به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
logo
تازه های سایت
تحول در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاگر‌های قاچاق به میدان می‌آیند! همسایه بی‌چشم و رو بیمه‌ای که بعد از سرقت بانک ملی متقاضی پیدا کرد آموزش و پروش بدون سند 2030 رییس پلیس تهران: استفاده از نیرو‌های بسیج در گشت‌های ارشاد صحت ندارد سی‌ان‌ان : بدقولی‌های غرب ایران را به آغوش شرق فرستاد فاطمی امین: شاهد بازار سیاه گواهی اسقاط هستیم گره خوردن مذاکرات هسته ای به سفر رئیس جمهور ائتلاف تولید کنندگان روغنی‌ برای گران‌فروشی راز سرو صدای سلبریتی‌ها برای فوت مهسا امینی
ملکه الیزابت، بایدن و ترامپ نماد قهقرای تمدن غرب پیشنهاد حمام گروهی برای صرفه‌جویی انرژی در سوئیس خاشقچی مانع حضور محمدبن‌سلمان در تشییع ملکه اصلاح طلبان موافق گشت ارشاد چگونه امروز مخالف آن شدند؟ دولت بنزین را گران نمی‌کند سیاسی بازی آژانس ادامه دارد؟ نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران؛ چرا پول ویلموتس را پرداخت نکرده‌اید؟ رسانه های سعودی: بخاطر مرگ مهسا تحریم های ایران را بیشتر کنید وزارت اقتصاد: رشد خلق پول توسط بانک‌ها ۵۷ درصد کاهش یافت مسکن نصف هزینه‌های تهرانی‌ها واکنش بانک مرکزی به خبر افزایش هزینه ارسال پیامک به مشتریان جزئیات قرارداد گازی ایران و روسیه
کد خبر: ۲۶۱۳۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

دستگیری برادر جهانگیری روی او اثر گذاشته است
محمد هاشمي، برادر هاشمي رفسنجاني در بخشي از مصاحبه‌اش با روزنامه فرهيختگان ناراحتي ميان جهانگيري و روحاني را متاثر از دستگيري برادر جهانگيري دانسته است. در اين مصاحبه از او پرسيده مي‌شود كه «برخي منتقدان جهانگيري بيان مي‌كنند ناراحتي‌اي بين او و روحاني ايجاد شده است. چنين چيزي صحت دارد؟» هاشمي در پاسخ مي‌گويد: «از اين بي‌اطلاع هستم، ولي بالاخره مسئله‌اي كه نسبت به برادر آقاي جهانگيري مطرح شده روي وي اثر گذاشته است. آقاي جهانگيري به‌عنوان رئيس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي است. زمان آقاي احمدي‌نژاد، آقاي رحيمي كه معاون اول بودند و رياست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي را به همراه داشتند كه خود دچار آن شدند. مردم اين مسائل را مقايسه مي‌كنند و در ذهن خود بيان مي‌كنند. اين منحني سينوسي مورد بحث مردم است. من با آقايان روحاني و جهانگيري ارتباطي ندارم و كسي را نمي‌بينم منتها با مردم مرتبط هستم و مردم مسائل متعددي را مطرح مي‌كنندپيش از اين هم زمزمه‌هايي شنيده مي‌شد كه جهانگيري نگران اعتبار خود به عنوان معاون اول رئيس‌جمهور و رئيس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي است و عصبانيت او از دستگيري برادرش به همين موضوع و برخي دلايل ديگر برمي‌گردد. اين سؤال بسياري از مردم است كه چطور جهانگيري فساد را در كنار خود نديده، ولي رئيس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي است!

رپرتاژ آگهي براي شهردار تهران

در حالي كه از انتصاب محمدعلي نجفي عضو مؤسس حزب كارگزاران سازندگي به عنوان شهردار تهران، دوماه بيشتر نمي‌گذرد، روزنامه اصلاح طلب اعتماد روز گذشته، تيتر و عكس يك خود را به او اختصاص داد و عملكرد دو ماهه وي را بهانه كرد تا ثابت كند، نجفي اصلاح‌طلب در شهرداري تهران بيش از آنكه يك مدير سياسي خاص باشد، يك چهره فراجناحي است.

اعتماد كه يادداشت حسن رسولي عضو بنياد باران و عضو شوراي شهر تهران درباره فراجناحي بودن نجفي را ضميمه گزارش سفارشي خود كرده است، به انتصابات نجفي در مناطق مختلف تهران و همچنين برخي معاونت‌هاي مديريت شهري تهران اشاره كرده كه برخي از اين چهره‌ها از مديران قاليباف بوده‌اند كه بعضاً در دوره كنوني حتي ارتقا يافته‌اند.

البته اين گزارش توضيح نداده است كه حفظ تعداد معدودي از مديران و شهرداران قاليباف در دوره جديد نه به خاطر رويكرد سياسي آنها، بلكه توانايي و مديريت آنها بوده كه شهردار كنوني را متقاعد كرده است، آنها را ابقا نمايد. اين نشان مي‌دهد كه پيش از نجفي، اين قاليباف بوده است كه تخصص و تعهد را از رويكرد جناحي و سياسي مديران خود ترجيح داده است كه اگر غيراز اين بود، اكنون همه آنها مي‌بايست از بدنه مديريت شهري حذف مي‌شدند. اختصاص حجم زيادي از پيشينه سياسي، مديريتي و سوابق شهردار اصلاح طلب 66 ساله تهران از بدو تولد تاكنون دليل ديگري است، كه اين گزارش سفارشي بوده است.

جوانگرايي يا قبيله گرايي؟

يكي از روزنامه‌هاي نزديك به اصلاح طلبان با اشاره با اينكه خواسته جوانگرايي توده‌هاي اصلاح طلب از سران اين جريان مورد توجه قرار گرفته و اصلاح‌طلبان استفاده از جوانان را در دستور كار قرار داده اند، انتقاد كرده كه اين جوانگرايي صرفاً در استفاده از اقوام و آشنايان خلاصه شده است. بهار مي‌نويسد: «اگر منظور برخي از نيروهاي جوان اصلا‌ح‌طلب انتخاب گزينه‌هاي جديد از ميان دوستان، آشنايان و ياران جوان خودشان است، چنين درخواستي جوان‌گرايي معنا نمي‌دهد، شايد قبيله‌گرايي و رفيق‌بازي و در بهترين حالت حزب‌گرايي افراطي، ولي چنين مباحثي جوان‌گرايي و سخن گفتن درباره جانشين پروري نيست. به عبارتي، كوك كردن ‌ساز به همان‌ترتيبي است كه خودمان صدايش را مي‌پسنديم و چنين خواسته‌اي در حوزه مديريت‌هاي مياني و فعاليت‌هاي سياسي بيش از هر امري يك شوخي ناپسند است.» انتقادات نسبت به استفاده از آقازاده‌ها و اقوام و آشنايان به اسم جوانگرايي اخيراً بسيار بالا گرفته است. جريان‌هاي سياسي با به كار‌گيري آقازاده‌ها با يك تير دو نشان مي‌زند؛ هم بستگان به نان و نوايي مي‌رسند، هم ليدرهاي سياسي ژست اهميت دادن به جوانان مي‌گيرند!
پشت ‌پرده حمایت آمریکایی‌ها از منافقین

روزنامه «امریکن هرالد تریبیون» در مطلبی به قلم «فیلیپ گیرالدی»‌ـ افسر سابق بخش ضد تروریسم سازمان CIAـ درباره رابطه منافقین با سیاستمداران آمریکایی و رشد این سازمان تروریستی در آمریکا نوشت: قصه احیا و تقویت سازمان تروریستی مجاهدین خلق، به فساد روزافزون سیاست در آمریکا برمی‌گردد. ما آنقدر زبون شده‌ایم که تحت این فرهنگ سیاسی حقیر، امنیت ملی خود را با آزاد کردن و حمایت مشتی تروریست به خطر می‌اندازیم. آمریکا در ازای اینکه پول بگیرد و نام این سازمان تروریستی به «جنبش مقاومت» و «رزمندگان آزادی» تغییر یابد، امنیت ملی خود را فروخت. سازمان مجاهدین خلق یعنی سازمانی با مؤسسانی، چون مسعود و مریم رجوی که در شست‌وشوی مغزی، حذف فیزیکی بسیاری از اشخاص مشهور ایرانی، شکنجه جسمی و روحی و حبس طولانی‌مدت در سلول‌های انفرادی زبانزد است. سازمانی که ترکیب نامأنوس و عجیبی از مارکسیسم و بنیادگرایی اسلامی را در ایدئولوژی خود مدعی است؛ با قراردادهای چند میلیون دلاری با شرکت‌های لابی‌گری در آمریکا که «پول‌های خوشگل» را در خفا در جیب نمایندگان کنگره می‌کنند، توانسته ندای یکصدای بسیاری از سیاستمداران آمریکایی‌ در دادخواهی به نفع مجاهدین خلق را به دست آورد.

«فشار و تعامل» راه مقابله با تهدید ایران است
اندیشکده «کارنگی» در گزارشی با عنوان «مهار، اجرا و تعامل: راهبردی یکپارچه برای پاسخ به چالش‌های هسته‌ای و منطقه‌ای ایران» که گروهی از مقامات دولت اوباما، آن را تهیه کرده‌اند، به دولت جدید آمریکا توصیه کرده است ضمن حفظ توافق هسته‌ای و اجرای دقیق آن، از «تمام عناصر قدرت آمریکا» برای مقابله با نفوذ منطقه‌ای ایران و حل مسئله رفع محدودیت‌های توافق هسته‌ای پس از فرارسیدن تاریخ انقضای این سند استفاده کند. رویکرد پیشنهادی این گزارش، استفاده همزمان از «فشار و تعامل» برای چالش‌های برآمده از جانب ایران است. از جمله نکات مهم پیشنهادی در این گزارش، استفاده از سازوکارهای تعبیه‌شده در برجام برای اجرای سفت‌ و سخت‌تر نظارت‌ها بر برنامه هسته‌ای ایران، از جمله از طریق بند T ضمیمه نخست برجام و متهم کردن تهران به نقض روح توافق هسته‌ای با هدف ایجاد اجماع برای فشار به ایران به منظور پذیرش محدودیت‌های طولانی‌مدت پس از انقضای توافق جامع هسته‌ای است.
رکوردشکنی ایرانیان در اینستاگرام ترامپ
استفاده ترامپ ازیک عبارت جعلی بجای خلیج فارس باعث شدایرانیان باقراردادن بیش از4میلیون کامنت اعتراضی دراینستاگرام رکوردشکنی کنند.

هم شما و هم آنان سخت در اشتباهيد
صادق زیباکلام در نامه سرگشاده‌اي خطاب به رئیس‌جمهور با ابراز نارضایتی از عملکرد او، نوشت: نگارنده تصور مي‌کند جناب‌عالي وارد تعامل با اصولگرايان شده‌ايد. آنان در مجلس و جاهاي ديگر از شما حمايت خواهند کرد و شما هم در مقابل، خواسته‌هاي ترقي‌خواهانه بدنه اجتماعي که شما را راهي پاستور کردند، جدي نمي‌گيريد و در انتخابات رياست‌جمهوري ۱۴۰۰ هم از دکتر علي لاريجاني حمايت مي‌کنيد. اگر به‌ راستي با اصولگرایان وارد تعامل شده باشيد، هم شما و هم آنان سخت در اشتباهيد. سرخوردگي از عملکرد شما زمينه را نه براي دکتر علي لاريجاني و نه براي هيچ اصولگراي ديگري مهيا نخواهد کرد؛ بلکه راه را براي ظهور پوپوليسم ديگري همچون تير ۸۴ مهيا خواهد کرد. نامزد پوپوليست ۱۴۰۰، جناب‌عالي و اصولگرايان ميانه‌رو را مسبب فقر توده‌هاي محروم اعلام می‌کند و حضرت‌عالي و اصولگراياني که معتدل خوانده مي‌شوند، متحمل هزینه‌های سنگینی خواهيد شد.

به زودی آزادی کامل عراق را اعلام می‌کنیم
«
شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء عراق دستیابی به آزادی کامل عراق را در یک قدمی خواند و اظهار داشت: هم اکنون نیروهای ما در حال پاکسازی مناطق تحت سلطه تروریست‌های دست‌پرورده آمریکا در مرز سوریه و عراق هستند. وی با بیان اینکه «در روزهای آینده آزادی کامل عراق را اعلام خواهیم کرد»، افزود: آمریکا پس از شکست داعش که بخشی از نقشه آن برای منطقه بود، به دنبال اجرای نقشه دیگر، یعنی همان تشکیل دولت کُرد در شمال عراق برای تقسیم این کشور و در ادامه تقسیم کل منطقه بود؛ ولی این نقشه نیز با وحدتی مثال‌زدنی شکست خورد. الکعبی حشد الشعبی را «نیروی قدرتمند کشور عراق» توصیف و تصریح کرد: توطئه‌های آمریکا برای تقسیم کشورهای منطقه با حضور مؤثر گروه‌های مقاومت اسلامی شکست خورد و آنها از این موضوع غافلگیر شدند.

دولت آمریکا مسئول اجرای تعهدات بین‌المللی این کشور است
محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه درباره میزان اثرگذاری تصمیمات کنگره در سرنوشت اجرای برجام، اظهار داشت: مقررات داخلی آمریکا به این کشور ربط دارد؛ ولی از نظر جامعه بین‌الملل مسئول اجرای تعهدات بین‌المللی دولت آمریکا است که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. وزیر امورخارجه با بیان اینکه دولت آمریکا نمی‌تواند پشت تصمیمات کنگره پنهان شود، بیان کرد: در نهایت ما بر اساس اقدامات آمریکا تصمیمات لازم را اتخاذ خواهیم کرد. وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند با متشنج کردن فضا، مانع استفاده جمهوری اسلامی ایران از برجام شوند، گفت: این رویه نه تنها با اصل حسن نیت مغایرت دارد؛ بلکه با مواد 26، 28 و 29 برجام نیز در تضاد است.
پرداخت قسطی پول سپرده‌گذاران!

در جلسه دیروز شورای پول و اعتبار، گزارش بانک مرکزی درباره آخرین وضعیت ساماندهی تعاونی های غیرمجاز ارائه شد. براین اساس، آخرين وضعيت تعاونی های غيرمجاز فرشتگان، افضل توس، وحدت، البرز ايرانيان و ثامن‌الحجج بررسی و گزارش اقدامات انجام شده توسط بانک مرکزی به استحضار اعضای شورای پول و اعتبار رسيد. مطابق برنامه تنظيم شده و با موافقت رئیس قوه قضائيه، مقرر شد از تاريخ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ سپرده‌ها‌ی سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان تا مبلغ دو ميليارد ريال پرداخت شود.

از شرایط کنونی خدمت‌رسانی به زائران اربعین راضی نیستم

حمید محمدی، رئیس سازمان حج و زیارت کشور در روز چهارم نمايشگاه مطبوعات به غرفه سایت «تابناك»، در رابطه با کیفیت خدمات‌رسانی به زوار اربعین گفت: در سال های اخیر موج علاقمندان به شرکت در این مراسم افزایش یافته است و آمارهای جدید از حضور بیش از دو میلیون نفری شهروندان ایرانی در کربلا در موسم اربعین حکایت دارد. این طبیعی است که رسیدگی به چنین حجمی از جمعیت و خدمات رسانی به آنها با مشکل رو به رو شود و در حد انتظار پیش نرود، چرا كه جمعيت حاضر در اين مراسم بسيار زياد و از سويي نيز زمان و امكانات موجود محدود است. به همین منظور و در راستاي خدمات رساني بهتر در وزارت کشور ستادی تحت عنوان ستاد اربعین راه اندازی شده است كه وظيفه دارد با هماهنگي بين نهادها و دستگاه هاي مختلف موضوع خدمات رساني بهتر را دنبال كند. با اين حال هنوز مشكلات فراواني در اين مسير وجود دارد و ما نه تنها اين مشكلات را منكر نمي شويم، بلكه از ميزان خدماتي كه داده مي شود، راضي نيستيم. او تأكيد كرد: مبالغي كه از زوار براي اربعين گرفته مي شود، خصوصاً در بخش ويزاي عراق بسيار زياد و غير قابل قبول است، اما اين را هم بايد مورد تأكيد قرار دهم كه همه تلاش هاي تاكنون ما براي كاهش مبلغ ويزا از سوي مقامات عراقي بي نتيجه بوده است.

سقوط آزاد محبوبیت ترامپ به ۳۳ درصد

در حالی که رسانه‌های آمریکایی در حال انتشار اخبار مرتبط به بازداشت و حصر خانگی رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ هستند، نتیجه یک نظرسنجی تازه از سقوط محبوبیت او در آمریکا به 33 درصد حکایت دارد. موسسه گالوپ نظرسنجی تازه‌ای از میزان حمایت و رضایت از عملکرد دونالد ترامپ در آمریکا در مقام رئیس‌جمهور این کشور منتشر کرده است. طبق این نظرسنجی، محبوبیت و رضایت از ترامپ به 33 درصد کاهش یافته و میزان نارضایتی و عدم محبوبیت او به 62 درصد افزایش یافته است. افزایش میزان نارضایتی از ترامپ به 62 درصد، بالاترین میزان عدم حمایت از ترامپ از زمان آغاز ریاست جمهوری او تا به حال بوده است.
اجرای کاتسا یعنی نقض برجام

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور با اشاره به احتمال اجرای قانون کاتسا (قانون جامع تحریم های ایران، روسیه و کره شمالی) از امروز توسط آمریکا اظهار داشت: این قانون درصورت اجرایی شدن نقض صریح برجام است و جسم و روح برجام را با هم از بین می برد. علاوه بر اینکه این قانون مخالف نص صریح برجام است، با بخش هایی از برجام هم که تاکید می کند کشورهای دخیل در توافق هسته ای باید با حسن نیت در جهت اجرای کامل آن تلاش کنند، مغایرت دارد.ذوالنور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران باید در مقابل این مسئله اقدام متقابل و متناسب کند، گفت: در قانون اقدام متقابل و متناسب دولت ایران در اجرای برجام که مهرماه ۹۴ به تصویب رسید، دولت مکلف به اقدام متقابل در صورت نقض برجام شده، اما مصادیق آن ذکر نشده و در واقع، یک حالت آتش به اختیار به دولت داده شده است.

ریزش تونل در سایت اتمی کره‌شمالی

روزنامه‌های ژاپنی دیروز از ریزش تونل سایت اتمی کره‌شمالی و کشته‌ شدن دست‌کم 200 نفر در این حادثه خبر دادند. این تونل در پونگی ری و در ۸۰ کیلومتری مرزهای چین در حال ساخت بود. روزنامه میرور نوشت، یک مقام رسمی کره‌شمالی گفته است که این اتفاق در زمان ساخت و ساز یک تونل زیرزمینی در شمال شرق کره‌شمالی در روز دهم اکتبر اتفاق افتاد. کارشناسان مرکز بیولوژیک و ژئوفیزیک آکادمی چین به همتایان کره‌شمالی خود نسبت به احتمال حوادث مشابه در سایت‌های هسته‌ای زیرزمینی پیونگ‌یانگ در مرز با چین هشدار داده بودند
مسعود رجوی زنده است

دبیرکل بنیاد هابیلیان با بیان این‌که« 70 نفر از گروهک منافقین از بدنه آن‌ها جدا شده‌اند»، خاطرنشان کرد: به عقیده من این شبکه نفاق در داخل آلبانی دفن خواهد شد.وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این‌که ترکی الفیصل در اجلاسی که در پاریس برگزار شد، واژه مرحوم را برای مسعود رجوی استفاده کرد، آیا اسنادی برای مرگ او در دست است؟ گفت: مسعود رجوی قطعا زنده است. شبکه نفاق می‌خواهد به دو دلیل رجوی را کشته شده نشان دهد؛ یکی این‌که ایران و عراق از طریق اینترپل حکم جلب او را به دلیل کشتارش در منطقه و به ویژه در این دو کشور گرفته‌اند. دلیل دوم این‌که این گروهک می‌خواهند چهره جدید و دموکراسی‌خواه از خود به دنیا نشان دهند که این امر با وجود چهره‌ای مثل رجوی امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین می‌خواهند او را مرده نشان دهند.
معمار جنگ خونین یمن در ترس و وحشت به سر می‌برد!

پایگاه خبری «العهد الجدید» لبنان در پیامی توییتری نوشت: «بن سلمان در ترس و وحشت به سر می‌برد و همه کسانی که نزد وی می‌آیند (حتی نزدیک‌ترین افراد به وی)، از سه اتاق بازرسی عبور می‌کنند و باید همه وسایل حتی خودکار‌های خود را در این اتاق‌ها بگذراند.» این حساب کاربری یک ماه پیش نیز فاش کرده بود که محمد بن سلمان دستور انتقال ۷۰۰۰ افسر و سرباز ارتش را به گارد پادشاهی عربستان، صادر کرده است. بازداشت بیش از هفتاد تن از مبلغان، روحانیان و متفکران و در راس آن‌ها (سلمان العوده، عوض القرنی، علی العمری و عصام الزامل) از دیگر نشانه‌های ترس و وحشت بن سلمان، از اطرافیان است.
جزئیات بررسی مدرک تحصیلی رئیس جمهور در مجلس

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر گزارش بررسی مدرک رئیس جمهور باید در مجلس مطرح شود. اگر رای آورد برای انجام تحقیق و تفحص به کمیسیون باز می‌گردد؛ اگر هم رد شد بایگانی خواهد شد.محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارشی که وزارت علوم قرار بود درباره مدرک رئیس جمهور به مجلس ارایه دهد گفت: در این مورد یک گزارش تحقیق و تفحص به مجلس رسیده بود که به جز مورد مدرک آقای روحانی ۱۰ مورد دیگر نیز در این گزارش بود. اما هنگام رای گیری در کمیسیون، این گزارش رای نیاورد. در حال حاضر این گزارش باید در صحن علنی مجلس نیز مطرح شود اگر رای آورد برای انجام تحقیق و تفحص به کمیسیون باز می‌گردد؛ اگر هم رد شد بایگانی خواهد شد

انتشار سندی از کمک‌های سوریه به نهضت امام خمینی

مرکز اسناد انقلاب اسلامی تصویری از سند مهم ساواک درباره کمک دولت سوریه به مبارزان انقلاب اسلامی منتشر کرد.در این سند ساواک گزارش کرده است که سوریه به مبارزان انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی کمک می‌کند. در این سند آمده است: "سوریه نسبت به ایران و رژیم شاهنشاهی ایران خصومت و دشمنی آشکار دارد و در جریان حوادث اخیر ایران، تبلیغات روزنامه ها و رسانه های مردمی این کشور که تحت رهبری حزب و دولت هستند، سوءنیت خود را نشان داد".

اخبار روزانه:
* طبق اعلام خزانه‌داری آمریکا، این نهاد آمریکایی به منظور اجرای بند (ب) ۱۰۵ از «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» (کاتسا) مقررات داخلی خود در زمینه «تحریم‌های مرتبط با تروریسم جهانی» را اصلاح کرده است. این بند از قانون یاد شده دولت آمریکا را به اعمال تحریم‌های مرتبط با تروریسم علیه اشخاص خارجی که مقامات، مأموران یا وابستگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستند، موظف می‌کند.
* محمد زارع‌فومنی، دبیرکل حزب مردمی اصلاحات درباره سوءقصد به چند نفر از روحانیون در هفته گذشته گفت: متأسفانه، در این باره هنوز آقای روحانی عکس‌العملی نشان نداده ‌است. در مقام یک روحانی خیلی از آقای روحانی دلگیرم که در حد بیانیه‌ هم واکنشی نشان نداد. ایشان برای خواننده و... دل می‌سوزاند،‌ ای کاش برای هم‌لباس خود هم دل می‌سوزاند.
* بر اساس گزارش‌ «دیجیتال‌ژورنال»، چین در حال ایجاد یک بازار فروش با ارز خود است و در ماه‌های آتی یک شاخص نفتی با «یوآن» معرفی خواهد کرد؛ اقدامی که به کاهش تسلط دلار آمریکا در مبادلات نفتی کمک خواهد کرد؛ چرا که با ایجاد یک بازار فروش به یوآن، تقاضا برای ارز چینی افزایش می‌یابد و تسلط دلار آمریکا تضعیف می‌شود.
* یک منبع آگاه در سازمان انرژی اتمی کشورمان دلیل شرکت نکردن ایران در نشست ابوظبی را صادر نشدن روادید برای مقامات ایرانی از سوی امارات عنوان کرد. گفتنی است، براساس اطلاعاتی که بر روی وبگاه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفته است، در این نشست 700 نفر از 67 کشور عضو آژانس شرکت می‌کنند.
* بر اساس اسناد و مدارک جدید منتشر شده از سوی پایگاه ویکی‌لیکس، عربستان سعودی در راستای مقابله با محور مقاومت به جز همکاری‌های امنیتی، اطلاعاتی، تسلیحاتی و... با رژیم صهیونیستی، تلاش‌های گسترده‌ای را برای نفوذ در محور مقاومت شروع کرده است.
* میشل عون در گفت‌وگو با شبکه‌های تلویزیونی لبنان تأکید کرد: ایران از سال 1979 (پس از پیروزی انقلاب اسلامی) تحریم شد؛ اما با خوداتکایی به قدرت منطقه‌ای تبدیل شده و در تحولات و راه‌حل‌های منطقه نقش دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند این واقعیت را انکار کند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: