به‌روز شده در: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۸۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
حسن لاسجردی:
زنده نگه داشتن مسأله فلسطین الان ارتباط مستقیمی به انتقال اطلاعات درست و واقعی تحولات آن دارد، همه اتفاقاتی که در آن مردم فلسطین به عنوان طرف اصلی تحولات نقش آفرینی می کنند، به طور حتم می تواند، نقش مؤثری در زنده نگه داشتن این مسأله داشته باشد.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به نقش مهم رسانه در رابطه به زنده نگه داتشن مسأله فلسطین اشاره کرد و گفت: شبکه های اجتماعی می تواند نقش مؤثری در زنده داشتن فلسطین از طریق نشر اطلاعات درست به مخاطبان مختلف و در جریان قرار دادن مردم از حقایق، داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تقریب، دکتر "حسن لاسجردی" کارشناس مسائل بین‌‌الملل در گفتگو با خبرنگار تقریب در مورد اینکه چگونه می توان مسأله فلسطین را همچنان به عنوان مسأله اول جهان اسلام مطرح کرد، گفت: موضوع فلسطین به عنوان مسأله اول جهان اسلام موضوعی است که وجود دارد و نیازی به طرح ندارد، بلکه بیشتر نیاز به زنده کردن دارد تا اثبات، هنر کشورهای اسلامی و طرفداران حقوق بشر و آزادگان جهان این است که این موضوع را زنده نگه دارند و نگذارند از هیجان و داغی آن بیفتند.

وی ادامه داد:هر چقدر جامعه جهانی نسبت به تحولات واقعی فلسطین شناخت و دقت بیشتری داشته باشد، به همان اندازه این مسأله بیشتر مطرح می شود؛ زنده نگه داشتن مسأله فلسطین الان ارتباط مستقیمی به انتقال اطلاعات درست و واقعی تحولات آن دارد، همه اتفاقاتی که در آن مردم فلسطین به عنوان طرف اصلی تحولات نقش آفرینی می کنند، به طور حتم می تواند، نقش مؤثری در زنده نگه داشتن این مسأله داشته باشد.

دکتر لاسجردی افزود:در طول مبارزات بیش از صد سال ملت فلسطین، روزهای شکایت، مبارزه مسلحانه، کشمکش با نیروهای اسرائیلی، انتفاضه اول و دوم و ماجراهای مختلف دیگر وجود داشته است و مردم فلسطین مراحل مختلفی را برای زنده نگه داشتن خود مطرح و پیگیری و تجربه کرده اند.

وی در ادامه گفتگو با خبرگزاری تقریب، خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه اقداماتی که از داخل سرزمینهای اشغالی از طرف مردم این کشور به عنوان یک اقدام همگانی پشتیبانی، حمایت و اجرا می شود، از جمله راهپیمایی های بازگشت که هر جمعه در حال انجام است و اقدامات دیگری که به مناسبتهای مختلف از طرف مردم این کشور صورت می گیرد، همه و همه می تواند در زنده نگه داشتن موضوع فلسطین مؤثر باشد.

لاسجردی به نقش مهم رسانه در این رابطه اشاره کرد و گفت: شبکه های اجتماعی می تواند نقش مؤثری در زنده داشتن فلسطین از طریق نشر اطلاعات درست به مخاطبان مختلف و در جریان قرار دادن مردم از حقایق، داشته باشد.

وی تأکید کرد:هر چقدر بتوانیم واقعیت موضوع فلسطین را به مخاطبان مختلف که 50 یا 60 سال است، پرونده این کشور و کشمکش آن با اسرائیل را به عنوان یکی از پرونده های طولانی بین بشریت دنبال می کنند، انتقال دهیم به همان اندازه، در این زمینه نقش آفرینی کرده ایم.

دکتر لاسجری در خصوص تصمیم اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر ترور رهبران حماس هم گفت: اسرائیلی ها هر چند یک بار که دچار بحران نظامی، هویتی یا هر بحرانی دیگری می شوند، تلاش می کنند از طریق یک بحران دیگر، بحران قبلی را کنترل و مدیریت کنند؛ در حال حاضر راهپمایی های مردمی که شکل گرفته است، اسرائیلی ها را ترسانده است، آنها فکر می کنند از طریق این راهپیمایی ها، موضوع فلسطین دوباره در دسترس مردم جهان قرا خواهد گرفت.

وی در پایان گفتگوی خود با خبرگزاری تقریب اظهار داشت: موازنه نظامی که اخیرا انجام شده و موشک بارانی که نیروهای مقاومت هفته گذشته علیه اسرائیل داشتند، خیلی اسرائیلی ها را ترسانده است، اگر کابینه رژیم صهیونیستی یا شورای امنیت آن تصمیم به ترور رهبران سیاسی حماس گرفته است، برای این است که بتوانند بحران قبلی را مدیریت کنند.

برچسب ها: حسن لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: