حبيبي با تقدير از رقابت سالم و آزاد و حضور گسترده مردم:
آرايش جديد به خدمات مجلس نهم شتاب مي بخشد
محمد نبي حبيبي دبیر کل حزب موتلفه اسلامی : سيلي سخت ملت در انتخابات مجلس، آمريكا را عصباني كرده است ما از زبان شهيد بهشتي به اوباما ميگوييم " اي آمريكا از ما عصباني باش و از اين عصبانيت بمير".
کد خبر: ۶۵۶
تاريخ: ۱۱ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۲


محمد نبي حبيبي دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به اظهارات اخير اوباما گفت: سيلي سخت ملت در انتخابات مجلس، آمريكا را عصباني كرده است ما از زبان شهيد بهشتي به اوباما ميگوييم " اي آمريكا از ما عصباني باش و از اين عصبانيت بمير".

مشاركت 65 درصدي مردم
 توطئه را رسوا كرد

به گزارش روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي وي که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت با اشاره به شكست دشمنان نظام و اسلام در انتخابات مجلس نهم اظهار داشت: توطئه دشمن این بود كه با تحريم انتخابات مشروعيت مردمي نظام را زير سئوال ببرد اما مشاركت حدود 65 درصدي مردم اين توطئه را رسوا كرد.

مشاركت سياسي مردم
 در ایران و آمريكا

حبیبی افزود: در حالي كه مشاركت سياسي مردم در انتخابات كنگره آمريكا در سال 2010 و 2006 تنها 37 درصد است چگونه است كه آمريكا به مشاركت 65  درصدي مردم ايران در انتخابات مجلس ايراد مي گيرند و مشاركت گسترده مردم در انتخابات را تخطئه مي كنند.

حضور مردم در انتخابات
آنها را گيج كرده است

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: اوباما دوباره حرف هاي تهديد آميز زده و براي خوشايند صهيونيست ها مي گويد "حمله به ايران بلوف نيست براي توسل به زور درنگ نمي كنيم ". ما فكر مي كرديم صهيونيستها اجازه مي دهند اوباما عاقلانه فكر كند. مواضع جنگ طلبانه گذشته را تكرار نكند، اما ظاهرا حضور مردم در انتخابات آنها را گيج كرده است و نمي دانند چه مي گويند.
حبیبی در ادامه تاكيد كرد:‌ملت ما پاسخ روشن به این تهديدات را در انتخابات 12 اسفند دادند. فكرمي كنم مسئولان كشور باید گستاخی های امريكائي ها و صهيونيست ها را مانند گذشته پاسخ دهند.

همه گزينه هاي ممكن روي ميز در جمهوري اسلامي است
وي با سپاس و تقدير از مردم در لبيك به نداي مقام معظم رهبری در انتخابات نهم خاطر نشان کرد:‌مردم با حضور گسترده خود در پاي صندوق ها اقتدار ملي را به رخ دشمنان كشيدند و آنها را از هر اقدام تجاوز كارانه پرهيز دادند، مردم نشان دادند همه گزينه هاي ممكن روي ميز در جمهوري اسلامي است و به موقع در مورد هر يك اقدام خواهند كرد. نتيجه انتخابات عميق شدن رابطه امت با امام بود.

يك رقابت سالم ، جدي و آزاد در اين دوره از انتخابات مطرح  بود
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به هوشمندي نخبگان اصولگرا و نيز ساير نامزدهاي انتخاباتي بیان داشت: ‌انصافا يك رقابت سالم ، جدي و آزاد در اين دوره از انتخابات مطرح  بود و بدون شك نتايج اين انتخابات مي تواند الگويي براي مسلمانان در نگاه مردم سالاري دينی باشد.

راه يافتگان از خدمت به مردم غفلت ننمايند
وي با تبريك به راه يافتگان به بهارستان نهم اظهار داشت : كساني كه مورد اعتماد مردم قرار گرفته اند بايد كشور را در مسير پيشرفت بيشتر ياري كنند و از خدمت به مردم غفلت ننمايند.

‌علامت سئوال گذاشتن روي مسئولان انتخابات انصاف نيست
حبيبي با انتقاد از برخي از اظهارات آقاي هاشمي در قبل و بعد از انتخابات گفت:‌علامت سئوال گذاشتن روي مسئولان انتخابات كه از معتمدين مردم هستند انصاف نيست. دو پهلو سخن گفتن در اين مورد جز سوء استفاده دشمنان فايده ديگري ندارد.

يك آرايش جديد و نو
 در مجلس نهم

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تركيب مجلس آينده تصریح کرد: ‌بيش از يكصد نماينده مجلس كنوني راي نياورده اند، ما شاهد يك آرايش جديد و نو در مجلس نهم هستيم. نيروهاي تازه نفس آمده اند كه هر كدام در شتاب بخشيدن خدمات مجلس نهم به مردم مي توانند موثر باشند مجلس نهم ماموريت هاي خطيري در صيانت از نظام و انقلاب دارد. مجلس نهم در تعميق اسلام در جامعه ما و نيز شكل گيري امت اسلامي وظيفه مهمي دارد.

‌ايران بايد صريحا اراده
 خود را اعمال نمايد
حبیبی در پاسخ به سئوالی در مورد سياست اروپا در تحريم خريد نفت ايران اظهار داشت: ‌ايران بايد صريحا اراده خود را در قطع صدور نفت به اروپا قبل از تحريم آنان اعمال نمايد. ايران صريحا بايد به اروپا بگويد اگر قرار داد خريد 4 تا 5ساله بدون حق فسخ امضا مي كنيد حاضريم به شما نفت بفروشيم و الا در غير اين صورت فورا صادرات نفت به اروپا را قطع مي كنيم.

آمريكائي ها دنبال انقلاب رنگي در روسيه هستند
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان در مورد انتخابات ریاست جمهوری روسيه گفت:‌تلاشهاي آمريكا براي اغتشاش در روسيه جواب نداد، امريكائي ها دنبال انقلاب رنگي در روسيه هستند اما پيروزي مطلق پوتين نقشه آنها را نقش بر آب كرد، به نظر ما روسيه در رياست جمهوري پوتين فاصله خود را با سياستهاي امريكا در جهان حفظ مي كند .