به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
logo
تازه های سایت
تحول در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاگر‌های قاچاق به میدان می‌آیند! همسایه بی‌چشم و رو بیمه‌ای که بعد از سرقت بانک ملی متقاضی پیدا کرد آموزش و پروش بدون سند 2030 رییس پلیس تهران: استفاده از نیرو‌های بسیج در گشت‌های ارشاد صحت ندارد سی‌ان‌ان : بدقولی‌های غرب ایران را به آغوش شرق فرستاد فاطمی امین: شاهد بازار سیاه گواهی اسقاط هستیم گره خوردن مذاکرات هسته ای به سفر رئیس جمهور ائتلاف تولید کنندگان روغنی‌ برای گران‌فروشی راز سرو صدای سلبریتی‌ها برای فوت مهسا امینی
ملکه الیزابت، بایدن و ترامپ نماد قهقرای تمدن غرب پیشنهاد حمام گروهی برای صرفه‌جویی انرژی در سوئیس خاشقچی مانع حضور محمدبن‌سلمان در تشییع ملکه اصلاح طلبان موافق گشت ارشاد چگونه امروز مخالف آن شدند؟ دولت بنزین را گران نمی‌کند سیاسی بازی آژانس ادامه دارد؟ نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران؛ چرا پول ویلموتس را پرداخت نکرده‌اید؟ رسانه های سعودی: بخاطر مرگ مهسا تحریم های ایران را بیشتر کنید وزارت اقتصاد: رشد خلق پول توسط بانک‌ها ۵۷ درصد کاهش یافت مسکن نصف هزینه‌های تهرانی‌ها واکنش بانک مرکزی به خبر افزایش هزینه ارسال پیامک به مشتریان جزئیات قرارداد گازی ایران و روسیه
کد خبر: ۲۸۴۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
حسن لاسجردی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: ترکیه کشوری است که به دنبال ایجاد رفتار فرصت طلبانه است و ترک ها لااقل در یک دهه گذشته با پیچ و خم هایی که در مواضع شان داشتند، این را نشان دادند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: به نظر می رسد نوع مواجه آمریکایی ها با دولت و مردم ترکیه در جریان انتخابات و درخواست ترکیه از آمریکا برای استرداد گولن و مقاومت آمریکا، سبب شد مناقشه اختلافات آمریکا و ترکیه جنبه عملیاتی و جدی پیدا کند.

برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو با موضوع افزایش تنش در روابط آمریکا و ترکیه و با حضور دکتر حسن لاسجردی کارشناس مسائل ترکیه به روی آنتن رفت.

حسن لاسجردی در آغاز با بیان اینکه موضوع مناقشه آمریکا و ترکیه یکی از مناقشات پر دامنه این هفته بود، گفت: اختلافات بین ترکیه و آمریکا نه خیلی به موضوع کشیش بازداشتی و نه به موضوع فولاد و آلومینیوم مربوط است بلکه مسائل دامنه داری در یک سال گذشته و قبل از انتخابات پارلمانی ترکیه شکل گرفت که تا امروز نیز دامنه آن وسیع تر شده است.

وی افزود: به نظر می رسد نوع مواجه آمریکایی ها با دولت و مردم ترکیه در جریان انتخابات و مداخله جریان گولن در انتخابات و تاثیرات منفی آن در موازنه قدرت و درخواست ترکیه از آمریکا برای استرداد گولن و مقاومت آمریکا، سبب شد مناقشه اختلافات آمریکا و ترکیه جنبه عملیاتی و جدی پیدا کند.

این کارشناس مسائل ترکیه ادامه داد: پس از آن نیز مباحث مربوط به کردها، نحوه مداخله ترکیه و بقیه کشورهای منطقه در مناقشه سوریه و دیگر تحولات بین المللی سبب شد، اختلافات ترکیه و آمریکا به شدتی که امروز شاهد هستیم، برسد به طوری که آمریکایی ها امروز از مذاکره و امتیاز صحبت می کنند.

لاسجردی تصریح کرد: به نظر می رسد مجموعه ای از اختلافات و حوادث و اتفاقات دست به دست هم داده است تا امروز شاهد یک تنش جدی بین آمریکا و ترکیه باشیم. از یک طرف آمریکایی ها و ترک ها در صحنه علنی یکدیگر را با بیان تند خطاب می کنند و از سوی دیگر مذاکرت پشت پرده ای نیز برای حل موضوع در پیش گرفته اند.

وی با بیان اینکه ترکیه و آمریکا در حال حاضر به کوتاه آمدن نیستند، عنوان کرد: نه آمریکایی ها و نه ترک ها حاضر به دادن امتیاز نیستند و حتی تحریم هایی را علیه یکدیگر ایجاد کردند. در واقع هر دو طرف قدم به قدم با یکدیگر جلو می روند و به نظر می رسد فعلا موضوع این مناقضه داغ است و هر روز شاهد افزایش تنش ها باشیم.

این کارشناس مسائل ترکیه در ادامه تاکید کرد: البته نباید فراموش کنیم ترکیه کشوری است که به دنبال ایجاد رفتار فرصت طلبانه است و ترک ها لااقل در یک دهه گذشته با پیچ و خم هایی که در مواضع شان داشتند، این را نشان دادند.


برچسب ها: حسن لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: