در انتخابات به علمایی همچون آیت الله مهدوی کنی باید اعتماد کنیم
انتخاباتی که در ایران برگزار می شود به هیچ وجه قابل قیاس با کشورهای دیگر نیست، مردم فرانسه، انگلیس، از انتخابات ناامید هستند این در حالیست که انتخابات در ایران با نشاط برگزار می شود
کد خبر: ۵۹۲
تاريخ: ۱۰ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۱۵
حجت الاسلام علیرضا پناهیان
 انتخاباتی که در ایران برگزار می شود به هیچ وجه قابل قیاس با کشورهای دیگر نیست، مردم فرانسه، انگلیس، از انتخابات ناامید هستند این در حالیست که انتخابات در ایران با نشاط برگزار می شود.
 انتخابات و نحوه تبلیغات در کشورهای غربی را ملاحظه فرمایید ؛ در تمامی انتخابات که در غرب برگزار می شود، به نفع رژیم صهیونیستی تمام شده است، ضمن آنکه امروز مردم در غرب شعار 99 درصد علیه 1 درصد را سر می دهند. پیام جنبش وال استریت چیست؟ پیام آن است که مردم می گویند ما به هرکسی که رأی می دهیم نام نزدیکان رژیم صهیونیستی از صندوق ها بیرون می آید، این نتیجه انتخابات در غرب است.
گروه هایی که اصل نظام را قبول دارند می توانند در انتخابات شرکت کنند؛ اما پرسش اینجاست که چطور می توان در بین این گروه ها نامزدهای خود را انتخاب کنیم؟ هر گروهی که با ملاک های ما نزدیک باشد باید به آن رأی دهیم. همچنین می توان به علما اعتماد کرد و از نقطه نظرات آنان نیز استفاده کرد.
در دوران اصلاحات فقط می خواستند افراد را به عنوان دیو و دلبر معرفی  کنند و در آن دوران حقیقتا فضای انتخابات خسته کننده بود اما خوشبختانه در حال حاضر حضرت آیت الله مهدوی کنی وارد صحنه شده اند و حقیقتا زحمات زیادی را برای وحدت اصولگرایان انجام داده اند، ایشان با قصد خیر وارد صحنه شده اند، ما می دانیم که آیت الله مهدوی کنی دنبال بازی های سیاسی نیست. ما در انتخابات به علمایی همچون آیت الله مهدوی کنی باید اعتماد کنیم.
 آیت الله مهدوی کنی وقتی متوجه شدند که شاید در بین نیروهای حزب الله و اصولگرایان اختلافی به وجود بیاید به صحنه آمدند و فداکاری کردند.  مردم باید برای رای دادن حجت شرعی داشته باشند و به کسانی که دلشان با ولایت صاف نیست، رای ندهند. و از سوی دیگر به کسانی رای دهند که انقلابی و متدین هستند. جبهه متحد حقیقتا از بصیرت مثال زدنی که رهبری فرمودند برخوردار است.
ادامه از صفحه اول
 ما هرچه داریم از اعتماد به روحانیت است، هرچه از این اعتماد بگیریم ضرر می کنیم.
البته انتخابات عرصه رقابت است و در انتخابات باید مسابقه ای بین معرفی کاندیداهای انقلابی به مردم صورت بگیرد. در این مسابقه باید جریان ها در معرفی کاندیداها انقلابی به مردم از هم سبقت بگیرند و این نشانه جنگ و دعوا نیست. انتخابات را باید به عنوان جشن تلقی کنیم.
در انتخابات گذشته ما شاهد و ناظر آن بودیم که تمامی نیروهای ضد انقلاب حمایت خود را از کاندیدایی خاص اعلام کرده بودند اما با این حال در آن زمان این نامزدها شعار خط امام می دادند و بعضی از مردم به خاطر همین شعارها به آن رأی دادند ولی با این حال اکثر نیروهای ضد نظام و انقلاب از آنان حمایت کردند.
خوشبختانه مردم بسیار هوشیار هستند و این هوشیاری را از اول انقلاب تا الان نشان داده اند. زمان حکمرانی بنی صدر در عاشورا سوت و کف زدند و امام خمینی (ره) نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند. اما وقتی در عصر حاضر باز شاهد این هتک حرمت به عاشورای حسینی بودیم خود مردم بودند که به موقع وارد عرصه شدند.

* منتخبی از سخنرانی همایش بزرگ جبهه متحد اصولگرایان در اسلامشهر