیگیری مطالبات کارگران و پرداخت حقوق آن‌ها از مسئولان استانی و کشوری درخواست پیگیری کردند. مردم از استاندار استان مرکزی خواستند پیگیر ساماندهی به کارخانه هپکو باشد، زیرا کارخانه هپکو اکنون به ورطه نابودی کشیده شده است

آمریکایی‌ها پیغام دادند یک نقطه را می‌زنیم، اما شما جواب ندهید

فرمانده کل ارتش: آمریکایی‌ها پیغام دادند که ما یکی می‌زنیم و دیگر کاری نداریم، شما هم کاری نداشته باشید تا این دعوا تمام شود، اما ما گفتیم یکی بزنید ده تا می‌زنیم؛ این را مطمئن باشید.

آشتی ملی، یا میلی!

روش کار اصلاح‌طلبان در جابه‌جایی اولویت‌های جامعه و جازدن موضوعات دست چندم و حاشیه‌ای به عنوان مطالبه اصلی مردم ایران موضوعی است که نخ‌نما شده و دیگر چندان با اقبال مردم مواجه نمی‌شود، حال رفع حصر سران فتنه باشد یا هر موضوع دست چندم دیگر. فاطمه هاشمی در گفت‌وگویی که با روزنامه آرمان داشته موضوع «آشتی ملی» را مورد توجه قرار داده و راه رسیدن به آن را پر کردن شکاف‌هایی عنوان کرده که به‌زعم او عدم حضور زنان در ورزشگاه‌ها و ندادن گواهینامه رانندگی موتورسیکلت به بانوان از مصادیق آن است!وی همچنین به تلویح فتنه ۸۸ و حصر سران فتنه را مورد اشاره قرار داده و مدعی شده که باید با آشتی ملی به حصر پایان دهیم. ادعا‌های فاطمه هاشمی در حالی است که سران فتنه خود مصداق زیرپاگذاشتن آشتی ملی و منافع ملی و عزت مردم ایران هستند. جماعتی که با ادعای دروغ تقلب کشور را ماه‌ها به آشوب کشیدند، و اکنون پس از ۱۰ سال از آن حادثه هنوز هیچ‌یک از آن‌ها حاضر نشده‌اند به خاطر فتنه‌انگیزی‌های خود از مردم و نظام عذرخواهی کنند. همان‌ها که به دشمن گرای افزایش تحریم‌ها دادند و به موازات آن در کشور آشوب ایجاد کردند.سایت مشرق نوشت: فتنه گران در پی آن بودند تا با ایجاد جنگ داخلی در کشور، وضعیتی به وجود آورند که در سال‌های بعد در سوریه و عراق رخ داد و این کشور‌ها را با خسارت‌های جبران ناشدنی مواجه کرد. اینجا بود که در اقدامی هوشمندانه، شورای عالی امنیت ملی، حصر سران فتنه را اعلام کرد. اتفاقاً یکی از راه‌های تقویت آشتی ملی، رسیدگی به خیانت نابخشودنی سران فتنه در سال ۸۸ است.

همه بخش‌های اقتصاد باید در خدمت تولید باشند

حسن عابدی جعفری، وزیر بازرگانی دوران جنگ در گفت‌وگو با خبرآنلاین اطهار داشت: در برخی مقاطع طی سال‌های بعد از جنگ، تجارت، شبکه بانکی و سایر خدمات بر سر تولید آوار شده و اجاره نفس کشیدن به تولید نمی‌دهند. به جای اینکه همه این موارد در خدمت تولید باشند، تولید را به خدمت خود گرفته‌اند. در حالی که در دوران دفاع مقدس همه این‌ها در خدمت تولید بودند و در کنار آن بخشی از تولید نیز در خدمت دفاع مقدس بود. اصل بر این بود که خدمات غیر تولید در خدمت تولید قرار بگیرند تا این بخش بتواند با ظرفیت حداکثری به کشور و دفاع مقدس خدمت کند.

ماجرای فوت آلن دلون

رسول صدرعاملی، کارگردان سینمای ایران در توییتی خبر از درگذشت آلن دلون، بازیگر سرشناس فرانسوی داد، خبری که در هیچ از منابع خارجی اعلام نشده و مورد تایید هم قرار نگرفته است. نکته جالب توجه این است که برخی از رسانه‌ها و اکانت‌های خارجی هم به نقل از توییت صدرعاملی خبر درگذشت دلون را بازنشر کرده‌اند. بازیگر اسطوره‌ای سینمای فرانسه مدتی پیش دچار سکته مغزی شد و سپس تحت مراقبت قرار گرفت. این بازیگر کهنه‌کار فرانسوی بیش از شصت سال در سینمای اروپا کار کرده است.

چرا نتانیاهو اصرار دارد همچنان نخست وزیر بماند؟

فرانس ۲۴: دلیل اصلی اصرار نتانیاهو مبنی بر ماندن در پست نخست وزیری، پرونده فساد مالی علیه اوست. سمت نخست وزیری به وی مصونیت قضایی می‌دهد تا تحت تعقیب قرار نگیرد. گفته شده پرونده نخست وزیر رژیم صهیونیستی به قدری بزرگ است که به محض افتادن از سمت نخست وزیری بلافاصله حکم جلبش صادر خواهد شد. البته نتانیاهو علاقه داشت تا ترامپ را در سازمان ملل ملاقات کند، اما این آرزویش به حقیقت نخواهد پیوست. بنی گانتز اعلام کرد به شرطی دولت آشتی ملی تشکیل می‌دهد که رئیسش باشد، در واقع او می‌خواهد با قرار دادن سنگ بزرگ جلوی پای نتانیاهو، او را از قدرت مأیوس کند./

روایت مدیر شبکه عراقی از دیدار موکب‌داران با رهبر انقلاب

مدیر شبکه النعیم عراق با مؤثر خواندن صحبت‌های آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار موکب‌داران عراقی گفت: آثار تکریم رهبر انقلاب اسلامی از موکب‌داران را در اربعین مشاهده خواهیم کرد. شیخ مازن مالکی، مدیر مؤسسه رسانه‌ای امل عراق و مدیر شبکه النعیم این کشور، همچنین ابونور، مدیر حزب فضیلت عراق در ایران با حضور در خبرگزاری فارس به سؤالات خبرنگار ما پاسخ دادند. مالکی با برشمردن نتایج دیدار باشکوه موکب‌داران عراقی با رهبر معظم انقلاب گفت: دیدن این گونه اقدامات از جمهوری اسلامی ایران، در تحکیم روابط دو ملت ایران و عراق دور از انتظار نیست، به خصوص بعد از تلاش‌هایی که دشمن برای ایجاد شکاف در بافت دو ملت مثل اتفاق مشهد یا اهواز که برخی آن را برای تفرقه میان دو ملت به کار گرفتند، انجام داد. مدیر شبکه النعیم ادامه داد: اقدام ایران برای تکریم خدام امام حسین (علیه‌السلام) بسیار بجا و در زمان خودش انجام شد و اثر مثبت اقدام خود را در ایام زیارت اربعین نشان خواهد داد، چون همه خدام و هیأت‌داران آن را پذیرفتند.

نمایندگان فیفا: به قوانین داخلی کشور‌ها احترام می‌گذاریم

هیأت اعزامی فیفا به ایران، در آغاز ورود به کشور با حضور در وزارت ورزش و جوانان، ضمن جلسه با مسئولان این وزارتخانه و فدراسیون فوتبال، درباره نحوه حضور زنان در ورزشگاه آزادی بحث و تبادل نظر کردند. این هیأت سپس به اتفاق «مهدی تاج» رئیس فدراسیون فوتبال به ورزشگاه آزادی رفتند و از گیت‌های ورودی زنان و جایگاهی که فدراسیون برای این قشر در ورزشگاه در نظر گرفته است بازدید کردند. در این بازدید نماینده فیفا تأکید کرد، ما به قوانین داخلی تمام کشور‌های عضو فدراسیون جهانی فوتبال احترام می‌گذاریم و هدف از این سفر اطمینان از فراهم بودن مقدمات حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی ایران و کامبوج و سایر دیدار‌های بین‌المللی است.

سعید معروف بعد از فینالیست شدن: فدراسیون والیبال در و پیکر ندارد

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران پس از پیروزی این تیم مقابل کره جنوبی از شرایط فعلی فدراسیون والیبال به شدت انتقاد کرد و گفت: این فدراسیون خیلی بی در و پیکر است. سعید معروف پس از پیروزی تیم ملی والیبال ایران مقابل تیم والیبال کره جنوبی و صعود تیم کشورمان به فینال مسابقات قهرمانی آسیا، در نشست خبری گفت: همانطور که از اسم مرحله نیمه نهایی مشخص بود بازی سختی بود. روز خوب ما نبود، اما پس از بازی در ست اول موفق شدیم به بازی برگردیم و پیروز شویم. او درباره حریف ایران در فینال تصریح کرد: فرقی ندارد کدام تیم حریف ما در فینال باشد، اما چون یک بار به استرالیا باختیم دوست داریم با این تیم بازی کنیم و مقابل تماشاگران خودمان پیروز و قهرمان شویم. کاپیتان تیم ملی در خصوص وضعیت فدراسیون والیبال هم یادآور شد: جمع و جور کردن این فدراسیون بی در و پیکر نه کار من است نه کار شما. جنگ قدرت بر سر ریاست است. الان داریم بدون رییس داریم مسابقه می‌دهیم. با غیرت بازیکنان بازی می‌کنیم. اگر ببریم نوش جان بچه ها. اگر باختیم هم فدای سرشان. تا اینجا به احترام مردم آمدیم. این فدراسیون خیلی بی در و پیکر است! اگر قهرمان شویم شیر مادر حلال بچه ها. اگر هم قهرمان نشویم با این فدراسیون بی درو پیکر فدای سر بازیکنان!

فغانی داور لیگ استرالیا شد

با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، علیرضا فغانی یکی از داوران برتر فوتبال دنیا در فهرست داوران اصلی لیگ استرالیا قرار گرفت تا در ادامه فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ در این لیگ به قضاوتش ادامه دهد. فغانی چند روز پیش به استرالیا مهاجرت کرد. دیدار استقلال و فولاد آخرین در چارچوب هفته دوم لیگ نوزدهم، آخرین دیداری بود که فغانی در لیگ ایران سوت زد.

پیشنهاد افزایش اعضای شورای شهر تهران به ۵۱ نفر

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: در پیش‌نویس اصلاح قانون شورا‌ها پیشنهاد داده‌ایم که اعضای شورای شهر کلانشهر‌ها افزایش پیدا کند و به عنوان مثال شورای شهر تهران به ۵۱ نفر افزایش می‌یابد.

دغدغه اصلی رهبری به روایت فرمانده کل سپاه

سردار سلامی، فرمانده کل سپاه گفت: ما در میدان جنگ همه راه‌ها را بر دشمن بسته‌ایم و راهی برای نفوذ نگذاشته و نمی‌گذاریم، لذا نگران نیستیم. امروز آن‌قدر قدرتمند شده‌ایم که مجبورند هر حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد، به‌ دروغ هم شده به ما نسبت دهند. راز شکست دشمن، در جهاد و کنار مردم بودن و توجه به زندگی و کاستن از مشکلات آن‌هاست. دشمن می‌خواهد مردم ما را فقیر و کشور ما را ضعیف نگه دارد و این‌ گونه ببیند، ولی ما اجازه نمی‌دهیم. دغدغه اصلی امروز رهبر معظم انقلاب، زندگی مردم است و ما از طرف ایشان امر به کمک و آماده برای انجام‌ وظیفه هستیم.

اخبار روزانه:
* جمهوری اسلامی ایران از طریق سفارت سوئیس(حافظ منافع آمریکا) در تهران پیامی را در ارتباط با موضوع آرامکو و اظهارات مقامات آمریکایی در زمینه نقش ایران در این حوادث به آمریکا ارسال کرد که در آن ضمن تکذیب اظهارات پمپئو و ترامپ درباره نقش ایران در حادثه آرامکو، تأکید کرده است، اگر اقدامی علیه ایران صورت گیرد بلافاصله با پاسخ ایران روبه‌رو خواهد شد و دامنه آن به منشأ تهدید محدود نخواهد بود. ایران همچنین چندی پیش در ارتباط با موضوع پهپاد از طریق سوئیس پیامی را به آمریکایی‌ها ارسال کرده بود مبنی بر اینکه هرگونه اقدام علیه ایران با واکنش شدید تهران مواجه خواهد شد.

* سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت: شیوه‌ای که دولت برای حذف دهک‌های بالای درآمدی انتخاب کرده، نتیجه مطلوبی ندارد؛ بلکه همانند روزهای اخیر مشکلاتی برای دهک‌های پایین درآمدی که یارانه آنها قطع شده، ایجاد می‌کند. «رحیم زارع» با تأکید بر اینکه موضوع ساماندهی یارانه‌ها به معنای حذف یارانه مردم نیست، گفت: مجلس هیچ‌گاه به دنبال قطع یارانه مردم نبوده است، چرا که رقم یارانه پنهان دو برابر یارانه پرداختی به مردم بوده و دولت باید بخش یارانه‌های پنهان را ساماندهی کند.
* «لیندسی گراهام» نماینده مجلس سنای آمریکا در توئیتر خود نوشت: «خطاب به برنامه‌ریزان در پنتاگون می‌گویم: پاسخ ضعیف به این ستیزه‌جویی شوک‌آور ایران صرفاً فراخوانی برای ستیزه‌جویی‌های بیشتر است. این مسئله در نهایت به رقابت تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه منجر خواهد شد. الآن قدرتمند باشید یا اینکه بعداً بهای بیشتری بدهید.» لیندسی گراهام پس از حمله تلافی‌جویانه ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، خواستار حمله به پالایشگاه‌های نفت ایران شده بود.
* شبکه تلویزیونی «آرتی‌اس» سوئیس گزارش داد: گروهی از دیپلمات‌های سوئیسی از چند ماه پیش تاکنون به دنبال ایجاد یک کانال بانکی قانونی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران هستند تا بتوانند از این طریق زمینه ادامه فعالیت عادی شرکت‌های بزرگ دارویی و غذایی این کشور در ایران را فراهم کنند. چند شرکت تولیدی دارو و مواد غذایی، از جمله «نوارتیس»، «روش» و «نستله» از معدود شرکت‌های سوئیسی هستند که با وجود تحریم همچنان در ایران حضور دارند.
* «سردار سرلشکر صفوی» گفت: ملت ایران فشارهای اقتصادی و سیاسی را پشت سر خواهد گذاشت و از آن عبور خواهد کرد و میراث ترامپ از ریاست‌جمهوری جز شکست و اختلاف با متحدانش نخواهد بود. دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا همچنین افزود: آمریکایی‌ها اگر به فکر توطئه باشند از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند به آنها پاسخ خواهیم داد. هر حرکت ضد ایرانی منطقه را دگرگون می‌کند.
* بر اساس آمار اتحادیه املاک در کل کشور قراردادهای خرید و فروش مسکن کل کشور در ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و ۲۲ روز ابتدای شهریور امسال به ترتیب ۶، ۳۴، ۴۰، ۵۳ و ۶۲ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل کاهش یافته است. این رقم در شهر تهران در ۲۲ روز شهریور ماه ۲۲۲۱ مورد بوده که نسبت به زمان مشابه سال قبل ۷۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: