محمد جواد آرين منش بر شمرد:
نقاط مثبت عملكرد مجلس هشتم
کد خبر: ۸۹
تاريخ: ۱۵ دی ۱۳۹۰ - ۱۵:۵۱

 محمد جواد آرين منش نماينده مردم مشهد در رابطه با عملكرد مجلس شوراي اسلامي در دوره هشتم گفت: نگاه اجمالي بر عملكرد هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي بيانگر اين است كه مجلس هشتم در مقاطع حساسي انجام وظيفه كرد، مقاطعي كه در تاريخ قانون‌گذاري كشور بي سابقه بود. همچنين حوادث داخلي و خارجي نظير توطئه‌هاي متعدد استكبار جهاني تحريم‌ها، تهديدها و فشارها در اين دوره وجود داشت. انتخابات رياست جمهوري و حوادث فتنه سال 88 در اين مقطع تاريخي مجلس هشتم اتفاق افتاد. مجلس هشتم اگرچه از ضعفهايي هم برخوردار بود اما در مجموع نقاط قوت فراواني داشت در مجموع و ارزيابي رهبر معظم انقلاب اسلامي، مجلس موفقي ارزيابي شد به طوري كه در آخرين ديدار نمايندگان مجلس هشتم با ايشان؛ رهبري معظم در خصوص عملكرد اين مجلس فرمودند، اينكه مجلس هشتم در موارد مختلف قرص و محكم ايستاد جاي افتخار دارد در اين جمله معظم له از مواضع محكم ضد استكباري مجلس هشتم كه همواره در اين مسير ياري‌گر دولت محترم بود، تقدير و تجليل كردند.
عضو شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي با بيان آمارهايي از عملكرد مجلس هشتم در تصويب لوايح و طرحها تصريح كرد: آمارها بيانگر اين است كه تا پايان سال سوم مجلس 290 طرح و 340 لايحه را هيئت رئيسه مجلس دريافت كرده است كه قريب 100 طرح و 185 لايحه در مجلس مورد بررسي و تصويب قرار گرفته است كه در ميان آنها مي‌توان از لوايح بسيار مهمي همچون لايحه هدفمند كردن يارانه‌ها در كشور؛ لايحه برنامه پنجم توسعه؛ طرح خدمات به ايثارگران، طرح حمايت و ساماندهي مشاغل خانگي، طرح بيمه بيكاري و حمايت از بيكاران متقاضي كار؛ لايحه حقوق گمركي، طرح قانوني نفت و گاز، طرح تشكيل وزارتخانه‌هاي جديد و ادغام وزارتخانه‌ها، لايحه پيشگيري وقوع جرم، لايحه اصلاح قانون تأسيس مدارس غيردولتي، موضوع استخدام نيروهاي حق التدريسي و روشن شدن وضعيت استخدامي آنها، طرح ايجاد فضاي مساعد كسب و كار و همچنين قانون تجارت، طرحها و لوايح متعدد در حوزه‌هاي فرهنگ، آموزش، كشاورزي، عمران، امور قضايي و حقوقي، انرژي، بهداشت و درمان، شوراها و امور اجتماعي و اقتصادي و امنيت ملي در اين مجلس مورد بررسي قرارگرفت.
وي در ادامه گفت و گو با خبرنگار شما خاطر نشان كرد: آمارها و مصوبات مجلس در دوره هشتم نشان از آن دارد كه اين مجلس را مي توان در زمره پركارترين مجالس تاريخ كشور محسوب كرد.
آرين منش با اشاره به كاركرد كميسيون‌هاي تخصصي در مجلس هشتم افزود: كميسيون‌هاي تخصصي مجلس از فعاليتهاي چشم‌گيري برخوردار بودند به طوري كه كميسيون‌هاي مجلس 3100 جلسه برگزار كردند و 8896 ساعت كار مفيد در كميسيون‌هاي تخصصي مجلس انجام گرفته است و علاوه بر آن كارگروهها و كميته‌هاي زير مجموعه اين كميسيونها 781 جلسه تشكيل دادند كه زمان تشكيل جلسات كارگروهها بالغ بر 1511 ساعت بوده است.
عضو فراكسيون موتلفه اسلامي با اشاره به يكي از موثرين اقدام مجلس هشتم عنوان كرد: يكي ديگر از اقدامات موثر مجلس هشتم؛ تنقيح قوانين بود در واقع كاري كه باعث شد، تا از تداخل قوانين گذشته پيشگيري شود .
نماينده مردم مشهد با بيان اقدامات مجلس در راستاي دستاوردهاي هسته‌اي كشور افزود: مجلس هشتم در راستاي دستاوردهاي هسته‌اي و صلح‌آميز آن قدم‌هاي بسيار موثري برداشت و همچنين در خصوص اصلاح الگوي مصرف انرژي اقداماتي تأثيرگذاري را به تصويب رساند.
آرين منش نماينده دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي در رابطه با تصويب قانون برنامه پنجم كشور خاطر نشان كرد: يكي از مهمترين اقدامات مجلس هشتم تصويب قانون مترقي برنامه پنجم توسعه جمهوري اسلامي بايد دانست كه با هدف دستيابي به جايگاه ترسيم شده براي كشور در سند چشم‌انداز 20 ساله و تحقق كامل سياستهاي ابلاغي مقام معظم رهبري و توجه به خطوط راهنماي الگوي ايراني – اسلامي توسعه و برقراري عدالت اجتماعي و دفاع از حقوق و كرامت انساني و توزيع عادلانه ثروت اين قانون يعني قانون برنامه پنجم توسعه به تصويب رسيد در صورتي كه اين قانون به درستي اجرا بشود مي‌توان گام دوم توسعه كشور را براي دستيابي به اهداف چشم‌انداز با موفقيت دنبال كنيم.