به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۳۰۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

درک آن سخنان برای ما آسان نبود!

«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با «مسعود رضایی» و «مهدی فضائلی» گفته است، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های حزب‌الله بحث «حافظ اسد» بود و در همین راستا بارها به رهبر معظم انقلاب گفته بودیم که نگران این هستیم که حافظ اسد، رئیس‌جمهور سابق سوریه فوت کند و بعد از او نمی‌دانیم چه کسی به قدرت می‌رسد و اگر «بشار اسد» به قدرت برسد، آیا جبهه مقاومت و حزب‌الله و ایران به هم نزدیک می‌شوند؟ آیا وی این فرصت‌ها را به ما می‌دهد؟ رهبر حکیم انقلاب در این باره به صراحت به ما فرمودند، شما هیچ نگران نباشید. بشار بعد از پدرش به قدرت می‌رسد و حجم خدماتی که ایشان به حزب‌الله لبنان و مقاومت خواهند داشت، چند برابر پدرشان خواهد بود. سیدحسن نصرالله همچنین گفت در آن زمان وقتی بیانات رهبر عزیز انقلاب را می‌شنیدیم خیلی برای ما درک آن سخنان آسان نبود؛ اما الآن می‌فهمیم که ایشان چقدر دوراندیشانه با یک تحلیل واقعی این حرف را می‌زدند. سیدحسن نصرالله همچنین گفته است، الآن من روابط بسیار گرم‌تری با بشار اسد در مقایسه با پدرش دارم. بعضی مواقع که به دیدار او می‌روم، ساعت‌ها با هم می‌نشینیم و صحبت و گفت‌وگو می‌کنیم و قدم می‌زنیم. یک روز کامل را با ایشان هستیم و ایشان هم در همه مسائل و مواضع با ما همراه هستند.

ائتلاف ضد مقاومت در آستانه فروپاشی

روزنامه «ینی شفق» چاپ ترکیه نوشت: «کسانی که تنش‌های اخیر در «خلیج‌فارس» را دنبال می‌کنند، احتمالاً از تحولات جدیدی که در حال وقوع است، آگاهی دارند. در ماجرای حمله به نفت‌کش‌ها در الفجیره جایی که عربستان انگشت اتهام را مستقیم به سمت ایران نشانه گرفت؛ امارات حاضر به متهم کردن ایران نشد و خواستار تحقیقات بین‌المللی در این رابطه شد. بن زاید، عقب‌نشینی از یمن را شروع کرده است و امارات واحدهای نظامی خود را از مکان‌های استراتژیک یمن بیرون کشیده و در حال ترسیم نقشه راه جدید و البته متفاوت از سیاست‌های بن‌سلمان است. با وجود آنکه رسانه‌های عربستان، هنوز مقالات تحریک‌آمیز زیادی علیه قطر منتشر می‌کنند، تعداد مقالاتی که علیه قطر در امارات نوشته شده‌اند، به‌طور چشمگیری کاهش یافته است. نشانه‌هایی که شکاف اتحاد منطقه‌ای را که توسط ولی‌عهد عربستان و ولی‌عهد امارات ایجاد شده بود، به روشنی نشان می‌دهد

چهره جدید انتخابات 2020 آمریکا

در تازه‌ترین نظرسنجی‌های صورت‌گرفته در آمریکا افزایش میزان آرای سناتور «کامالا هریس» نشان می‌دهد، او توانسته است گوی سبقت را از افرادی، مانند «الیزابت وارن» و «برنی سندرز» ربوده و پس از «جو بایدن» به رتبه دوم صعود کند. نکته قابل تأمل اینکه، در ایالت مهم «آیووا»، نخستین ایالتی که انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در آن برگزار می‌شود، آرای وی افزایش تصاعدی پیدا کرده و حتی از جو بایدن نیز پیشی گرفته است. نکته مهم دیگر این است که او از حامیان رژیم صهیونیستی به شمار می‌آید و با لابی صهیونیستی «آیپک» (کمیته امور عمومی آمریکا‌ـ اسرائیل) رابطه مستقیم و خوبی دارد؛ چنانکه می‌گوید: «فکر می‌کنم اسرائیل هرگز نباید موضوعی حزبی باشد. تا زمانی که من سناتور ایالات متحده باشم، هر آنچه بتوانم برای بسط حمایت دو حزبی از امنیت اسرائیل و حق اسرائیل برای دفاع از خود، انجام می‌دهم

اعضای جدید شورای نگهبان هفته آینده انتخاب می‌شوند

براساس گزارش‌های منتشر شده به‌زودی نام حقوقدانان مورد نظر رئیس قوه قضائیه برای عضویت در شورای نگهبان اعلام خواهد شد. گفتنی است، مطابق اصل 91 قانون اساسی، شورای نگهبان 12 عضو دارد که از این تعداد 6 فقیه از سوی رهبر معظم انقلاب انتخاب می‌شوند و 6 حقوقدان با معرفی رئیس قوه قضائیه به مجلس شورای اسلامی و رأی‌گیری بر اساس اکثریت نسبی برگزیده می‌شوند. در روز 23 تیر ماه 1395 نمایندگان مجلس سه عضو حقوقدان شورای نگهبان را از بین پنج نفر انتخاب کرده بودند که عباسعلی کدخدایی، محمدرضا علیزاده و سید‌فضل‌الله موسوی برگزیده شدند. در حال حاضر نیز دوره نجات‌الله ابراهیمیان، سام سوادکوهی‌فر و محسن اسماعیلی، سه حقوقدان شورای نگهبان به پایان رسیده و باید دید رئیس دستگاه قضا چه افرادی را به مجلس شورای اسلامی معرفی خواهد کرد.

آخرین وضعیت نقدینگی

بانک مرکزی آمارهای نقدینگی را تا پایان سال 1397 اعلام کرد. آخرین رقم نقدینگی سال گذشته به 18 هزار و 828 هزار میلیارد تومان رسیده است. میزان رشد نقدینگی در طول سال ۹۷ مماس با سال‌های 1395 و 1396 و معادل 23/1 درصد گزارش شده است. از این نظر همچنان سطح رشد نقدینگی فاصله‌ای از میانگین اقتصاد ایران نگرفته است. از نظر حجمی در سال 1397، نقدینگی موجود در سطح اقتصاد به میزان 352/9 هزار میلیارد تومان حجیم‌تر شد؛ به عبارتی هر روز ۹۶۶ میلیارد تومان به نقدینگی افزوده شد. روند پیشروی نقدینگی نشان می‌دهد، سریع‌ترین رشد نقدینگی در سه ماه پایانی سال رخ داده است. در این سه ماه میزان رشد نقدینگی حدود 6/7 درصد گزارش شده است؛ در حالی که رشد نقدینگی در زمستان ۹۶ معادل 5/8 درصد بود.

پروژه مشترک آل سعود و خاندان پهلوی علیه ملت ایران

منابع خبری موثق گزارش دادند از چندی قبل جمعی از افسران اطلاعاتی عربستان سعودی با استقرار در یکی از دفاتر غیر رسمی شبکه «ایران‌اینترنشنال» در انگلیس و با همکاری یک گروه مشاور رسانه‌ای، برنامه‌ریزی برای تولید و پخش برنامه تلویزیونی با حضور «رضا پهلوی» را آغاز کرده‌اند. ربع پهلوی برای ایفای نقش در این برنامه مبالغ بالایی را درخواست کرده بود که در نهایت با فشار یکی از سرویس‌های اطلاعاتی کشورهای اروپایی حاضر به دریافت مبلغی معادل یک پنجاهم درخواست اولیه شده است. هدف از تولید این برنامه، مطرح کردن سلطنت پهلوی و تلاش برای زدودن نفرت در جامعه ایران نسبت به خیانت‌های این خاندان وابسته و ایجاد ذهنیت مثبت با استفاده از روش‌های عملیات روانی و رسانه‌ای است. گفتنی است، پیشنهاد اولیه تولید این برنامه از سوی «محمدبن‌سلمان» ولی‌عهد پادشاه سعودی به منظور ایجاد شکاف داخلی در جامعه ایران مطرح شده است.

هماهنگی دولت انگلیس و نومحافظه‌کاران کاخ سفید!
مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا ضمن ابراز خوشحالی از توقیف غیرقانونی نفت‌کش ایرانی، خواستار اعمال فشارهای بیشتر بر کشورمان شد. به نظر می‌رسد، «جان بولتون» در مواجهه با فشارهای داخلی در ایالات متحده بر سر برکناری خود از قدرت، سعی دارد حضور رسانه‌ای پر رنگی در فضای داخلی این کشور داشته باشد تا از این طریق، هزینه‌های کناره‌گیری یا استعفای اجباری خود را افزایش دهد؛ سؤال اینجاست که میان اقدام دولت انگلیس و اظهارات «بولتون» ارتباطی هست؟ اقدام اخیر انگلیس در توقیف کشتی ایرانی که بر اساس اطلاعات موثق حداقل از دو هفته قبل برای انجام آن ایجاد آمادگی شده بود، نوعی تنفس مصنوعی از سوی دولت انگلیس به جان بولتون و طیف تندروی کابینه ترامپ محسوب می‌شود. این اقدام لندن با هماهنگی کامل نومحافظه‌کاران صورت گرفته و هدف از آن، احیای جایگاه از دست رفته بولتون در کاخ سفید است. برخی منابع معتقدند، جان بولتون در قبال اقدام اخیر مقامات انگلیسی به آنها قول داده است تا در فرایند «خروج انگلیس از اتحادیه اروپا»، فشارهایی را به سود لندن بر بروکسل وارد آورد.


نسبت خلاف یک نماینده اصلاح‌طلب به دولت!
رئیس کمیته سیاسی «فراکسیون امید» در اظهاراتی مدعی شده است: «اقداماتی که اروپایی‌ها انجام دادند و صرفاً به صدور بیانیه اکتفا کرده و اقدام عملی انجام ندادند کار را در داخل کشور برای دولت روحانی و ظریف خیلی سخت کرد، به نوعی که رئیس‌جمهور و وزیر خارجه تحت فشار هستند. به نظر می‌رسد این جزء آخرین اقداماتی است که دولت ایران سعی دارد انجام دهد تا هم فضای داخلی را مدیریت کند و هم به نوعی فشار بیاورد تا اروپایی‌ها شاید جلو آمده و کمک کنند تا برجام حفظ شود.» جلال میرزایی افزوده است: «اگر اروپایی‌ها همین تعلل را ادامه دهند، به نظر می‌رسد دولت روحانی و وزیر خارجه در موقعیت دشواری برای حفظ برجام قرار می‌گیرند و بیش از این نمی‌توانند مقاومت کنند.» طرح موضوع سیاسی‌کاری دولت در حالی است که وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی و رئیس‌جمهور کشورمان به صراحت اعلام کردند برای تأمین منافع ملی و احقاق حقوق ایران در برجام در مقابل زیاده‌خواهی‌های طرف‌های غربی می‌ایستند و تصمیم دولت تأمین منافع کشور است.


صرفه‌جویی 62 هزار میلیارد تومانی در بودجه 98
«
محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه به تازگی اعلام کرده است منابع و مصارف دولت در بودجه سال جاری باید به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان کاهش یابد. این در حالی است که طبق قانون بودجه دولت باید منابع و مصارف خود را با ۴۴۸ هزار میلیارد تومان منابع عمومی تنظیم می‌کرد، اما با توجه به کمبودهایی که در منابع دارد آن را با کاهش ۶۲ هزار میلیارد تومانی به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان رسانده که برای تحقق آن باید صرفه‌جویی‌هایی انجام شود. گفتنی است، شرایط تحریمی و مسائل بین‌المللی که در کاهش درآمدهای دولت به ویژه بخش نفت تأثیرگذار بوده، موجب شده است با افت درآمدها دولت به کاهش هزینه‌های خود روی آورد.


آینده جنبش صهیونیسم در خطر قرار دارد
نشریه «فارین‌پالیسی» نوشت: «ایهود باراک» نخست‌وزیر سابق اسرائیل پس از شش سال دوباره در آستانه انتخابات ماه سپتامبر به دنیای سیاست بازگشت؛ اما ایهود تنها نیست. در ماه‌های اخیر تعدادی از ژنرال‌ها و وزرای (جنگ) سابق اسرائیل با یک هدف مشترک وارد سیاست شده‌اند؛ شکست دادن «بنیامین نتانیاهو». اما چرا این مقامات ارشد امنیتی نگرش یکسانی درباره آینده اسرائیل دارند؟ آنها یک حرف دارند که عبارت است: «اسرائیل تحت هدایت نتانیاهو در مسیر اشتباهی قرار گرفته است و آینده جنبش صهیونیسم در خطر قرار دارد که رؤیای صهیونیست‌ها را بر باد خواهد داد
حقوق ۲۰ میلیونی، ۱۶ درصد افزایش حقوق داشته است
حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس اعلام کرد که گزارش‌ها حاکی است که علاوه بر
۴۰۰ هزار تومان پایین‌ترین حقوق ۲.۵ درصد و حقوق ۲۰ میلیونی، ۱۶ درصد افزایش حقوق داشته است و خواستار رسیدگی وی به وضعیت چگونگی افزایش حقوق کارمندان دولت شد.

به جایی می رسیم که تهمت و غیبت را واجب می‌دانیم


آیت الله مظاهری از مراجع تقلید درباره غیبت و تهمت می‌گوید: بعضی اوقات می‌رسیم به آنجا که غیبت و تهمت و شایعه را واجب می‌دانیم غیبت سیاسی، تهمت سیاسی و شایعۀ سیاسی، و بعضی اوقات می‌گوییم واجب است این غیبت را بکنم و این تهمت را بزنم و این شایعه را پخش کنم. قرآن می‌گوید: ورشکسته‌ترین انسان در دنیا و آخرت کسی است که گناه می‌کند، اما تخیل می‌کند که ثواب می‌کند. باید خیلی مواظب باشیم که گناهانی که عادت شده را ترک کنیم.

ترامپ شانس دیپلماسی با ایران را نابود کرد


سید حسین موسویان سخنگوی سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای در مقاله‌ای با عنوان «پنج اقدام ترامپ که شانس دیپلماسی با ایران را نابود کرد» که در وب سایت روزنامه گاردین منتشر شده است، عنوان کرد: اگر ترامپ می‌خواهد این بحران غیر ضروری را که خود به وجود آورده، حل کند باید سریع راهبردش را تغییر دهد، به گونه‌ای که دو کشور بتوانند وجهه خود را حفظ کنند. پس از آن خواهد بود که رویکرد دیپلماسی معتبر، دوباره ممکن می‌شود. تحریم‌های اقتصادی و سیاسی آمریکا بر ایران، امکان تلاش‌های دیپلماتیک برای حل این بحران را از بین برده و نه تنها برای ایران و آمریکا بلکه برای کل منطقه عواقب جدی در پی خواهد داشت.

ویزای اربعین حذف شد


ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور صبح امروز دوشنبه با محمد بدر ناصر معاون امنیتی وزیر کشور عراق دیدار کرد. در پایان این نشست توافقی دوجانبه انجام شد که طبق آن برای ایام اربعین صدور ویزا حذف شد و زائران می‌توانند با داشتن برگه بیمه نامه از مرز عبور کنند.

دست‌کم ٣٠ تا ۵٠ درصد اقتصاد ایران زیرزمینی است


علیرضا علوی تبار گفت که هاشمی گفته است: به اندازه کل دولت، سیاسی هستم، پس وزیران تصمیم کارشناسی خود را بگیرند و من از آنان دفاع می‌کنم. پس از جنگ قاعده‌ای در ذهن طراحان سیستم بود، به این معنی که صورت جمهوریت حفظ شود، اما مخاطرات ناشی از انتخاب آزاد مردم باید به حداقل برسد؛ زیرا اگر قرار بر انتخاب آزاد مردم باشد، همیشه مطلوب ما انتخاب نخواهد شد. به همین دلیل هم هست که کنار همه بخش‌های انتخابی، بخش‌های غیرانتخابی هم طراحی شده اند تا تصمیمات بخش‌های انتخابی را کنترل کنند. این امر باعث شد تناسب اختیار و مسئولیت از میان برود. دست‌کم ٣٠ تا
۵٠ درصد اقتصاد ایران زیرزمینی است، هیچ جا ثبت نمی‌شود و نمی‌توان بر آن نظارت کرد. این اقتصاد لزوماً سیاه نیست، اما نکته اینجاست هر که به این بخش از اقتصاد تسلط داشته باشد، می‌تواند هر سیاست اقتصادی را تحت تأثیر قرار دهد.

شرط رئیس کمیسیون امنیت برای مذاکره با دولت ترامپ

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تأکید بر لغو تحریم‌ها و بازگشت به برجام به عنوان شروط حضور آمریکا در مذاکرات گفت: جمهوری اسلامی از گفت‌وگو فرار نمی‌کند و راه گفت‌گو باز است لذا ما از مذاکره همزمان با برداشتن گام‌های کاهش تعهدات برجام استقبال می‌کنیم. مجتبی ذوالنوری در خصوص تماس تلفنی رئیس‌جمهور فرانسه با حسن روحانی، گفت: جمهوری اسلامی از گفت‌وگو فرار نمی‌کند و هیچ وقت باب گفت‌وگو را نمی‌بندد یا به آن بسته هم نگاه نمی‌کند لذا راه گفت‌وگو باز است، اما ما کار‌های مان را معطل گفت‌وگوها نمی‌گذاریم، اینکه وزارت امور خارجه و دولت دست روی دست بگذارند و اقدام تقابلی را منوط به نتایج مذاکرات کنند، اشتباه است.

احتمال دیدار دیپلمات‌های اروپا و ایران

روزنامه «گاردین» نوشته است که دیپلمات‌های سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته‌ای، احتمالا تا پیش از روز ۲۴ تیر ماه با طرف ایرانی دیدار می‌کنند. روزنامه «گاردین» روز یکشنبه در گزارشی با موضوع گام دوم ایران در راستای کاهش تعهد به توافق هسته‌ای، نوشت دیپلمات‌های سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته‌ای قصد دارند ظرف روز‌های آینده با طرف ایرانی دیدار کنند. در بخشی از گزارش گاردین آمده است: «هر سه کشور اروپایی امضاکننده توافق هسته‌ای (آلمان، فرانسه و انگلیس)، اقدام ایران را محکوم کرده‌اند، اما اروپا احتمالا فعلا این نقض ادعایی را وارد ساز و کار پردردسر حل اختلاف توافق هسته‌ای نخواهد کرد. آن‌ها احتمالا صبر خواهند کرد تا زمانی که دیپلمات‌های اروپایی برای ملاقات با همتایان ایرانی خود فرصتی یابند و به تهران اطمینان دهند که می‌خواهند این توافق معروف به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، حفظ شود.» این گزارش می‌افزاید: «آن دیدار قرار است پیش از ۱۵ جولای (۲۴ تیر ماه) انجام شود

فاجعه ای که مهدی مهدوی کیا افشا کرد
مهدی مهدوی کیا از کلاهبرداری عجیبی توسط فردی خاص از والدینی صحبت کرده که دوست داشتند فرزندشان فوتبالیست موفقی شود! عمق فاجعه جایی است که موشک ایرانی داستان نمونه خون را تعریف می کند! داستان مردی که در ترکیه پای یک لپ تاپ نشسته و عجیب ترین روش را برای کلاهبرداری ابداع و ادعا کرده بود یکی از کانال های انتخاب استعدادها برای آکادمی کیا است. سیستم پذیرش هم به این ترتیب بوده که والدین باید نمونه خون فرزندشان را همراه با مبلغی پول برای او ارسال کنند تا بعد از آزمایش خون مشخص شود صاحب این خون استعداد فوتبالیست شدن و شرایط ورود به آکادمی کیا را دارد یا نه! این فرد با این روش عجیب پول زیادی به جیب زده و مهدوی کیا زمانی از کلاهبرداری او باخبر می شود که یکی از والدین مالباخته از طریق اینستاگرام موضوع را به اطلاع او می رساند. مهدوی کیا در این خصوص گفته است: «اول به آن خانم گفتم آخر شما چطور باور کردید که با آزمایش خون می توان استعداد فوتبال را سنجید؟ بعد پیش خودم گفتم حالا که این اتفاق افتاده برای کمک به این خانواده قبول می کنم فرزندشان خارج از نوبت بیاید تست بدهد. از خانم پرسیدم بچه تان چند ساله است؟ جوابش تکان دهنده بود: دو ساله!»

اخبار روزانه:

* وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» افشا کرد، نفت‌کش «بریتیش هریتیج» متعلق به شرکت «بریتیش پترولیوم» از بیم توقیف از سوی جمهوری اسلامی ایران از حرکت به سمت تنگه هرمز خودداری کرده است. این نفت‌کش در حال حرکت به سمت پایانه نفتی بصره در جنوب عراق بوده، اما روز ۶ جولای (۱۵ تیر ماه) ناگهان تغییر مسیر داده و در حال حاضر در سواحل عربستان سعودی است. یک مقام مطلع مدعی شده است، شرکت انگلیسی نگران است ایران در اقدامی تلافی‌جویانه این نفت‌کش را توقیف کند. گفتنی است، «راب مک‌ایر» سفیر انگلیس در تهران در پی توقیف نفت‌کش حامل نفت ایران تاکنون سه بار به وزارت خارجه احضار شده است.

* گزارش‌های بانک مرکزی نشان می‌دهند، ‌میزان بدهی خارجی دولت در سال ۱۳۹۷ روند نزولی داشته است. در ماه ابتدایی سال 1397 میزان کل بدهی خارجی دولت ۱۱ میلیارد و ۳۵ میلیون دلار بوده است، این میزان در ماه پایانی سال با کاهشی یک میلیارد و ۶۹۶ میلیون دلاری به ۹ میلیارد و ۳۳۹ میلیون دلار رسیده است. سهم سرانه هر ایرانی از بدهی‌های خارجی دولت از ۱۳۸ دلار در فروردین ماه به ۱۱۷ دلار در اسفند ماه ۱۳۹۷ کاهش یافته است.

* «محمدجواد ظریف» در واکنش به توقیف نفت‌کش حامل نفت ایران در تنگه جبل‌الطارق گفت: این بدعت خطرناکی است که به نیابت از «تیم ب» انجام شده و دزدی دریایی است. وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره تلویحی به اینکه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه فقط شامل کشورهای اروپایی می‌شود، افزود: «ایران نه عضو اتحادیه اروپاست و نه مشمول تحریم فروش نفت اروپا (به سوریه) می‌شود

* «حسین ذوالفقاری» معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با «محمد بدر ناصر» معاون امنیتی وزیر کشور عراق دیدار کرد. در پایان این نشست توافقی دوجانبه انجام شد که طبق آن برای ایام اربعین صدور روادید حذف شد و زائران می‌توانند با داشتن برگه بیمه‌نامه از مرز عبور کنند.

* «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره اینکه آیا گزینه غنی‌سازی ۲۰ درصدی هم در جلسات شورای عالی امنیت ملی مطرح شده است، گفت: «بله؛ غنی‌سازی ۲۰ درصد و گزینه‌های بالاتر نیز مطرح است، منتها هر یک در جای خودش اجرا می‌شود

* پیشنهاد تعیین تعرفه برق برای تولید بیت کوین‌ها به میزان تعرفه برق صادراتی در دولت رد شده و اکنون بررسی‌ها و آخرین پیشنهاد که احتمال تصویب آن زیاد است، ۷ سنت به ازای هر کیلووات است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: