به‌روز شده در: ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
logo
تازه های سایت
تحول در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاگر‌های قاچاق به میدان می‌آیند! همسایه بی‌چشم و رو بیمه‌ای که بعد از سرقت بانک ملی متقاضی پیدا کرد آموزش و پروش بدون سند 2030 رییس پلیس تهران: استفاده از نیرو‌های بسیج در گشت‌های ارشاد صحت ندارد سی‌ان‌ان : بدقولی‌های غرب ایران را به آغوش شرق فرستاد فاطمی امین: شاهد بازار سیاه گواهی اسقاط هستیم گره خوردن مذاکرات هسته ای به سفر رئیس جمهور ائتلاف تولید کنندگان روغنی‌ برای گران‌فروشی راز سرو صدای سلبریتی‌ها برای فوت مهسا امینی
ملکه الیزابت، بایدن و ترامپ نماد قهقرای تمدن غرب پیشنهاد حمام گروهی برای صرفه‌جویی انرژی در سوئیس خاشقچی مانع حضور محمدبن‌سلمان در تشییع ملکه اصلاح طلبان موافق گشت ارشاد چگونه امروز مخالف آن شدند؟ دولت بنزین را گران نمی‌کند سیاسی بازی آژانس ادامه دارد؟ نامه فیفا به فدراسیون فوتبال ایران؛ چرا پول ویلموتس را پرداخت نکرده‌اید؟ رسانه های سعودی: بخاطر مرگ مهسا تحریم های ایران را بیشتر کنید وزارت اقتصاد: رشد خلق پول توسط بانک‌ها ۵۷ درصد کاهش یافت مسکن نصف هزینه‌های تهرانی‌ها واکنش بانک مرکزی به خبر افزایش هزینه ارسال پیامک به مشتریان جزئیات قرارداد گازی ایران و روسیه
کد خبر: ۱۳۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۶
حسین علیزاده چندی پیش با ارسال نامه‌ای به بخش فرهنگی سفارت فرانسه ضمن اعتزاض به روند اعطای این جایزه، از دریافت نشان فرهنگی شوالیه انصراف داده بود.

علی معلم دامغانی شعر تازهای را خطاب به حسین علیزاده موسیقیدان نامی معاصر که به تازگی از دریافت نشان فرهنگی شوالیه سفارت فرانسه امتناع کرده بود سرود. این استاد ادبیات و رئیس فرهنگستان هنر با سرایش قطعه شعری برای حسین علیزاده به ستایش وی و قطعه موسیقایی نینوای او پرداخت. این قطعه شعر به شرح زیر است:

یل گُندآوری که آزاده است

گر حسین است خود علیزاده است

در زمین مَرد هر زمان مَرد است

اسمها زآسمان فرستاده است

گفت خودکام بیهنر باد است

جفت رُهّام ساغر باده است

تهمتن گیر گُرد و خود تهماسب

گاو فربی است کز قضا ماده است

اسب لاغر میان به کار آید

روز میدان که جنگ رازاده است

مَرد مرگ و نَر است از در کارد

آنچه مشکل مسائل ساده است

نیست پیکار کارتر دامن

کیست دلدار هرکه دلداده است

کیِّسانند عاشقان در دهر

از خود آزاد هرکه آزاده است

نیک مردا که نینوا اثرش

ایزدش همت و هنر داده است

ارث خلق است سوز ساز و ردیف

وای آن کز ردیف افتاده است

بانگ چاووش نینوا شنوید

سیر مرگ است تا که آماده است

جهی اند این نبهرگان عجوز

خود کیومرث مرگ رازاده است

ای حسین یلای علیزاده

حبَّذا سوی مقصد از جاده است

هرکه زی کعبه نیست زی کافر

تا که... است و خود که... است

حسین علیزاده چندی پیش با ارسال نامهای به بخش فرهنگی سفارت فرانسه ضمن اعتزاض به روند اعطای این جایزه، از دریافت نشان فرهنگی شوالیه انصراف داده بود.

گفتنی است اخیرا گاردین در گزارشی از رد نشان شوالیه توسط یک اقتصاددان فرانسوی خبر داده است. این اقتصاددان که کتابش به عنوان کتاب سال اقتصاد ۲۰۱۴ نیز برگزیده شده بود اینکه نشان شوالیه از سطح پایینی برخوردار است را یکی از دلایل این تصمیم دانسته است. توماس پیکتی نویسنده کتاب «سرمایه در قرن ۲۱» که آشوبی در نظام سرمایهداری غرب در سال ۲۰۱۴ ایجاد کرد، برای دریافت این نشان انتخاب شده بود.

برچسب ها: حسین علیزاده
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: