به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
logo
تازه های سایت
تحول در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاگر‌های قاچاق به میدان می‌آیند! همسایه بی‌چشم و رو بیمه‌ای که بعد از سرقت بانک ملی متقاضی پیدا کرد آموزش و پروش بدون سند 2030 رییس پلیس تهران: استفاده از نیرو‌های بسیج در گشت‌های ارشاد صحت ندارد سی‌ان‌ان : بدقولی‌های غرب ایران را به آغوش شرق فرستاد فاطمی امین: شاهد بازار سیاه گواهی اسقاط هستیم گره خوردن مذاکرات هسته ای به سفر رئیس جمهور ائتلاف تولید کنندگان روغنی‌ برای گران‌فروشی راز سرو صدای سلبریتی‌ها برای فوت مهسا امینی
ملکه الیزابت، بایدن و ترامپ نماد قهقرای تمدن غرب پیشنهاد حمام گروهی برای صرفه‌جویی انرژی در سوئیس خاشقچی مانع حضور محمدبن‌سلمان در تشییع ملکه اصلاح طلبان موافق گشت ارشاد چگونه امروز مخالف آن شدند؟ دولت بنزین را گران نمی‌کند سیاسی بازی آژانس ادامه دارد؟ نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران؛ چرا پول ویلموتس را پرداخت نکرده‌اید؟ رسانه های سعودی: بخاطر مرگ مهسا تحریم های ایران را بیشتر کنید وزارت اقتصاد: رشد خلق پول توسط بانک‌ها ۵۷ درصد کاهش یافت مسکن نصف هزینه‌های تهرانی‌ها واکنش بانک مرکزی به خبر افزایش هزینه ارسال پیامک به مشتریان جزئیات قرارداد گازی ایران و روسیه
کد خبر: ۱۵۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۱
اخبار 24 ساعت گذشته:

عدم امكان قانونی برگزاری مجمع عمومی خانه احزاب در 24 اردیبهشت

سایت نما نوشت:تغییرات اساسنامه خانه احزاب باید به تأیید كمیسیون ماده 10 احزاب برسد و پس از آن ملاك عمل قرار گیرد، لذا برگزاری قانونی مجمع عمومی در عصر همان روز مجمع فوق العاده غیرممكن است.

مدیر بازنشسته‌ای که فروشنده نفت شد!

مدتی است اخباری منتشر شده است مبنی‌بر اینکه «م.س» یکی از مدیران بازنشسته و ارشد قدیمی نفت که در دولت گذشته برکنار شده بود، در سال گذشته با موافقت برخی از اعضای دولت، مبلغ 5/3 میلیارد دلار از فروش نفت دریافت کرده است و تاکنون نه‌تنها پول فروش این میزان نفت را به بانک مرکزی باز نگردانده، بلکه سند معتبری نیز مبنی‌بر بدهکاری وی وجود ندارد. این موضوع که در فضای مجازی منتشر شده، در ابتدا با سکوت دولتیان همراه شد تا اینکه «محسن قمصری» مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت ایران برای نخستین‌بار با واکنش به این موضوع گفت: «م.س» نماینده یک شرکت اماراتی است و چند محموله میعانات گازی ایران به ارزش پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار را به یک پالایشگاه اماراتی فروخته است که هم‌اکنون نیز نحوه تسویه حساب بدهی این فرد در اختیار بانک مرکزی قرار گرفته است البته گفتنی است، شرکت خریدار محموله‌های نفتی ایران، هیچ پولی به ایران پرداخت نکرده است و در پاسخ به نهادهای نظارتی، خرید محموله‌ها را از ایران و «م.س» تأیید کرده؛ اما عنوان کرده است که به‌دلیل مسائل تحریم، نمی‌تواند پولی به ایرانی‌ها پرداخت کند؛ این موضوع بدان جهت اهمیت دارد که اگر این شرکت اماراتی همین امروز اعلام ورشکستگی کند، تمامی طلب‌های نفتی ایران «صفر» خواهد شد!

منتجب‌نیا: شوراي مشورتي را مسير انحرافي مي دانم

به‌تازگی، رسول منتجب‌نیا در سخنانی درباره فرایند وحدت اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده گفته است: شورای مشورتی را که این روزها در رسانه‌ها مطرح شده است، مسیر انحرافی می‌دانم و مطمئن هستم که تلاش این دوستان نه‌تنها به نتیجه نمی‌رسد که اگر به فعالیت خود ادامه دهند، به دو دستگی و در نهایت شکست اصلاح‌طلبان در انتخابات آینده منجر خواهد شد. وی درباره راهبرد حزب مطلوب خود نیز افزوده است: حزب اعتماد ملی یکی از احزاب فعال در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است که کمیته انتخاباتی خود را برای انتخابات مجلس آتی تشکیل خواهد داد و اگر اعضای شورای راهبردی از مسیر خود، یعنی بی‌توجهی به احزاب برنگردند، حزب اعتماد ملی با تابلو و هویت مستقل خود در انتخابات شرکت می‌کند.

منتجب‌نیا تاکنون چندین‌بار در مقابل تشکیل «شورای مشورتی» که اصلاح‌طلبان طرح کرده‌اند، موضع گرفته است. یکی از دلایل موضع‌گیری وی، احساس بازی‌گرفته‌نشدن وی و حزب متبوعش است که به‌دلایلی انجام می‌گیرد.

مجلس ششم شاخص سنجش نیست

به‌تازگی محمد عطریانفر در مصاحبه‌اي با روزنامه «آرمان»، شورای راهبردی اصلاح‌طلبان را اصل دانسته و افزوده است، آقای خرازی که حزب تأسیس کرده‌اند یا آقای عارف، اگر مي‌خواهند در عرصه سیاست نقش مؤثری ایفا کنند، باید به این کاروان بپیوندند و اگر بخواهند کوس استقلال بزنند، شکست خواهند خورد. آقای عارف اگر بخواهد توفیق داشته باشد، نباید فراموش کند که باید ذیل جبهه اصلاحات فعالیت کند تا از او حمایت شود. اگر کسی بگوید من کاری با شورای راهبردی ندارم، قطعاً رقیب تلقی خواهد شد. وی با بیان اینکه عارف در انتخابات ریاست‌جمهوری از خودگذشتگی نکرد، ‌افزود: اقدام وی یک تصمیم عاقلانه بود، چراکه او جز این مسیر، مسیر دیگری نداشت. اگر آقای عارف انصراف نمی‌داد، چه مي‌شد؟ قطعاً برای آینده سیاسی ایشان هم بد بود و مورد نفرین قرار می‌گر‌فت. وی مجلس آینده را شبیه مجلس پنجم مي‌داند و در پاسخ به خبرنگار که مي‌پرسد چرا شبیه مجلس ششم نباشد؟ می‌گوید که مجلس ششم مجلس شاخصی نیست که ما بتوانیم چیزی را با آن بسنجیم. مجلسی است که در طول حیات چهارساله خودش دستاوردی به نفع مردم نداشت. بهترین شاهد این مطلب، گفته رئیس اصلاحات است. او گفته بود: ما در طول فعالیت در دولت هفتم هیچ‌گاه با مجلس پنجم که به اصولگرایان تعلق داشت، مشکلی نداشتیم و در مقابل با مجلس ششم که متعلق به خودمان بود، مشکلات زیادی داشتیم.

نقش برخی مدیران در واردات کالاهای لوکس
«
به رغم آنکه رهبر معظم انقلاب ورود کالای خارجی که مشابه آن در داخل کشور وجود دارد را جایز ندانستند، گویی شبکه‌ای که از واردات، سودهای کلان به دست می‌آورد قصد ندارد دست از فعالیت خود بکشد و همچنان بر واردکردن کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل وجود دارد اصرار داردروزنامه جوان در گزارشی نوشت: شبکه‌ای شکل گرفته است که برخی از مسئولان و مدیران اجرایی عضو این شبکه مافیایی هستند و به قیمت نابودی تولیدکنندگان داخلی برای کالاهای خارجی غش و ضعف می‌روند زیرا برای خرید چنین کالاهایی هم چندین سفر خارجه نصیب برخی مدیران می‌شود و همین که در این بین مفسده‌هایی نیز شکل گرفته است. بدتر از همه آن است که به نظر می‌رسد آمار واردات کالاهای لوکس و غیر لوکس به مرز بحران رسیده است زیرا همین واردات بی‌رویه موجب شده بسیاری از تولیدکنندگان داخلی بازار خود را از دست دهند. با جمع کردن ارزش کالاهای وارداتی و قاچاق به این نتیجه می‌رسیم که به طور تقریبی در سال 93، نزدیک 70میلیارد دلار کالاهای خارجی در بازارهای ایران عرضه شده، ‌این در حالی است که عمده این کالاها نیز کالای مصرفی بوده‌اند.

گزارش بيبيسي ازماهيت توئيترهاي حادثه مهاباد

وب سايت شبکه خبري «بيبيسي» انگليسي در گزارشي به بررسي ماجراي آتش گرفتن يک هتل در مهاباد پرداخت و نوشت: در پي مرگ يک بانوي جوان در اين شهر شايعات بسياري در اينباره و در شهر رواج پيدا کرد. بر اساس اين گزارش، انتشار اين خبر در خارج از ايران نيز مورد توجه قرار گرفت و به سرعت هشتگهايي با عنوان «ايران در آتش» در توئيتر انتشار يافت. به گزارش بي بي سي انگليسي، در اين بين صدها هزار هشتگ توئيتري در اين زمينه مشاهده شدند اما بسياري از آنها به زبان فارسي که زبان رسمي ايران است نبوده بلکه اين پيامهاي توئيتري به زبان عربي بودند که ترجمه آنها جملات ضد حکومتي از قبيل آزادي کجاست؟ و غيره بودند. خبرنگار بيبيسي در ادامه نوشت: اما نکته حائز توجه و تعجب آور ديگر موج تصاوير منتشره توئيتري به زبان عربي بود. بي بي سي انگليسي نوشت: بر اساس تحقيقات صورت گرفته، در اولين روز انتشار هشتگ اين حادثه بيش از يک سوم تصاوير منشاء آنها از عربستان سعودي بود.

دليل تلاش معاون رئيس جمهور براي رفع ممنوع التصويري رئيس دولت اصلاحات

يک عضو برجسته طيف سنتي اصولگرايان که خواسته نامش فاش نشود، تلاش معاون رئيس جمهور براي رفع ممنوع التصويري رئيس دولت اصلاحات را براي آن دانست که دولت بنا دارد در بالاي ليست انتخاباتي خود تصاوير رئيس مجمع تشخيص مصلحت و رئيس دولت اصلاحات را منتشر کند.

ماجرای نوشیدنی نصرالله در سخنرانی‌هایش

دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی روز شنبه خود، درباره نوشیدنی خود در هنگام سخنرانی‌هایش توضیحاتی را ارائه داد.به نوشته «جهان‌نیوز»، سیدحسن نصرالله گفت: پیش از آنکه به موضوعات اصلی بپردازم، اجازه بدهید به یک مسئله شخصی اشاره کنم. هر از چند گاهی بعضی رسانه‌ها یا پایگاه‌های اجتماعی از فوت یا سکته قلبی یا سکته مغزی یا سرطان من سخن می‌گویند. من ابتدا می‌خواهم به همه اطمینان بدهم که به این مسائل گوش نکنند و چنین مسائلی به هیچ‌وجه صحت ندارد. انتشار چنین مسائلی بخشی از جنگ شایعه‌ها و جنگ روانی و تلاش برای ضربه‌زدن به روحیه است.وی ادامه داد: بدون شک عمر در دست خداوند سبحان است اما از نظر سلامت خود باید بگویم که از هیچ نوع مشکل یا بیماری رنج نمی‌برم. حتی از این نظر که می‌گویند نعمت‌های خداوند را بیان کنید، شکر خدا به خوردن هیچ دارویی نیاز پیدا نمی‌کنم. اما شهادت، قتل یا مرگ فرد در دست خداوند است. پنهان کردن مسئله مرگ یا فوت افراد امکان‌پذیر نیست، هر چند که ممکن است در بعضی مکان‌ها چنین کاری را انجام دهند اما ما چنین کاری نمی‌کنیم.دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین درباره نوشیدنی‌ای که در زمان سخنرانی‌ها مصرف می‌کند، اظهار کرد: در بعضی از پایگاه‌های اجتماعی به این مسئله که من در زمان سخنرانی آبمیوه می‌خورم اشاره کرده‌اند. خوردن آبمیوه ارتباطی به وضع سلامت من ندارد، بلکه کمک می‌کند تا رطوبت دهان در مدت یک ساعت سخنرانی حفظ شود. من به کسانی که در زمان سخن گفتن با هر دو یا سه کلمه باید آب بخورند توصیه می‌کنم که از لیموناد استفاده کنند.

انتخابات هیات‌ رئیسه مجلس پنجم خرداد برگزار می‌شود

عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه پنجم خرداد برگزار می‌شود. محمد دهقان به ایرنا گفت: نمایندگان مجلس در آستانه آغاز چهارمین سال فعالیت مجلس نهم در روز چهارشنبه ششم خرداد ماه به دیدار رهبر معظم انقلاب می روند.

مردي كه با شنا كعبه را طواف كرد

شیخ العوضی در یک گفتگوی تلویزیونی که فعالان توئیتر آن را به اشتراک گذاشتند، داستان طواف کعبه را بازگو کرده بود.وی گفت که در سال 1941 در سن 12 سالگی در مکه مکرمه مشغول تحصیل بود و در آن سال باران فراوانی به مدت یک هفته شب و روز بارید، به گونه‌ای که سیل شدیدی در مکه به راه افتاد.وی افزود: در آخرین روز بارش باران، به همراه برادر و دو تن از دوستان و استادش تصمیم گرفتند که به مسجد الحرام بروند اما آب تا ارتفاع یک‌ونیم تا دو متر، مسجد الحرام را فرا گرفته بود و همگی به تماشای این صحنه ایستاده بودند تا اینکه وی ایده طواف کردن اطراف کعبه را با شنا مطرح کرد. خود به همراه برادر و یکی از دوستانش این ایده را عملی کردند. شیخ علی العوضی روز چهارشنبه در سن 88 سالگی درگذشت.

واکنش نهاوندیان به شایعات جابه جایی در دولت

رئیس دفتر رئیس جمهور در واکنش به انتشار برخی گمانه زنی ها درباره احتمال تغییرات مدیریتی در دولت، گفت: هیچ تصمیمی برای تغییرات مدیریتی در سطح کابینه دولت وجود ندارد و آنچه در این مورد گفته شده، فرآیند طبیعی ارزیابی است.به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمد نهاوندیان دیروز در حاشیه یک همایش اقتصادی، با بیان این که برای ارزیابی عملکرد وزیران، فرآیند طبیعی وجود دارد، افزود: ارزیابی لازمه تدبیر و امید است و باید دستاوردها همواره بررسی و ارزیابی شود.نهاوندیان تاکید کرد: به طور کلی، دولت هیچ گونه تغییراتی در سطح مدیریتی کابینه خود ندارد.

حداد عادل: كانديداي رياست مجلس نيستم

غلامعلی حداد عادل ، درباره‌ی این که آیا فراکسیون اصولگرایان کاندیداهای مشخصی را برای انتخابات اعضای هیات رئیسه مجلس در نظر دارد گفت: بحث‌های انجام شده هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده است.

وی درباره‌ی معرفی کاندیدا برای تصدی ریاست مجلس در انتخابات اعضای هیات رئیسه گفت: بنده بنایی برای شرکت به عنوان نامزد ریاست مجلس ندارم که رقابت کنم.
معرفی پاشنه آشیل یک وزارتخانه

یک هفته‌نامه تخصصی با انتشار تحلیلی در سه سکانس، پاشنه آشیل وزارت نیرو را از نگاه خود معرفی کرده است.«بازار امروز» نوشت: چیت‌چیان که سال ها خود قائم‌مقام وزارتخانه بوده، اختیارات زیادی را به قائم‌مقام خود تفویض کرده و قائم‌مقام وزیر که پیش‌تر نقشی فرمایشی داشت، اکنون بیشترین نقش را بعد از چیت‌چیان در تصمیم‌سازی‌های این مجموعه دارد که این موضوع نیز با انتقاداتی از داخل بدنه این وزارتخانه مواجه است. فراتر از انتخاب انتقادآمیز معاونان که به نظر می‌رسید با هدف همراه بودن بدنه وزارتخانه و صاحب اختیار بودن شخص وزیر در این مجموعه صورت گرفته است، به نظر می‌رسد نحوه تفویض اختیار و استفاده از توان مدیریتی زیرمجموعه، پاشنه آشیل این وزارتخانه راهبردی در دستیابی به اهداف از پیش تعیین‌شده با بالاترین بهره‌وری ممکن باشد.»

صالحی از بیمارستان مرخص شد

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، دیروز از بیمارستان بهمن مرخص شد.معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی به دلیل مشکل روده دوشنبه هفته گذشته در بیمارستان بهمن بستری و جراحی شد.

دوتن از اعضاي دولت در ليست سياه

خبرها حکايت از آن دارد که دو تن از وزراي دولت در «ليست سياه» قرار گرفتهاند. جهانگيري براي وزارت صنعت، رضا ويسه را پيشنهاد داده که هم اکنون «معاون هماهنگي و نظارت معاون اول رييسجمهور» است. همچنين گزينه جهانگيري براي وزارت ورزش، محمود اسلاميان است که چندي پيش، با پيشنهاد خود، مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري شده است.

ایجاد قرارگاه سایبری و اشراف اطلاعاتی بر امنیت انتخابات

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: ستاد امنیت انتخابات در استان ها و شهرستان ها فعال شده و با ایجاد قرارگاه سایبری و اشراف اطلاعاتی و رصد وضعیت، امنیت انتخابات را به نحو مطلوب برقرار خواهد کرد.حسین ذوالفقاری در گفت وگو با فارس، با اشاره به آسیب ها و تهدیدات امنیت در انتخابات یادآور شد: تهدیدات و آسیب های امنیت در حوزه انتخابات به سه دسته سیاسی، امنیتی و مدیریتی تقسیم می شود که در حوزه سیاسی و داخلی می توان به شایعه پذیری و پایین بودن آستانه تحمل به عنوان یکی از موضوعات اساسی اشاره کرد.

صاحب انگشتری که همیشه دست امام بود، کیست؟

فاطمه طباطبایی در خاطره ای از امام می گوید: یک روز آقای معلم که ظاهراً با امام همدوره بوده‏اند در بیمارستان به ملاقات امام آمدند. من آقای معلم را ندیده بودم؛ ولی می‏دانستم ایشان انگشتری به امام هدیه کرده بودند که ایشان همیشه آن را به دست داشتند.در ادامه این خاطره آمده است: خود حضرت امام در پاریس به من فرمودند که «این انگشتر را آقای معلم به من هدیه کرده است.»فاطمه طباطبایی افزوده است: در این دوران هم گاهی صحبتی از آقای معلم شده بود. آقای معلم آمد تو اتاق، پایین تخت امام ایستاد. نه او حرفی زد ـ ‏غیر از سلام‏ نه امام، فقط به هم نگاه می‏کردند، فقط و فقط نگاه. آقای معلم نگاه می‏کرد و دعا می‏خواند، امام هم فقط نگاه می‏کردند.حرف این دو بیشتر با چشم بود، به جای اینکه با زبان باشد، با چشم خیلی مطالب را به هم گفتند. بعد آقای معلم خداحافظی کرد و رفت. من خیلی منقلب شده بودم. می‏خواستم یک حرفی بزنم؛ چون پزشکان سفارش کرده بودند با امام صحبت کنید، نگذارید خوابشان ببرد. شب ساعت هشت یا نه بود. برای اینکه حرفی زده باشم، راجع به آقای معلم پرسیدم.عرض کردم: آقا، این آقای معلم کیست؟ ایشان که معمم نیستند، چگونه با شما هم مدرسه بوده، چه آشنایی با شما دارند؟امام فرمودند: با ایشان هم‏مدرسه‏ای بودم، همدرس نبودیم. من تعجب می‏کنم چون او در وادی دیگری بود، من در وادی دیگری، او یکسری مسائل را اعتقاد داشت که من به آنها به آن شکل بی‏اعتقاد بودم، ولی من هم نمی‏دانم چه چیزی بود که ما با هم رفیق بودیم.

سلفی با درختان قطع شده لواسان

گروهی از جوانان که قصد تفریح و گردش داشتند،شنبه بیست و ششم اردیبهشت ماه گذرشان به میدان شهرداری لواسان افتاد که متاسفانه مقابل چشمان مسئولین شهرداری شاهد قطع ده‌ها درخت جوان و برگ‌دار بودند. این شد که با ابتکار جوانان سلفی‌های گرفته شد

زاهدی: اتباع غیرمجاز در کشور جاسوسی می کنند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سرنخ هایی به دست ما رسیده است که برخی اتباع غیرمجاز در کشور کار جاسوسی می کنند، همچنین برخی از آنها مسائل و جرایمی همچون قتل، سرقت مسلحانه و گروگانگیری به جهت قاچاق مواد مخدر مرتکب می شوند که فوق العاده تکان دهنده و سنگین است.محمدمهدی زاهدی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به مشکلاتی که اتباع بیگانه و غیرمجاز در برخی استان ها ایجاد کرده اند، گفت: با توجه به مشکلات عدیده ای که از حضور افراد بیگانه و غیرقانونی در برخی استان ها داشته ایم، حدود یک سال پیش در این خصوص از وزیر کشور توضیح خواستیم که در آن زمان وزیر کشور در کمیسیون امنیت ملی حضور پیدا کرد و البته پاسخ های قانع کننده ای نداد و هیچ راهکاری را برای مقابله با سیستم اتباع بیگانه غیرمجاز ارائه نکرد.وی ادامه داد: پس از آن موضوع، یک تحرک جدی شروع شد و جلسات متعددی با وزیر کشور و معاون وزیر کشور و مقامات دیگر تشکیل شد. در این جلسه مطالباتی را که بیان کرده بودیم، مرور شد و در نتیجه وزیر کشور قول داد ظرف 6 ماه آینده نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه اقدام کند. با توجه به مواردی که در جلسه علنی مجلس مطرح شد و قولی که وزیر کشور در صحن علنی مجلس در روز سه شنبه (22 اردیبهشت) داد، امیدواریم این مشکلات برطرف شود.

صف طولانی کامیون های عازم ایران در گمرک ترکیه
طول صف کامیون ها و تریلرها عازم خاک جمهوری اسلامی به علت عبور کند کامیون ها و تریلرها از پایانه مرزی گوربولاغ ترکیه به 20 کیلومتر رسیده است. به گزارش « ایرنا» از«آنکارا» به نقل از رانندگان ایرانی که در مرز گوربولاغ ترکیه در مقابل پایانه مرزی بازرگان ایران در انتظار ورود به کشورمان به سر می برند، حدود یک هفته است که این تراکم ایجاد شده و هیچ یک از مسوولان ترک نیز پاسخگو نیستند.
رانندگان در شرایطی که مرز بدون هرگونه تسهیلات رفاهی و اجتماعی می باشد، روزها را تا فرارسیدن نوبتشان برای ورود به ایران، سپری می کنند. اما رانندگان ایرانی از علت اصلی ایجاد تراکم در مرز و قرار گرفتن کامیون ها و تریلرهای ایرانی در صف انتظار، آگاهی چندانی ندارند

معرفی و بازجویی ممنوع

علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، از درخواست غربی‌ها برای بازجویی و مصاحبه با برخی دانشمندان و مقامات ایران خبر داد و اظهار داشت: خاطره تلخ انتقال اطلاعات دانشمندان هسته‌ای ایران به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با شهادت شهدایی، همچون شهید شهریاری همراه بود که حکایت‌ از نامطمئن بودن آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای شناخت عناصر انسانی مؤثر در حوزه فناوری هسته‌ای دارد.وی بر همین اساس تصریح کرد: بنابراین، این درخواست که همزمان با نظارت‌هایی که مي‌کنند، با افراد ایرانی و دانشمندان ما مصاحبه داشته باشند و به تعبیری اقدام به «بازجویی» کنند، پذیرفتنی نیست. این نماینده مجلس با بیان اینکه این اقدام خطرهای بنیادینی را معطوف دانشمندان ما و دانش هسته‌ای کشور مي‌کند، تأکید کرد: معتقدیم که نظارت باید متعارف باشد و هرچه از این دست مطالبات مطرح مي‌شود، در راستای زیاده‌خواهی‌های آمریکا و نظام سلطه و به‌منظور اهداف شوم‌شان برای نابودی دانش و دانشمندان هسته‌ای ایران است.تمام اطلاعات مربوط به دانشمندان هسته‌ای و فعالیت‌های هسته‌ای ایران در زمره اسرار ملی هستند و هیچ‌کس حق ندارد آنها را با هر عنوانی در اختیار اجانب قرار دهد.

وکلای جیسون رضاییان، منتظر تعیین وقت دادگاه
وکیل مدافع جیسون رضاییان خبرنگار روزنامه «واشنگتن پست» از پایان مطالعه پرونده موکلش خبر داد و گفت: «منتظر تعیین وقت دادگاه هستیم». به گزارش «تسنیم»، جیسیون رضائیان خبرنگار واشنگتن‌پست به‌همراه همسرش و دو نفر دیگر، 31 تیر سال 93 در تهران دستگیر شدند.

سقوط الرمادی و قولی که گران تمام شد

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی دلیل سقوط الرمادی را قول حیدرالعبادی به مقامات آمریکایی مبنی بر استفاده نکردن از شبه نظامیان شیعه در عملیات استان الانبار یاد کرد و نوشت: آخرین نیروهای امنیتی عراق روز یکشنبه از شهر رمادی مرکز استان انبار عقب نشینی کردند و این شهر بطور کامل تحت کنترل داعش قرار گرفت. در آغاز تهاجم برای آزادسازی تکریت در استان صلاح الدین در ماه مارس، شبه نظامیان تحت حمایت ایران هدایت عملیات زمینی را بدست داشتند و جنگنده های آمریکایی وارد عمل نشدند.در پی آن پیروزی، عبادی قول داد عملیات جدیدی در انبار آغاز شود که قرار بود تحت رهبری نیروهای امنیتی عراق و با پشتیبانی حملات هوایی آمریکا صورت گیرد و ایران و داوطلبان شیعه در حاشیه باشند. یک مولفه اصلی آن راهبرد مسلح کردن قبایل سنی محلی برای جنگ بود اما آن طرح هرگز در سطح وسیع عملی نشد .وخامت اوضاع انبار طی ماه گذشته ناکارآمدی ارتش عراق را که تحت آموزش مشاوران نظامی آمریکا است، برجسته ساخت و سوالاتی را درباره راهبرد آمریکا برای شکست داعش مطرح نمود. در ضمن اکنون که شبه نظامیان شیعه فراخوانده می شوند، سقوط رمادی بار دیگر نفوذ ایران را برجسته می سازد حتی با اینکه بعید است مشاوران آن در عرصه جنگ در انبار مانند عملیات تکریت حضور داشته باشند.

بررسي روش هاي کاهش آلودگي پرتويي کشور در دولت

بر اساس طرح تعدادي از دستگاه هاي اجرايي به هيئت دولت که هم اکنون توسط کارشناسان نهاد رياست جمهوري در حال بررسي است، پيشنهاد شده است در راستاي بهبود وضعيت پايش و کاهش آلودگي صوتي و پرتوهاي الکترومغناطيس در سراسر کشور با هدف ارتقاي سلامت بهداشتي جامعه، «برنامه کاهش آلودگي صوتي و پرتوهاي کشور» در هيئت وزيران بررسي و اعتبارات لازم براي اين کار از سوي سازمان مديريت به دستگاه هاي ذي ربط اختصاص يابد.

اوباما به اعراب تضمین امنیتی نداد
روزنامه «فایننشال تایمز» نوشت: «امریکا از ارائه تضمین امنیتی گسترده‌ای که کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس خواستار آن بودند خودداری کرد».
بر اساس گزارش این روزنامه،« امریکا به متحدان خود در منطقه خلیج (فارس) در زمینه کمک نظامی برای مقابله با حملات موشکی و سایبری احتمالی ایران پیشنهاد جدیدی داده است اما از ارائه تضمین امنیتی گسترده‌تری که برخی از کشورها خواستار آن بودند خودداری کرد».

چرا پوتین S300 به ایران می دهد؟

نشریه آمریکایی بیزنس ایسنایدر در گزارشی تحت عنوان «چرا روسیه از توافق هسته ای هراس دارد؟» نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه بلافاصله پس از اعلام تفاهم لوزان اعلام کرد که ممنوعیت صادرات اس 300 به ایران لغو شده است.به گزارش «انتخاب»، اقدام روسیه چنان به نظر می رسید که از این پس تهران و مسکو به بهترین دوستان جهان تبدیل شده اند که هر کاری که دوست داشته باشند را با یکدیگر انجام می دهند.با این حال، روسیه بدین خاطر که نگران است جایگاه خود در صحنه ی جهانی پس از بهبود روابط تهران و واشنگتن تضعیف شود، سرعت عمل نشان داده است، نه به این خاطر که عاشق ایران است.گئورگی میرسکی کارشناس روس مسائل خاورمیانه گفت: چندین سال پیش، یکی از دیپلمات های ما می گفت «برای ما یک ایران نزدیک به آمریکا خطرناک تر از یک ایران هسته ای است. اگر به این ماجرا به عنوان بازی با حاصل جمع صفر نگاه کنید، ایران نزدیک به غرب به معنای تضعیف جایگاه روسیه استوی افزود: به همین منظور روسیه باید خود را پیش از اجرای توافق اماده کند و به ایران نشان دهد که قابل اعتمادترین شریکی از که تهران می تواند روی آن حساب کند.بیزنس ایسنایدر در ادامه نوشت: روسیه ترجیح می دهد که ایران تحت تحریم باشد تا این کشور با امریکا رابطه اقتصادی برقرار کند.از سوی دیگر، توافق با ایران به معنای کاهش قیمت نفت است که این نیز خبر ناگواری برای روس ها محسوب می شود.

انتقاد دختر هاشمی از هاشمی

فاطمه هاشمی رییس بنیاد امور بیماری های خاص در نشست خبری نوزدهمین سالگرد تاسیس این بنیاد درباره نحوه تعامل وزارت بهداشت با سازمان های مردم نهاد؛گفت:«از زمان تاسیس بنیاد تاکنون چهار دولت سازندگی،اصلاحات،مهروزی و دولت تدبیر و امید؛ بر سر کار آمده اند اما بیشترین هماهنگی وزارت بهداشت با سازمان های مردم نهاد در دولت سازندگی بوده است و اوج این همکاری در دولت اصلاحات بودوی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد می توانند ارتباطات تنگاتنگی با سازمان های دولتی داشته باشند؛ از عدم همکاری وزارت بهداشت با بنیاد انتقاد کرد و گفت:«در فروردین ماه سال جاری زمانی که کارشناسان ما برای بازدید از مراکز درمانی بندرعباس رفته بودند از بازدید آنها جلوگیری به عمل آمد و گفته شد دستور وزیر بهداشت است که با بنیاد همکاری نداشته باشید که در نهایت مراکز درمانی به دلیل نیازهایی که داشتند خودشان با ما همکاری کردند». فاطمه هاشمی در تحلیل خود از دلیل عدم همکاری وزارت بهداشت با بنیاد گفت:«بیشترین دلیل این کار را سیاسی می دانیم. در دوره اصلاحات نیز نامه ای به دانشگاه ها زدند مبنی بر اینکه هیچ همکاری با بنیاد امور بیماری های خاص نداشته باشید».

دستور ويژه براي پلاک شدن هايلوکس اهدايي به ايران

بر اساس ابلاغيه روزهاي اخير يک مسئول ارشد اجرايي به تعدادي از دستگاه هاي اجرايي و نهادها، اعلام شده است که با توجه به موافقت هيئت وزيران که به استناد اصل 138 قانون اساسي صورت گرفته، مقرر شده است ترخيص قطعي و شماره گذاري يک دستگاه وانت تويوتا هايلوکس تک کابين که از سوي سازمان ملل متحد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اهدا شده است، بدون در نظر گرفتن شرط سال ساخت اين خودروها و با رعايت ساير قوانين و مقررات مربوطه، اجرايي شود.

کفاشیان قطع وسایل ارتباطی در تبریز را تایید کرد

علی کفاشیان در حاشیه همایش هم اندیشی مربیان فو‌تبا‌ل در خصوص حواشی ورزشگاه تبریز و دیدار تراکتور و نفت گفت: زمانی که وارد ورزشگاه شدم اینترنت و آنتن‌های موبایل قطع بودند و اسکوربورد ورزشگاه هم روشن نبود و باید چرایی این موضوع را بررسی کرد. در هر صورت نتیجه‌ بازی تراکتورسازی و نفت تهران تغییری نمی‌کند.

وزیر پراید سوار

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مصرف دستگاه های دولتی از اجناس و کالاهای خارجی و ایرانی اظهار کرد: مصوبه دولت صریح است و ابلاغ شده است که همه دستگاه های دولتی و نهادهای وابسته به دولت موظف هستند از کالاهای داخلی استفاده کنند و حتما باید رعایت کنند و درصورت عمل نکردن مرتکب عمل خلاف قانون شده اند.به گزارش جهان نیوز وی ادامه داد: آقای وزیر صنعت هم به این موضوع حساسیت دارند و ماشین شخصی شان پراید است. ماشین اداری ایشان هم از نوع داخلی است.مجتبی خسروتاج درباره پیشنهاد ارائه یارانه کالایی به جای یارانه نقدی بیان کرد: یکی از روش های رونق تولید این است که تقاضا را در بازار تحریک کنیم. البته دولت سیاست کنترل تورم را مثل سابق دارد و قصد دارد تورم را تک رقمی کنند. در بعضی از بخش هایی که اضافه تولید و یا ظرفیت خالی دارند این اضافه تولید را با تامین سبد کالایی پوشش دهند. این یک راهکار اقتصادی در شرایط رکود است هر چند ممکن است مردم با آن موافق نباشند.

ذهن‌های بیمار شایعه رفتن من را مطرح می‌کنند
سیدمحمد احمدی، استاندار فارس، گفت: کسانی که شایعه تغییر استاندار فارس و رفتن من را مطرح می‌کنند، افرادی مریض‌الاحوال و دارای ذهن بیمار هستند. او افزود: تا این لحظه هیچ‌گونه بحث و قراری برای تغییر استاندار فارس از سوی مسئولان ارشد در تهران مطرح نشده و هرآنچه در این‌سو و آن‌سو گفته می‌شود، شایعه‌ای بیش نیست. او ادامه داد: بنده با جدیت و تمام توان به فعالیت خود برای رفع مشکلات استان فارس ادامه می‌دهم. در روزهای اخیر برخی، اخباری مبنی بر تغییر برخی وزیران و استانداران مطرح کردند.

شایعه‌پراکنی پیامکی این بار در اهواز

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان گفت: خبر بمب گذاری ساختمان جی. ال. ایکس در اهواز صحت نداشته و شایعه ای است که از شبکه های اجتماعی موبایلی سربرآورده است.به نوشته مهر سرهنگ سید رحمان موسوی اظهار کرد: در دو روز اخیر شایعه ای مبنی بر حادثه بمب گذاری در ساختمان جی. ال. ایکس اهواز در فضای مجازی و به ویژه شبکه های اجتماعی مردم را نگران کرد.وی افزود: عکس هایی که در سایت های مختلف و فضای مجازی از حادثه ساختمان جی. ال. ایکس در اهواز پخش شده مربوط به رزمایش امنیت اجتماعی نیروی انتظامی خوزستان است که دو سال پیش برگزار شده بود.معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان عنوان کرد: شبکه های اجتماعی تحت مراقبت پلیس فتا بوده و تمامی شایعه ها توسط نیروی انتظامی رصد شده و گاهی اوقات نیز عوامل انتشار شایعه دستگیر می شوند.موسوی با بیان اینکه این حادثه نیز صحت نداشته و زاده ذهن خیال پردازان شبکه های اجتماعی است، بیان کرد: مردم باید برای اطمینان از صحت اخبار منتشر شده به سایت های خبری رسمی و معتبر استناد کنند چراکه این گونه شایعه پراکنی ها و مخدوش کردن افکار عمومی کار پسندیده ای نیست.

بی ثباتی منطقه با تقابل تهران - ریاض

با نزدیک شدن کشتی کمک رسان ایران به سواحل یمن، خطر تقابل آن با نیروهای ائتلاف نظامی سعودی افزایش یافته است؛ نیروهای ائتلاف نظامی عربستان تمامی بنادر یمن را محاصره و در حال درگیری با نیروهای حوثی در این کشور هستند.به گزارش نامه نیوز به نقل از بلومبرگ، سفر کشتی کمک رسان ایران به سواحل یمن، تقابل مستقیم با ائتلاف نظامی عربستان است و در شرایطی صورت می گیرد که هر دو کشور برای سلطه در منطقه رقابت می کنند. تقابل احتمالی در نزدیکی کانال سوئز و مسیر کلیدی ترانزیت نفت منجر به بی ثباتی بیشتر منطقهِ بحران زده از عراق تا سوریه و لیبی خواهد شد.عربستان سعودی ائتلاف سنی شامل 6 کشور عربی منطقه حاشیه خلیج فارس را برای بمباران مواضع حوثی های یمن تشکیل داد و از دو ماه گذشته تاکنون حملات گسترده ای را صورت داده است.سازمان ملل کشته شدگان این حملات را بیش از یک هزار و 500 نفر تخمین زده است؛ این در حالی است که آتش بس انسانی پنج روزه در این کشور نیز روز یکشنبه به پایان رسید.عربستان سعودی و ایران دو جناح مخالف یکدیگر در برخی از بحران های منطقه خاورمیانه را تشکیل می دهند؛ در یمن، عربستان سعودی و متحدان حاشیه خلیج فارس حوثی ها را به دریافت حمایت از سوی ایران متهم می کنند.

جیپسی کینگ قلابی در راه تهران

چند ماه پس از آمدن و رفتن «کیتارو» به ایران، زمزمه‌های آمدن گروهی دیگر به ایران به گوش رسید. نام این گروه «جیپسی کینگز» بود. گروهی که علاقه مندان موسیقی از شنیدن نامش خوشحال شدند، اما غافل از اینکه... غافل از اینکه همه چیز به همین سادگی‌ها نیست. در حال حاضر 3 گروه از نام «جیپسی» بهره می‌برند؛ یکی‌‌ همان گروهِ «جیپسی کینگز» معروف است که واقعیت جیپسی در همین گروه خلاصه می‌شود، دیگری گروه «چیکو و جیپسی‌ها» است که موسسش چیکو بوچیکی عضو قدیمی گروه جیپسی اصلی است. چیکو بوچیکی با اینکه نسبت فامیلی با اعضای گروه اصلی داشته اما از گروه اصلی اخراج شده است. گروه «چیکو و جیپسی‌ها»‌‌ همان گروهی است که قرار است به ایران بیاید. در نام این گروه از عنوان «فَمیلی» هم استفاده می‌شود. گروه «چیکو و جیپسی‌ها» یا‌‌ همان «جیپسی کینگز فَمیلی» چندین بار به دلیل سوءاستفاده از نام «جیپسی کینگز» مورد پیگرد قانونی قرار گرفته‌اند.

کنایه منظوم علی معلم به علی لاریجانی

یادداشتی از رییس فرهنگستان هنر خطاب به رییس مجلس شورای ا‌سلامی منتشر شد.

متن یادداشت علی معلم دامغانی که حالتی کنایی دارد عینا به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

از عجایب این جهانی، چنانکه دیدی و دانی! رجوع گاه گاهی رجال به عروس مطلقه فرهنگ و هنر است؟! گرانمایه حکیم در یتیم دریای معارف و اصول غره‌العین فحول کنز امانی دکتر علی لاریجانی عضو قدیمی فرهنگستان در شب میلاد ماه غریبستان از پس پرده مجلس شورای جمهوری اسلامی چون ماه دو هفته به تمامی رخ نمودند و از آل و عیال فراموشیده، فرهنگ که میراث خاندانی حضرات برادران سرآهنگ شهریار است به شیمه احرار یاد فرمودند و به مبارکی میلاد سلطان غیوران غیرت نمودند و به شادی ما فزودند به سپاس از ایشان و ذکر احوال پریشان فرهنگ و هنر:

رییس مجلس شورا عنایتی عجب است

خوش‌آمدی شب میلاد مولد رجب است

رد بریده ز فرهنگ را چه آمد پیش

که جوش می‌زند امروز و می‌کند تشویش

جناب تالی آقا ضیا اصولی بود

هژیر بود حضوری نگو حصولی بود

ز علم صادق آل شما کرانه نکرد

به ترک فضل و ادب کار را بهانه نکرد

تو نیز فلسفه خواندی و منطقی بودی

فهیم و فاضل و فرزان و متقی بودی

امید بود که مجلس ز تو از این بهتر

به فضل ارج نهد تا کلان شود مهتر

تو شهریاری و دولت کنون فریدونی است

به قول رهبر ما همدلی زبونی نیست»

اخبار روزانه:

* «لیندسی گراهام» در یادداشتی با عنوان «برای متوقف‌کردن دستیابی ایران به سلاح اتمی، اقدامات بسیار بیشتری لازم است» با تکرار ادعاهای پوچ مقامات آمریکایی، «ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم در خاورمیانه[غرب آسیا و شمال آفریقا]» خواند و نوشت: نمی‌توان با کشوری که علناً به نابودی اسرائیل [رژیم غاصب صهیونیستی] متعهد است، خوش‌بینانه توافق کرد. وی همچنین در ادامه تصریح کرد، تنها توافقی مورد تأیید است که بازرسی‌های هر زمان و هر مکان از همه تأسیسات نظامی و غیرنظامی ایران در آن لحاظ شود و به ایران اجازه تحقیق و توسعه روی سانتریفیوژها داده نشود. این سناتور ارشد جمهوریخواه می‌افزاید: تعلیق تحریم‌ها باید به‌صورت تدریجی و منوط به ضمانت ایران برای تغییر رویکردش در منطقه باشد.

* «حامد قادرمرزی» از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد برخی وزرا گفته است: باید بپذیریم که برخی از وزرا از جایگاه نظارتی مجلس به‌شدت تحت فشار هستند و این فشارها هم سیاسی نیست. من به‌عنوان یک هوادار دولت قبول دارم که قسمتی از فشارهای واردشده سیاسی و جناحی است؛ اما همه فشارها این‌گونه نیستند. برخی وزرا واقعاً جای دفاع باقی نگذاشته‌اند. الآن برخی طرح‌های استیضاح بیش از یک سال است که تهیه شده‌اند و فقط هیئت‌رئیسه جلوی آنها را گرفته و اعلام وصول نمی‌کند.

*رسولي، عضو شوراي راهبردي اصلاح طلبان در مورد برخي ادعاها درباره اختلاف بين کارگزاران و عارف گفته است: کارگزاران تابع نظر رهبري اصلاحات است و اختلافي با عارف ندارد. عارف يک گزينه بالقوه براي رياست مجلس دهم است.

* روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی از بغداد نوشت: نیروهای امنیتی عراق شهر الرمادی، مرکز استان الانبار را ترک کردند و این شهر تحت کنترل شبه‌نظامیان «دولت اسلامی» قرار گرفته است که این اتفاق ناکارآمدی راهبرد تازه دولت عراق را آشکار می‌کند و بار دیگر نفوذ ایران در عراق را برجسته خواهد کرد. این روزنامه آمریکایی در ادامه می‌نویسد: عبادی که قصد داشت با کاهش نقش ایران، عملیات‌های علیه داعش را تحت رهبری نیروهای امنیتی عراق و با پشتیبانی آمریکا انجام دهد، با شکست روبه‌رو شده است. این روزنامه می‌افزاید: اتفاقات الرمادی ناکارآمدی مشاوران نظامی آمریکا را به عبادی ثابت کرد که این موضوع بار دیگر موجب پررنگ‌ترشدن نقش ایران در عراق خواهد شد.

*نيويورک پست در سرمقاله اخيرش نوشت اعتبار تهديد نظامي کاهش يافته است و ايران اکنون بيش از هر زمان اطمينان دارد که هدف حمله قرار نخواهد گرفت .

*آقا تهراني، دبير جبهه پايداري، درخصوص احتمالات مطرح شده پيرامون ائتلاف بخشي از اصولگرايان و اصلاح طلبان، گفته است: نميدانم اصولگرايان و اصلاح طلبان روي چه اصولي ميتوانند با هم وحدت کنند ما اصولگرايان بر سر اصولي وحدت داريم و با همديگر موضوعاتي را قبول کردهايم و برسر آنها ايستادگي ميکنيم اما اصلاح طلبان که در فتنه حضور داشتند و هنوز هم بعضي از آنها از فتنه برائت نداشتهاند نميدانم چگونه قرار است با اصولگرايان ائتلاف کنند و به وحدت برسند.

*شنيده ها حاکي از آن است که آمدن مجيد انصاري به وزارت کشور به جاي رحماني فضلي در دولت قطعي است و وزير فعلي برنامه هايش براي مجلس را آماده مي کند.

*برنامه «تيتر امشب» شبکه خبر با حضور مسئولان کشوري و استاني به بررسي اتفاقات مسابقه فوتبال در تبريز پرداخت. نکته حائز اهميت در اين برنامه، تکذيب برخي شايعات به شدت گسترده از جمله قطعي شبکه هاي ارتباطي در دقايق پاياني بازي و همچنين قطع پخش برنامه هاي تلويزيوني بود، به نحوي که مديرکل مخابرات استان آذربايجان غربي اعلام کرد آمادگي لازم براي انتشار پرينت مکالمات متعدد در دقايق پاياني بازي تراکتورسازي تبريز و نفت تهران را دارد.

* احمد شوهانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم پیشنهاد عجیبی را برای ایجاد رابطه میان آمریکا و ایران مطرح کرده است. وی در گفت‌وگویی پیشنهاد کرده است که دیپلماسی پارلمانی بین ایران و آمریکا فعال شود! و نمایندگان مجلس ایران با طیف غیرتندرو نمایندگان کنگره آمریکا وارد گفت‌و‌گو شوند.

* محمدجواد لاریجانی که ریاست پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و همچنین ریاست ستاد حقوق بشر قوه قضائیه را به‌ عهده دارد، در گفت‌و‌گویی بیان داشته است: ما باید مذاکره را ادامه دهیم؛ اما با یک ملاحظه بسیار مهم و آن اینکه باید ریل‌مان را عوض کنیم. این شعارهای چرخیدن سانتریفیوژ متناسب با چرخیدن چرخ اقتصاد و شعار برد ـ برد مودالیته‌ای است که مشکلات فعلی مذاکراتی و هسته‌ای ما ناشی از آن است؛ اما مودالیته دیگری هم وجود دارد. مودالیته دیگر که پیشنهاد من است، آن است که «شفافیت در مقابل همکاری» داشته باشیم. آن هم شفافیت در چهارچوب NPT، نه بازرسی‌های ویژه، البته نباید به یکباره شفافیت نشان ‌دهیم، بلکه شفافیت ما در مقابل همکاری است. معنی همکاری این نیست که به تلویزیون بیایند و از ما تعریف کنند، بلکه باید تحریم‌ها رفع شود و همکاری اثباتی صورت بگیرد و تمام حقوق ما طبق NPT به ما داده شود. تا زمانی که مقصود غربی‌ها کوچک‌کردن و تحقیر ایران باشد، نتیجه‌ای به دست نمی‌آید؛ اما اگر مقصود آنها افزایش شفافیت باشد، نتایج خوبی به دست مي‌آید؛ زیرا علی‌الاصول شفافیت به نفع ماست.

* پایگاه اینترنتی «صدای آمریکا» نوشت: رادیو فارسی «صدای آمریکا» وابسته به وزارت امور خارجه این کشور، دو روز دیگر تعطیل خواهد شد. گفتنی است، این رادیو پس از 36 سال فعالیت‌های تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به دلیل عدم استقبال مخاطبان مجبور شد که به کار خود پایان دهد.

* درحالی که اصلاح‌طلبان در تلاش هستند تا رضا فرجی‌دانا را از حوزه انتخاب تهران راهی مجلس کنند، وزیر سابق علوم در مصاحبه‌اي اظهار داشته است: من اکنون در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران مشغول به کار هستم و تصمیم ندارم که در انتخابات شرکت کنم. وی اضافه مي‌کند، من به درد نمایندگی مجلس نمی‌خورم، مجلس سیاستمدار مي‌خواهد و من اگر به درد کاری بخورم، آن دانشگاه است؛ لذا من سعی مي‌کنم وظیفه‌ام را در سنگر معلمی به شیوه احسنت انجام دهم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: