اخبار 24 ساعت گذشته:
توزيع كارت و عروسك براي مقابله با حجاب/ شهری بدون نماینده در مجلس نهم/ اوباما شجاعت به خرج دهد/ پیامکهای طالع بینی ممنوع شد/ آقای بروجردی! از چه کسی می‌ترسید؟/ روایت آشوبگر فراری از تقابل جریان برانداز با روحانی و ...
کد خبر: ۶۶۳۶
تاريخ: ۰۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۰

روایت آشوبگر فراری از تقابل جریان برانداز با روحانی
یکی از عوامل متواری آشوب‌های خیابانی تیر 78 تاکید کرد جریان برانداز با وجود ادعای همراهی با منتخب ملت، دارای تقابل ایدئولوژیک با وی است.
علی افشاری در روزآن‌لاین با ادعای اینکه انتخاب روحانی انتخاب بین بد و بدتر بود، می‌نویسد: در حوزه سیاسی به لحاظ استراتژیک، تقابل بین تغییرخواهی و سیاست دولت یازدهم و حامیانش وجود دارد. حسن روحانی نتیجه انتخابات را پایان تمامی شبهات پیرامون مشروعیت نظام سیاسی دانسته است.
اما از دیدگاه تغییرخواهی مشروعیت و کارآمدی نظام سیاسی همچنان زیر سؤال است. دولت روحانی می‌کوشد تا نظام سیاسی و قانون اساسی و نهادهای موجود را توانمند و مناسب برای تحقق خواسته‌های ملت معرفی نماید. اما نیروهای تغییرخواه معتقد به تغییر حکومت هستند.
بنابراین اینجا حوزه افتراق است و نیروهای تغییرخواه نیازمند تبیین و تدقیق تمایزات و نقاط تفاوت هستند. وی اضافه کرد: در مجموع ریاست جمهوری روحانی آغاز فصل جدیدی در عرصه سیاسی ایران است. نیروهای تغییرخواه نیز به مانند دیگران نیاز دارند خود را بر مبنای مختصات این فصل جدید بازتعریف نمایند. اما موجودیت راهبرد تغییرخواهی و گفتمان عبور از جمهوری اسلامی همچنان پابرجا است.

حکم گذاشتن کلاه گیس برای پیدا کردن خواستگار
سؤال :بر سر گذاشتن کلاه گیس به نیت خوشگل تر شدن ومورد توجه بانوان قرار گرفتن در مجالس ویژه خانمها جهت پیدا شدن خواستگار، جایز است؟ و آیا چنین کارى عیب پوشى به حساب مى آید؟
جواب آیت الله سیستانی :اگر تنها به نیت آرایش باشد و نه فریبکارى و عیب پوشى از چشم خواستگاران، چنان کارى اشکال ندارد.

توزيع كارت و عروسك براي مقابله با حجاب

در راستای راهبرد مقابله با گرایش روزافزون به حجاب اسلامی در آمریکا، به‌تازگی در این کشور، کارت و عروسکی به فروش می‌رسد که روی آن عکس یک دختر مسلمان محجبه کشیده شده که او را به‌عنوان یک تروریست معرفی می‌کند! این اقدام، خشم مسلمانان این کشور را برانگیخته است. کارت، یک دختر محجبه خندان را نشان می‌دهد که می‌گوید « او دوست دارد مغز شما را متلاشی کند.»!
احمد منتظری: موسوی و کروبی در مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری شرکت کنند

احمد منتظری، فرزند منتظری، در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب نوشته است: «بهتر است موسوی و کروبی در مراسم تنفیذ حکم ریاست‌جمهوری شرکت کنند تا نظام نشان دهد رحم، شفقت و لطف را می‌توان جایگزین سنگ‌دلی، بی‌رحمی و انتقام کرد!» گزافه‌گویی احمد منتظری به اینجا ختم نشده و در ادامه نامه می‌نویسد: «این وحدت و همبستگی با حضور نمایندگانی از احزاب مختلف سیاسی و نیز خانواده‌های آسیب‌دیدگان (فتنه‌گران) و سمبل و نماد آنان تکمیل می‌شود و بسیاری از کدورت‌ها و اختلافات را از بین می‌برد.»

روحانی و تیم او تمایلی به معاون اولی عارف ندارند
یک سایت وابسته به اصلاح‌طلبان ضمن منتفی اعلام کردن احتمال معاون اولی عارف از درخواست فرصت تصدی موضوع تعیین ترکیب اعضای کابینه به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود، احتمال نبود محمدرضا عارف در این کابینه افزایش می‌یابد. خبرها حاکی از آن است که با روند موجود، بعید است عارف در کابینه جدید حضور داشته باشد.
آینده افزود: گفته می‌شود با وجود آن که آیت‌الله هاشمی بر معاون اولی او نظر مثبت داشته، روحانی و حلقه اول او موافق معاون اولی او نیستند و چهره‌ای هماهنگ‌تر با رئیس‌جمهور منتخب را به این منظور مدنظر دارند. از همین رو دیروز عارف در مصاحبه‌ای گفته که پیشنهاد معاون اولی به او نشده است.
این گزارش می‌افزاید: ظاهرا عارف تنها حاضر به پذیرش مسئولیت‌ معاون اولی است و به پیشنهاد مسئولیت وزارت علوم و ارتباطات پاسخ مثبت نداده است.آینده‌ آن‌لاین می‌افزاید: موضوع راه‌اندازی حزب فراگیر از سوی عارف، زمانی که افرادی نظیر خاتمی حضور دارند، معلوم نیست چه میزان قرین توفیق شود، به ویژه که تجربه‌ای چون حزب اعتماد ملی مهدی کروبی با سوابق سیاسی برجسته‌تر از عارف نیز چندان موفق نبود.
این سایت در خبر دیگری تاکید کرد: تیم روحانی تمایل به معاون اولی عارف ندارند.
در همین حال سخنگوی شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اعلام کرد در حال رایزنی برای دیدار با رئیس‌جمهور منتخب قبل از برگزاری مراسم تحلیف است.گفته می‌شود دکتر روحانی درصدد است همزمان با مراسم تحلیف، فهرست کابینه پیشنهادی خود را تقدیم مجلس کند.


آقای بروجردی! از چه کسی می‌ترسید؟
تابناک: نماینده مردم ارومیه در نطق میان دستور خود در مجلس با اشاره به گزارش حادثه قم خطاب به بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: آقای بروجردی! چرا گزارش حادثه قم را در صحن علنی قرائت نمی‌کنید؟ از چه کسی می‌ترسید؟

به خلبان گفتند برو موتورخانه شهرداری!
افکارنیوز: عیسی کلانتری، دبیر کل خانه کشاورزی در پاسخ به اینکه واگذاری ساختمان شیشه‌ای به از هم پاشیدگی بدنه کارشناسی کشاورزی نقش داشته است؟ گفت: یک وزیر ناآگاه آمده ساختمانی را که داشته، از دست داده و در سطح شهر تهران پخش شده است. گمان می‌کنم این ساختمان را از او گرفته‌اند . با تهدید از او ساختمان را گرفته اند. ساختمان شیشه ای قاعدتاً ساختمان بخش کشاورزی است و باید به بخش باز گردد. بدتر از آن، شرکت خدمات هواپیمایی سمپاش را به شهرداری قزوین فروختند. خلبان را گفتند یا باید بازنشسته شوی یا بازخرید و یا در بخش موتورخانه شهرداری کار کنی.

آزادی مدیر العالم در مصر با وثیقه
شنیده شد که مدیر دفتر شبکه العالم در قاهره با اظهار شگفتی از تصمیم دادستانی مصر در آزاد کردن وی به قید ضمانت، رفتار نیروهای امنیتی مصر را بی‌رحمانه و حاکی از نوعی دشمنی نامفهوم و نگران‌کننده توصیف کرد. احمد السیوفی گفت: دادستانی مرا با قید ضمانت به مبلغ 10 هزار جُنیه مصری (5 میلیون تومان) آزاد کرده و باید این مبلغ برای ضمانت پرداخت شود تا پلیس مرا آزاد کند.ما توانستیم این مبلغ را فراهم کنیم و به قصد انجام مراحل اداری به سوی پاسگاه می‌رویم. وی افزود: قبل از این نیز، نیروهای امنیتی مصر دو بار به دفتر العالم در قاهره حمله کرده‌اند، اما این اولین بار است که با قید ضمانت آزاد شده‌ام زیرا در دو دفعه بدون قید وثیقه آزاد شدم.

تجمع کارگران کردستان مقابل مجلس
شنیده شد که جمعی از کارگران کردستان برای سومین روز مقابل مجلس تجمع کردند. جمعی از کارگران شرکت فولاد زاگرس وابسته به مجموعه ذوب‌آهن کردستان صبح روز دوشنبه با تجمع مقابل مجلس خواستار بازگشت به کار و مطالبات معوقشان شدند. این تجمع کارگران شرکت فولاد زاگرس همزمان با تشییع جنازه یکی از کارکنان مجلس بود، به همین دلیل فضای جلوی در شمال مجلس مملو از حضور کارگران تجمع‌کننده و کارکنان مجلس که برای حضور در مراسم تشییع جنازه همکارشان بود.

استرداد 3 قایق اماراتی با 24 خدمه‌
شنیده شد که یک روزنامه اماراتی از بازگشت قایق‌های اماراتی توقیف‌شده در ایران و خدمه این قایق‌ها به امارات خبر داد. روزنامه گلف‌نیوز به نقل از یک مقام گارد ساحلی امارات گزارش داد که سه قایق ماهیگیری اماراتی که حدودا دو ماه قبل توسط نیروهای ایرانی توقیف شده و در جزیره کیش نگهداری می‌شد، چهارشنبه گذشته به امارات بازگردانده شد.این قایق‌ها در تاریخ 21 مه توسط قایق‌های گارد ساحلی ایران به دلیل ماهیگیری در آب‌های سرزمینی ایران توقیف شدند. سه کاپیتان اماراتی و 21 خدمه آسیایی قایق‌ها پس از بازداشت حدودا دو ماهه در ایران در صحت و سلامت به امارات مسترد شدند.

اصلاح‌طلبان درمراسم افطاری مقام معظم رهبری
شنیده شد که جمعی از کارگزاران نظام میهمان مقام معظم رهبری بودند و بعد از اقامه نماز مغرب و عشا روزه خود را همراه با حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای افطار کردند. سفیر نوشت؛ حضور اصلاح‌طلبان در این جمع قابل توجه بوده و چهره‌هایی چون حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، مهندس سیدعلی خاتمی- رئیس دفتر رئیس دولت اصلاحات-، حجت‌الاسلام علی یونسی، دکتر محمدرضا تابش، حجت‌الاسلام مجید انصاری، دکتر محمدرضا عارف، احمد مسجدجامعی، حجت‌الاسلام سیدمحمود دعایی، محمدباقر نوبخت، دکتر سیدرضا صالحی امیری، دکتر مسعود پزشکیان، محسن مهرعلیزاده و مهندس اکبر ترکان در این مراسم حضور داشتند.

همسر آیت ا...‌هاشمی شاهرودی در قید حیات است
شنیده شد که در پی انتشار خبر درگذشت همسر یا مادر آیت‌ا... شاهرودی در برخی سایت‌ها، تماس‌های مکرری برای عرض تسلیت و حضور در مراسم‌های آن مرحومه با دفتر آیت‌ا...‌هاشمی شاهرودی رئیس هیات عالی حل اختلاف قوا گرفته شد. دفتر رئیس هیات عالی حل اختلاف قوا در واکنش به این خبر و تماس‌ها اعلام کرد که خانم فوت‌شده همسر آیت‌ا... العظمی سیدمحمد‌هاشمی شاهرودی از مراجع قم هستند که نسبت دوری با آیت‌ا... سیدمحمود ‌هاشمی‌شاهرودی دارند.

فاضل لاریجانی چه می‌کند؟
شنیده شد که بعد از ماجرای جنجالی حضور احمدی‌نژاد در مجلس و پخش فیلمی از فاضل لاریجانی در سال گذشته، خبری از پنجمین برادر لاریجانی در رسانه‌ها منتشر نشده بود اما دیروز روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌ا... آملی خبری از وی منتشر کرد.
پارسینه نوشت؛ فاضل لاریجانی که ریاست سومین همایش ملی گیاهان دارویی را برعهده دارد گفته است: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌ا... آملی، به منظور اهمیت جایگاه گیاهان دارویی و شناساندن نقش حیاتی آن در پیشبرد اهداف ملی و منطقه‌ای با همکاری انجمن گیاهان دارویی ایران و تعدادی از سازمان‌ها و موسسات همایشی گیاهان دارویی را که با هدف تحقق سلامت و نشاط جامعه، خودکفایی دارویی و تحقق سند چشم‌انداز بیست ساله و نقش آن در ایجاد اشتغال است، برگزار می‌کند.

شهری بدون نماینده در مجلس نهم
شنیده شد که معاون سیاسی وزیر کشور درباره برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تفت و میبد گفت:‌ طبق قانون این انتخابات باید با انتخابات آتی برگزار شود و دیگر امکان اینکه انتخابات میان دوره‌ای برگزار شود، نیست. سید صولت مرتضوی اظهارداشت: طبق قانون این انتخابات باید با انتخابات آتی برگزار شود و دیگر امکان اینکه انتخابات میان دوره‌ای برگزار شود، نیست. وی تأکید کرد: انتخاب نماینده تفت و میبد در انتخابات بعدی که انتخابات مجلس و خبرگان رهبری خواهد بود و فکر می‌کنیم همزمان برگزار شود، صورت می‌گیرد و در آن دوره نماینده تفت و میبد هم انتخاب خواهد شد.

بررسی 300 سفر خارجی مشایی در مجلس
شنیده شد که عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه وزیر امورخارجه باید پاسخگوی سفرهای خارجی مشایی باشد، گفت: تعدادی از اعضای کمیسیون موضوع ۳۰۰ سفر مشایی را در قالب طرح سوال از وزیر امور خارجه مطرح کرده‌اند. محمد صالح جوکار درمورد پیگیری پرونده 300 سفر خارجی اسفندیار رحیم مشایی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: تعدادی از اعضای کمیسیون این موضوع را در قالب طرح سوال از وزیر امور خارجه مطرح کرده‌اند.
نماینده مردم یزد در مجلس با بیان اینکه وزیر امورخارجه باید پاسخگوی علت سفرهای خارجی رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد باشد، گفت: تاکنون کمیسیون امنیت ملی گروهی را مسئول پیگیری این موضوع نکرده و تنها در قالب طرح سوال از وزیر امورخارجه پیگیر سفرهای خارجی مشایی هستیم.

دستور دولت براي ايجاد شيفت شبانه پاسخگويي به مردم
بر اساس ابلاغيه جديد يکي از مديران ارشد دولتي، تعدادي از فرمانداري ها و ادارات دولتي نسبت به برقراري شيفت شب پاسخگويي به مردم اقدام کردند و مرکز ارتباطات مردمي نهاد رياست جمهوري نيز موظف است به منظور نظارت بر عملکرد شبانه اين دستگاههاي اجرايي و پيگيري موارد مطروحه توسط دفتر رهبر انقلاب، دفتر رييس جمهور و دفتر معاون اول رييس جمهور نسبت به برقراري مديريت شبانه در نهاد رياست جمهوري اقدام کند.

لغو بي سر و صداي دستور رييس جمهور پس از 16 ماه
بر اساس بررسي هاي کارشناسان يک دستگاه نظارتي، در حالي که رييس جمهور بهمن ماه سال 90 در بخشنامه اي به دستگاههاي مسئول اعلام کرده بود که پژوهشکده اقليم شناسي و مرکز ملي پايش و هشدار خشکسالي با تمامي وظايف، نيروي انساني و اعتبارات و اموال، در پژوهشکده هواشناسي ادغام و وابسته به سازمان هواشناسي فعاليت خواهد کرد، اين دستور چندي پيش با ابلاغي به بخش هاي مربوطه ابطال شده است.

مجلس چشم بسته به 80 درصد وزرا راي اعتماد مي‌دهد
قائد رحمت، عضو هيات رئيسه كميسيون اجتماعي به هشت صبح مي‌‌گويد: «دوره اصولگراها و اصلاح‌طلبان افراطي تمام شده و امروز نوبت معتدل‌هاست. مجلس نهم نيز با اين روند موافق است و قطعا تا 80 درصد وزراي پيشنهادي از ما راي اعتماد مي‌گيرند.» مشخص نيست 20 درصد مورد بحث شامل چه وزارتخانه‌هايي است، اما اينطور به نظر مي‌رسد كه مجلس و دولت هر دو در تلاشند تا تعامل‌ها به‌گونه‌اي باشد كه همه وزراي پيشنهادي راي اعتماد بگيرند.

نوري‌زاد به دادگاه احضار شد
محمد نوري‌زاد، مستندساز و فيلمساز سابق، پس از بارها سخنان و اقدامات جنجالي، به‌گفته‌خودش به دليل توهين به قرآن، از سوي دادگاه انقلاب احضاريه دريافت كرده است. به گزارش جام نيوز، نوري‌زاد روز شنبه ۲۹ تير، در صفحه فيسبوك خود نوشته است كه به دليل توهين به قرآن، احضاريه دريافت كرده است و بايد ظرف سه روز به دادسرا مراجعه كند.با انتشار اين خبر از سوي خود نوري‌زاد، سايت‌ها و شبكه‌هاي مخالف جمهوري اسلامي، طبق معمول سنگ تمام گذاشته، به دفاع از وي پرداختند و وي را مظلوم خواندند.
راه اندازی خیریه خبرنگاران
قدس آنلاین: کامران نجف زاده، خبرنگار و سفیر طلایی کودکان و سالمندان گفت: به فکر راه انداختن بنیاد یا مؤسسه خیریه‌ای با عنوان خیریه خبرنگاران هستیم.

باید متخلفان معرفی و تنبیه شوند
خبرآنلاین: منصور حقیقت پور، عضو کمیته ویژه بررسی حادثه 22 بهمن قم گفت: تعدادی که در حادثه قم نقش داشته‌اند، می‌خواهند فضا‌سازی کنند تا این گزارش مطرح و خوانده نشود و جرایم آقایان مشخص نگردد. تنها هدف ما تنبیه متخلفان است. باید متخلفان معرفی و تنبیه شوند.

پرحاشیه‌ترین شورای شهر کجاست؟
تابناک: اتفاقات حاشیه ای شورای سوم شهر رشت به شورای چهارم هم سرایت یافته است و گفته می‌شود، شورای چهارم رشت تشکیل نشده، گریبانگیر حاشیه شده است.

اوباما شجاعت به خرج دهد
سيدحسن موسويان، سخنگوي قبلي هيات مذاكره‌كننده هسته‌اي ايران در المانيتور نوشت:نتانياهو بايد بداند كه روحاني نه گرگ است و نه ميش. او يك سياستمدار عملگراست كه پيش از اين صداقتش را براي تحقق راه‌حلي صلح‌آميز، پايدار و واقع‌گرايانه در مسئله هسته‌اي ثابت كرده است. آمريكا نبايد اين فرصت استثنايي را از دست بدهد.
باراك اوباما بايد شجاعت به خرج دهد و براي رسيدن به توافقي مستقيم و گسترده با ايران و پايان سه دهه خصومت، سرمايه‌گذاري كند. چنين دستاورد تاريخي مستلزم اين است كه نتانياهو اين حقيقت را بپذيرد: بهبود مناسبات ايران و آمريكا موجب كاهش تنش ميان تهران و تل آويو مي‌شود.

مدير ارشد اقتصاد چگونه باشد
حسن سبحاني، نماينده پيشين مجلس و از داوطلبان انتخابات رياست‌جمهوري در نامه‌اي به رئيس‌جمهور منتخب پيشنهاد‌هاي اقتصادي خود را مطرح كرد.وي در بخشي از نامه آورده است:مدير ارشد بايد شهامت اقدامات ضروري حتي غيرمعمول را داشته باشد. اهل تعارف و مصلحت‌جويي‌هاي رايج و بي‌منطق نباشد. ارشد اقتصاد ايران بايد قابليت، توان و اختيار اتخاذ تصميمات كليدي ولو توام با رياضت و تنگنا در كوتاه مدت را داشته باشد.

از دولت عرفاني تا رند عالم سوز
ابراهيم فياض كه از حاميان احمدي‌نژاد به‌شمار مي‌رفت، دولت او را دولتي عرفاني و خود احمدي‌نژاد را رند عالم‌سوزي مي‌داند كه برخلاف ساير رندان، اهل تدبير و تامل هم بود و از كار مُلك سر درمي‌آورد!وي در گفت‌وگو با عصرايران گفت: جمهوريت بعد مردمي احمدي‌نژاد است و با نخبه‌گرايي عرفاني او نمي‌سازد. احمدي‌نژاد اول در پي احياء جمهوريت بود ولي احمدي‌نژاد به اومانيسم عرفاني و نخبه‌گرايي روي آورد و از مردم فاصله گرفت.
احضار نوری زاد به دادگاه
جام نیوز: محمد نوری زاد، مستند ساز و فیلمساز سابق، پس از بارها سخنان و اقدامهای جنجالی و انتشار مطالب از سوی دادگاه انقلاب احضاریه دریافت کرده است.

ثروتمندترین کشور بدهکار شده
عصر ایران: محسن دعاگو، عضو جامعه روحانیت مبارز و امام جمعه شمیرانات گفت: در حوزه اقتصاد، ثروتمندترین کشور را به لحاظ ذخایر ارزی، به بدهکارترین کشور در پایان دوره هشت ساله تبدیل کردند.

پیامکهای طالع بینی ممنوع شد
مهر: حسن علیزاده، رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: ارسال پیامکهایی با محتوای طالع بینی ممنوع است و باید از ویترین اپراتورهای تلفن همراه نیز حذف شود.

جزئيات شكايت بقايي از سه نماينده مجلس
سيدعلي‌اصغر حسيني در مورد جزئيات پرونده شكايت حميد بقايي از سه نفر از نمايندگان مجلس، گفت: اين پرونده مربوط به گزارشي است كه كميسيون اصل 90 در مورد سفر رئيس‌جمهور به نيويورك منتشر كرد. در همين راستا به دليل نشر اكاذيب از سه نفر از نمايندگان شكايت كرديم و از آنجا كه طبق قانون نظارت مجلس بر رفتار نمايندگان، اين اقدام علاوه بر جرم بودن مصداق تخلف انتظامي براي نمايندگان است، شكايتي هم به هيات نظارت بر رفتار نمايندگان ارائه كرده‌ايم؛ بنابراين خلاف چيزي كه عده‌اي از نمايندگان مجلس بيان مي‌كنند اين شكايت فقط در هيات نظارت مطرح نيست. به گزارش ايسنا، حسيني خاطرنشان كرد: شكايت در دادسرا ثبت شده و در حال حاضر در جريان رسيدگي قرار دارد.

پردرآمدترين دولت تاريخ ايران را با بدهي تحويل مي‌دهند
حجت‌الاسلام محسن دعاگو عضو جامعه روحانيت مبارز و امام جمعه شميرانات در گفت‌وگو با عصرايران گفت:در حوزه اقتصاد، ثروتمندترين كشور به لحاظ ذخاير ارزي را به بدهكارترين كشور در پايان دوره هشت ساله تبديل كردند و بر گراني، تورم، بي‌ثباتي اقتصادي و غم و رنج مردم افزودند، در بستر مديريت بي‌بهره از درايت، نظارت و تدبير منحرفان فسادهاي اقتصادي پرحجم، كم‌نظير و نگران‌كننده مانند اختلاس 3000 ميلياردي پديد آمد و يكي از عوامل بزرگ تورم و گراني و فشارهاي اقتصادي روزافزون بر اقشار ملي را نمايان ساخت.
وي افزود: بازار ارز و طلا را با بي‌تدبيري و شيطنت سياسي آشفته كردند و اكنون در انديشه سوءاستفاده از آشفته بازار براي ادعاي كمترين تورم در تاريخ جمهوري اسلامي هستند.
دعاگو گفت: از بزرگ‌ترين مشكلات آزاردهنده هشت سال گذشته در حوزه مديريت اجرايي عزل و نصب‌هاي برآمده از انگيزه‌هاي اخلاقي و سياسي است. ويژگي ارزشي حق شناسي و ولايتمداري را در همه تريبون‌ها رسمي و غيررسمي فرياد كشيدند و با قهرها، نافرماني‌ها و بداخلاقي‌ها نشان دادند كه به ميثاق‌ها و ارزش‌ها اعتقاد و پايبندي قابل قبولي ندارند.


انتقاد از گزارش احمدی نژاد
مهر: عباس رجایی، نماینده مجلس نسبت به آمار ارایه شده از سوی رئیس جمهور در جلسه کارگزاران نظام با رهبری انتقاد کرد و پیشنهاد داد، مرجعی خارج از دولت، آمار ارایه شده را بررسی کرده و صحت و سقم آن را اعلام کند. وی پیشنهاد داد: گروهی از مرکز پژوهشها مأمور شود که این آمار را به طور دقیق بررسی کند.

جک استراو به مراسم تحلیف نیاید
خانه ملت: روح‌ا... حسینیان، عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ حضور جک استراو در مجلس با واکنش نمایندگان همراه می‌شود، از این‌رو در صورت حضور این فرد در مراسم تحلیف، من با گوجه از او پذیرایی می‌کنم.

باهنر: گزارش این هتک حرمت را تهیه کنید
ایسنا: محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیونهای فرهنگی‌، امنیت ملی و سیاست خارجی و اصل 90 مجلس هتک حرمت به یک خانم محجبه در تهران را پیگیری کرده و گزارش آن را به صحن علنی مجلس ارایه کنند.

روايتي از پشت پرده ي شنود دفتر مطهري

هفته‌نامه پنجره در مصاحبه‌يي به بررسي ماجراي شنود در دفتر علي مطهري پرداخته و مدعي شده كه حلقه احمدي‌نژاد و جريان انحرافي ازدست‌اندركاران كار گذاشتن شنود در دفترمطهري بوده‌اند. اين هفته‌نامه نوشت: بي‌شك تنها نماينده‌يي كه مدت‌ها پاي استيضاح رئيس‌جمهور ايستاده بود و يقينا برنامه‌هايي براي دوران پس از رفتن احمدي‌نژاد دارد علي مطهري است.

با نزديك شدن علي مطهري به حلقه هاشمي و روحاني و طيف اصلاح‌طلب، حلقه احمدي‌نژاد پس از دوران رياست‌جمهوري زيرآتش بيشتري ازسوي آنان قرار خواهد گرفت. بنابراين با توجه به سابقه شنود غيرقانوني ازلاريجاني اين احتمال مورد توجه تحليلگران سياسي قرار مي‌گيرد.

شيمون پرز افطاري داد!
رئيس رژيم صهيونيستي هم افطاري داد. در مهماني افطاري شيمون پرز كه يكشنبه شب در محل اقامت وي برگزار شد، تعدادي از مسلمانان سازشكار و سفراي كشورهاي عربي در فلسطين اشغالي حضور داشتند. مصر، اردن و مراكش از جمله كشورهاي عرب هستند كه نزد رژيم صهيونيستي سفير دارند.

شورش پناهجويان اردوگاه نائورو
پناهجويان اردوگاه نائورو در جزيره‌اي كوچك در اقيانوس آرام جنوبي، سر به شورش برداشتند كه گفته مي‌شود، اغلب آن‌ها ايرانياني هستند كه بدون هويت رسمي و گذرنامه خود را با قايق‌هايي ناامن به سواحل استراليا رسانيده‌اند و اكنون ماه هاست كه در انتظار ورود به خاك استراليا به سر مي‌برند. در اين اعتراض بوميان محلي با چاقو و ميله به همراه پليس به سركوب اعتراض پناهجويان پرداختند.

نامه كاركنان شركت آب و فاضلاب خوزستان به لاریجانی
كاركنان شركت آب و فاضلاب شهري خوزستان با ارسال نامه‌اي به رئيس مجلس شوراي اسلامي، ضمن محكوم نمودن ضرب و شتم معاون اين شركت توسط يكي از نمايندگان آبادان، خواستار رسيدگي جدي و قانوني به اين موضوع شدند. آنها در نامه خود تأكيد كردند: ما كاركنان شركت آبفا خوزستان اين بي‌حرمتي نماينده محترم آبادان را هتك حرمت به خود و شأن خدمتگزاران اين صنعت تلقي نموده و به استحضار مي‌رساند: آقاي مهندس شيخ الاسلامي از يادگاران سالهاي دفاع مقدس و از خانواده‌هايي متعهد، متدين و خوشنام (سادات جليل القدر جزايري شوشتر) در استان بوده در حيطه كاري فردي دلسوز، متدين كه اثربخشي ايشان با توجه به سابقه 21 سال در رده‌هاي مختلف و حضور در تمام رده‌هاي معاونت‌هاي شركت به عنوان يكي از ذخاير صنعت آبفا خوزستان به اثبات رسيده و اين امر بر هيچكس، پوشيده نيست و لذا خواستار رسيدگي قانوني به موضوع پيش آمده مي‌باشيم.

اینها خیلی زود‌ ساز مخالف زدند
خبرآنلاین: غلامرضا تاجگردون که در کار‌گروه تعامل مجلس و دولت روحانی عضویت دارد، در خصوص اظهار نظر و مخالفت برخی نمایندگان مجلس در خصوص کابینه احتمالی یازدهم گفت: البته انتظار نمی‌رفت با توجه به رأی بالای مردم، هنوز رئیس‌جمهور نیامده، اینها ساز مخالف بزنند. منطقی این بود که از 6 - 5 ماه دیگر مخالفتها را شروع کنند. البته از یک جهت خوب است که مرزبندی‌ها از همین ابتدای کار در داخل مجلس برای آقای روحانی مشخص شود.

خاتمی: باید گذشته را فراموش کنیم
ایسنا: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی در ضیافت افطار انجمن شاعران ایران گفت: امیدواریم در گشایشی که پیش آمده، شاهد بازگشتهایی باشیم تا کدورتهای گذشته برطرف شود‌. هرچند همه کدورتها برطرف نمی‌شود، با این ‌حال باید گذشته را فراموش کنیم. ماندن در گذشته، فاجعه است و باید رو به آینده همه در کنار یکدیگر باشیم.

میوه ای ویژه ماه رمضان
درخت خرما یا نخل از گیاهان بسیار قدیمی و مقدس است که نامش در قرآن مجید 42 بار تکرار شده است و مسلمانان آن را از میوه‌های بهشتی می دانند. این میوه سرشار از انواع ویتامین از جمله E-C-B-A است که تقریباً در هر 100 گرم خرما 14‌ میلی‌گرم ویتامین C موجود است. همچنین دارای فلزات معدنی مثل فسفر، کلسیم، آهن، ید و منیزیم است که هر کدام از این مواد در سلامتی انسان نقش بسزایی دارد. خرما به خاطر داشتن منیزم ضد سرطان است، استفاده از این میوه در ماه مبارک رمضان به دلیل ارزش غذایی آن توصیه شده است چرا که این میوه، قند کاهش یافته در دوران روزه داری را جبران می‌کند و به علت دارا بودن فیبر و خاصیت ملین بودن آن، سیستم گوارشی را که به دلیل روزه داری بی تحرک شده است را به تحرک وا می دارد.مصرف خرما در کنار کربوهیدرات و محصولات آردی موجب می شود، در طول روزه داری، کربوهیدرات به آرامی در بدن آزاد شده و انرژی لازم برای فعالیت روزانه بدن تامین و بدن یکباره دچار افت قند نشود. بهترین رژیم غذایی در ماه مبارک رمضان، رژیمی است که حاوی مایعات و قندهای ساده و قابل جذب سریع باشد چرا که در زمان افطار قند خون در پایین‌ترین حد خود قرار دارد که می‌تواند یکی از علل سردردهای نزدیک افطار باشد و‌ با داشتن رژیم غذایی حاوی خرما می‌توان از ضعف پیش از افطار جلوگیری کرد. کارشناسان تغذیه توصیه می کنند، وعده افطاری با خرما،‌ آب‌ گرم، ‌چای‌ کمرنگ و شیر‌ شروع شود که با مصرف این مواد، نیاز شدید بدن به مواد قندی به سرعت برطرف شده و بدن آمادگی بهتری برای استفاده از مواد غذایی دیگر را پیدا می‌کند.

بازداشت مدیر سایت مستهجن
جهان: مدیر یک سایت مستهجن که اقدام به انتشار فیلمهای غیراخلاقی می‌کرد توسط مأموران پلیس فتای کرمان شناسایی و بازداشت شد.

تجمع مقابل مجلس
فرارو: جمعی از کارگران شرکت فولاد زاگرس دیروز با تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار بازگشت به کار و مطالبات معوقشان شدند.