logo
کد خبر: ۲۸۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰
لاله افتخاری:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه سوال از رئیس‌جمهور حق قانونی مجلس است، از رئیس‌جمهور خواست با استفاده از این فرصت و با حضورش در مجلس، به روند حل مشکلات کشور کمک کند.

لاله افتخاری در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، درباره تقاضای سوال نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور گفت: با توجه به مسائل و مشکلات اخیر اقتصادی و فشاری که بر مردم وارد شده است، نیاز بود مجلس و نمایندگان به عنوان نمایندگان و حافظان منافع مردم، به طور جدی وارد عرصه شوند تا بررسی کنند که اشکال و ایراد در کجاها هست تا برای رفع آن‌ها چاره‌ای اندیشیده شود.

وی افزود: سوال از رئیس‌جمهور یکی از ابزارهای نظارتی مجلس شورای اسلامی است و آقای روحانی با استفاده از این فرصت به‌وجود آمده می‌تواند در مجلس حضور پیدا کند و با روشنگری و پاسخ به ابهام‌ها و شبههها به روند حل مشکلات کشور کمک کند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی درباره سیاسی بودن سوال از رئیسجمهور گفت: اینکه گفته می‌شود سوال از رئیس‌جمهور سیاسی است را باید در محتوای سوال‌های مطرح شده بررسی کرد. اگر سوال‌ها درباره منافع حزبی و شخصی است، این یک اقدام سیاسی است؛ ولی وقتی سوال‌ها را مطالعه و بررسی می‌کنیم، می‌بینم که به مشکلات روزمره و معیشتی مردم و مشکلات اقتصادی و اساسی کشور مرتبط است که همه را دربرمی‌گیرد. پس سوال‌ها کاملاً عمومی است نه سیاسی، شخصی و جناحی.

افتخاری سوال از رئیس‌جمهور را کاملاً حق مجلس دانست و گفت: این اقدام ناپسندی نیست. خود آقای روحانی هم سال‌ها در مجلس خدمت کرده‌اند و به طور کامل با این قوانین و ادبیات آشنا هستند و اگر با حضور خود در مجلس به طور کاملا تخصصی به سوال‌های نمایندگان جواب دهند، چه بسا مجلس و مردم به یاری رئیس‌جمهور بشتابند و به دولتش کمک کنند و برای موفقیت در ادامه راه از هیچ کمکی دریغ نکنند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی از دولت خواست پاسخگویی خود را در موضوع‌های مختلف بیشتر کند و تاکید کرد: دولت نباید حضورش در صداوسیما در حد یک سخنرانی و افتتاح چند پروژه باشد و باید به طور جدی با مردم صحبت کند و مشکلات را با مردم در میان بگذارد و از خود مردم کمک بگیرد.

وی تصریح کرد: مشاورین دولت باید متخصص باشند نه افرادی ذی‌نفع، بخیل و ترسو. مردم خیلی انتظار ندارند به آن‌ها پست و سِمَت داده شود و حتی می‌خواهند در این جنگ اقتصادی هم پای کار باشند، ولی دولت باید بستر این کار را فراهم کند و روی باز نشان دهد.

به گزارش آنا، رئیس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه دهم مرداد سوال از رئیس‌جمهور در صحن مجلس را با پنج محور اقتصادی اعلام وصول کرد. این محورها عبارتند از:

1) عدم موفقیت دولت در کنترل قاچاق کالا و ارز

2) استمرار تحریم‌های بانکی

3) عدم اقدام شایسته دولت در خصوص کاهش نرخ بیکاری

4) رکود اقتصادی شدید چندین ساله

5) افزایش شتابان نرخ ارزهای خارجی و کاهش شدید ارزش پول ملی

برچسب ها: لاله افتخاری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: